Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

malacy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (126)Időben csökkenő Időben csökkenő
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.23. 21:52
Én szintén.
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.23. 14:42
Utazás a föld középpontja felé! :)
Előzmény: (minerel 181192)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:37
Tudom, hogy ilyen fajta. Lehet, hogy nem volt szerencsés pont ezzel összehasonlítani, és felesleges is az egész.
Csússzunk inkább!
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:13
Lehet. De azért kipróbálnám sikerülne-e.... :)
Előzmény: (thomasb 180902)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 20:08
Hasonlót a hasonlóval.... Tisztában vagyok az árakkal, azzal is, hogy Bp-en lehet olcsóbban vásárolni 7 órás jegyet. Én a nyolc órásra gondoltam.
http://www.parksnow.sk/zima/hu/cennik.php
De köszi, hogy felvilágosítottál!
Előzmény: (Egér 64 180891)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 19:34
Csak a pontosság kedvéért, Donovalyban a 8 órás jegy 36Eur, Eplényben hétköznap ugyanennyi idő 5300 Huf. De tényleg felesleges összehasonlítgatni, nem egy kategória. Amúgy sok mindenben igazad van, itthon minden kicsit olyan "magyaros", van még mit tanulni.
Előzmény: (thomasb 180884)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 13:44
Ja, egyetértünk.
A szorzóval csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy mivel itt van a közelben relatíve, ehhez mérten kezeljük.
Előzmény: (Chopoker 180861)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 12:32
A tízszeres ár nem elképesztő, hanem a valóság. Még finoman fogalmaztam. Eplénybe elmegyek a családdal egy napra, kb. 20 ezerbe fáj, a mirelit gombóccal együtt. Nyugatabbra nyilván nem indulok el ilyen rövid időre, így tízszeres költséggel lehet kalkulálni szerintem. Erre gondoltam.
A bérletemet mindig a kesztyűbe teszem. Itt is, és máshol is. Nekem bevált, és kényelmes így.
Amúgy a többivel teljesen egyetértek.
Előzmény: (Chopoker 180841)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.19. 09:17
Nagy kár ezért a hozzászólásért.
Ha valaki valamiben csak a hibát keresi, azt nagyon tudom sajnálni.
Nem vagyok Eplény fan, számtalan dolgot fel tudnék sorolni amin változtatni kellene, de inkább nézem a pozitív oldalát. Itthon, alacsony tszf. magasságon síközpont, élvezhető pályákkal, normális infrastruktúrával, elviselhető árakon.
A legdrágább napijegy sincs 20,- Euro, az általad említett Donovalyn kb. 10,- Euroval több, és ha nem megy a Nova-Hola oldal (elég gyakran) akkor szívod a fogad....
Gőzgombócot írd már meg, hogy hol kapsz 2,5,- Euroért, mert akkor oda megyek minden évben!
A kauciót visszakapod, nem értem miért kellene egy műanyag kártyát emlékbe eltenni.
A beengedő kapuknál valóban van probléma, a megoldás rém egyszerű. Bérlet a kesztyűbe, és lám egyből nyílik a kapu ha a kesztyűt elé tartom.
Szóval minden csak hozzáállás kérdése. Hangsúlyozom, nem vagyok érdekelt, nem vagyok Eplény fan, csak egy egyszerű síelés imádó állampolgár, aki akceptálja az üzemeltetők törekvéseit, tudomásul veszi, hogy ez egy üzleti vállalkozás, és mint olyan, profit orientált.
Hidd el, tőlünk nyugatabbra sem papsajt minden, és ott adott esetben nem 20 ezerért síelsz, hanem kb. tízszeres összegért.
Előzmény: (thomasb 180790)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.13. 11:21
Szeretek a dolgok mögé látni.Nagyjából sejtem mire gondolsz.
Az egyik hozzászólásod végén fogalmaztál jól. Körülbelül ennyi a lényeg....
Előzmény: (minerel 180388)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.13. 09:47
Szerintem parttalan ez a vita.
Mindenki elfogult, ki így, ki úgy. Ez egy kis területen fekvő, alacsony tszf. magassággal rendelkező síterep. Nincs az a hómennyiség, amit a hétvégén ide érkező tömeg le ne koptatna a kritikus helyeken.
Az üzemeltetők igyekezete érthető, és dicséretes. A kommunikáció is korrekt szerintem. Hibát mindenhol lehet keresni, és mindenben lehet találni is.
Egynapos átmozgatásra, pár órás csúszásokra, kezdőt, kisgyermeket tanítgatni jó. Aki komolyabb síélményre vágyik, az keresgéljen határainkon túl, választék van bőven.
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.06. 17:16
Tegnap írtam, hogy nagy volt a szél, de ma visszasírtam a tegnapit....A pályák jók voltak pedig, persze fentről lehordta mindenhol a havat, maradt a jeges alap. Kritikai észrevételként azért megjegyezném, hogy ha már induláskor tudjátok, hogy a lenti csákányost nem lesz mód elindítani a szél miatt, akkor azt jelezzétek minden fórumon.
Amiért jöttünk azt teljesítettük, hatéves Pannánk megtanult síelni és meg is szerette, sőt élvezte a mai vihart! Boldogság!
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.05. 22:02
Gyönyörű idő volt ma, csak azt a szelet tudnám feledni. A hőmérséklet erős mínuszban, kezdésre kifagyott, helyenként jeges felület. Sajnos a ratrak elromlott, így a pályák minősége hagyott kívánnivalót maga után, de nem volt vészes. A lenti csákányos becsúszója viszont délelőtt húzós volt, a jég még hagyján, de tele volt huplival, hullottak az emberek. A "lassíts" tábla ide kevés! Délutánra megcsinálták, és a nap is fellazította kissé. 14 óra után minimális sorbanállással lehetett pörögni.
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.04. 17:30
Köszi, m
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.03. 21:03
Az estin lesz lezárva a 3-as.
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
Topik: Donovaly
2015.02.03. 17:01
Szia! Van magyar nyelvű oktatás, az angol meg alap mindenhol. Keressétek Botondot a Pattyski vezetőjét!
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.03. 07:20
Köszi, én is így gondoltam, csak nem voltam biztos benne.
Nekem Mátraháza felől kellene támadni, mert a szállás ott lesz, akkor ne a 21-esen menjek ugye hanem Hort fele?
Előzmény: (Egér 64 179402)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2015.02.03. 06:54
Sziasztok!
Mi holnap megyünk egy háromnaposra. Hatvanig érvényes a Pest megyei matrica vagy valahol előtte kell kihajtanom?
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2014.02.20. 20:43
Az Olimpiával első nap én is ugyanígy jártam. :)
Aztán utolsó nap kezelt havon pereceltem az egyik letörés után, és ha addig nem lett volna fogalmam arról, hogy milyen meredek, akkor a kétszáz méteres, hasoncsúszva előadott megállási kísérleteimnek köszönhetően kikristályosodott előttem.
De Cermis valóban remek hely, és az Olimpia az egyik legjobb pálya amin valaha is volt szerencsém csúszni.
A fenti kék pályákat kiszolgáló négyüléses alsó àllomàsánál lévő hüttében pedig isteni finom a gulaschsuppe.
Előzmény: (csabor 170179)
malacy
126 élménybeszámolót írt
126
16 éve tag
2014.02.17. 13:41
Üdv mindenkinek!
Pénteken érkeztünk haza eme csodálatos régióból.
Szállásunk Cavalese mellett Panchia településen volt. Hotel Regina. Csak ajánlani tudom. Apró szépséghibája, hogy nem volt fűtött sícipő szárító, de annyi baj legyen.
Az időjárás vegyes képet mutatott, az első két napban sok hó esett lent is, fent is. A bizonytalan körülményekre való tekintettel, a szálláshoz legközelebb eső cermisi pályákra mentünk csúszni. Két helyről lehet becsatlakozni. Cavaleseből, ahova visszacsúszni nem lehet, mivel a kabinos egy szakadékon át halad a következő állomás felé, illetve Fondovalle állomásról, ami tulajdonképpen a kabinos második megállója. Ide már vissza lehet csúszni fentről, az Olimpia pályák jóvoltából. A felső kettő fekete, az alsó szakasz piros, ez volt a nagy kedvenc. Vasárnap, szerdán és pénteken ki van világítva, este fél nyolctól fél tizenegyig. A többnapos bérletek érvényesek az éjszakai síelésre is, amúgy 17 Eur.
A fenti részeket négyülésesek szolgálják ki, a buborékot hiányoltam, amúgy gyorsak, a sorbanállás ismeretlen fogalom.
Havazás esetén a lankásabb kékek nagyon hamar buckássá válnak, a haladó pályák kevésbé megviseltek.
Van egy hosszú erdei út, a Via del Bosco, ami végig lankás, viszont sok a hajtűkanyar és a szakadék. Mivel erdőben fut, jegesedésre hajlamos.
Harmadik napra bejött a jó idő, részünk lehetett az oly sokat emlegetett csodálatos panorámában, kiválóan kezelt pályákon hódolhattunk a sízés örömeinek.
A cermisi rész maga nem nagy, pár napos síelésre kiváló, aki egy hétre megy úgyis ellátogat máshova is a völgyben.
Családoknak kimondottan ajánlom, olcsó gyermekfelügyelet(16Eur/nap), játszóház, tanulópálya varázsszőnyeggel, szánkózási lehetőség, szánkóbérlés (5Eur/nap).
Van lehetőség pontos jegyet vásárolni, 460 pontos 40Eur, 1400 pontos 100 Eur. Látogató jegy, aki nem síel egyszeri útra oda-vissza 8 Eur. Ezeket csak azért írtam le, mert egy kisgyermekes család mint pl. mi nem tudja a kettő többnapos bérletet kihasználni, jó alternatívát jelentenek ezek a pontos jegyek. Cserélgetni szolídan, de lehet. A többnapos bérletre ráírják férfi vagy nő a vásárló, de soha senki nem nézi.
A síbuszközlekedés is jól szervezett, mi ugyan autóztunk, de nem hallottunk rá panaszt. Rengeteg megálló van, mindenhol kitáblázva a menetrend.
Ha első nap nem síel valaki, érdemes rászánni utazás után is az időt a felderítésre, elsőre nem egyszerű a becsatlakozási pontokhoz odatalálni autóval.
Tartalmas jó síelést tudhatunk magunk mögött, jövőre egy hétre tervezünk, mert kíváncsiak vagyunk a latemari lejtőkre is!
Képeket majd csatolok, illetve van egy fotóalbum feltöltve.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.