Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bazsa10 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2020.11.04. 17:42
Huuu, ezt nem gondoltam vona.
Ennyi erővel ne menjek bicklizni az erdőbe?..

Mondjuk nem értem mi kárt tehetnék a környezetben, télen hóval van borítva, nem kaszálok le semmit (nyilván csak akkor mennék ha van elég hó) kétlem hogy erősebb lennék a fánál..

Majd meglátjuk.
Előzmény: (Tervező 209649)
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2020.11.04. 14:34
Valakinek van tapasztalata a pályán kívüli fás területeken?
Chopok tree runs tud nagyon nagyon jó lenni, de itt a Mátrában nem tudom hogy mennyire nehéz.
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2018.12.29. 18:39
Én a pálya mlletti kölcsőnzőket alapból kerülöm (csak a hazaikat) mert nem csak hogy rosszul vannak kialakítva de snowboard részlegen úgy el vannak maradva... 10 éves deszkkat lehet bérelni (sínél gondolom frissebb a kínálat) de ha mondjuk ki akarok próbálni egy új lapot az itthon nem lehet megtenni. Hazai viszonylatban a kölcsönzési részleget lehetne igencsak fejleszteni Mátraszentistván tekintetében beülős lift már van, víztározó van, minden pacek kivéve a kölcsönzés. Jó igaz azért egy Fun Parkot csinálhatnának ugratókkal meg minden de nyilván a legtöbb magyar még menni sem tud nem hogy ugratni... kár...

Gábor tapasztalatait kiegészíve beszéletnének pár nagy márkával (LibTech Capita Head Nidecker Salamon Ride stb) hogy demo/kölcsönzős lapokat biztosíthatnának a sípálya részére... ha lenne lehetőség új lapok tesztelésére helyszínen, biztos hogy sokkal többet mennék szezononkénti 1-2 napnál
Előzmény: (Gabor Sz 202797)
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Topik: Visegrád
2018.12.15. 15:34
Elnézést a késlekedésért, meghoztam a dokumentációt ugrató készítéshez. Szívesen lefordítanám, de annyi szabadidőm nincsen jelen pillanatban.

https://drive.google.com/open?id=1eKcIloiwHJXJoc6DU74Ixa1_8sE8ADmk
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Topik: Visegrád
2018.11.13. 13:30
Így vissza olvasva elég agresszív voltam, elnézést. Csak olyan tapasztalatom van a hazai viszonylatokban... Személy szerint nagyon örülök hogy létezik a sípálya, nagyon hangulatos családias kialakítása van, de szemszögemből nézve nem ad nagy élményt a pálya. Sokkal több idő feljutni mint le. Ezáltal nekem nem a pálya/pályák sielhetősége a fő szempont, hanem az egyéb + pl funpark. Nem vagyok profi, nem nyomok cork 720akat, de szeretnék fejlődni. Hazai viszonylatban erre nem sok lehetőség van. A legközelebbi hely ahol jóléreztem magam Chopok funpark. A felvono jegy szerintem nagyon olcsó, pesti lakos vagyok azaz közel van hozzám a visegrádi pálya, ha több/jobb lehetőséget tudna kínálni a pálya akkor szezononként 30+ napot biztos ott töltenék.
e-mailben nemsokára küldöm a dokumentációt.
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Topik: Visegrád
2018.11.10. 21:27
De hamár erre járok akkor lenne egy javaslatom a pályához, valahol le van mentve nekem a gépen egy doksi, igaz angol nyelvű, de ugrató kialakításáról szól, vannak benne képletek meg ábrák hogy hogyan lehet megfelelő ugratót csinálni.

Tapasztalatom szerint az a 4 kupac az 4 kupac ..., az mindn csak nem ugrató. Sajnálom ha megbántom valaki érzéseit, de "this is what it is"

felűről a 2.at meg kell szüntetni(landoló résznek kialakítani)

felűről a 3.at kicsit lejjeb helyezni, és a legalsó kupac homokból landolót csináni.


Tapasztalat, naaaagyon nehéz ott ugratni, ha akarsz tudsz de én konkrétan belerepültem a 2.ugratóba...

Ha kell kiveszek szabit és jövök ásóval :D

UI: nem is értem egyébként aki odarakta a kupacokat, arra nem gondolt hogy valahova érkezni is kell? (mivel nem 30 centis dubbantóról van szó hanem ember magasság)

UI2: amit a "gerincen" szoktak csinálni nagy ugratót, na az a koncepció kell csak ne magasba lőjjön ki, hanem hosszába
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
Topik: Visegrád
2018.11.10. 21:21
En ugy tudom víz ellátó rendszer bővítése a terv belőle, hogy lehessen normálisan hóágyuzni, mert jelen pillanatban a megfelelő pályához a természetes csapadék a legmeghatározóbb
Előzmény: (Szali 201759)
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2018.01.02. 18:48
Hát, nem vitás lehet csúszni, de max egy kezdőnek...

aki tud rendesen menni az csak néz...
Előzmény: (Paganini 197797)
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2018.01.02. 18:46
Én már beletörődtem :(

legalább 20 évig nem fog esni hó hazánkban (ezt úgy értem h 10 cm + egy nap)

Hideg se igazán, tartós meg pláne...

Életcél: Összeszedni rakás pénzt, és zsa Kanada, Whisler BC
Bazsa10
10 élménybeszámolót írt
10
7 éve tag
2017.12.28. 13:06
10 éve csúszok, ebből 8 aktív szezon.

Azt tudom tanácsolni hogy keménységre egy 5ös felx, se nem túl kemény se nem túl puha.

Neked NEM a flex számít, hanem a lap formája.

Van a Camber ami konkáv alakú (szomorú ív)
van a Rocker ami konvex alakú (mosolygós ív)

Vannak hybridek

Lényeg hogy a rocker kezdő barátibb, less chance to cach an edge, magyarul a Camber lappal többet fogsz esni kezdőként.

Hogy melyik mire jó?

Camber-> carving, high speed, ugrálgatás
Rocker-> szúzhó, trükkök, park

deszka magassága, hát változó, általában a gyárak szoktak megadni weight range-t minden lapjukra (súly besorolás, hány KG tól meddig érdemes használni)

https://www.evo.com majdnem a létező összes deszka fent van meg lehet tekinteni, informálódni.

Rule of thumb, azaz iyen ki induló pont, szabály

ha park boardot akarsz érjen az álladig a deszka
ha szűzhavazni akkor az orrodig
ha carvig a kettő között (szád)
Előzmény: (tomexx 197538)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.