Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

M. Zsolti által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (18)Időben csökkenő Időben csökkenő
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
Topik: Visegrád
2013.01.08. 11:48
A Rezső nem is aludt és most is a pályán van. Télen nem nagyon szokott aludni, mert ő ezt így szereti.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
Topik: Visegrád
2013.01.08. 11:13
A bobpálya webkameráit megtudjátok tekinteni, talán jelent egy kis infót az időjárás szempontjából. Vegyétek figyelembe, hogy ez a hegynek a napsütötte déli oldala.

http://www.bobozas.hu/visegrad/index.php
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
Topik: Visegrád
2013.01.08. 09:45
Egész éjszaka működtek a hóágyuk és napközben is folytatódik a hóágyúzás. Ma 17 órakor újra nyit a pálya. Az 1/A pálya esett át alaposabb hóágyúzáson. A 2/A pálya is jól néz ki, most lett ratrakolva. A bébi pálya éppen használható, következő éjszaka kap majd havat. (Talán természeteset is.) Reméljük az internet kapcsolat hamarosan helyreáll, és a kamerák képeit újra láthatjuk, de a legjobb ha eljöttök személyesen.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2013.01.08. 09:23
A hóágyúk egész éjszaka dolgoztak és most is mennek. A nyitás időpontja ma este 17 óra. Az 1/a pálya, azaz a nagyobbik pálya esett át nagyobb hóágyúzáson.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.11.13. 20:09
Nem biztos, hogy jó minta, a topik komolyságát remélem nem rúgja fel, de pár percet megér.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.07.16. 18:41
Gondolom még liheg párat, aztán megkapjuk az alapos beszámolót.
Gabóca szépet mentél. Fej-fej mellett Cseh Veronikával, aki idehaza a legjobb Master2-es hölgy?
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.06.26. 11:35
Sziasztok.
Péntek délután érkeztünk meg Val Gardenába. Útközben volt egy kis eső, de a Dolomitok gyönyörű bringás idővel fogadott minket. Átvettük a rajtszámokat egy kis séta a városban. Ezt követően a közeli szállásunkon összeraktuk a bringákat, majd sör-vacsi-röhögés-alvás.
Reggel 6 órakor még szép idő volt, de 7 órakor leszakadt az ég. Villámlott, dörgött...ahogy lennie kell ilyenkor. (9-10 fok) Gondoltuk mivel kemények vagyunk nem riadunk meg csak úgy, tehát nekivágtunk. A fél 9-es rajtnál már gyengébben esett, 10 órakor pedig teljesen elállt. Néhol nagy sár volt, de alapjába véve semmi gond nem volt az időjárással.
Eddig mindig vittem magammal ugyancsak Rohloff olajat, de sosem kellett. Most egy kicsit hibáztam.
A majdnem 9 és 1/2 óra alatt az átlagpulzusom 151 volt. (felkészületlenség)
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.06.25. 10:26
Sellaronda Hero-t teljesítette a Hegyimazsolák SE különítménye a hétvégén.
Nagyon nehéz és nagyon kemény kihívás volt. 4200 méter szint. Eddigi versenyeim közül ez viselt meg a legjobban, aminek oka részben egy vállsérülés miatti egy hónapnyi kényszerpihenő, részben a pálya adottságai. A hírhedt szilvásváradi hosszútáv, ami 117 km, egy kellemes vasárnapi túra a dolomiti versenyhez képest. Kilenc óra felett sikerült teljesíteni a 82 km-t, ami 10 km/óra alatti átlag. A salzkammerguti 211 km-en 15 feletti átlagot tudtam menni és vidáman értem a célba. Itt most nem. Volt benne 1 óra tolás folyamatosan felfelé szörnyen köves talajon, volt bringacipelés sziklákon lefelé...
A frissítőpontokon csak víz, hígított izo, banán és néhol szendvics volt, ami nem baj, ha tudom előre. Láncolaj sehol, pedig jelölve volt, hogy hol vannak szervizpontok. A lánc 5-6 órán keresztül sírt.
Ennek ellenére a hangulat remek volt. A táj lenyűgöző. Jók az ilyen túrák, ajánlom mindenkinek, csak szem előtt kell tartani, hogy ebben a sportágban kiemelten fontos a fokozatosság.
Jó volt, legyőztük a hegyet, visszavágó nem lesz.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


ui.: foltokban volt már csak hó a 2000 méter feletti részeken, rengeteg felvonót és liftet láttam, valamint újak építése, vagy cseréje is történik a nyári hónapokban.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2012.01.03. 20:53
Köszi. Kíváncsi vagyok erre a versenyre, és ha elemzel is belőle, az hab a tortán.
Előzmény: (ozsi 129174)
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.12.25. 21:25
Lemaradtam róla és nem találom az interneten. Tud valaki esetleg segíteni?

Zs.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.11.21. 21:11
Úgyszintén OFF, mivel nem Magyarország.
Úgy tudom a Zillertal-i, Mayrhofenben található Európa legmeredekebb kezelt pályája.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.11.06. 22:05
No, akkor már három versenyzőnk van!

Érdemes megnézni mindenkinél a válltengelyeket, valamint a válltengelyeket összevetni a csípő tengellyel.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.11.06. 15:43
Azt hiszem Hirscher esetében másmilyen a pálya meredekség, az élszögek...
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.23. 12:36
Ozsi állítását alá tudom támasztani.

Ez nem a 4 évszakos gumi esete.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.21. 12:55
Köszönöm a válaszaitokat, megerősítést kaptam a gondolataimra, a megoldásra, valamint Ozsi tökéletesen felvázolta a helyzetet.

Tényleges ok, a görcsösség, valamint az egyenes siklás és gyakorlatai minimálisan történtek meg. A hely adottságai erre nem nagyon alkalmasak. A probléma, már az egyenes (szimmetrikus) hóekecsúszásnál jelentkezik. Sőt, már utcán sétálva is.
Csípő és vállak elforgatása nem volt.
Egyértelmű, vissza kell lépni.


Ikonválasztással, úgy voltam, profi, aki hivatásszerűen ebből él. Az élversenyzők. Ha másokkal összevetem a tudásomat és az ikonválasztást, akkor tényleg inkább a fekete dukálna, viszont nem találom magam egyenrangúnak Ozsival, vagy a Pásztory Gabival. Feketébe hajló sötétbordó nincsen?

Sör? Ok. No problem.
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.20. 22:49
Igen ott voltam.

Picit lehangol, hogy lelkes amatőrnek tűnő bejegyzést írtam.:-))
Úgy gondoltam, hogy beszélhetünk, egy ilyen (nem ritka) esetről is, ha már volt arról szó, hogy a profi Japánok után amatőr, vagyis tömegsportolók is soron következhetnek.(Hátránya, ehhez nincsen video)

Zsolti
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.20. 20:14
Köszönöm a gyors reagálást!

A hölgy csak az első lépéseket teszi meg műanyagon, nemsokára havon fog síelni,tehát akár elvonatkoztathatunk a műanyagtól. Kíváncsi vagyok, hogy nálam tapasztaltabb oktatóknak mi a véleményük.

Zsolti
Előzmény: (Lackó 122308)
M. Zsolti
18 élménybeszámolót írt
18
12 éve tag
2011.10.20. 19:06
Sziasztok Sporttársak!

Lelkes olvasója vagyok a fórumnak, az írásaitoknak és most én is felvetnék egy témát.
Milyen tanácsaitok, gyakorlataitok, gondolataitok vannak az alábbi esetre:
Kezdő tanuló hölgy, aki a 2. óránál tart, erőteljesen befelé dönti a térdeit, azaz x-el. Az első hóeke íveknél tart, és már látszik, hogy ez problémát fog okozni neki. Hogyan lehetne ezt csírájában elfojtani, ha egyáltalán el kell? Két rövid gyakorlata volt ennek kiküszöbölésére. Az egyik, hogy egyenes siklás során nyitás(forgatás) hóekébe, határozott emelkedéssel. Ekkor a lábak jobban kinyúlnak és anatómiailag képtelenség a térdeket közel billenteni egymáshoz. A másik, a térdnél keresztbe tartott botokkal hóekecsúszás, a kezek kívülről érintik a térdeket, mely során a térdeket a kezek ellenében szét kell feszíteni. Fordulóknál viszont ezek kevésbé alkalmazhatók. Nehezítő körülmény, hogy egyenlőre műanyag pályás síelésről van szó.

üdv,
Zsolti
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.