Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vid által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (490)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.30. 19:17
A "járógép" kategóriában van olyan ami egyáltalán nem akadályoz a mozgásban, nem kellemetlen?
Átolvastam megint ezt a tizenéves témát, és szerintem ha valaki egészséges nem fájós térddel kezd el ilyet hordani, akkor nem fenyeget a térd "elpuhányosodása". Hiszen ugyanúgy használjuk a térdet mint annak előtte, a berendezés végülis csak akkor kezd el működni, ha rendellenes helyzet áll elő. Az egyéb edzettséget sem befolyásolja ha csak síelésnél fel van véve.
Kérdés hogy melyik az ami EGÉSZSÉGES térdű embereknek kényelmes, és nem korlátoz le. (Csak a csavarodást)

Amúgy továbbra is csak 6 vagy 5,5-6 (65-70 Kg 175 cm) között tartom az első kötésemet, és nem szokot tévesen leoldani. A legtöbben szerintem túlállítják a kötést mert már "haladók", pedig még egy téves leoldásos esésnél is sokszor a térdsérülés a legrosszabb ami történhet. Nálam is történtek "egyhelyben állok aztán valami hülye helyzetben elesek" helyzetek amiknél oldott a kötésem, jóval többször mentette meg a térdemet az alacsaony kötésérték mint hogy bármi galibát okozott volna.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.30. 18:09
ja, hát igen, bocsi de úgy értettem hogy most azoknak rosszabb akik ismerték személyesen is.
Előzmény: (Bélapó 210505)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.30. 17:49
Üdv Stani!
Most akkor ha jól látom te sokkal jobbakat tudsz síelni mint rendes időkben nem? Gyakorlatilag lehet szűzhavazni a pályán is , ráadásul alig vannak...
Vannak ilyenkor egyáltalán ügyfelek?
Előzmény: (Stani 210489)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.29. 22:40
Lehet kapni párásodás elleni fújókákat amik valami nagyon síma bevonatot képeznek a lencse felületén, így az kevésbé párásodik. Néha autós szélvédőkhöz is van. Érdemes megpróbálni.

Ami a "kontrasztjavító" szemüvegeket illeti, már kiveséztük legalább tíz éve, hogy a sárga meg rózsíszin lencséjű szemüvegektől valójában nem lehet jobban látni rossz időben, csak egyszerűen olyan érzést adnak mintha több lenne a fény de ez csalóka. Én volt hogy felválva próbálgattam a szürke lencsés , meg a rózsaszín lencsés szemüvegemet, és nem volt semmi különbség rossz időben. Csak a rikító színűekben nem lehet a táj valódi színeit látni.
Előzmény: (Krechl 205242)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.29. 21:13
Nyugodjék békében!
Szerencsére én csak a fórumról ismertem mint törzstagot. A kép alapján nagyon fiatalnak tűnik. Azt sem tudtam hogy Replaci is elment. Mikor? Bár feltűnt hogy mintha már évek óta nem írna.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2020.12.29. 21:04
Üdv Rob,
bocs hogy csak most írok, de mivel sokáig nem reagált senki végül sokáig nem néztem be. De lehet hogy már úgyis csak a következő szezonra lesz aktuális a kérdés. :(

Szóval, hogy beakad e az éle: Nem a csőrére gondolsz? Mert az élének ugye be kell akadnia.

Összetúrt és ráadásul összefagyott hóban pályán kívül nem próbáltam, olyankor általában a pályán maradok ha azon kívül csak jégkupacok vannak.

Vizes, ÉS mély hóban szintén nem próbáltam. Nekem a mély hó derékig ér, de az meg nem tud olyankor vizes lenni. De nagy olvadásokkor szintén érdemesebb a pályán maradni.

Pontosan mi életveszélyes a léceddel? Nem egészen értettem. A szűzhavazás?

A hosszúság szerintem több biztonságot ad nagyobb sebességnél, és mélyebb hóban, szóval én nem vennék rövidebbet. A beakadás részét nem egészen értem.
Ha rra gondolsz hogy egy lefagyott jégkupacban elakad az eleje, hát az ellen rövidebb léccel sem tudsz mit tenni. Amikor a lejtő ilyen jeges rögökkel van tele, szerintem nem érdemes a pályán kívül szenvedni, mert ugye minek.

Mik a léced ívadatai? Így hirtelen nem találtam sehol.
Előzmény: (JobaRob 206439)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2019.03.10. 19:47
Még a hivatásos sofőröktől (helyi) sem kérik el, szóval felesleges.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2019.03.10. 19:31
Hát akkor írok némi beszámolót, így néhány szűzhavazós nap után:
Friss hóban és buckasízésnél nagyon jó a léc. Végre kevésbé kell vizisíznem és derékig érő hóban is tudok előre haladni, már ha van elég lejtés.(Aki nehezebb mint én annak azért inkább a 97-es és a feletti közepű változatot ajánlanám) Ez a pályalécemmel sosem sikerült.
Azért persze ezzel is elmerülök, de ennyire sok szűzhó tényleg ritkán van, a nehezen elérhető mászós helyeket leszámítva.
Az erősen rokkeres, már már halálmetálos kialakítás miatt a buckákon, és erdőben nagyon jól jön a "magától fordul" hatás.
Konkrétan a pályalécemmel fák között nagyon béna voltam, ezzel már símán megyek erdőben is, a szűk fordulók nem okoznak gondot.
Az erősen kunkorodó első résznek hála sosem félek hogy befúródik az eleje a hóban.
Itt egy kérdés:

Miért látom sok újabb szűzhólécnél, hogy kevésbé van felállítva az elejük? Túl nagy lenne a fékező hatás? Vagy ezt puhasággal pótolják?

Pályán, pláne kemény pályán:
Katasztrófa. Rendes élen vezetett ívet nem tudok vele húzni, annyira puha, meg olyan rövid a hasznos él. Mintha valami kipuhult bigfoot lenne a lábamon. Igazából nem is merem rendesen odarakni , mert az az érzésem úgy járok mint Jóska a rokker lécpróbáján, azzal a különbséggel, hogy mivel nincsenek 25 -ösre állítva a kötéseim , talán megmaradnának a lábaim. :)
Párszor próbálkoztam, de semmit nem tartott, úgyhogy nem merem nagyon erőltetni. Kíváncsi lennék, ha tennék bele egy kis plusz hidat akkor milyen lenne. Az első flaffogó ahogy Replaci fogalmazott attól még felállna nemigaz?
Szóval most még inkább értem a " dejó magától fordul" beszámolókat, ami már elméletben is látható volt, de ehhez sok hó kell. Kemény pályán minden előny eltűnik.

Összességében friss hóra nagyon jó, de oda meg a szélesebb változat még jobban illene, a carving ív szinte teljesen felesleges. Talán a buckákon szímíthat valamit.

Az egész nagy lécekkel lehet középre, vagy előre terhelni nagy hóban?

Összességében kijelenthetem, hogy szűz terepen nagy előny a többlethossz, a szélesség, és ha feláll kissé az eleje. :)

Igazán gyorsan még nem mertem ezzel sem lejönni meredekebb helyeken, viszont szép "carving" íveket lehet hózni szűzhóban is amit már régóta akartam.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2019.03.10. 18:54
És akkor most milyen végkövetkeztetésre jutottál? Megnyugtató hogy az Obádovics már akkor kitért a karclécek számítására! :)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Topik: Ortovox S1
2018.12.09. 19:04
Ha újat vennék, akkor a Pieps DSP-t venném, szerintem az S1+ z kissé túlárazott,ráadásul a komolyabb hatótávteszteken a is a DSP van elöl, de azért nem fogom mindig lecserélni amim van a legújabbra, annyira nem megy jól. Meg igazából alig van különbség.
Mindenesetre kíváncsi volnék hogy az síma s1-el kinek mi a tapsztalata melyik programmal töltve.
Előzmény: (jóska63 202320)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Topik: Sídzsekik
2018.12.09. 00:46
Akármilyet veszel, arra ügyelj, hogy legyen a hónaljában szellőző, az nagyon jól tud jönni nem túl hideg időben, amikor azért nem akarod még lehúzni elöl a cipzárt. Mármint a kabát fő cipzárját. Persze ezzel nem segítettem sokat, mert ezt sokszor szeretik elhagyni.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Topik: Ortovox S1
2018.12.09. 00:32
Van-e valakinek, s ha igen, melyik programverzióval?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Topik: Síkötés
2018.12.09. 00:30
Az a lényeg, hogy amikor már minden össze van rakva, és belelépsz a sícipővel a kötésbe, akkor
1.: A sícipőd középvonala (jelölve rajta általában) egybe kell hogy essen a lécen lévő jelöléssel.
2.:A kötésen az előfeszítés becsatolva megfelelő legyen.
Ennek megfelellően kell kiválasztani a távolságokat.
Vigyázz, mert különösen a habos lécek nem túl erősek, nehogy túlhúzd a lécben lévő csavarokat.(Már ha ahhoz is valamiért hozzá kéne nyúlni) A platni kicsit többet bír.

Van itt olyan topik hogy Síkötés felszerelése házilag vagy ilyesmi, még engem okosított ki Agent meg a többiek "pár" éve.
Előzmény: (Pisti82 202247)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.19. 21:42
Papillon írását csak most olvastam, úgyhogy jó hogy felhoztad :)
Élsz még? A házatok áll még? Feldaraboltad a hókotróst, vagy elégetted?
Előzmény: (Papillon 129808)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.19. 21:20
A kívülről színes lencsék belülről egyszínűek, és akármilyen színűek lehetnek, kívülről nem látod.
Az általad hivatkozott szemüveg minden világ legrosszabbika. Domború a lencse, foncsorozott, amit még azzal is fokoznak hogy hiányszik a strapabíró nagyméretű keret, ami leejtésnél, meg úgy általában megvédi a lencsét a karcolódástól. Ennél a szemüvegél a teljes domború felület ki van téve a sérülésnek, még a széleken is.
Amikor egy ilyen szemüveget adnak 40000-ért, és még egy tartalék lencse sem jár hozzá, az aztán a lehúzás.

Én a szürke szemüvegemet használom általában ködben is, és semmivel sem rosszabb mint a sárga meg rózsíszín lencséjűek.
Pedig én akkor is kint vagyok amikor szinte üresek a pályák, és a legutolsók között jövök le este.

Sajnos a lencse színe sokszor nem derül ki a képről, bár a vadonnál ahogy nézem van pár ahol belülről is van róluk kép.
Előzmény: (blint63 201868)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 22:28
Olvasgattam a beszámolókat, és kb erről beszélgettünk korábban. Aki nem tud gyors, biztos élváltásokat csinálni, az úgy érzi a rocker lécen hogy könnyebben megy a síelés.
Viszont sem fejlődni nem fog, sem igazán mély elfekvős íveket nem lehet velük megsíelni, mert ahhoz túl bizonytalanok. Kemény, jeges pályán meg szintén nem lehet őket élen vezetni, pedig bizony pont ott kell a teljes híd.Vagy legalábbis jégen egy 30 cm-el hosszabb léc kell ugyanolyan biztos élvezetéshez.(új szó, most találtam fel :) )

A többségnek tetszik, de nem fognak fejlődni, ami végső soron az élvezetet kisebbíti. Mert jobban síelni nem azért kell, hogy mások megbámuljanak, hanem hogy minél rosszabb pályaviszonyok között is örömünket lelhessük a csúszásban.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 22:07
Csak mert én kifejezetten az egész mély fordulókról írtam, ha végighúzod az íven. Kb visszafelé állsz meg a hegy felé. Egy 21 -es léccel szerintem már nagyon nehéz megcsinálni, legalábbis nagyon kell menni vele. Pedig még alólam is mindig túl gyorsan elfogy a hegy, meg majdnem üresnek kell lennie a pályának.
Előzmény: (gaboca 201836)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 21:32
Végül nem baszkuráltam, bár csak kb. augusztusban vettem észre hogy válaszoltál. :)
Majd beszámolok. Ha szerencsém lesz elviszem a szülőfalujába is, bár a napijegy az húzós.
Mindenesetre a még szélesebbeket jó áron használtan már elég nehéz megcsípni. Amikor már teljesen szezon vége volt, akkor sem nagyon bukkantam a kis helyi boltokban jó árakra, pláne nagyobb szélességben. Régebben akartam magamnak csinálni, beszélgettem egyszer egy osztrák sráccal aki meglépte, de mégis rengeteg munka.
Ugyanakkor a 100-as közepű lécek valószínűleg nincsenek kiphulva használtan sem, tehát lehet hogy érdemes az e-öbölben is körbenézni? Próbált már így venni valaki?
Előzmény: (Lackó 201189)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 21:07
Azért visszafelé te sem indultál el az íven, a kezed épphogy egy pillanatra ha leért. Ráadásul szerintem jóval gyorsabban jöttél mint amilyen sebességnél én hasonló mélységű fordulókat tudok tenni.
Miért akarsz még nagyobb sugarú lécet? A viszonylag puha, bár 1,75-ös lécemmel kb. 80-al még teljes nyugalommal tudok közlekedni. Igaz, teljesíves léc, nem valami szétrokkerezett amiből kb 2,30m hosszúságú kéne ugyanehhez.
Előzmény: (gaboca 201832)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 17:08
Na, a látószöghöz tényleg semmi köze nincsen. Azt a szemüveg nem átlátszó részeinek távolsága szabja meg a szemedtől, vagyis a látómező határaitól és nem az, hogy mennyire domború a lencse.
(Persze vannak szűk látószögű síklencsés szemüvegek, de eme két tulajdonságnak nem kell együttjárnia.)
Előzmény: (Fidosan 201829)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.