Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

EszterM által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (62)Időben csökkenő Időben csökkenő
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2011.02.04. 20:36
Itt a pont. Én egyszer egy magas lánnyal csákányoztam, aki nem síelt jól. Kiestünk, mint annak a rendje. A pálya vhogy feljebb feküdt, mint a felvonó nyomvonala. Életemben nem másztam ennyit combig érő szűz hóban, léccel a hátamon. Azóta csak kisebbel vagy ügyes magassal megyek.
Előzmény: (Robin 108026)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2011.02.04. 12:41
Csákányos liftnél szerintem adott esetben veszélyesebb, ha két olyan ember megy együtt, akik között nagy a magasság-különbség, és emiatt állandóan igazgatják a csákányt, mert az egyiknek a térdénél, a másiknak a háta közepénél van. Egyszerű kék pálya melletti csákányos felvonónál, ahol könnyen ki lehet lépni, ha gond van, szerintem engedhetnék felnőtt nélkül is a nagyobb, 8-10 éves gyerekeket. Egyébként az enyéim (10 és 12) jobban szeretnek egyedül menni, mint velünk vagy akár egymással.
Előzmény: (hajni 107996)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2011.01.31. 15:18
http://www.gerlitzen.com/?cat=maincontent&type=preiset&sid=wi&lid=de

ezek szerint van 3 órás jegy is, bár az sem olcsó, azzal fel tudtok menni esetleg léc nélkül is, és le is tudtok jönni.
Előzmény: (Obalogi 107193)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2011.01.31. 15:12
Csatlakozom azokhoz, akik szerint némi oktatás nem árt. Szerintem mindenképpen vegyetek pár órát oktatótól, és csak aztán merészkedjetek fel komoly pályára. A síelés gyönyörű, de nem veszélytelen sport...
Előzmény: (Obalogi 107193)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.10.09. 19:16
A Hotel Alpin am Kreischbergre gondolsz? Mi tavaly ott laktunk, nagyon kellemes volt. Ugyanott van, ahol az összes többi hotel, nézd meg a google-n. Át kell menni a parkolón a felvonókhoz, vagyis nem úgy pályaszállás, hogy léccel a bejáratig lehet csúszni. A szoba szép, modern, tágas. A reggeli büféreggeli, teljesen korrekt. Vacsorára kétféle ételből lehetett választani, nekünk minden ízlett. A személyzet magyar volt tavaly, nagyon kedvesek voltak, csak a legjobbakat tudom mondani. Úgy tudom, van billiárd és szauna is, de mi nem próbáltuk, nekünk elég volt a síelés.:)
Előzmény: (Kazuár 90389)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.03.25. 07:52
Örülök! Látom, "kicsit" jó idő volt...:)
Előzmény: (simazsi 88183)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.03.14. 10:03
Szia simazsi!

Én nem tudom megítélni, hogy kinek mi a nehéz. A kék 3-as pálya teteje tényleg meredekebb, de széles, és úgy gondolom, hogy nem nehéz. A Frédi-Bénis pálya (kék 5-ösként indul, majd 14-es, utána csatlakozik a 3-ashoz) viszont keskeny, erdei rész, van, aki pont azt nem szereti, mert könnyebben begyorsul, és nem tud keskeny sávon fordulni. Ha megnézed a térképet, ott lehet kiszállni a csákányosból, ahol a 14-es pálya becsatlakozik, és onnan hasonló, mint a 4-es, amin már lejöttél.

A kiszállással kapcsolatban van egy érdekes élményünk. A lányaim külön síeltek, és amint mentek fel a felvonóval, meglátták az unokatesójukat, aki jött lefelé a pályán. Kiléptek a liftből, és lecsúsztak a többiekkel. A felvonónál a kapun viszont nem tudtak átmenni, mert a rendszer letilt, ha túl hamar érkezel le, ahhoz képest, ahogy elindultál felfelé. Ez nem ezen a pályán volt, hanem a 12-esen, de azért nem árt figyelni.
Előzmény: (simazsi 87438)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.03.13. 20:32
Szia simazsi!

A párhuzamos csákányosokból a jobb oldaliból - ami lassabban megy - ki lehet lépni. De van annak a pályának a másik szélén is egy csákányos lift, ami nem visz fel annyira.

Az esti éttermes kérdésedre nekem az a válaszom, hogy egész napos síelés után nekem nincs már kedvem nagy ügyet csinálni az evésből. Akár apartmanban vagyunk, akár hotelben, nekünk az a lényeg, hogy már moccanni se kelljen.:) Idén a férjem a fiúkkal volt sörözni a Möserben, és az egyik srác evett egy sörlevest is - ők nagyon meg voltak elégedve.

Jó síelést!
Előzmény: (simazsi 87416)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.03.09. 18:34
Köszi, Aurelio, nagyon rendben volt a szállás!!! Üdv: Eszter
Előzmény: (Aurelio 87038)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.03.04. 21:27
Sziasztok!

Én is azoknak a táborát gyarapítom, akik kellemesen csalódtak Kreischbergben. Vasárnaptól szerdáig voltunk, végig ragyogó napsütésben. A pályák tökéletesen kezeltek, még a fekete 1-es alja is jó volt egészen tegnap délutánig. A csapatban a jó síelőtől a kezdő gyerekig mindenki megtalálta a maga pályáját. Egyöntetű kedvencünk a piros 15-ös pálya volt a maga kellemes fekvésével, kényelmes 6 üléses liftjével. Igaz, hogy van benne egy fekete meredekségű szakasz, de annyira jó minőségű volt rajta a hó, hogy még a 7 éves kezdő unokahúgom is szép lassan le tudott jönni rajta. Sokat síeltünk a Rosenkranzhohe-ről induló 9-10-11-es pályákon is, ezeken szinte alig volt ember. Volt olyan, hogy a pályán végig csak a saját családom tagjaival találkoztam.:) Sorbanállás csak reggel volt a buborékos felvonónál, később semmi, második-harmadiknak álltunk be legtöbbször a felvonókhoz.

Biztos, hogy a zavartalan jó idő is hozzájárult, hogy ennyire jó véleményünk van a pályarendszerről, de tényleg nem találtunk hibát. Tény, hogy máshol több pálya van, de ott több az ember is. Engem az sem zavart, hogy mindenki magyar volt, mert senkivel nem volt konfliktusunk, inkább többekkel elbeszélgettünk.

Lakni a Hotel Alpin am Kreischbergben laktunk, amit csak ajánlani tudok mindenkinek. Igényes és szép a berendezés (minimalista design), finom (magyaros ízű) az étel, és rendkívül kedves (magyar) a személyzet. Mondani sem kell, hogy a liften kívül senki nem beszélt németül, de itt sem volt zavaró.

Ma délelőtt nagy köd volt és hideg, de délutánra kitisztult.

Kívánok mindenkinek örömteli, jó síelést Kreischbergen és máshol is!
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.25. 19:39
Köszi, bár idén már ezzel elkéstünk, a léceink már úton vannak.:)
Előzmény: (klaci 85980)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.25. 19:39
Köszi a választ!
Előzmény: (hajni 85976)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.24. 08:28
Sziasztok!

Szerintetek ha szombat délután beadjuk a kreischbergi síszervízbe a léceinket éleztetni, waxoltatni, készen lesz vasárnap délelőttre? Köszi!
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.16. 12:50
Sziasztok!

Én is írtam abba a topikba, amit kroma beidézett. Itt is csak azt tudom megismételni, hogy lehet egyetérteni meg nem, de mégis ez a szabály, hogy nem lehet átruházni a bérletet, és ezt látszólag erősen betartatják. Egyébként én is túlzásnak tartom, de ettől még ez van, érdemes odafigyelni.

(A rendőrséggel való fenyegetőzés tényleg nagyon kellemetlen tud lenni. Mi tavaly a Grossglockneren jártunk úgy egy étteremben, hogy a férjem elment az étterem játszóterére az egyik gyerekkel, én meg a másikkal pisilni. Hiába hagytuk ott az asztalnál a pulcsikat, térképeket, stb., a pincér úgy vette, hogy fizetés nélkül távoztunk, és a férjemet a karjánál fogva rángatta vissza a 20 m-re levő csúszdától, közben meg fenyegette a rendőrséggel. Szegény hívott engem, aki a WC-ben sorakozott, hogy mi a csuda van...:) Ez a jogállam... )
Előzmény: (Egér 64 84756)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.14. 22:54
Az egyik, hogy nem találkoztunk, a másik, hogy mi nem síeltünk, és úgy tűnik, idén talán nem is fogunk, mert a lányomat nem engedi el az edzője a márc. 21-i versenye előtt.:(
Előzmény: (pepe67 84561)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.14. 21:22
Alte Schmiede a neve annak a hüttének, ami Leogangban tetszett, megnéztem az interaktív térképen.
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.14. 21:18
A férjemnek tavaly nagyon tetszett, de szörnyen fújt a szél, én alig láttam a hóesésben, ezért nem is mentünk oda vissza akkor sem, amikor jobb idő volt. Na, majd legközelebb...
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.14. 21:15
Szia Pepe! Sajnálom, hogy nem találkoztunk - több okból is. Néztem minden nap a webkamerát, hogy milyen idő van - amikor verőfény volt, irigykedtem rendesen...

Ami a szállást illeti, 105 euró tényleg soknak tűnik érte. Egyébként én is jobban szeretem a tradicionális osztrák kis panziókat, de ezeket legfeljebb nyáron vagyok hajlandó megfizetni. Télen, pályaszállásként 3-4 csillagos hotelek, panziók 2 felnőtt 2 gyereknél 240 eurónál kezdődnek, és mindez 7 éjszakára, síbérlettel, hüttézéssel együtt nekünk nem fér bele. Katáék apartmanja szerintem ott van, ahol Ti voltatok, csak szebben fel van újítva talán, és más az ember szájíze, ha ugyanazt olcsóbban és nagyobb kedvességgel kapja. Legalábbis nekünk teljesen megfelelt, ezért mentünk volna idén is, illetve megyünk még. De persze mindenkinek más az igénye.

Ami a hüttéket illeti, mindig olvasom, hogy mások megjegyzik a nevüket, meg, hogy miket lehet ott enni. Úgy látszik, mi ebben sem vagyunk válogatósak, mert én semmi különösre nem emlékszem.:) Illetve Leogangban voltunk egy nagyon hangulatos, nagy kertes hüttében, ott kint ültünk, és takarókat tettek ránk, ez emlékezetes volt. (Mölltal-gleccsernél ettünk nyáron olyanban, amiről írsz, hogy egyedül mész a tálcával, és összeszedsz mindent, mi szem-szájnak ingere...)

Melegvíz - na, nekünk ezzel sem volt gondunk, most, hogy írjátok, rémlik, hogy Kata figyelmeztetett, de mindig volt elég.

A szállásért tehát együttérzésem, a síelésért viszont irigyellek!!!
Előzmény: (pepe67 84469)
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.08. 08:43
Sziasztok! Most, hogy sajnos elmaradt a saalbachi síelésünk,felmerült, hogy február végén csatlakoznánk családunk kisgyerekes tagjaihoz Murauba. Ők a Club Hotelben fognak lakni, mi szeretnénk valahol a közelben. Meg tudja valaki mondani, miért ennyivel drágább a Club Hotel (4 fő apartman 299 euró), mint mondjuk az uszodával is rendelkező Relax Resort (230 euró 4 főnek félpanzióval)? Csak más az árképzés vagy tényleg tud valamit a Club Hotel?
EszterM
62 élménybeszámolót írt
62
14 éve tag
2010.02.04. 13:46
Utánanéztem a sztornó-biztosításnak, hogy legközelebb ne járjak így. Magyarországon egyelőre csak utazási irodákhoz, repülőjegyekhez kötöttet találtam, de Ausztriában van ez: https://secure.europaeische.at/index.php. Legközelebb...
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.