Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

surf által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (31)Időben csökkenő Időben csökkenő
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2018.12.30. 13:27
Bocs de én olyat nem irtam hogy cserélek.Csak azt hogy én döntök róla.Másról van szó.Ez egy elvi kérdés.Ha vásároltam egy szolgáltatást Úgy gondolom hogy annak felhasználásával szabadon rendelkezem ,függetlenül a szolgáltató akaratáról.Legyen szó mozi, szinház, koncert, menetjegy,stb. Ugyanis azzal hogy a jegyet megvásároltam, az eladót már kár nemérheti.Annál inkább a vásárlót ha valami okból nem tudja vagy nem akarja igénybe venni azt.A visszatéritési lehetőségekről nem érdeme szót ejteni.Ezért azután csalásról beszélni durva csúsztatás.Szerintem a sítársadalomnak sokkal nagyobb nyomás kéne helyezni a lift társaságokra a saját érdekükben.Szerintem az is nonszensz hogy este leratrakolnak s ha éjszaka hó esik reggeltől lehet térdigérő pályában sielni, méreg drágán.Akinek ez jó az meg is érdemli. Bocs ennyit mint utolsó reakció. Jó sielést mindenkinek és beldu ÚJÉVET
Előzmény: (fezso6 202813)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2018.12.30. 13:01
A korodat tekintve-"10 éves"vagy-nem meglepő hogy ilyen csacskaságokat írsz.Javaslom olvass figyelmesebben és akkor nem esel ebbe a hibába.Ha felnősz légy szerény de ne hagyd senkinek hogy basáskodjon feletted, és csak az Isten elött borulj le különben lehet hogy nem tudsz felállni. Jó tanulást jó SIELÉST
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2018.12.29. 20:50
Természetesen én is tudom hogy ez szabálytalan De nem sportszerütlen,miután egy jeggyel egyszerre csak egy ember sielhet , a társaságot kár nem éri. A jegyet én vásároltam az enyém és én döntök .Majd ha a félnapos jegyet sportszerüen féláron adják,talán én is változtatok.Addig nem.
Előzmény: (nyugiba 202810)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2018.12.29. 18:18
Nem fényképes , nyugodtan használhatjátok többen is.
Előzmény: (orshyp 202799)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2014.04.07. 14:13
Én is számolgattam a saját sieléseink alapján,egy hét +1-2 nap alapján, mindenképpen 100Mrd Ft fölé becsülöm, a reálisnak tűnő 500 ezer fővel számolva.
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2013.12.30. 11:00
Sioktatót keresünk egy hétre 01.18.- tól Flachauban ,két gyereknek délelőtt délután 2-2 órára,valamint megbeszélés szerint, haladó felnőteknek is alkalmanként.
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2013.09.13. 20:26
Sziasztok! Köszönöm a gyors reagálást mid kettőtőknek. Próbálkozom.Üdv Surf
Előzmény: (illeskese 160518)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2013.09.13. 15:01
Szia!Én is hasonló problémával küzdök.A Tecnica TCR bakancsomnak fogyott el a sarok betétje.Sajnos házilag nem tudtam megoldani a dolgot,mert ezeknél a sarkaknál van egy rugalmas betét a sarok alatt ,amit át kell hidalni,ezt nem nagyon lehet házilag kifaragni.Szeretném tudni honnan sikerült a Tiedet beszerezni. Üdv. Surf
Előzmény: (illeskese 160481)
DSC00797.JPG
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.29. 14:08
Hát mit mondjak?Nem szúrtam ki.Bocs köszi a válasz.
Előzmény: (ozsi 142139)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.29. 13:33
Nemigazán éretm amit irtál.Szerintem abból a hozzászólásból ilyen következtetésre nem nagyon lehet jutni.Nem beszélve arról hogy a korábbi ugyanezzel a hozzászólással kapcsoltban csak az ui.ban le irtakra reagáltál.Őszintén szólva azt gondolom hogy a hozzászólás nem az én irásomra válasz.
Egyébként nagy figyelemmel kisérem az általad képviselt oktatási szisztémát.Sok sitechnikával kacsolatos irásodat kinyomtattam ráérő időmben elemezgetem ,és próbálom be épiteni a sielésembe.Letöltöttem az oktató videoitokat az internetröl.
Ezek segitségével is igyekszem a mozgásomat javitani.Ezekt csak azért irtam le hogy bizonyitsam azt hogy amit leirtál annak éppen az ellentkezője az igaz. Sőt.
Előzmény: (ozsi 142116)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.28. 22:06
Engem csak zavar benne hogy gyakran azt látom hogy az első három tanuló mögött közlekedők már teljesen mást csinálnak mint az oktató.Pedig gondolom induláskor a feladat meg van határozva. Persze ha egy nagyon tudatos társaságról van szó akkor a helyzet biztosan más.Az viszont igaz hogy azt kell feltételeznünk hogy aki oktatásra megy az tényleg meg akar tanulni sielni.
Előzmény: (ozsi 142084)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.28. 21:32
Egy jó sioktató valóban fontos lenne.De vajon mennyi a jó sioktató? Tapasztalatom szerint nagyon kevés.Persze akik itt
irnak nap nap után Ozsi ,Lackó ,Replaci és igy tovább mindannyian kiváló oktatók és akiket Ők és csapatuk oktat szerencsésnek mondhatják magukat.De egy kezdő delikvensnek fogalma sincsen arról hogy akitől órákat vesz milyen kaliberü és milyen lelkiismeretes oktató.Sőt az oktatás során sem derül ki számára,hogy helyesen vagy helytelenül lett tanitva.Igy azután az oktatás végén fogalma sincs arról mit kapott a pénzéért.Sajnos gyakran csak nagyon keveset.A saját történetem röviden.Nagy családdal járunk sielni 2002-ben
sikerült befizetnünk egy olyan si utra,ami napi 2 óra oktatást is tartalmazott.Miután-56 évesen- autodidakta módon tanultam sielni-igaz elötte minden fellelhető irodalmat többször elolvastam- alig vártam már az oktatást.Az oktató-nemzetközi minősitésü sioktató most is gyakran látom utazási irodák prospektusában-
első este elmondta hogy aki kezdő sielő másnap 10 órakor hol jelentkezzen, a haladók pedig délután 2 órakor ugyan ott.Akik kezdőnek gondoltuk magunkat kb.12fő időben ott toporogtunk izgatottan a megadott helyen.Felnőttek gyerekek vegyesen.Az oktató megérkezve bemutatkozot sorbaállitott bennünket majd tartott egy rövid bemelegitést .Ezután bemutatta az első gyakorlatot.Rézsutsiklás hegyléc emelgetése.Miután a társaság 90 százaléka ilyen olyan hóekében volt képes közlekedni sok emelgetés nem történt.
Egy órán keresztül ez ment kommentárok nélkül.Ez után rátértünk a következő gyakorlatra.A mély tehermentesitésre.
Az oktató mély tehermentesitéssel le sielt kb 50 m-t,mi pedig mentünk utána.A javitás abból állt hogy időnként oda kiáltott valakinek "guggolj le" vagy "álj fel".Igy ment ez a második napon is.Ekkor fogyott el a cérna a feleségemmel és 7 éves unokámmal otthagytuk az egészet.A lányomék elmentek első nap a haladók "sioktatására".Ami mindössze közös sielés volt,oktatás jellege semmi.Másnap már nem mentek, mondván minek kellene nekünk egy idegen emberrel sielni.Vagyunk mi elegen .Ugyan is mindig együtt siel az egész familia.15 fő.
Azt viszont nem tagadhetom el,hogy egyszer megkinált egy nyelet szlvapálinkával ,az tényleg JÓ volt.

UI.Meg kell mondanom gyakran figyelem a csoportos oktatásokat nem sok pozitivumot tapasztalok elsősorban a hibajavátés területén.Többnyire az oktatók csak le sielnek a tanulók elött.Tisztelet a kivételnek.
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.16. 20:59
Köszönöm a tippeket próbálok megoldást találni.Remélem sikerrel.
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.10.16. 11:39
Már hosszú ideje egy TECHNICA TCR AV5 bakancsban sielek.Ez alatt az idő alatt nagyon összemelegedtünk,ezért nem szivesen válnék meg tőle.Sajnos az egyiknek a cserélhető sarok eleme leamortizálodott.Segitséget szeretnék kérni,hogy hol lehetne ilyet beszerezni.A bakancs talphossza 327 mm.Elöre is köszönöm a segitséget. Üdv. Surf
DSC00797.JPG
DSC00799.JPG
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2012.05.10. 18:42
Bocs de nem hinném hogy szerencsés vagy, illetve ha igen az akár a tudásszinted kritikája is lehet.Én ugyan csak nagyon közepes szinten sielek,mégis azt tapasztalom hogy a pályákon uralkodó tudásszint kritikán aluli.A sielők talán tizede siel jobban nálam s igazán jó Pl.Ozsi vagy Lackó szintü sielőt jóformán egyáltalán nem látni.Nem bántásnak szánom,de úgy gondolom, hogy a Mi tudás szintünkön egy ilyen magas szinvonalu elméleti vitát célszerübb csendben figyelni,s amit lehet tanulni belőle.
Sibarátsággal Surf
Előzmény: (klaci 139028)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2011.03.09. 21:25
TÖKÉLETES
Üdv Surf
Előzmény: (ozsi 114491)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2011.03.09. 11:37
Szia!Örülök hogy egyetértünk.Köszönöm a képeket én is erre gondoltam.A képek láttán a meleg ellenére megindult bennem a bizsergés.Úgy érzem megint menni KELL.
Sielős üdvözlettel Surf
Előzmény: (huligan 114386)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2011.03.08. 17:15
Szia! Visszatértél a témára, hát reagálok.
A versenyzők átlagsebessége természetesen nagymértékben pálya függő.Ennélfogva lehet 100 km/h vagy akár 80km/h is.Egy korábbi versenyen Voon 84km/h-val ment,de ez lényegtelen.
A szabadon sielésről.Szerintem ritka kivételektől eltekintve szinte soha nem sielünk szabadon.Állandóan figyelemmel kell lennünk a pályán lévő többi sielőre,és ez viszonylag gyakran
kényszer helyzeteket idéz elő.Ebből a szempontból a versenyzők
előnyösebb helyzetben vannak,mert előre meghatározott és megtanult pályán sielhetnek.
"Egy szabadon siző felnőtt GS léccel simán teljesiti a 70km/h átlagot" Amiről beszélünk ,ott 70-80km/h -ról van szó és ez nem mind egy.Ettől függetlenül amit irsz azt bizonyos fenntartásokkal elfogadom.Természetesen csak az a felnőtt aki egy GS lécet egyáltalán rendesen meg tud "lovagolni"De
még igy is kérdéses,hogy képes e valaki erre egész nap,figyelembe véve a folyamatosan romló pályaviszonyokat
és az ugyan csak romló erőállapotot.
Na de egy gyereknél/9 éves/se GS léc se tömeg sem elég erő.
E miatt se 70-80km/h átlagsebesség.Legalább is szerintem.
Ezért azt gondolom ,valami szőr van a hurkában.
Egyébként hét unokám van 3 7 8 9 10 13 17 évesek .Sokat sielünk együtt,van tapasztalatom s jól tudom ez mivel jár.
A kicsi ezen a télen kezdett sielni,de Őt még inkább a mesék érdeklik.Én viszont már ebből ki nőtem és bocs de nem hiszek a mesékben. Sielős üdvözlettel Surf
Előzmény: (huligan 114140)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2011.03.07. 18:35
Az utolsó SG versenyen Lindsey Voon átlag sebessége 84 km/óra volt.A világ legjobb gyors sielője jégen üres pályán .Amatőr sielőnek 70-80 km/órás ÁTLAG?? Na ne!! Szerintem kukába a GPS -el. üdv Surf
A gyerekekről már ne is beszéljek.
Előzmény: (Krechl 113930)
surf
31 élménybeszámolót írt
31
13 éve tag
2010.10.19. 13:10
Helló! A 100 pontos kártyával 2- szer az az KETTŐSZÖR tudsz felmenni a hatülésessel /49 pont egy fölhúzás/.A négyülésessel 42 pont.A pontos jegyekkel álltalában nem érdemes foglalkozni.Fajlagosan ezek a legdrágábbak. Udv surf
Előzmény: (Dina86 91061)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.