Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hókupac által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (102)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2023.03.14. 20:53
Kedves Rezső !
Egyetértek, én minden évben várom a február végén , és március elején beköszöntő száraz , napos tavaszias időt, amikor még szinte minden pálya használható, éjjelente kifagy, aztán a tavaszias napos időben síelhetünk, a remekül előkészített pályákon. Ráadásul ilyenkor már tömeg sem szokott lenni. Ez az anticiklonális idő febr végén vagy március elején hosszabb - rövidebb időre , de minden évben be szokott jönni. Az utóbbi két hét már ennek az időjárásnak a jegyében telt el, és idén is sikerült ezt kihasználva roppant jókat csúsznom. Mindezt többnyire kristálytiszta levegőben, Tátrára néző panoráma mellett, a szikrázó napsütésben.
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.12.22. 21:21
A teljesség kedvéért azt is leírom , hogy a helyi "népek" jelentős része elégedetlen az üzemeltetéssel, mert mint mondják , a Déli Sípályát igenis üzemeltethetnék nyereségesen. Ha "tőkeerős befektetőhöz" méltón saját vízvezetéket létesítenének a Csór - Réti Tározótól (ezt nem tiltják a természetvédők) és a Déli Sípályát teljes hosszában hóágyúzhatóan üzemeltetnék Magyarország legmagasabb , leghosszabb és egyik legszélesebb sípályájaként.!? -Továbbá a hegy gazdája sem nagyon igyekszik a hegy "lepukkant" állapotát rendbe tenni, mert ahogy írtad úgy kéne kinézni, " aki felmegy , a szépségtől elálljon a lélegzete. (panoráma, rendezettség )" .
Előzmény: (Tervező 216823)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.12.21. 17:56
Az ülőslift alsó állomás szőnyegét javították. Ha jól láttam osztrák szerelők, estére végeztek.- Múlt évben többször előfordult hogy a szőnyeg leállt. Ezt "orvosolták".
A másik amit írsz, hogy az oszlopok görgősorairól az alatta átfutó ülőszék középső székein ülőkre csepeg a "gépészeti kenőanyag" , főleg enyhe-nyirkos időben fordul elő. Jó lenne ha kiküszöbölnék. (Illetve az üres középső ülésekre csepeg , majd az oda ülő beleül.)- Enyhe időjárásban igyekszem valamelyik szélső ülésre ülni.
( az is lehet , hogy a görgők zsírzását végzik túl alaposan, és kicsit túlnyomják a kenőanyagot )
Előzmény: (drina 216815)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.12.21. 16:59
Igen Kékestető, Mátraháza és Mátrafüred is Gyöngyös város önkormányzati területe. A hegyen sétálva és beszélgetve helyiekkel , hallottam hogy a sípálya üzemeltető (amúgy tőkeerős) cég 20-25 éves szerződése mostanság jár vagy járt le. Ez idő alatt a biztonságos üzemfenntartáshoz szükséges hópótlás (hóágyúzás, víztározó) létesítésére vonatkozó terveikhez a természetvédelem hozzájárulását nem tudták elérni. Így a működtetés esetleges, illetve veszteségesen fenntartható. Az Északi pályán (ami fokozottan védett természetvédelmi területre esik) a hóágyúzás is tilos. A Déli pályán pedig vezetékes vízzel tudták megoldani a hóágyúzást, amennyiben a hegyen lévő intézmények ( Szanatórium ... ) vízigényén felül a hálózati kapacitás engedte. De víztározó építéséhez a természetvédelem a déli oldal esetében sem járult hozzá. Az elmúlt évben az északi oldalra még kaszálási engedélyt sem kaptak. Végső soron úgy látom , a hópótlás és hóágyúzás természetvédelmi akadályai miatt a Kékestetői Sísport mai igényeket kielégítő módjáról le kell mondani. Ugyanúgy mint Galyatetőn vagy Bánkúton. - Mindez amit leírtam csak saját, illetve ott sétálva begyűjtött információ. Sajnos illetékesek nem olvassák ezt a fórumot.- Szép havas telet , és sok síelést kívánok minden sporttársnak !
Előzmény: (Tervező 216797)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.01.23. 11:57
Hát igen , úgy látszik veszni hagyják az eddig befektetett sok száz milliójukat.( csak amit a hegyen sétálva látunk: 3 új Doppelmayr csákányos meg egy korongos lift, a Déli Pálya Veronika-rétig történt kiszélesítése - kivilágítása, jelenlegi hóágyúrendszer kiépítése, hóágyúk ratrakok beszerzése, vendéglők felújítása, ...) Pedig idén és tavaly a Covid miatti korlátozott külföldi utazási lehetőségek miatt jelentős kasszasikert érhettek volna el ! -(szerintem)- Pláne ha a Déli Pályát a Veronika-rétig behavaznák. Működtetve az ország legmagasabb, leghosszabb (kb 2 km), és egyik legszélesebb sípályáját, ami pont ezért nagy érdeklődésre számíthatna. Ehhez persze saját vízvezeték kéne a Csór-réti tározótól (a jelenlegi hegyen lévő intézmények vezetékétől függetlenül) és az északi oldalon feleslegessé vált csákányos liftjüket (természetvédelem...) is áthozhatnák a Déli Pálya alsó felére.
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.01.12. 15:16
Szerintem az első kép. (fenyős)
Előzmény: (Robin 214299)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.01.09. 15:12
Sporttársak ! Nekem pont így tetszik mind a két kamera, ahogy van! Meg a fenyő is !
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.01.09. 12:54
Talán belefáradtak az állandó veszteséges üzemeltetésbe. A gazdaságos működés lehetőségét jelentő fejlesztések megvalósításához ( csak példaként : víztározó kialakítása, északi pálya hópótlásának megoldása ...) meg a környezetvédelem sorra nem járult hozzá. Így hiábavaló az üzemeltetés mögötti tőkeerős cég jó hozzáállása. Ezért Kékest a síelés vonatkozásában nyugodtan felejtsük el, ahogy Galyatetőt már elfelejtettük .Ha lejár a működtetésre vállalt évek száma, - bezárnak. (-...szerintem)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2022.01.08. 13:34
Ez igen Sípark ! -Príma a 3-as, 4-es pálya, és sorra került az 1-es (FIS) pálya előkészítése is.
IMG-3218.JPG
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
Topik: Bánkút
2021.12.10. 12:26
Miskolc legkézenfekvőbb sípálya lehetőségének én a régi Lillafüredi pályát gondolnám "feléleszteni" (kb 250m szintkülönbség). Adott a megfelelő műút, a Jávorhegyre van ülős felvonó, és ott a Hámori tó, ami vizet biztosíthatna a hópótláshoz .
Előzmény: (magnum56 213237)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.04.04. 14:30
Húsvét reggel a természettől pár centis hólepelt és mínusz fokokat, a síparktól meg remek pályát kaptunk"ajándékba". Köszönet érte, és a szezon során nyújtott munkájukért! Ma már az 1-es,és 3-as pálya zárva,de márc.29-én délelőtt még az összes hóágyúzható pályán tudtam príma sportos havon síelni. Bravó Sípark ! (ma délelőtti képek)
IMG-2737.JPG
IMG-2759.JPG
IMG-2766.JPG
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.02.24. 11:54
Amíg tart a száraz napos anticiklonális idő ,addig az éjjeli plusz fokok mellett is érdekes módon a hófelszín éjjelente a kisugárzás hatására kifagy.Így a tavaszi időjárás részeként reggelente kemény pályán lehet csúszni, aztán persze 10 után egyre puhul vizesedik, lassul.- Reggel gyere, ha tudsz.
Előzmény: (- Marky - 211814)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.02.22. 23:50
De, környezetvédelmi szempontból nagyrészt az erőművek a hibásak, pontosabban minden olyan erőművünk és miden más energiaforrásunk, ami a szénhidrogének elégetésén alapul (szerintem). A helyes környezetvédelmi gondolkodásnak ezek kiváltását kéne támogatni null emissziósra. A kékesi télisport lehetőségét (akár 2 évtizedre ahogy írod) inkább együttműködve segítenie kéne az "emberért" és nem ellene gondolkodó természetvédelemnek.
Előzmény: (Kis Kovi 211779)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.02.22. 21:51
Engem igazából az szomorít el, hogy míg a Kékes északi hóágyúzást és tározóépítést tiltják, addig például a Kékestől légvonalban 6-7 km-re lévő Mátrai Erőmű évtizedek óta onthatja évi sok millió köbméter égéstermékét a levegőbe, és változtathat több ezer hektár földfelszínt külszíni bányászatával holdbélivé, nem törődve semmilyen növény és állattársulásokkal, mégis ehhez képest a kékesi hóágyúzást (tározóépítést) tiltják, aminek "kártétele" mérhetetlenül eltörpül utóbbi kártételhez képest. És még sorolhatnánk a példákat hosszan, az ipari üzemeink, városaink kibocsájtásával .... szóval ezt értelmetlen környezetvédelemnek tartom.
Előzmény: (D.Vali 211774)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.02.18. 23:04
Az északi oldal fokozottan védett terület (Natura 2000), idén még kaszálási engedélyt sem kaptak ahogy hallottam.A természetes hó az utóbbi években ritkán érte el a minőségi igényeknek megfelelő üzemeléshez kellő mennyiséget.A természetvédelem pedig nem engedi a hóágyúzást az északi oldalon.A déli pálya hóágyúzását vezetékes vízzel oldják meg jelenleg.Ennek max vízszállítási képessége kb 80 liter/perc, ami egyidőben kb 2-3 hóágyú üzemelését teszi lehetővé ,de csak akkor ha a hegyen lévő intézmények (Állami Gyógyintézet, Szanatórium) vízigénye engedi.Tározó építéséhez a természtvédelem pedig sajnos nem járul hozzá.Az üzemeltető mögött álló beruházó, ahogy "Tervező" írta szerintem is belefárad, mi meg hamarosan elfelejthetjük a Kékestetői síelést, ahogy elfelejtjük a Galyatetői síelést is.(pedig Galya komolyabb sícentrum volt a 4 nagy pályájával, a Dózsa pályával, a 2 BKV Előre slalom pályával, és az óriásműlesikló pályával, amit legutóbb a Külker SC kezelt a 80-as években ha jól emlékszem)(a 2 BKV Előre pálya nyomvonalán ma már fenyőerdősávok futnak a völgybe)
Szóval Kékes 3 pályájából a nagy és kis Északi már "kómában" van, már ami a síelést illeti, a déli pálya meg "gúzsba kötve táncol".Pedig volt-van befektető aki európai színvonalon üzemeltetné.Azonban megfelelő hópótlás nélkül ma már az osztrák gleccsersíterepek sem működnének. -Úgy hallottam, végső soron mindezek oka a hegyen található növény és rovartársulások (pl.gyapjas lepke) fokozott védelme.Ezeket a pályákat az 1930-as években alakították ki elődeink , jó lenne megtartani őket. (a képek 2013-ban készültek a nagy Északin)
Kep0529.jpg
Kep0524.jpg
Kep0525.jpg
Kep0551.jpg
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.02.17. 18:28
Köszönet a képekért Robi !
Délután mentem volna, de látva a képeid, Kékesre mentem, és jót síztem. Kb 20-an voltunk a pályán, szép napos időben -1,5 fokig emelkedett a hőmérséklet, a pálya sima (még zárás előtt is), jól kezelt , semmi sorbanállás. Aki Pásztó felől jön MSZI-re, és azzal szembesül hogy már a felső parkoló (kápolnánál) is telik, szerintem jobban jár, ha megállás nélkül tovább hajt Kékesre.
Előzmény: (Robin 211641)
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2021.01.19. 17:41
Én szombaton és vasárnap reggel voltam a reggeli (early bird 8.30-10.30) időben, és abszolút pozitív benyomások értek. Remek pályák fogadtak, és mindenkin maszk volt. A négyes ülős felvonó előtt egy liftkezelő "járőrözött" és az 1-2 csak szájukat eltakaró maszkosokat figyelmeztette a helyes maszkhasználatra. Az ülős felvonó melletti csákányos liftet is indították 10 óra előtt, csökkentve az ülős lift előtti sort. A "renitenseknek" ha vannak ilyenek, meg törölni kéne a bérletüket, jegyvásárláskor figyelmeztetve erre mindenkit. (a képek szombaton készültek, vas. borult volt az idő)
Előzmény: (totopo 210988)
IMG-2575.JPG
IMG-2582.JPG
IMG-2579.JPG
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
Topik: Galyatető
2020.09.22. 20:31
Gyerekkoromból én három pályára emlékszem Galyatetőn. A harmadik a most fellelhető két pálya között volt.Akkoriban a műlesikló versenyeket ezen és a Kékestetői nagy Északin rendezték.Hozzáteszem hogy a 60-as évek végén és a 70-es években nem volt ritka hogy 1 m hó gyűlt össze márciusra. Ma ennek a harmadik galyai pályának a nyomvonalán fenyő erdősáv kanyarog az egyébként bükkerdővel borított hegyoldalon meredeken a völgybe.Azt gondolom az erdészet az erózió elkerülése miatt ültette be fenyőcsemetével sok évvel ezelőtt.Évekkel ezelőtt Kőrösi Imre bával beszélgettem MSZI-in Galyatetőről.Elmondta hogy ő is foglalkozott a galyatetői pályák adta lehetőséggel.Több buktatót sorolt fel, hogy végül is miért adta fel.Kettőre emlékszem: Víztározót csak nagyon messze, Mátraalmásnál lehetne kialakítani, a másik amire emlékszem pedig a környezetvédelmi korlátozások.
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2020.01.10. 19:10
Remek a 3-as pálya, persze a 4-5 is .( és már az 1-esen sorakoznak a hóágyúk)
IMG-2122.JPG
Hókupac
102 élménybeszámolót írt
102
12 éve tag
2019.01.07. 09:53
A hideg, hóágyúzásra legalkalmasabb napokat sorra kihagyják.Legalábbis a vebkamera képe alapján nagyon kevés technikai havat tudtak készíteni. Talán probléma van a hóágyúk vízellátásával. Úgy tűnik "Holle Anyóra" kell bízniuk a pálya behavazását. Mégis,ha holnap esik vagy 20cm (az előrejelzések szerint van rá esély) hamarosan nyitni tudnak.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.