Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Vid által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (490)Időben csökkenő Időben csökkenő
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
Topik: Kesztyű
2018.11.16. 14:04
A Decathlon bőr kesztyűjét próbálta valaki? (Wedze fr ski 900)
Évek óta nézegetem, de még nem mertem megvenni, mert ezek a nevenincs membránok ahogy észrevettem alig szellőznek.
Viszont a kidolgozása nagyon jónak tűnik, ha nem lenne benne membrán biztosan meg merném venni.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 13:35
Ha van is bármi észlelhető fénytani különbség, az elhanyagolható. Amikor viszont a domború üvegen a pont középen lekopott, vagy karcos foncsorréteg miatt világos foltokat látsz az nagyon zavaró. Márpedig egy domború lencsénél egy ilyen karcolás pillanatok alatt előfordulhat.
Előzmény: (minerel 201824)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.16. 13:26
Nem tudom 16-nál hol kell nagyobb sugarú léc pályára, pláne ha ha nem egy túl puháról beszélünk. Egy nagy sugarú kemény lécnél elfekvős fordulókhoz már vagy nagyon nehéznek kellene lenni, vagy olyan sebességgel haladni ami csak üres pályán adott. 14-es sugarú lécemmel ha rendesen belefekszem a kanyarba és végigviszem az ívet visszakanyarodva még egy szélesebb pályán is majdhogynem széltől szélig megyek, és állandóan figyelnem kell felfelé.(És 30-al 40-el már kezdhetem a fordulót.)
18-as sugár pláne keményebb lécnél tényleg csak arra kellhet hogy 100-al be lehessen venni a kanyart. Akinek az kell az már nem itt kérdezgeti hogy milyen lécet vegyen. :)
Előzmény: (Krechl 201742)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.11.14. 22:55
Mind a sisakos mind a külön szemüvegeknél igencsak csökkenti a tartósságot ha domború a lencse, mert nagyon könnyen összekarcolódik. Sisakos esetében még zsebre sem teheti az ember.
Valószínűleg ezért is erőltetik a domború lencsét a gyártók. Ha meg még tükrös is akkor minden karcolás sokkal inkább zavaró.

Tavaly egész szezonban nézegettem tartalékba olyan síszemüveget ami
1.Nem domború lencsés
2.Semleges szürke lencséjű, mert szeretem valós színeiben látni a tájat.
(Ködre van egy átlátszó munkavédelmis, de a jelenlegi szürke lenycsésben is jól látok, a hajdani rózsaszínes semmivel sem volt jobb ködben.)

De mindhiába. Majd a szezon végén 20Euróért vettem a Decathlonban egy Techno pro márkájút ami minden igényt kielégít és semleges szürke. :D
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.04.12. 21:51
Az tény, hogy ti nem a saját boltjaitokat ajánlgattátok.
A Stani által ajánlott helyről megvan hogy hol vannak a cuccok?
Előzmény: (bouquetk 201111)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.04.12. 14:30
Mondjuk az érthető hogy zavaró, hogy egy magyar bolt nem reklámozhat, csak pénzért, mi meg ingyen ajánlgatjuk a külföldi, amúgy valószínűleg amúgy is jóval nagyobb forgalmú boltot. Mindenesetre akkor most összevethetjük az árakat.
Skioutleteseknek: A honlapotokon sajnos pld. a léceknél alig van fent adat róluk(kép sincs), így az összeset más honlapokról kell összebogarásznia az érdeklődőnek, ezen lehetne javítani. Legalább az alap méretek meg a sugár a hosszokon kívül ott lehetnének. A többi terméket most nem néztem.
Előzmény: (bouquetk 201109)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.04.12. 11:40
Üdv!
Ezeknek hol lehet megnézni a választékát? A bruendl.at oldalon? Mert ott egyelőre csak néhány leértékelt cuccot találtam.
Előzmény: (Stani 201103)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.04.11. 14:16
Enyhe késéssel, de azért végül megtörtént a nagy beszerzés. :)
Végül mégiscsak köztes megoldás lett, egy Cham 87 178cm(103 87 127), mert egyrészt nem tudtam ellenállni a 150 Eurós árnak (használt), meg mert ebben a szezonban negyven feletti síelt napok ellenére tulajdonképpen csak néhány nap volt ahol valami igazán vastag lécre lett volna szükség, fél méter körüli friss hóban már egész jól elvagyok a pályalécemmel is. (118 71 103 170cm). Egész hozzászoktam hogy hátradőlök, nem tudom ezzel az újjal hogyan fogok majd síelni.

Ami érdekes hogy alig van hídja, ezért először azt hittem hogy kipuhult, de aztán megnéztem egy hasonló új lécet, és ott is ez volt a helyzet, úgyhogy végül megvettem.

Nem fékezi le nagyon ezeket a léceket a híd hiánya vízszintesen? Annyira zavaróan hatna a híd egy ekkora leffentyűvel is mint ami ezen van elöl?
Gondoltam hogy a nyáron teszek bele egy kicsit több hidat, mivel famagos, pár hónap alatt csak összejönne, csak nem tudom érdemes-e.
Kipróbálni még nem tudtam, mert csak pár centik estek az utóbbi napokban, ehhez meg kéne legalább 20-30 centi friss hó.

Ami még feltűnt, hogy néhány szűzhólécnél az orrnál jóval lejjebb van a legszélesebb pont, ami logikusnak tűnik, de a
többségnél a széles rész szinte a csúcsig tart.
Van tapasztalat a különbségről?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2018.02.20. 21:45
Üdv mindenkinek!
Milyen hónapokig vagy egész évben érvényes biztosításokról tudtok, amik fedezik a pályán kívüli mentést is? Az Alpenvereiné sajnos csak 8 külföldi hétig érvényes amint látom, és rá a prémiumot csak az utazás megkötése előtt lehet megkötni. Van még bármiféle hasonló szintű és árú biztosítás?
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.11. 12:01
"Lószart foglalkoznak komolyan a megelőzéssel. Erre nemzetközi szabályzás van amit vagy átvettünk vagy van saját ami többnyire szigorúbb a külföldi szabályzásnál. Ez egy vicc- Mondjuk annyiban korrekt, hogy nem költenek el pár száz millkát papírra meg postára."

Csak az a baj, hogy a lakosságot nem értesítik, és ez így elcsalható. Kevesebbe kerülne a párszász millió mint amibe esetleg az fog kerülni, hogy az összes gyerekszállítóbusz foglalhat magának két extra éjszaka szállást. Vagy hogy ennyivel meghosszabbítsák az utakat.
Előzmény: (minerel 194919)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.10. 15:25
"Válasz TZoli üzenetére:
Nagyon rosszak a példáid, különösen az ezerszer ismételt példád. Én olyan környezetben élek, dolgozok ahol minden egyes sérülést, balesetet kivizsgálnak (nagyon elterjedt módszerek az 5Miért, halszálka diagram, okfa stb.), u.n. LEX dokumentum készül a tanulságokkal majd intézkedéseket határoznak meg a jövőbeni elkerülésre. Szerintem ez a normális. De lehet, hogy Te egy más világban élsz. "

1.De azt továbbra sem tudjuk hogy mi az a logika ami alapján bizonyos, statisztikailag sokkal veszélyesebb dolgokat nem vizsgálnak át ha történik néhány haláleset, ezt a kérdést, ami a magyar halálozási statisztikákban meg leghátul kullog azonnal előveszik felülvizsgálatra.
2.Nálatok is véletlenszerűen választódnak ki a felülvizsgálandó kérdések, vagy mindent mindig felülvizsgáltok? Ha ez utóbbi a helyzet, akkor továbbra is áll az érvelés miszerint miért nem vizsgálnak át minden mást mindig ugyanilyen intenzitással?
Több százan halnak meg Magyarországon évente közúti balesetekben, minden ellenőrzés nélkül akárki akármennyit vezethet, szóval ezt a kérdést miért nem vizsgálják például?
Előzmény: (TZoli 194903)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.10. 15:16
admin2:
Köszi hogy beletettétek!
Előzmény: (admin2 194901)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.10. 15:15
Csabor:
Mi az ami zavar ebben a vitában? Hogy vita van? Mindenki szépen elmondja a véleményét, senki nem lett sértegetve, ilyen egy normális vita.
Előzmény: (csabor 194896)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.10. 15:13
"Válasz maci-laci üzenetére:
Azért felettébb érdekes, hogy évekre eltűnsz, majd a munkavédelmi kesztyűdben lehatva a buborékot a felvonón klaviatúrát ragadsz, és kampányolsz egy olyan dolog mellett ami sajnos a politikától bűzlik. A politika nem kívánatos dolog a fórumban és ezt a szabályzat is rögzíti.
Bizonyára e a pár sort néhány részletét csak a régi fórumosok értik, de Ők nagyon ;) "
Az elmúlt években sajnos háttérbe szorult a síelés, de amit a kesztyűs topikban kaptam, az sem esett jól.
Hogy lehet ezt a témát mentesíteni a politikától áruld már el!
Márpedig elég komolyan érinti a síelés kérdését, úgyhogy azért tabuként kezelni mert köze lehet a politikához, elég 50-es évekbeli hozzáállás volna.
Vagy felmerült benned, hogy valamiféle titkosügynök vagyok? Értesítsd a rendőrséget ha ilyen gyanúid vannak! :)
Előzmény: (maci-laci 194894)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.09. 21:28
RM:
Miért normális hogy az elmúlt huszonvalahány évben történt első baleset után pánikszerűen új szabályozás
kell, amikor a régi is megfelelő volt? Amikor még azt sem tudjuk biztosan mi okozta a balesetet?
Valszínűleg a magyar szabályozás az EU-s szabályozásnak felel meg, és alig történnek ilyen balesetek, pedig többmillió ember buszozgat éjszaka európaszerte.

Továbbra is visszatérek az ezerszer ismételt példámhoz: Miért nem szabályozzák akkor újra az autós közlekedést minden baleset után? Miért nem vizsgálják felül az elektromos érintésvédelmi szabályokat, és alakítják át őket
minden áramütéses haláleset miatt? Miért nem tiltották még be a földgáz használatát, vagy a magyar kórházak látogatását?

Egyébként én nem vagyok a közmegkérdezés ellen semmilyen témakörben, hiszen a politikus is általában a szakembereket
tudja megkérdezni, és a józan esze alapján dönt, ritka hogy az adott téma pont a szakterülete.(És ha igen, akkor sem egyedül dönt.)
De ha már közmegkérdezés, akkor mindenki felé, anonim módon, és úgy, hogy erről folytatott vitákban meg lehessen
ismerni az összes álláspontot.(És ne egy elcsalható digitális formában)
A svájciak sem úgy népszavazgatnak, hogy valaki bejelent suttyomban egy szavazást, amit hirtelen megtartanak, csak úgy uk muk fu(c)k anélkül hogy komoly viták mennének.

Csabor:
Lehet hogy nem te fogod eldönteni, de azért ekkora fáradtságot csak megér, hogy ugyanis hátha...
A gyerekeid gyerekeinek viszont mindenesetre hamarosan fontos lesz a kérdés.
Előzmény: (RM 194886)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.09. 17:33
"Válasz TZoli üzenetére:
Igen. Igen. Igen.
Ez nem konzultáció, hanem megerősítés keresés az igazamra. Vagy valami ehhez hasonló.
Inkább síeljünk. "

Én is hasonlóan látom, ugyanakkor látok annyi tehetségtelenséget a rendszerben, hogy akár a pár ezer, vagy pár száz kitöltő véleménye is mérvadó lehet. Mondván "áh kitöltötték 2000-en, ez már akkora mint egy reprezentatív minta, úgyhogy ez az ország véleménye"
Egyébként azóta sem hirdették meg semmilyen olyan formában, amin keresztül a többség értesülne róla, szóval remélem főleg a 444 olvasói a cikkben megadottak alapján fogják kitölteni.
Előzmény: (TZoli 194869)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.09. 17:25
Kedves Admin2:
A fórummal kapcsolatos megjegyzések topikba is írtam, de ott válasz nem jött.
Továbbra sem értem, hogy ha a konzultáció hírét le tudtátok hozni hírben (én itt, erről az oldalról értesültem róla), akkor miért nem lehet azt is lehozni, hogy igen, úgy ahogy, de legalább most részt lehet venni ezen a konzultáción. Vagy csak majd utólag, ha valami eszelősen barom új szabályozás készül akkor háborogjon mindenki?
Előzmény: (admin2 194867)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.09. 17:20
A mostani szabályok teljesen megfelelőek valóban, de akkor miért akarják azt megváltoztatni?

És miért derogál elmondani a véleményedet 3 percben egy olyan témában ami esetleg a gyerekeid utazását évekig meg fogja határozni?
Előzmény: (csabor 194858)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.08. 18:52
Senkit nem érdekel kettőnkön kívül a téma, vagy csak ebben a fórumban nem nézi senki? Beraktam most a "Minden egyéb síelőket érdeklő..."-be is, hátha ott többen észreveszik.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2017.03.08. 18:45
Most én is ezt tapasztalom. A sieljünk.hu, irodánál pld egy valódi buszos út sincsen. És még van 1-2 ilyen.

Illetve nem ártana a Buszos utakról történ nemzeti konzultációval kapcsolatosan valami hír, vagy riadóhíradó, még addig amíg tart. Ha már a bejelentéséről meg lehetett jelentetni cikket ami által egyáltalán értesültem az egészről.
Előzmény: (molnarf 188946)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.