Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

simanias8 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (22)Időben csökkenő Időben csökkenő
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.03.04. 17:11
Mindenki olyan gyorsan siklik ahogy csak sikerül. Mert azt hiszi, hogy tud is annyira. Senkit sem vizsgáztatnak mielőtt a pályára engednék.
Illetve egyről hallottam. Egy buszoscsoport kisérő/oktatója véleményezte a gyengébbnek tűnő sielőket, mert nehogy gond legyen velük a szomszéd síterepen ahová busszal mentek át.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.03.01. 18:23
Kedves Sítársak! Hazaérve Magyarországra, most mindenki karanténban van tíz napig, vagy???
Mennék én unokákkal de ennyi karantént nem vállaltathatok a kicsikkel.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
Topik: Mosoly
2021.02.11. 16:55
Hát nem egy helisízés, de hangulatosabb mint Mátraházán amikor busz vitt vissza a pálya tetejére, jobb híjján.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.25. 21:16
hu1zam
Az "itthoni" síoktatók úgy megtanították az unokáimat hóekézni carving léccel 5- 6 éves korukban, hat év (most 16, 10) különbséggel, hogy ha engedtem volna hogy eltűnjenek a szemem elől, mert mentek mint a lavina, csak vigyorogtak volna amikor lekőrözték a nagypapát. Megtanításra került a pároslábazás, kb egy nap alatt, azzal valamit lassultak azon az egy napon, de meglepetésemre, élvezik. Persze, mert nem kell annyit várni nagypapáékra.
Az általam ismert magyar oktatók nagyon profin oktattak. 6 év alatt még változtattak bizonyos dolgokon. Magánórákon kb 2-3-szor annyiért mint csoportban, de ötször olyan a hatékonyság.
A lényeg, hagyományos, telemark vagy carving, mindenki az éppen használt felszereléshez illő technikát tanulja meg jól és annak előnyeit kihasználni.De ne szégyelje ha a pályán mást kell alkalmazni. Haza kell jutni épen, egészségesen, ez lényeg.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.25. 18:40
Lackó
Többször is megnéztem a filmet mert elsőre nem esett le.
Un. hóeke lendületet mutatott, és nem zárva össze a bokáit, léceit, mert akkor nem tudta volna ilyen szépen megcsinálni a nyitást és a teljes mozdulatot. De amikor a párhuzamos lendületre tért át, akkor tán a régi szép időkre emlékezve, öszzezárt bokákkal, és még a súlypont előnyös mozgatását is kihagyva siklott. Szerintem carving léccel a film elején látható zöldruhás mozgása a cél illetve kezdőtől innkább felépítendő. De mindenképpen oktatótól!!! Mert az rávezet a jó mozgásra.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.25. 18:18
A csalás a sífutásban van/volt lehetőség ha valaki nem a futamra előírt stílusban fut/ott. Nem figyeltem, megvan még?
Amúgy valaki próbálkozzon két méter széles úton "előírás szerint" carvingolni, amikor előtte evickél húsz fős kezdős csoport.
Az mindegy hogy milyen lécen sajátított el valaki annak megfelelő jó technikát. De ha átáll egy másikra, az oktatók a praktikusabb technikát tanítják "erőltetik", ami arra a típusra illik. Neem fogják feltalálni és oktatni a régi technikát carving lécre, mert felesleges, és még amatőr szinten sem tudja kihasználni a benne rejlő (kényelmet, izületkímélő) lehetőségeket. A kis terpeszben még stabilabb is. Pl. a sífutókat sem próbálták carving technikát alkalmazására rávenni. Ám ha egy jól síelő saját erőből "találja fel" az új, azaz a carving léces technikát, akkor azért látunk furcsaságokat.
De nagyon vegyes a dolog. A Kostelic lány carvingolt körömszakadtáig, de elbukott egy (tán olimpiai) szlalomot, mert az olasz edző betett egy vadul forgatós ívet, amit nem tudott körbe ívelni elég gyorsan. A versenyzőkön látszik, kihasználják a lécben rejlő íveket, de akár forgatnak és ugranak a fordulás kedvéért.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.24. 22:06
Nem csalás, nem ámítás. Széles pályán, nem túl meredek pályán,lehet tiszta élvezetős síelést bemutatni. De keskeny, vagy nagyon meredek, vagy verseny, vagy túlterhelt pályán nincs idő és hely, ezért forgatni, ugrani, "botladozni", vagy bármit csinálni kell a túlélésért. Mindenki válogasson ízlése szerint.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.24. 10:40
Gyönyörű... Főleg ha utána arra riszál az édes, amerre szeretnénk. De forgat vadul, ami terheli az izületeket. Egy olyan pályán ahol bőven van hely a kényelmes, ráterhelős, élvezetős fordulókra. És szűken vezeti a léceket, ami az egyenesléces iskola maradványaira utal.
Előzmény: (WéberF 211097)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.17. 11:02
Bélapó Lefejteni, esetleg levágni, szépen eldolgozni. Esetleg zipzáras levehetővé alakítani. Ha otthon nem megy, elvinni szabóhoz.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.23. 23:03
Lassú voltam. Én az utált sárgaruhást láttam "utoljára".
De ha valaki elemez, a tanulásra ajánlotthoz kell rengeteg széles és üres pálya.
Előzmény: (simanias8 210401)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.23. 23:00
Melyik a jobb: a karving vagy a párhuzamos-farolós technika?
Mindenkinek a saját tehene...
Mostanában nem látok egyenes léccel párhuzamos-farolós technikát csinálni, csak a régi filmeken.
És egyetemi tankönyvben oktatott kanyarsízést sem. Illetve csak oktató filmben, ahol és amikor van bőven hely a klasszikus kanyargásra.
Ez az utolsó videó optimálisan mutatta a technikák kavargását. Hol, mikor, mire van hely, illetve szükség. Méter széles ösvényen nem lehet kanyarsízni. Széles és síelőktől mentes lejtőn felesleges farolgatni, hiszen élvezet amikor az él vezet!
Nézem a versenyzőket, lelopom (jó-jó próbálom) a mozdulatokat, és látom hogy ívelnek, forgatnak, farolnak, (volt aki a kapuk között átbotladozva nyert műle aranyat, és volt aki nem szokott farolni és emiatt csak ezüstje lett) és aki pont eltalálja a szükséges változatokat, nyer, és technika választás ügyében kedvenc tengeri állata a rája, azaz a tojikrája.
Mi, amatőrök, pontosabban, előírásszerűbben akarnánk technikázni mint a profik? Ha törik, ha szakad, mármint a térdszalag.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.17. 20:40
Bocs, előbb néhány betű összecserélődött s-d, felesleges Ő, hiányzó a.
Én egy Techno 100-assal hasítottam évekig, ami olyan mintha egy repülőgép szárnyából törték volna le. Láttam ilyennel gyorsabbat. De hát mindenki a saját elképzelése szerint akarja kitörni a nyakát. Hajrá!
Előzmény: (simanias8 210308)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.17. 20:28
Mi lenne ha nem a félprofiktól és félamatőröktől érdeklősnél a Papa egyenes, ám príma csomómentes kőrisfa lécéről?????
Itt sokszázezer forintról van szó. Keress egy szakedzőt. Mutasd meg, már amit csinálsz a hóban, plusz egy-két húszezrest, és hallgass rá. De azé mond meg hol akarsz: hóban, kezelt, kezeletlen, jeges, buckás, görgeteges pályán, hogyan: lassan, gyorsan, egyenesen, kanyarsízve, mogulozva, ugratózva, versenyezve, csak élvezgetve.
A magasságod és a tudásod: ismerősőöm két nap alatt megtanult síelni, 190 cm, 120 kg, 100 cm snowbladen (nem bitonsági csattos), mert azt ajánlotta németnyelvű oktató. Megy mint állat (az elérhető végsebesség csak a világkupában fontos! de zon kívül nem is fizetik ki a károkat) nem fájnak a térdei, én nem lép le a lécről a túlzott kanyarsebesség miatt. Ami még versenyzőknél is előfordul.
Nem kell rámhallgatni. Csak aztán mehetsz az 1000 méteres pályára két cipővel és három léccel.
Előzmény: (Darkosz46 210300)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.14. 11:57
Az a "Nálunk" az nem is Mo-n van? Úgy persze könnyű, ha nyitva van sötétedés után is.
Előzmény: (endre77 210222)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.13. 20:32
Azé a 10 óra kemény. A Marmoládán különösen. Nyolckor nyit tizenhatkor megy fel az utolsó, 30 fel 30 perc le.
Hát lenne mit gyalogolni 17 óra után hogy meg legyen a 10.
Előzmény: (endre77 210215)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.13. 13:33
És óránként vagy szakaszonként történt a cipő és/vagy a léc csere?
Mert én már hazamentem a Techno bleddel koradélután, mert már térdig ért a hóesés és nem akarta abbahagyni, és nem mentem vissza mert nem készültem a megfelelő hosszúval.
Előzmény: (minerel 210191)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.13. 12:48
Azé megnézném a sporttársat a pályán aki a meglévő mellé akar másikat.
Áll a liftnél, lábán egy pár kanyargós, a hátán egy pár hosszú nagyon lesiklós, a kezében egy pár rövid blade (javaslom Techno 100 cm olyan mintha egy repülő szárnyából törték volna le) az összekötő keskeny utakra.
És megnézném a nagymamát aki mindig előtte ér a völgybe a kisunokákkal, mert Nekik nem kell minden kanyarban lécet váltani
De százezres lécekről beszélgetünk. Meg testmagasságról, súlyról, pályáról, hóminőségről, jégről, mélyhóról, sebesség elvárásról, kezeletlen, kezelt, tudásszint...... Szó nincs. Már a kérdezőéről.
És nem minden léc kapható mindig minden boltban, minden évben.
Én keresnék egy szövetségi edzőt, kitennék egy-két húszezrest, megmutatnám, már amit csinálok és megvenném amit javasol. Biztos olcsóbb lenne mint így venni valamiket.
Bár lehet, nekem a vizisít javasolnák, mert ott talán nem tűnne annyira öngyilkossági szándéknak az, amit most művelni tudok a hóban.
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.13. 12:07
Persze a piroson és a feketén lenne hely és idő (mármint a többi amatőr érkezése között) a szép ívelésekre, de ott mintha mindenki a lecsúszással (lejutással) lenne elfoglalva. Velem együtt, mert én sem azokon szoktam a szebb íveken virulni.
Előzmény: (magnum56 210178)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.12. 19:56
Nem vitatkozom, de 62-ben jelentek meg a műanyag (bizonsági) cipők, és a kilencvenes években a carving kanyar lécek.
Addig is lehetett ívet hajlítani a príma kőrisfa lécekbe, de azé a babapiskótába.... a baba is tud.
Előzmény: (magnum56 210139)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2020.12.12. 17:03
Kilencen írták, ketten szerkesztették, hárman lektorálták.
És ez az MTE tankönyve volt 20 éve.
Persze a kanyarsí részt csak egy írta.
Vita nincs közöttünk.
Csak zsúfoltak a pályák és emiatt az igazán látványos kanyarsízést csak bemutatóban láttam eddig.
Valószínűleg azért mert mindenki rohan lefele hamar-hamar mintha versenyezni kellene, és nem bírják élvezni azt amikor viszi az embert a léc, pontosabban az él.
Előzmény: (endre77 210161)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.