Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

ST által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (42)Időben csökkenő Időben csökkenő
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.04.07. 00:22
Köszi a jótanácsokat, arra én is gondoltam, h. nem árt gyorsnak lenni :) Szerintem nem igazi szlalom lesz, csak egy kitűzött pálya. Múlt 7en végigmentem párszor egy ilyenen. Leginkább olyan érzés volt, mint egy bobpálya, vagy mint mikor a vidámparkban felhúznak egy lifttel, aztán hirtelen elengednek. Utána 200 fölött volt a pulzusom, az tuti - asszem a gyorsasággal nem lesz gond. Ja, szerencsére egy Atomic D2-höz voltam hozzácsatolva, asszem ezt a versenyre is érdemes lenne megszerezni. Egyébként csak kíváncsiságból indulok, max. tapasztalatot akarok nyerni :)
Ja, még csak annyi: jól gondolom, h. azon múlik a dolog, h. az elején ne ilyedjen meg az ember a meredekségtől meg a sebességtől, mert a vége úgyis mindig lankásabb, és ha az elején túlságosan befékez az ember, akkor a végét már bánhatja?
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.03.31. 00:27
Sziasztok! Úgy alakult, h. részt vehetek egy amatőr síversenyen, ami állítólag szlalom lesz egy piros pályán. Örömmel fogadnék bármilyen technikai tanácsot. Köszi
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Obertauern
2010.03.06. 23:41
Minerel, megnézetm a képeket - klassz lehetett! Serfausba mikor jöttök? :D
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.01.23. 01:34
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata egyrétegű sb-bakancsot illetően? Ti., aminek nincs külön belső cipője, ilyenre gondolok: http://www.deeluxe.com/technology/one-series/ Most tervezek bakancsot venni, és az eddig felpróbáltak közül nekem ezek kényelmesebbnek tűntek, csak nem tudom, nem megy-e ez a tartás vagy a melegség kárára... Köszi!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.01.22. 00:52
Sziasztok, gondoltam, megosztom már veletek, h. az idei szezonban Zsuzsival Serfausban dolgozunk, szóval szóljatok, ha jöttök, mert szívesen látunk honfitársakat! És ha infóra lenne szükségetek (pályák, hóviszonyok...), szívesen segítünk, ha tudunk (szállás sajnos kevésbé, mert ez a szálloda amellett, h. kevéssé pánztárcabarát, ált. teltházas, a többiről pedig elsőkörben én is neten kezdenék el keresgélni...). Ja, és egyébként: Serfausban gyakorlatilag minden szállás pályaszállásnak tekinthető, mert a faluban egy 4 megállós Dorfbahn nevű földalattiszerűséggel lehet közlekedni (ingyensesen) a felvonók és a falu másik végén lévő parkoló között. Jó csúszást!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Ischgl
2010.01.19. 09:26
Ígéretemhez híven végre beszámolok a múlt hétfői (jan. 11.) ischgl-i síelésről, ami szerintem az időnként enyhén viharos időjárás (és egyéb nehezítő körülmények) ellenére is szuper volt :) - köszönet érte a két Csabinak (aki elvitt, és aki körbevitt + a jó társaságért) :)
Kissé késve érkeztünk, és 11 körül már szlovákiai síelést idéző tömeg tolongott a faluból felvivő A3-as, 18 személyes kabinos felvonó előtt. Naivan úgy terveztem, majd átveszem a síbakancsomat a kabinban, de egy gombostűt sem lehetett volna leejteni...
A pályák viszonylag kemények voltak, viszont csak néhol jegesek, és buckáktól egyáltalán nem kellett tartani, még f12 körül is ratraknyomokkal lehetett találkozni. Mivel az idő nem volt teljesen tiszta, a pályarendszer tetejére nem mentünk fel, de középmagasságban is nagyon jókat csúsztunk a pókhálósűrűségűen elhelyezkedő ülős felvonók tőszomszédságában.
Igaz, ebben a szezonban még nem kényeztette el a természet ezt a régiót több méteres hóval (persze a remény hal meg utoljára) - 80 centit írtak, ami alig több az "itthoni" (Serfaus, szintén Tirol, ahol másfél hónapja élek és dolgozom, + ha csak tehetem, síelek, ill. a snowboard egyik oldaláról a másikra esem) 65 cm-nél - azért a 11 km-es "Eleven" Abfahrt-on könnybe lábadt a szemem a gyönyörűségtől :)
A fun park látogatás tényleg viccesre sikerült: a hullámhegyek- és völgyek után a nem túl kedvező látási viszonyok következtében derékig süllyedtem a hóban (vagyis mégiscsak van méteres hó :) ; másodjára azért sikerült megtalálni a pályát), a Rennstercke-t Csabi nyerte (72km/h-val, az én eredményem 69 lett :) ), az air bubble-höz nekem nem volt bátorságom sível (akiket láttunk, mindenki snowboarddal vagy big foot-tal volt), azért Csabit sikerült rábeszélni :) Azt mondta, utólag végül jó volt, de azért még egyszer nem próbálná meg (nagyot üt)...
Samnaun ugyan időhiány miatt kimaradt, azért cseppet sem sajnálom a 43,5 EUR-t, főleg, hogy ezért hazafelé a busz is elhozott Landeckig + a megállóban várakozó szlovákiai honfitársak egy kis körtével is megkínáltak :)
A konklúzió: a következő szezonban ide jövök dolgozni :)
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2009.01.11. 16:45
Sziasztok!

26,5 KESKENY női síbakancsot keresek. Azt hallottam, a Lange bakancsai relatíve keskenyek, de itthon nem lehet kapni. Van valakinek vmi infója, h. legközelebb hol találok ilyet vagy mivel érdemes még próbálkozni?

Köszi
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Hó Show
2008.12.08. 20:49
Sziasztok!

Én is nagyon köszi! Megkaptam, és alig várom, hogy beváltsam, csak el kéne dönteni, h. mire - mert hát ötletből és választékból nincs hiány :-)
Kíváncsian várom a többiek pályaműveit is :-)
További jó fotózgatást!

Üdv
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.11.11. 10:43
Sziasztok!

Engem is foglalkoztat(ott) a téma, és az előzetes tájékozódás alapján nem túl pozitív kép alakult ki bennem: A TFTI-s képzést én is drágának tartom, egyrészt mert már nem egy helyről hallottam, hogy sokaknak nem sikerül elsőre, és így kiszámíthatatlan mennyibe fog kerülni, viszont ha már elkezdte az ember, nyílván nem akarja veszni hagyni, amit addig beleinvesztált. Továbbá egyetértek azzal, hogy a tájékoztatás is hagy nem kevés kívánnivalót maga után, ez is sajnos a "csak a pénzre mennek" érzésemet erősíti. Gondolok itt pl. a vizsgatáborra felkészítő táborra, ami elvileg jan.-ban szokott lenni, de még semmi infó róla, többek között a tematikáját sem sikerült egyértelműen kideríteni...
Másrészt pedig ugyebár nem nemzetközileg elismert papírról van szó! Nagyon nagy kár, hogy nincs egységes nemzetközileg (vagy legalább az EU-ban) elismert képzési rendszer! Nem tudom, miről terveznek tanácskozni a síoktatók jan.-ban Mártaszertistvánban, de igen hasznos enne, ha napirendre kerülne ez a téma!
A síakadémiás képzés esetében még kevésbé tisztázott, hogy egyáltalán hol fogadják el, továbbá sajnálatosnak tartom, hogy évente csak egyszer, mindig ugyanabban az időpontban kerül rá sor, így aztán akinek pl. a munkájából kifolyólag az nem megoldható, az magára vessen...
Elnézést azoktól, akik nem szívesen olvasnak ilyen megjegyzéseket, de ezt már nagyon nem tudtam magamban tartani. (A válszt is tudom: akinek nem tetszik, menjen Au.-ba...)
Mindemellet, sok sikert kívnok azoknak, akik még nem adták fel!

Üdv
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.10.06. 08:26
Ok, köszi, megnézem!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.10.05. 02:08
Sziasztok!
Végül nekem már lett helyem a tavalyiakkal, de ahogy hallottam, ezen a száláson már max. a létszám. Viszont szerintem az alábbi jónak tűnik, talán még érdemes kérdezősködni:
http://www.kitzsteinhorn.at/tickets_preise/pauschalen/gletscher-schneeokay.htm
Remélem, sikerül, és akkor a pályán találkozunk!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.10.05. 02:00
Sziasztok!
Tudtok esetleg ajánlani valami anyagot (pl. könyvet), amiből a német szakszókicset el lehet sajátítani (vagy legalábbis beleszagolni), ill. hol lehet ilyet beszerezni?
Köszi
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.08.30. 23:19
Sziasztok!

Egy ötlet: Látom, már vannak kapruni besíző táborok az okt. 23-i hosszú7végére - sajnos nem épp az alacsony árfekvésű kategóriában... Páran tavaly összeáltunk egy ilyen projektre, ami nagyon jól sikerült, és a szálláson megspóroltunk kb. egy következő síelésre valót :-) (Egyszerű fizető-vendéglátó apartmanban laktunk ugyanis, nem 5*-os wellness hotelben...) Akár idén is meg lehetne ejteni egy ilyet!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.03.21. 10:52
Szia! Szerintem ez szuper ötlet, én nagyon benne lennék :-D (Habár asszem nem én vagyon a legtöbbet ide írogató, és csak pár embert ismerek innen, de azért remélem, ez nem akadály...)
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.03.19. 12:14
Sziasztok!

Rob Butler tippjei:

http://www.skitelevision.com/performance_tips.aspx

Kellemes olvasgatást/nézelődést!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.03.19. 12:10
Sziasztok!

Igen, ez a Rob Butler nem rossz fej, sőt! Találtam néhány tippet tőle:

http://www.skitelevision.com/performance_tips.aspx

Kellemes olvasgatást/nézelődést!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2008.02.15. 13:53
Jó havat Neketek! És minél rövidebb sorokat!
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Niederalpl
2008.02.15. 13:48
Ezek sajna innen Bp.-ről kicsit messze vannak, de majdcsak... talán köv. 7végén?
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Niederalpl
2008.02.15. 09:37
Helló minerel! Igen, tudom, múlt szo. is ott voltam :-D Meg köv. 7végén is megyek a környékre :-D Ti merre lesztek?
ST
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
Topik: Niederalpl
2008.02.14. 14:01
Sziasztok! Kicsit rég írt ide bárki... Pedig most nagyon jó hó van :-D
Tudtok esetleg magyar síoktatót Niederalpl-ban most szo.-ra (16-a)? Köszi
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.