Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡
Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 76, rendezés:
Kovati által küldött hozzászólások listája
Üzenet szövege
Feladó:  KovatiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.02.05. 18:34
Topik: Murau - Kreischberg
Kovati Hozzászólások: 76
Regisztrált: 2006.10.20.

középállomásnál, még semmi sor nem volt, és simán befértem egy nem teltházas kabinba. Napközben váltogatva a felső fekete és piros pályák. Sorállás csak nagyon kevés, L ülőszékesen és K húzóliften szinte semmi. Utóbbit csak akkor vetik be, ha a J ülőszékesnél sor alakul ki, de sokkal gyorsabb annál, meg az időjárásnak nem annyira kitett, én csak akkor mentem oda, ha ez is működött, az M kabinosból jól látni. Kedvencem a 8-as fekete pálya, ezt szinte alig használja valaki, és szép változatos a vonalvezetése. Ködös időben csak óvatosan, mert a térképen is jelzett jobb kanyar nagyon erős, és pont ott össze is szűkül a pálya. A J,K, és L felvonók 15.45-kor zárnak, utána még érdemes a végefelé is élvezetes 18-ason csúszni egyet és fel az M-es kabinossal, a végén még le lehet menni a 2-es pályán a középállomásig, ahol 16.15-ig be lehet még szállni fölfelé. A nap zárásaként pedig le a 2-esen, majd az 1-esen az aljáig, utóbbi ilyenkor már erősen megviselt volt, de azért az utolsó nap kivételével minden méterét élveztem. Kihagyni talán csak a 3-as pályán lévő ugratópályat (fiam szótárában "mókapályát") lett volna érdemes , mert bár egy párszor sikerrel abszolváltam, az utolsó nap kora délután egy rossz talajfogás után jól odacsaptam a vállamat, és utána már nem esett annyira jól egyik fekete pálya sem.
Tegnap késő este már itthon készült röntgen válltörést igazolt:(. Legyetek óvatosak!
Előzmény: (captain 193503)
Dátum: 2017.01.23. 20:21
Topik: Síbakancs?

Nagyon köszönöm a segítséget!
Ez az Explosion nem lenne rossz, de 1/2 számmal kisebb mint az enyém...
Egyelőre a régi Icon TNT-m belső cipőjét raktam át, de így most az harcképtelen, noha családban és baráti körben kapós volt mint kölcsöncipő.
Előzmény: (gaboca 193129)
Dátum: 2017.01.22. 15:20

Sziasztok!
Hátha tud valaki segíteni...
Az annak idején nagyon nehezen megtalált kedvenc Tecnica Icon Alu (talán 2005/2006-os évjárat) sícipőm bal oldali belső cipőjéből részben kiszakadt a nyelv, és a tövénél egy éles műanyag darab került felszínre, ami miatt nem tudom hordani, nyom és vág. Sajnos a bélés anyagot is kiszakította, úgyhogy szerintem nem nagyon javítható, bár ha valakinek van tippje rá hova vihetném, ez is érdekel.
A tulajdonképpeni kérdésem viszont az, hogy nincs-e valakinek esetleg pont sérült külső cipőhöz tartozó ép belső cipője amit szívesen megvennék. Ugyanez a fajta belső cipő van a Tecnica Icon TNT, és Tecnica Icon Carbon cipőkben is, ezek is jók lennének. És persze ha csak ép külső cipővel együtt lenne, az is szóba jöhet. Szóval minden megoldás érdekel.A méret EU:44 UK:9,5 US:10,5 MP:285.
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni!
h i r d e t é s

Dátum: 2015.11.21. 08:52
Topik: Mosoly

A norvégok legyőzésének apropóján az unokaöcsém Kovács Dani írta és adja elő ezt a dalt:-D
http://indavideo.hu/profile/kovidan...i
Dátum: 2013.07.05. 14:34
Topik: Napszemüveg

Esetleg itt is érdemes böngészni, mindenféle polárszűrős napszemüveg van, és nagyon olcsón pl ez:
http://dx.com/p/authentic-carshiro-...motorcycle-polarized-sunglasses-black-grey-14... vagy ez:
http://dx.com/p/oreka-1057-sports-u...v400-protection-polarized-resin-lens-sunglass... vagy ez:
http://dx.com/p/stylish-orkea-sport...s-polarized-glare-guard-tac-lens-uv400-protec... , de van még kismillió másik.
Én már rendeltem innen, és rendben megjött,csak kb 6 hét alatt, igaz, hogy ez közvetlenül Karácsony előtt volt. A postázás tényleg ingyen volt. Vicces volt, amikor megjött a hong-kong-i bélyegzős bélelt boríték. És valóban polárszűrős, adtak hozzá ilyen kis tesztképecskét is, vmint tokot, törlőt.
Én PayPal-lal fizettem, hogy a bankkártyaszámomat ne adjam ki, nem is volt semmi hiba.
Dátum: 2013.03.14. 18:56
Topik: Semmering - Stuhleck

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a P4-es parkolónál van-e pénztár?
Dátum: 2013.03.13. 22:33

2 éve voltam márc.15-én Stuhleck-en, akkor nem volt lényeges sorállás. Idén is megpróbáljuk.
Előzmény: (cotugno 157197)
Dátum: 2013.02.24. 15:55

Nagyon köszönöm, a mintacsavar sokat segítene, a címet küldöm.
Igazából most már nemcsak a flex miatt gondolkodom duplacsavaros megoldásban, hanem nehogy én is elhagyjam valamelyik canting állító szettet, 2 csavar mégis biztosabb.
Előzmény: (gaboca 155910)
Dátum: 2013.02.23. 21:46

Ja és milyen méretű a csavar ami belement? Meg mi az a zinc spray, és mire jó? Lehet hogy én is próbálkoznék, bár nem vagyok egy műszaki zseni:-). Azon töprengek, hogy tudnám az én bakimat is duplacsavarossá turbózni. A Hefa mint Mo-i forgalmazó azt válaszolta az imélre, hogy csak 5 évesnél fiatalabb modellekhez tud alkatrészt szerezni...:(
Előzmény: (gaboca 155898)
Dátum: 2013.02.23. 21:34

A töprengést leszámítva mennyi időbe telt?
Előzmény: (gaboca 155898)
Dátum: 2013.02.23. 18:03

Szép munka! Hogy vált be? És a duplacsavaros új bakidra miért haragszol?:)
Előzmény: (gaboca 155842)
Dátum: 2013.02.13. 20:29

Kösz, de majd a havon szerzett tapasztalatokra is kíváncsi leszek:)
Előzmény: (gaboca 154758)
Dátum: 2013.02.10. 19:55

Igen a kül- és belbokánál ugyanaz az állítási lehetőség van, csak az én bakimon is úgy van mint Gábor fényképén a jobboldali baki, tehát csak elöl van csavar, a sarok felől pedig kívül és belül is csak egy vakdugó. Mármost én úgy gondolnám, hogy ha hátul is megfogatnám csavarral, akkor egyáltalán nem tudna előre hajolni a baki szára. Egyébként ennek cipőnek is van teljesen hátul a sarok felől egy imbuszkulccsal állítható lock-flex állíthatósága (természetesen lock állásban :-)), ami nem látszik a képen.
Előzmény: (klaci 154443)
Dátum: 2013.02.09. 23:26

Na pont erre gondoltam, kívánom, hogy minél előbb legyen módod megosztható tapasztalatokra szert tenni:), számítok rá!
Előzmény: (gaboca 154387)
Dátum: 2013.02.09. 14:44

gaboca, tudom, hogy neked is Tecnica Icon Alu bakid van (volt?). Mit gondolsz, a canting állításnál van-e értelme próbálkozni a csavar áthelyezésének a sarok felőli, hátsóbb furatokba, ahol az a szürke műanyag fedőlapocska van (azalatt is van ugyanis anyacsavar rész). Mennyiben változtatná meg szerinted ez a baki tulajdonságait? Illetve, ha mindkét helyre csavart tennénk, tehát előre és hátra is, akkor mi történne? Elvileg akkor még keményebb lenne, mert teljesen rögzítve lenne a cipő alsó részéhez a felső, és keményebben tartaná a sípcsontot.
Előzmény: (gaboca 154320)
Dátum: 2013.01.28. 18:02
Topik: Maribor Pohorje

Ne aggódjatok, van hó rendesen, majdnem minden pálya nyitva, és ma is szinte egész nap szállingózott,kb 4-5 cm friss hó esett. Várakozás sehol nem volt. A két oldal teljesen átsíelhetó, de az összekötő szakaszokon (főleg a 13 és 14 pályákon) nagyon hosszan szinte semmi lejtés, úgyhogy az elég munkás. Kár, mert a 12 és főleg a 18-as pálya kiváló, hosszú, változatos lejtésű, széles és szépen eldolgozott. A 11-es fekete semmi különös, jó meredek, de nem buckás, jól megsíelhető, az aljából viszont kicsit felfelé kell gyalogolni a csákányoshoz. A 11-esen és a 18-ason konkrétan én voltam az egyetlen vendég, csoda hogy járatják egész nap a felvonót. Egyszer érdemes volt kipróbálni, de azt hiszem mégis a busz a nyerő a 2 oldal közti közlekedéshez. Pisker2 és Ruska pályák idén sem okoztak csalódást. Egyébként Bolfenk oldalon megnyitották a hétvégi Világkupa-futam pályáit is, és a kabinos aljáig is teljesen le lehet síelni.
Előzmény: (Sertz 152213)
Dátum: 2012.01.28. 15:19

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Csütörtökön este jöttünk meg Mariborból 5 nap síelés után.
Vasárnap hajnalban indultunk, M7 majd a Ljubljana felé vivő gyorsforgalmi út, csekély forgalom mellett, jól lehetett haladni. Szlovén autópályamatricát Balatonlelle magasságában (ha jól emlékszem 138 km) a sztráda mentén lévő MOL kútnál forintért vettünk, 5250 Ft-ért, szóval olcsóbb lett volna Szlovéniában (15 Eu). Mariboron túl kell kicsit menni Ljubljana felé, és a Slivnice lehajtónál kell lemenni, utána már jól jelölik Areh-et és Bolfenk-et, lehet a táblákra hagyatkozni. Aggódva mentünk, mert csak 10-45 cm műhavat ígért a honlapjuk, és plusszok voltak, a hegyre felfelé menet sem láttunk érdemleges havat. Ehhez képest a működő pályák teljesen rendben voltak, kemény tömöritett, de tökéletesen élvezhető havat találtunk. Keddre virradó éjjel még kb 3 cm friss hó is esett, meg onnantól már hideg volt (kb -7 fok), és hóágyúztak ezerrel. Gondolom azért, mert nem működött az öszes pálya, a jegyeket is olcsóbban adták, az 5 napos felnőtt bérlet 125, az ifjúsági (érdekes módon 18 helyett 25 éves kor alatt adták ezt) 102, a gyerek (18 éves kor alatt, noha a honlapjuk 14 év alatt mondja) 55 Euro volt és nekünk még ebből is lejött a szálláshely által biztosított 10%, szóval csak kb a 2/3-át fizettem annak mint amit számoltam. A több napos bérletekhez igazolványkép méretű fotó szükségeltetik, ezt beleragasztják a papíralapú de "hands-free" bérletbe. A kabinos felvonó felső állomásánál levő pénztárnál van ATM is.
Noha a szállásunk a Bolfenk oldalon volt napközben szinte mindig aza Areh-oldalon síeltünk, ezek a komolyabb pályák jelenleg. Gondolom, ha minden működik, akkor a Bolfenk oldal alsó részein lévő, jelenleg füves-köves pályák is több kihívást tartogatnak. Reggel az Areh-re átvivő első síbuszhoz érdemes időben érkezni, mert akkor sokan mennek át, volt, hogy 9.02-kor már megtelt, és el is indult (9.10 helyett).
A Pisker II-nél egész nap sorállás nélkül lehetett menni, széles, kellően változatos, estére sem nagyon buckásodik. Hütte a 23 és 24 pálya szétágazásánál, kellemes, de csak kinnülős, melegedési lehetőség csak a WC-ben. Az ülőszékes aljában is van WC.
Délután 2 után szinte már senki sincs a 23-24-es pályán, volt, hogy a felvonóról felfelé menet összesen 9 embert tudtunk a pályán összeszámolni. Legkésőbb 1/2 4-kor be kell szállni alul a 6 személyes ülőliftbe, hogy 20-as pályán lecsúszva a Ruska aljába érjen az ember és ott a hosszú csákányoson felmenve még biztonságosan elérje a Bolfenk-re visszavivő utolsó (16.10) síbuszt. Jó esetben még belefér 1 csúszás a Ruska-n ami szintén egy nagyon kellemes, hangulatos, szép vonalvezetésű erdei pálya, ott viszont napközben kicsit többen vannak.
A pályákon pályarendőrség dolgozik, egyszer az ülőszékesen együtt felvonóztunk egyikükkel. Fentről is kinézi a renitenseket, és aztán vagy őmaga becserkészi, vagy walkie-talkie-val szól a kollégának. Láttuk magyar snowboardosokat igazoltatni, és ha jól láttuk, akkor tán a bérletüket is bevonni, de az unokaöcsémet is figyelmeztette, mert szlalomozott a csákányoson.
Esti sízés (csak a Bolfenk-oldalon van) bennefoglaltatik a bérletárakban, csak ajánlani tudom, nagyon szép a lábunk alatt elterülő kivilágított város és a sípálya látványa együtt. Ilyenkor a Bolfenk pályáin is alig vannak, sorállás nincs, a pályák tökéletesek.
A kabinossal érdemes egyszer lemenni a városba, irtó gyors, 10 perc alatt lent van, de csak 9-16-ig és 18-21 óráig jár. Az óváros nagyon szép, a kabinos aljából a 6-os busz visz be kb 12 perc alatt. Jegyet a sofőrtől lehet venni. Élelmet vásárolni is lent érdemes, habár fent a Bolfenk 5. épületben is van egy kis bolt, ahol alap dolgokat kissé drágábban kapni.
Szállásunk a Bona-apartmanokban volt, minden igényt kielégített, és mivel idén nyitott, a nyitási kedvezmény miatt nem is volt túl húzós az ára. Kb 300 m séta a kabinos tetejéig.
Összességében nagyon jól éreztük magunkat, biztos, hogy visszajövünk még ide.
Dátum: 2012.01.20. 10:41

A MOL honlapja szerint ha kifelé mentek a sztrádán, akkor a Zalakomárnál (193 km) lévő 0-24 órás kútnál lehet venni forintért.
Más: nem tudja valaki, hogy Mariborban lehet-e a síbérletekért Mastercard-dal, vagy American Expressel fizetni?
Előzmény: (Füry 131294)
Dátum: 2011.12.25. 20:59

Kösz szépen!
Akkor indulhat onnan a nap, a "folyó ügyeket" meg majd máshol rendezzük!:)
Előzmény: (GoBode 128326)
Dátum: 2011.12.25. 18:54

Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy Stuhleck-en a P4 parkolónál Promibahn aljában is van-e kassza, illetve, ha van, akkor ott is lehet-e MasterCard-dal fizetni?
Kösz!

következőutolsó laponként: összesen 76, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
h i r d e t é s
INGYENES TANÁCSADÁS » UTASBIZTOSÍTÁS -10% »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »