Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zoltan Koleszar által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.10.26. 10:00
Meg anno, mikor az Oreg MACSU elt (RIP) O emlitette, hogy van elkepzelese ebben az iranyban tovabb fejleszteni a Siparkot, ugy tunik a fialtalok megvalositjak :)... Jo latni, hogy egy vallalkozast epkezlaban tovabb tud vinni a kovetkezo generacio, meg ugy is, hogy varatlanul gyors volt a valtas.
Előzmény: (magnum56 212777)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.10.24. 10:24
Egeszen kiszamithatatlan. Eddigi 7vegek teljesen vallalhatoak voltak, korabbi oszi szunetek kozel 30pes varakozasok fomusoridoben. Nyilvan 10-13 kozott lesz sor... nagyon keves sielheto gleccserpalya van (Daki nem megy, Molltal alig, tiroli palyak a keletieknek messzebb van stb...) nekem egy trukkom van 7.20kor a felvononal allni ;) igy 11ig ronggya sieli magat az ember, utana raerosebben varakozik ha kell.
Előzmény: (jegvercse 212771)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.10.01. 12:52
KOszzi az jo hir... nem mintha nem lenne meg, csak a szezon vegeig "kifut az idobol", s nem akartam a harmadikat emiatt a berletvasarlas ele kerni... aggodtam h emiatt megy a hiszti :) de ha nem akkor hurra. 8at kell audni :)
Előzmény: (Stani 212663)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.10.01. 08:23
Azert ugy tunik 1.5ev covid hiszti nem volt eleg sajnos az osztrak baratainknak, hogy egy online szezonberelt arusitas felteteleit kidolgozzak... ertem en nem kotelezo menni, meg persze nem a vilagvege, csak a nyitonapon azt a sorbaallos 2 oracskat megsporolnam. Mert ha nem lesz online biztos lesz 2 oras sor, mire a neni mindenkinek a nevet a lapocskarol egyesevel bepotyogi. Igy jartunk. ( Erdekes, hogy a Kitzteinhorn.at-n lehet Superskicardot venni, mig a superskicard sajat honlapja egyelore nem engedi az online vasarlast, mert a "feltetelek" meg nem lettek kidolgozva...} Na mind1 - tuleljuk :)
Előzmény: (Stani 212660)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.09.30. 15:42
Stani - szept vege volt a tervuk majd jott ez: https://www.superskicard.com/en/news.html
Előzmény: (Stani 212657)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.09.29. 22:43
Erti valaki h mi a hiszti a superskicard elovasarlasanak elmaradasanal?! Komkretabban mire szamithatunk?! Tx
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2021.09.29. 22:40
Les 2 tuloldalan ott van La Meije? A vilag egyik legnagyobb freeride paradicsoma (konkretan nincs palya csak felvono). Ugyanakkor Alpe egy nagyobb siterep talan tobb mehetoseggel ha csak kozvetlenul a terepet nezzuk.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2020.06.01. 09:43
Stani előtt posztolni az újranyitásról, vagy nem sportszerű, vagy nagyon is versenyszerű :-). Nekünk "kint ragadt" a lakókocsink Zell-ben, így egy máxemnyi kihagyás után nyakunkba vettük a bürokráciát. Tanulságos, mert szerintem hasonló időszakokra számíthatunk majd. Csak a megoldást írom a több órányi kutatást és telefonálást nem:
Ausztriába be lehet lépni 4 napnál nem régebbi negatív teszttel és a lepecsételt osztrák határátkelős orvosi papírral. Hazajönni karantén nélkül lehet szintén 4 napnál nem régebbi teszttel. PCR és szerológiai!!! tesztet(ujjbegyből vett vér 15 p alatt kész) elfogadják mind2 helyen. Szerda reggeli teszt vasárnap éjfélig biztosít hazajövetelt. Hegyeshalom kifelé határ 5 mp megállás - papírok lobogtat- jó utat kívántak. Sopron befelé, a teszten egy dátum és név ellenőrzés és karanténmentesen lehet hazajönni. Aki ki akarja maxolni szerda reggel csináltat egy tesztet Sopronban és vasárnap éjfélig kint lehet.

Ausztria nyaralóktól nem hemzseg, alig-alig indult be az élet. 10-20 lakóautót láttunk 4 nap alatt, magam sokat kerékpároztam hágókban is s a szokásos motoros turista forgalom tizede sem volt. Külföldi autó (a tranzit útvonalakon kívül) ritka mint a fehér holló.

Ahogy kell a Gleccser ennek megfelelően full tuti hóval és idővel ajándékozott meg minket. Parkolóban nyitáskor kb 30-50 csapatszállító busz. A tini csapatok miatt nyitáskor van egy 10-15 pervces sor lent. Érdemes ennyivel később menni, semmiről nem marad le az ember (ritka az ilyen). Ellenben tömött sor, Full teli felvonó az Alpincenterig - maszk senkin... Szegény osztrákok (no meg mi is) meg fogjuk ugyanúgy szívni, mint pár hónapja az asztalon táncolós bulik utáni másnapi vasbeton kordonokkal zárást (pl Zellben - ami 2 hónapig se ki se be terület volt... Előző nap még ment a hütteparty). A hó az éjszakának megfelelően nekünk egészen ki volt fagyva - azt mondom 10 pontos gleccsersízés volt - A sor eltűnik, ahogy felér az ember s elveszlik a tömeg is - mind a pályákon, mind a liften - néha már-már üres területeket is lehet találni. A szokásos edzésmunka miatt lezárt részek is nyitva vannak - 3-4 pálya volt tűzve csak, szóval jut hely mindenkinek. Látszik, hogy egyelőre messze nem a szokványos időszakot éli sem a gleccser, sem a környék turizmus szempontjából. - Messze nem, aztán ki tudja mi lesz később...

A tesztet azért írtam le részletesebben, mert én arra számítok, hogy ha lesz is 2.hullám negatív teszttel nem lesz Full tiltás egyes időszakokban - mint ahogyan most is 1 hónapon át ez tuti megoldás kijutni, s 8000 Huf-ért már mehet is az ember 4-5 napra. Hazafelé este 8tól engedik át Hegyeshalomnál a tranzitot, ami felgyűlik déltől (Mo-n személytranzit csak 20.00-másnap délelőtt lehetséges), így vagy előtte- vagy utána érdemes az M1-en utazni. S természetesen, mint minden "népvándorlási időszakban" Mostanság Hegyeshalom hazafelé 19.40-kb éjfélig KERÜLENDŐ, 1-2 óra a sor amíg a felhalmozott tranzit áthalad. Sopronban nincs tranzit - Semmi forgalom a határközelben. Uj trafipax Kaprunig nem volt - csak a szokásosak.

Ja ha valaki tovább maradna és nem akar karantént - ha a 4 napnál nem régebbi teszttel haza lehet jönni karantén nélkül szabály érvényben van, akkor a zelli kórházban 115 Euroért lehet csináltatni "Mc drive jellegű tesztet" 1-2 nap s e-mailen küldik ki az eredményt - ha negatív hasonlóan a fentiekhez be lehet lépni Mo-ra a 14 napos közelező ebzárlat nélkül. Olcsóbb megoldást Ausztriában én még nem tudok - aki tud mondja :-) terv szerint júli közepéig vannak nyitva, 8.30-14.00 között - figyleni kell, mert vannak hétköznapok, amikor szünnap van - talán a szerdák ha jól emléxxxem.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.12.05. 21:39
Node mikor vettem 200 v 249 euroert ( a legolcsobb idoszak volt mar nem emlekszem- de lenyeg h van szezonberletem smart!) szval akkor meg Molltal nem volt az Ovek... igy lekesni nem tudtam :) azota vettèk s jelentettèk be... vagy csak limitakt ideig volt a kiegeszito opcio?!
Előzmény: (százas 206595)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.12.05. 18:12
Sziasztok, az eves gopasskarticsku kiegesziteset a molltali siterepre 50eur elleneben ugyan olvastam, de van errol barkinek hiteles infoja? Esetleg egy linkje? Elvileg itt irnak rola: https://tmr.sk/media/news/breaking-glacier-news-the-mlltaler-gletscher-resort-is-launching-the-ski-season-on-tuesday/
Ugyanakkor a jelenleg 800 eurert kaphato annual passnal azt is irjak h az elso ervnyesitesnek szlovak terepen kell megtortennie. Barkinel van errol elo tapasztalat?
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.11.09. 11:16
Hali a felujitott chata Kosodrevina-val kapcsolatosan barkinek tapasztalata van? Nem foszezonban felpanzioval 2fonek 46eur- egesz jol hangzik s ugye full palyaszallas.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.09.15. 18:25
Stani- nem az volt korabban a mondas h a gleccsert nem lovik? Avagy lesz a csucsrol nem gleccser palya ? :)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.03.06. 10:07
Azert arra h Saalbachban marc 15 korul 200cm=2m ho esik 5 nap alatt en egy fillert se tennek! Ha a hegytetot nezzuk jo oddsal 1ftot biztos megerne csak a moka kedveert de tobbet nem ;) ezzel egyutt lehet szutyok s cudar ido ;)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.15. 11:54
Ma délben újra nyitják az utat. Happy POW!
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.15. 10:29
Az A6 - B320 - majd végig a völgyben OKés sztem, vagy Salzburg után délre és ott be a völgybe. A B320-on van egy nagyon rövid terelés- de ennek hála az egész úton nincsennek bent kamionok, mert onnan ki vannak zárva. de az osztrák autóklubnál látod h éppen hol van teljes lezárás. Én tapasztalatom (volt elég sok oda-visszám mostanában), hogy az utak hibátlanul járhatóak, hóesésnél minuszban persze kissé havasak, a para a lavina miatt van és emiatt alakul ki az, ami pl a B320 lezárást/terelést is generálja, h a csontszáraz úton sem engednek továbbmenni. Nincs 1m hó de még 10 cm se az úton sehol ezen a vonalon - folyamatos a takarítás még legnagyobb havazásban is, hibátlanul lehet közlekedni, csak lehet h lavina csúszik az útra és emiatt lezárják.
Lofer-t már csak azért sem éri meg odafelé eröltetni, mert az osztrák német határon Németo felé mostanában kialakulnak néha húzós sorok.
Előzmény: (apion 203565)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.15. 10:23
Igen - minden megy , kivéve mikor szél van, meg mikor túl sok a hó odafent :-) akkor a felső pályák nem annyira :-( lásd ma sem. Az utak hómentesre vannak takarítva - hibátlanul lehet közlekedni. Ez jellemző szinte mindenhol. Egyetlen dolog, hogy időről időre a nagy havazás után keresztbe áll a csont száraz úton a rendőrautó és nem enged tovább, mert a hegyről még nem tudták lerobbantani az esetleges lavinát a saalbachi völgy bejáratánál. Egyebekben egy centi "hókáosz" nincsen... úgy takarítják a havat mindenhol, mint a kisangyal. Saalbackba egyébként megoldás lehet a bejutásra Leogang felől sível... volt ilyen nap, h a kocsiút nem ment, de sível át lehetett csúszni a hegyen. A challenge egyelőre nagyon kérdőjeles, mert a Fieberbrunni freeride terület már hetek óta áll.. kérdés azt mikor nyitják meg újra. Nekem is kéne már tolni egy challenge-t mert fogytán a waxom...
Jó porhavazást s ésszel :-)
Előzmény: (Stani 203561)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.14. 22:29
⛔ STRASSENSPERRE DER L111 ⛔

Die Glemmtaler Landesstraße wird ab 14.1.2019, 19:00 Uhr aufgrund von Lawinengefahr zwischen Maishofen und Saalbach für den gesamten Verkehr behördlich gesperrt. Dies bedeutet, dass Saalbach Hinterglemm vorübergehend auf dem Straßenweg nicht erreichbar ist. Die Dauer der Sperre ist noch nicht bekannt. Sobald ein Wetterfenster einen Helicopterflug zur kontrollierten Lawinensprengung zulässt, kann die Straße wieder freigegeben werden.

⛔ ROAD CLOSURE L111 ⛔

The L111 - Glemmtaler Landesstraße - will be closed as of Jan 14, 19:00 h due to danger of avalanches between Maishofen and Saalbach for all traffic by the local authorities. This means that Saalbach Hinterglemm cannot be reached by road until further notice. The duration of this road closure is unknown. As soon as the weather situation allows a helicopter flight in order to blast the avalanche, the road will be opened again.
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.14. 22:28
Gondolom lattatok h megint pont le van zarva a volgybol bevezeto ut... lsd hinterglemm fb oldal s jo csuszast - mar8tol nyitnak :)
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2019.01.08. 13:37
jogos - elnézést figyelmetlen voltam! Ergo az Allianznál, ha van extrém sport kiegészítőd akkor a fő kizárási feltétel a 4+os lavinapara. Köszi Jó tudni :-).
Előzmény: (golo 203199)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.