Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zoltan Koleszar által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2023.12.26. 03:09
Dec 27 jan7 kozott jar a szezonban a kabinos - atcsuszol s felsetalsz kb 80m szintet... nagyobb kerdes h az elmult napok havazasai miatt mikor nyitjak ki az alagutat... 27en allitolag meg zarva lesz. De ha valakinek van rola infoja jelezze.
Előzmény: (Viri 219893)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2023.01.09. 08:45
Azert aki ilyet szeretne alaposan olvassa el az aprobetus reszt mert nagyon becsapo h mi minosul freeridenak a biztosito ertelmezeseben!
Előzmény: (RM 217127)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.29. 08:54
Szerintem az egesz regio ugyanattol szenved. "Elromlott az Alpok" - ahogy nalunk a schladmingi kempingben mondjak. 10napja nem esett ho a a kov 10 napban nem is fog. Picit magasabb helyeken szolidabb az olvadas napkozben, ugyanakkor a luxibb helyeken van penz egesz ejszaka hoagyuzni~bar nekem kerdes h ez kitart-e januar elso hete utan is... Schaldming ilyen szempontbol pl nem vallalhatatlan de ugyanezen indok miatt kismillioan vannak. Kaprunban tuti kevesebben vannak mert a teli hideg miatt (ami most ugye nincs) oda joval kevesebben foglalnak januarra. Kis szerencsevel szerintem meg a gleccserek vagy Sportgastein lehet a legtutibb azokon a kovetkezo napokon, mikor 2-5scm hoesest josolnak (1-2 ilyen este van a kov 10napban) Elromlott az Alpok.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.14. 10:23
@Robin - a lentebb irt hetvegi nyitas info honnan szarmazik? Tudsz valami biztosabbat? Tx tx tx
Előzmény: (Robin 216668)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.13. 18:56
Mikor lesz nyitaaaaaas?!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.09. 16:25
Mikorra varjuk a nyitast?!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.12.02. 09:50
Ugyan en evente 3szor megyek Huttebe (kis fozo leves a menu hutte nelkul) raneztem Schladmingban egy normal etlapra a palyan. 20eur egy ital plsz foetel (bolognai vagy schnitzel). Nekem marad a fozo rahmen leves - termeszetesen a fozo palackja szigoruan rezsis 11kgos palackrol feltoltve itthon :) #ajoistenaldjamegatiszteltminiszterlenokuratmegakoztarsasagielnokasszonytis! (11es rezsis palack 1-2kaphato hetente, mert csinalt a mol 10.9es nem rezsist de en azt meg nem veszem rohadjanak meg :) :) :)) kinek mit intezett a kormanya ;)
Előzmény: (meggie1 216529)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.09.19. 20:56
Egyelore Ausztriaban a kovetkezot latni- a napi es szezonjegyek ara euro inflacioval 8-9 szazalekkal emelkedik. Valoszinuleg a szolgaltatas fog itt ott visszaesni (pl Schaldming csak a szokasos utan 2 hettel nyit pl - de egyeb "megazoritasokat is bevezetnek". A szezonberletek megterulese lemegy az eddigi 14-15naprol 11kornyekere (ski amade tini wves berlet akar 7napra) gondolom h a csaladok ne csak 1 hetre menjenek sielni. Dachstein gleccser pl bezar (igaz inkabb a hora fogtak semmint az arakra szval az komplex) roviden nem lesz ugyanolyan, mint volt...
Előzmény: (RM 216151)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.09.06. 08:35
2022-23 jegyarak:
Derdachstein oldalon kint vannak az arak. Skiamade regio.
Napi alap szezonban felnott 62, tini 48korul
Napi foszezon 68 tini 50korul
Szezonberlet felnott 700... azaz mar a 11. sieles megeri - ez korabban 14-15 volt.
Tini 277, azaz mar a 6. sielestol megeri, korabban ez is 14 korul volt.
Igaz, kozben az uj Amade papir siterkep is megjelent, s annak a sarkan rajta van, hogy szombat vasarnap a karacsonyi idoszak utan 34 Eur a tini napijegy... szval azzal kombinalva lehet csak a 7.sielestol eri meg a szezonberlet...
Gyerek napijegy karacsony utan szo-vas 24 Eur lesz, a szezonberlet 188 Eur, az is a karacsonyi idoszak jegyarat vigyelembe veve mar a 6.nap utan megeri.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.09.05. 10:24
Uj 22-23 napi es berletarak:
Kaprun osz 64eur a napi
Kaprun-Zell-Saalbach 66 a napi decembertol
Vs az okt8-majus1 szezon 700 (kaprun-zell-saalbach)
Ergo a 11.nap mar megeri a szezonberlet - ez korabban 14-15nap volt.
Szombatonkent a gyerekjegy (teltol) 15eur egeszen 19eves korig.

Sssc 840
A ski amade szezon felugrott a kaprun-zell-saalbach szezonjegyhez az is 700... korabban 15szazalekkal olcsobb volt az amade.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.04.07. 11:15
Azert az finoman fogalmazva is sexy h sem a skiamade sem a kaprun-zell-saalbach regio nem meri egyelore bearazni a nyari es az egesz eves (2022 majus1- 2023majus1) siberleteket- pedig mar regen pre-sale kellene h legyen! Varom a tippeket h az idei 62eur/nap berletar hova fog elmozdulni - sajat tipp a 74.99...karacsonykor a felnott napijegy. 383as euroval az mar fincsi!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2022.02.01. 10:56
Igyekeztem kovetni minden szabalyt s annak modositasat is... de most elvesztem. Adott a gyerek( 17) 2 oltassal - masodikat 180 napon tuul kapta. Kozben par hete atesett a Covidon *orvosi igazolas stb van - ugye a 3.oltas szakmaiatlan volna jelen pillanatban. O most 1. hogyan tud belepni Ausztriaba? Hogyan tudja a greenpass-at kizolditeni? Koszi ha valaki eppen koveti a valtozasokat s tud nekem valaszt adni. (Feb 5 ugranank ki sielni).Illetve aki hazai "gyogyult"- Ok hogyan/mivel/milyen qr koddal tudjak atzolditeni a grunerpass-t - mert ugye az oltasnal teljesen egyertelmu, de beteg meg nem voltam s nem tudom h ott milyen qr-t kell kinyomtatni... tx tx
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.18. 16:43
Kb 1 hetig volt az oltottaknak (2G) elonye az oltatlanokkal (3G) szemben. A maszkot 60szazalekban viseltek ugy es azt ahogy kell a liften kb... olvasom a hirekben h Ukrajnaban a rendor labon lott valakit mert nem viselt maszkot... az osztrak barataink most magukat lottek labon... s ha szoltal valakinek a liftben h mask bitte ne tudd meg mennyire furan neztek- fel voltak haborodva h minek a balhe... ha az ffp2kotelezot nem sikerult a verAgy gaton attolni majd a full lockdownt sikerul, az konnyebben megy! Bby bby one more time! Csak akkor 6hete minek kellett kolteni pozitiv kampanyra h a 3G milyen tuti lesz?! No mind1....mondom en akinek ez egy hobbi - aki ebbol el elkepzelem mennyivel vidamabb most!
Előzmény: (Stani 212987)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.18. 16:24
Ha jol ertem ez csak 2 tartomany egyelore?! Egyebkent az a sexy igazan h kormanyzati szabaly szerint vasarnap meg maszk sem kell a liften hetfotol meg full lockdown... lassan ezt kezdjuk megszokni persze de azert azt varna az ember h 3ev alatt csak felepitenek valami szabalyrendszert... na majd 4 alatt - csak mulik a fiatalsag. Irany Daki s Schladming akkor?
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.18. 14:14
Kb ennyi volt az ertelmes szezon ;) Ausztria belepes 2gplussz innentol... a sielest meg meglatjuk meddig tudjak s milyen szbalyrendszer mellett s hol... a listan tartani de pl Salzburg tartomany zaar... csodalnam ha a sieles maradhatna- azert bizzunk!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.17. 10:07
Istbel & Skacok - tudom h mindnki is virusszakertove valt a vilagban gyorstalpalon. PLS az antitest es antigen fogalmakat ne keverjuk, plane ne abban az esetben ha ezen mulik valakinek a greenpass kizoldulese. ANTIGEN teszt ami jelenleg kb semmire nem jo Ausztriaban mert csak a PCR-t fogadjak el. ANTITEST tesztet kernek a 2szputnyik utan de az EU altal teljes korben elfogadott vakcina elott... Kitartas-egyszer csak vege lesz... mondjuk addig meg nincs tomegnyomor a palyakon legalabb... egyetertesben admin3al.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.13. 07:50
S akkor h mindez hogyan mukodik a jegypenztarnal:
Ha automatanal ervenyesited a sijegyed a grennpassal - mert ez feltetele a sielesnek, akkor csak 1 napra kapsz "engedelyt" masnap ismet menni kell, s ha meg akkor is zold a passod ismet ervenyesithetsz.
Mig ha a neninel a jegykalitkaban s alairsz valami papirt akkor O a berlet ervenyessegenek vegeig, vagy amig zold a passod (azaz amig kerulsz pirosaba) tudja ervenyesiteni a jegyed. A neni mindent is lat- az osszes oltasod fajtajat es idopontjat... esetemben hamarosan mehetek 3.ra mert bepirosodom s a szezon nem februarig tart remeljuk...
Előzmény: (HeilmAng 212915)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.12. 09:03
Reggelre kint is van a honlapon reszletesen a 2G ellenorzes hetfotol. Very well done Ausztria- egyszeru de foleg kiszamithato lesz ez a szezon (is)... mikor jon az 1G Unnepek elott remelem eleg tokosek es bevallaljak - s nem csak jan 7tol...
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.11. 18:58
A jegypenztar mellett megjelent egy uj kalitka 4 db QR kod olvasoval - gruner pass van ra kiirva - nekem gyanus h ez lesz a leolvaso a 2ghez - ergo ha zold vagy mehetsz, ha nem gondolom indulni fog a magyarazkodas meg az ellenorzes. Meglatjuk.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.11.09. 10:20
Dome: a hataron kb meglobogtatod a kinyomtatott vagy alkalmazasban levo eus oltasi igazolast s int unott fejjel a hataror h mehetsz. Hazafele meg se allitanak. Ettermekben egeszen komolyan megnezik mikor kaptad az utolso oltast. Jegyvasarlasnal szintugy. Az uj 2G szabalyozasnak egyelore nem teljesen ismertek az ellenorzesi korulmenyei, de ha elolvasod a cikkeket meg a hozzaszolasokat eleg kusza helyzetek adodhatnak, persze kreativan sokmindent igyekszik a sielo megoldani.... jo havat!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.