Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Niederalpl síterep leírás cikk fotóalbum videó síiskola értékelés, élménybeszámolók

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 68, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Memu
Dátum: 2019.03.04. 15:33
(Üzenetazonosító: 205195)
Memu Hozzászólások: 8
Regisztrált: 2018.11.28.

Ezt az írást kiemeltük a síterepről írt élménybeszámolók közé.
Kezdő szemmel:
Márc. 2.-án, egy napos csúszásra érkeztünk Niederalplba.
A hójelentést olvasva biztosra mentünk. A völgyben 225cm a hegyen 230cm ígértek. Mivel érkezésünkkor +0,5 fok volt és éppen havazott így a hó mennyisége nem okozott gondot. Viszont a minősége már nem tettszett annyira. A tavaszi idő ide is elérhetett hétköznap. A völgyben még éppen nem havas eső esett, viszont így is tapadóssá tette a terepet. Az alsó, giga hosszú D csákányoson majdnem sírva fakadtam mire felértem. A lécem tapadt, a masina lassú tempóban haladt és a térdeim teljesen kikészültek. Egyébként kezdőknek tökéletes, hosszú és egyenes pálya lehet ez amikor fagy van. A C csákányos melletti pályák szintén ragadtak. A buckák, a hó tömörsége és nehézsége miatt iszonyatosan megfogták a lécet és ez szintén baromi fárasztó volt.
A beülős A felvonó tetején a hóesés mellé szél és legalább -5 fok társult. Mivel szemüveges vagyok, így a látási viszonyok ill. a nemlátási viszonyok engem duplán sújtottak. Itt jó lett volna a hó minősége, de roppant kellemetlen volt az idő. A hódara éles szúrásokkal csapódott az arcomnak. Így, ide én nem jártam fel túl sűrűn. Ill. ha fentről ereszkedtünk lefelé, az alsó hóhelyzet miatt egyszer csak elfogyott a lendület.
A pálya megfelelő időben, egy napra tökéletes lehet. Nincs sorban állás, és többféle sítudás is kielégíthető.
A hütte árai is kedvezőbbek mint Stuhlecken.
Bár olyan nagyon elfáradtam, mint még soha, mégsem pontoznám le a pályát. Megtanultuk, hogy a sok hó még nem minden. Az időjárásért pedig max. Tavaszapónál lehetne reklamálni.
Ui.: Gumicukrot kaptunk ajiba a jegy mellé.:-)
Feladó:  KrechlFérfiHaladó síelő
Dátum: 2019.03.03. 08:36
(Üzenetazonosító: 205175)
Krechl Hozzászólások: 343
Regisztrált: 2005.10.29.
33 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Február 23-án kiugrottunk egy napra csúszni. A tömeget kerülendő, és a jelentős hómennyiség miatt választottuk Niederalpl-t. A környezet gyönyörű, és klasszak a családi pályái. Szombat ellenére nem kellett egyszer sem állnunk a liftnél, és folyamatosan pöröghettünk. De a pályák rövidek, a lift pedig kinti viszonylatban lassú. Haladó síelőknek nem ajánlom, csak a miénkhez hasonló kényszerhelyzetben. A síelésélmény, a tájat leszámítva, kb. egy Eplényi hétköznappal volt egyenértékű. Jellemző, hogy 72 kört mentünk kényelmesen, beszélgetve, szünetekkel.
Feladó:  Kriszti76NőHaladó síelő
Dátum: 2019.02.12. 19:16
(Üzenetazonosító: 204708)
Kriszti76 Hozzászólások: 14
Regisztrált: 2015.11.29.
10 síterepet értékelt

Ezúton is köszönöm a sok értékes beszámolót!! A Sopronhoz közeli sípályák, hétvégi tömegkerülésének céljából választottuk mi is az itt olvasottak segítségével a síterepet. Ugyan 30 perccel tovább tartott az út, de a táj szépsége kárpótolt mindenért. Szerencsénk volt a több mint 2 méteres hóhoz, látunk egy ház meredek kertjében egy ici-pici lecsúszott lavinát, hatalmas élmény volt. Hála a síterephez vezető út tényleg mentes a hegyi, meredek, szerpentines, szakadékos részektől, szinte észrevétlenül odagurultunk. Annyira tetszett minden, hogy délben utánunk indult egy baráti család is Sopronból. :-) Ők is beleszerettek a síterepbe, de ők pontos síjegyeket vettek. Ugyan már 1 felnőtt napi jegy (30 Eur) megvásárlása mellett, ingyen síelnek a gyerekek, de félnapos jegynél ez az opció kedvezőbbnek bizonyult. Kényelmesen tudtunk parkolni, tényleg alig voltak a síterepen, mi az önkiszolgáló Hüttével is elégedettek voltunk. A baráti család kényelmesen tudott sít kölcsönözni. Napsütéssel feltankolva, jól eső fáradtsággal indultunk haza. Érdemes követni a sípálya fb oldalát, sokszor vannak plussz élményprogramok.

Feladó:  RM
Dátum: 2018.02.18. 20:06
(Üzenetazonosító: 199679)
RM Hozzászólások: 792
Regisztrált: 2004.10.27.
75 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tömegkerülés (Stuchleck) alternatívájaként mentünk fel vasárnap gyerekekkel Mürzuschlagból. Az út nagy rész a Mürz folyó völgyében megy, nagyon szép tájon, egy elég jó főút. Csak az utolsó pár km volt a hágón átvivő hegyi út.

1/2 10-kor még találtunk gond nélkül a lifthez közeli parkolót. Sajnos az idő nem volt tökéletes (némi köd), de a pályák szuperek voltak a 10cm friss hóval. Kellemes kis terep, gyerekekkel tökéletes. Nagyon szép a táj. Kedvencem a hosszú 5-ös erdei pálya volt, alagúton át az út alatt, fenyőerdőben a sziklabérc alatt ... Nagyon szuper.

Igazából minden tudásszintnek jó:
7-es bébilift
2-es és 8-as egy kellemes kék pálya kezdőknek (csákányos van mellette)
1-es egy jó széles pálya
5-ös pedig egy hosszú erdei pálya

Hütte hangulatos, normális árakkal. (Főételek 10EU alatt.)

2 gyerekkel a napijegy 32EU volt, ez igazán baráti. (Gyerek 15 éves korig ingyen síel.)
20180218-120422.jpg 20180218-130522.jpg 20180218-131556.jpg
Feladó:  Kis KoviFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.08. 19:40
(Üzenetazonosító: 199171)
Kis Kovi Hozzászólások: 179
Regisztrált: 2011.02.07.
24 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

2017.01.01-jén voltunk a terepen és az akkor tapasztaltak számunkra összességben pozitívak voltak.

Valószínűleg az időpontra tekintettel is, nagyon kényelmesen elfértünk a pályákon és akkor teljesen korrekt módon kezelték azokat. A hóhelyzet nem volt szenzációs (1-es és 4-es pálya), de legalább akkor jól megközelíthető volt a terep. Komolyabb havazásban én sem indulnék el oda.

A parkoló kínálat tényleg nem túl nagy, ami a környéken lévő szállásokról is elmondható, pedig igazán szép vidékről van szó.

A pályák kínálata megfelelő hóviszonyok esetén egy, max. két napra tökéletesen elegendő.
A 8-as pálya tényleg eléggé lapos és iszonyúan "hidegtartó", viszont én személy szerint nagyon élveztem a 10-5-8-as pályakombinációt, mely jó pár perc utazást és változatos pályákat jelentett számomra.
A 8-asról a csákányossal térhet vissza a síelő az ülős felvonóhoz, viszont át kell kelni (gyalog) a főutvanolon is, igaz nagy forgalmat nem tapasztaltunk ezen a sínapon.

A pályát azoknak ajánlanám, akik szeretik a nyugis környezetben való síelést.

A gyerekkedvezmény 2017.01.01-jén érvényben volt, csak két felnőtt jegyet kellett vennünk, a gyermek ingyen síelt.
DSC01293.JPG DSC01308.JPG DSC01318.JPG DSC01325.JPG DSC01322.JPG DSC01303.JPG DSC01295.JPG
Feladó:  HofEEFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2018.02.08. 19:03
(Üzenetazonosító: 199165)
HofEE Hozzászólások: 35
Regisztrált: 2013.12.15.
19 síterepet értékelt

Hello, tapasztalatból nem tudok beszélni, de mivel állandóan a gyerekjegyek ingyenességével reklámozzák magukat több mint valószínű, hogy tényleg ingyen van!

A pályákat kezelik 2 ratrakjuk van.
Előzmény: (RM 199163)
Feladó:  RM
Dátum: 2018.02.08. 18:41
(Üzenetazonosító: 199163)
RM Hozzászólások: 792
Regisztrált: 2004.10.27.
75 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sziasztok!

- Gyerekek 15 éves korig tényleg ingyen síelnek idén, ha a szülő vesz napijegyet? (Honlapjukon olvastam.)

- Pályakezelés van? Mondjuk minket nem zavar, ha nincs, de van hó. :-) (Webcam képa alapján ma volt ...)
Feladó:  ttottamFérfiHaladó síelő
Dátum: 2018.02.05. 11:03
(Üzenetazonosító: 198999)
ttottam Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2010.01.04.
1 síterepet értékelt

Sziasztok,
Tegnap, február 4-én, vasárnap jártam először Niederalpl-ban, gondoltam, megosztom a tapasztalataimat másokkal, akik szintén fontolgatják a síterep meglátogatását.
Általában a Hochkönig régióba járunk síelni – az az idén már megtörtént. Hockönig önmagában varázslatos, nagyon hóbiztos, de ha mégis probléma lenne – soha nem volt – a gleccser, Kitzsteinhorn félóra autóval. Az idén már túl vagyok a heti síelésen, Hochkönig persze, voltam fent a gleccseren is, és karácsony környéken még síeltem két napot Ski Welt-en is. Az alábbiakban igyekszem nem ezekhez a terepekhez hasonlítani Niederalpl-ot, persze az ember óhatatlanul viszonyít.
Szóval, mivel nagyon volt kedvem még egy kicsit síelni, és az időjárás is megfelelő az idén, lementünk Sopronba. Szeretjük a várost, ott aladtunk és másnap reggel indultunk Ausztriába.
Előző nap, szombaton, havazott, és talán éjjel is esett némi hó, így aztán az S6-os alagútjait elérve hamar a hó világában találtuk magunkat. El is kezdett havazni – ennek még lesz jelentősége – nem erősen, de azért nem is szemerkélt. A várható nagy tömeg miatt a semmeringi pályák szóba sem kerültek, előre kinéztük Niederalpl-ot, így oda tartottunk. Soprontól az út kicsit kevesebb, mint másfél óra, az autózást nehezítette, hogy már az S6 után, az alsóbbrendű úton, azon a ponton, ahol Mariazell-t két irányban is el lehet érni, Niederalpl felé megszűnt az út takarítása. Egyre nagyobb hóban autóztunk felfelé a kanyargóssá váló úton, imádkozva, hogy csak ne kelljen láncot szerelni. Nehezen, de feljutottunk, 10 óra előtt kicsivel érkezve. Mivel először jártam ott, rögtön az első, út melletti parkolóba beálltam volna, de tele volt. (Autóval is, hóval is, takarítás nulla.) Gondoltam, megyek egy kicsit tovább, de a lendületemet elvesztve ez már nem nagyon ment, így – s mint később kiderült – a kis hágó alatt mintegy 100 méterre nem tudtam tovább menni. Rükvercben visszacsorogtam a parkolóig, nagy nehezen bedolgoztam magam a legszélére.
A jegyvásárlás percek alatt történt, talán hárman álltak előttem. Ekkor emeltem fel szemem a pályára. Nem síelek rosszul, és nem igazán zavar sem a bucka, sem, ha van némi porhó a pályán, de szeretek jól előkészített pályán, legalább reggel, simán csúszni, kicsit carvingolni. Nos, minderre Niederalpl-ban pontosan nulla lehetőség van.
Először is azért, mert a „pálya”, legalábbis tegnap, nem volt más, mint maga domb. Úgy nézett ki, mint ahol soha nem járt ratrak. Hogy világos legyen amit mondok, nem az előző napi hóesés nem volt lesimítva, hanem láthatóan hosszú hetek óta nem kezelték a pályát. (Jelzem, nézegettem is napközben, a pályák alján, szélén mindig lehet látni gépeket, itt nem volt, erősen kétlem, hogy a létesítmény egyáltalán rendelkezik ilyesmivel.) A helyzet egész nap így maradt, paradox módon a nap végére maguk a síelők egyengették ki némileg a felvonó alatti, 1-es számmal jelzett piros pályát. Aminek a teteje, a kicsúszás után viszont tükörjég volt, mind a 6 méter szélességben, középen az oszlopokkal. A kiváltó kék szakasz, amelyikről vissza lehet jutni a pirosra, jobb állapotban volt, de azért van esése, jó, s mivel jó ha két méter széles, ezért a rosszabb síelők ott szerencsétlenkedtek lefelé, először persze hóekében, aztán az 50 méter hosszú szakasz meredekebb végén meg nagyokat esve. Nem volt egyszerű lemenni köztük ott sem. Egyenesen tovább jön a piros meredek, teljes mértékben kezeletlen szakasza, aminek egyetlen előnye, hogy tényleg nagyon széles, annyira, hogy a tárcsástól belefolyó 4-es piros pálya és az eredeti 1-es közti különbség nem érzékelhető.
Az ülőfelvonótól (lassú) a fent leírt kezdet után balra át lehet csúszni a tárcsáshoz, amelyiknek a tetejéről indul nagy körben le az 5-ös piros pálya. Nos, ez kb. kétszer 30 méter szakaszon piros, utána nagyon lankás, legfeljebb világoskék, az a csak állsz és egyenesen csúszol lefelé fajta. Szép részen fenyőfák között megy ugyanakkor le, a végén belefut a 8-as kékbe, amelyiknek az aljáról egy lajhár csákányos húz vissza az ülőfelvonó, egyben az 1-es piros aljába. Az első körömnél kipróbáltam a kéket, végig szenvedtem magam a húzó felvonó mellett. Többet ezzel nem kísérleteztem. A 8-as pályának egy kb. 50 méteres szakaszt kivéve semmi esése nincs, szerintem még oktatásra sem alkalmas, mert egyszerűen nem megy rajta a léc. Persze, ha legalább ezt kezelték volna, talán lehetett volna némi lendületet gyűjteni, de persze az állapotok itt is ugyanolyanok voltak.
A B-vel jelzett tárcsás melletti piros pálya nem lenne rossz – ha legalább háromszor olyan hosszú lenne, de így a 6-os pályán hármat fordítva a lécet újra a baby-felvonó aljában vagy. A felvonó másik oldalára jelzett 9-es pálya nem létezik.
Mentem még néhány nagy kört az ülőfelvonó – baby tárcsás – 5-ös piros szakaszhon, aztán rájöttem, hogy ha az 1-es piros pályán elindulva a törésnél balra a 2-es kéken folytatom (az is erdei pálya, de kéksége ellenére gyorsabb mint a piros 5-ös), akkor vissza az ülőfelvonó aljába lehet egy egész dinamikusat síelni. Vagy ennek variánsa a baby tárcsáson fel, és ez erdő mellett balra le a kékhez. Ez ugyan nem jelölt pálya – de ennek Niederalpl-ban semmi jelentősége, mint mondtam, az egész hegyoldal egyforma.
Tömeg nem volt, várni a felvonókra nem kellett. A meglévő – elég kétes színvonalú – gasztronómiai infrastruktúra ugyanakkor délidőben nagyon kevés, jókora várokozások a kajára. Az ülőfelvonó aljában lévő hüttécske eléggé lepukkant, az egyik oldalon gomolyog a cigifüst – és ezen az oldalán lehet lejutni a pálya egyetlen wc-jére. A „Fadoboz” elég ingerszegény, a kis gasthof, ahol végül berni virsli/kolbászt ettünk, sült krumplival és sörrel ugyanannyiba került, mint a kitzsteinhorni gleccseren 2500 méteren lévő Alpin Center…..
Végigolvastam, amit írtam. Ennél azért jóbb volt a nap, hiszen síeltem 😊
Egyértelmű pozitívum, hogy nincsenek sokan a pályán – az már más kérdés, hogy ennyi ember sem tud leparkolni, az úton is álltak végig, illetve hogy, ahogyan említettem, ebédidőben az ingerszegény kajáldák sem bírják a „tömeget”. Végül is ha az ember kihívásnak tekinti a teljesen kezeletlen pályán történő síelést, és beletörődik abba, hogy a pályák nem túl hosszúak és változatosak, akkor egy napra Niederalpl is biztosan jobb opció, mint síelés helyett sorban állni Stuhleck-en. Tehát: egyszer OK, de nem fogok visszajárni.
Végül: jó vigyázni, lefelé a falvakban osztrák rendőrök lesik a gyorshajtókat.
Feladó:  HofEEFérfiHaladó snowboardos
Dátum: 2017.12.18. 11:46
(Üzenetazonosító: 197381)
HofEE Hozzászólások: 35
Regisztrált: 2013.12.15.
19 síterepet értékelt

Végre sikerült ellátogatnunk ide is, útban Annaberg vagy Stuhleck felé sokszor láttam már reklámtáblákat Niederalpl-ról, de eddig sosem mentünk el odáig. Bár mentünk volna. Egy kissé eldugott kelet-ausztriai viszonylatban közepes síterepröl van szó, de az adottságai remekek! Hihetetlen szélesek a pályák, gyakorlatilag egybefüggö területet alkotnak, és mivel aznap és elötte 1 nappal is folyamatosan esett a hó, rengeteg freerideolást és porhavas szörfözést tudtunk maguk mögött.

Nem voltak sokan, talán egész nap egyszer fordult olyan elö, hogy volt elöttünk valaki a 4-es felvonó aljánál, szóval nulla várakozási idöt fogtunk ki. Furcsa módon külföldi szót sem hallottunk, rajtunk kívül csak osztrákok voltak a pályán a parkolóban láttunk még egy db magyar rendszámút autót. Ja és a 3-as számú csákányos liftkezelöje szintén hazánkbeli.
Apropó felvonók, egy régebbi 4-es ülö felvonó plusz 2 db tányéros és egy csákányos lift van a pályán mindegyiket használtuk, a felsö tányéros volt talán az egyetlen negatívum, túl rövid a rúdja és a tányér maga is valahogy kisebb így snowboardosként csak görnyedve karból izmozva lehetett felvontatni magunkat.

Klasszikus hüttéböl 1 db van átlagos árakkal de rendkívül barátságos kiszolgálással.
Szerintem megéri ellátogatni ide, mi mindenképp jövünk még mert ár/érték arányban messze veri a környék pályáit, és mert ritka az olyan síterep ahol nem kell tartani a tömegnyomortól!
IMG-20171217-155545.jpg IMG-20171217-095502.jpg IMG-20171217-145530.jpg IMG-20171217-095544.jpg
Feladó:  fraulaineNőKezdő síelő
Dátum: 2015.01.29. 16:01
(Üzenetazonosító: 179012)
fraulaine Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2015.01.29.

2015.január 23-26-ig síeltünk itt. Már ismertük a pályát ezért is választottuk ezt, mivel közel van de tapasztalatunk szerint itt a legbiztosabb, hogy jó minőségűek a pályák. És most sem csalódtunk:)
Bár kétkedve néztem a hójelentést itt a honlapon, de szerencsére tökéletes hóviszonyok vártak minket. Egész hétvégén szakadt a hó, amíg ott voltunk, így min. 20 cm friss hó van azóta:) (Itt nem frissülnek az adatok)
Az időjárás nem volt kegyes, szél és hó nem túl jó kombináció, de a kevés ember, a pálya minősége, a friss hóban való síelés kárpótolt minket!
Egy rövid hétvégére mindenkinek csak ajánlani tudom!
Szállásunk: http://www.plodererhof.at/hu/
A szobák nem túl szépek, de a kiszolgálás jó, az ételek finomak, pályaszállás és 44 Euro félpanzióval szerintem jó árnak is tekinthető!
Feladó:  peter.elekesFérfiHaladó síelő
Dátum: 2014.02.05. 22:23
(Üzenetazonosító: 168921)
peter.elekes Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2009.10.28.
9 síterepet értékelt

Nagyon köszi a hóinfót! Sokat segítettél és megmentettél bennünket egy felesleges úttól!
Feladó:  TrailriderFérfiKezdő síelőHaladó snowboardos
Dátum: 2014.02.01. 21:20
(Üzenetazonosító: 168552)
Trailrider Hozzászólások: 302
Regisztrált: 2008.11.25.
41 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Barátom hótalpas túraszervezését csaknem mindenki visszamondogatta, így tegnap este kitaláltuk, hogy helyette kimegyünk túrasízni, és úgyis van még pár plusz dekás, aki kijönne velünk lesiklani. Így hát olyan helyet kellett keresni, ahol mindkettőt lehet. Niederalpl pont illett a képbe, jó élményeim voltak még korábbról. Síelőkön csekk - a régió legjobb hava 60-65 centi, ebből a felső 20 centi friss, pulverschnee, miegymás. 10 km pályából 12 nyitva (!!!), minden lift jár.
Odaúton már kezdett gyanús lenni a dolog. Mindig a Semmeringtunnelen túl szokott megérkezni a hó, most meg épp előtte volt, az alagút túloldalán csak hófoltok akadtak. Mürzuschlagnál le, és irány a hágó, hó persze sehol. Amit először megláttunk, az a hátsó hosszú piros pálya. Most inkább barna volt, a helyenként teljes szélességében éktelenkedő sárfoltokból. Az alsó hosszú kék szintén zárva, a lift sem jár... Megérkezünk a parkolóba, az ülőlift megy, a piros pálya néhol foltos, de működik, a kék leolvadt, mindenhez erős szél, csak úgy táncolnak a fenyők. Egy rumos kakaó után vissza is kanyarodzunk Zauberg felé (nedves hó, eső és köd, de ott legalább megvolt, amit kiírtak).
Szóval, most senkinek nem ajánlom, hogy arrafelé vegye az irányt, hiába szerepelnek még mindig jó hóértékek a terep oldalán. Pedig Niederalpl többnyire valóban hóbiztos.. ..de ez most nem jött be.
Feladó:  gal.andorFérfiProfi síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2014.01.27. 09:14
(Üzenetazonosító: 168023)
gal.andor Hozzászólások: 3
Regisztrált: 2012.02.12.
1 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

2013 februárjában jártam itt az iskolámmal. Ez a síterep volta legkisebb amin az elmúlt 10 évben jártam így hát nem gondoltam hogy izgalmas napoknak nézek elébe. Mikor a busszal felértünk a pályaszálláshoz és elfoglaltuk a szobánkat kiléptem a teraszra és gyönyörű látvány fogadott, méghozzá a havas pálya és a gyönyörű erdő. Indulás előtti napokban nyomon követtem az időjárást és nagy örömmel töltött el, hogy már 2-3 méternyi hó hullott. Az első napon még csoportokban síeltünk felügyelet mellett, hogy kitapasztaljuk a pályákat. Rögtön a 4ülésessel felmentünk a pálya tetejére. Nagyon tetszett, hogy a pályák tetején még volt egy kevéske friss porhó hagyva így kevésbé jegesedett. Nap közben szerencsére nem sok ember volt, szóval szinte miénk volt az egész pályarendszer.
A második napon már pár barátommal elszakadtunk a csoportol, hogy felfedezzük a síterep rejtett kincseit. Először kinéztünk magunknak egy kis erdős mélyhavas területet a korongos felvonó mellett. Itt mentünk egy pár kört hogy felkészüljünk az igazi "freeride" terepre. Ahogy felértünk a tányéros tetejére körülnéztünk és láttuk, hogyha az erdőn keresztül megyünk mindenféleképpen a pályán lyukadunk ki. Hát neki is vágtunk. A 2 méteres hóban, gyönyörű havas fék között siklottunk. Olyan helyeket fedeztünk fel amit a kijelölt pályákról nem is lehetett látni. Mikor leértünk a pályára leesett az állunk és eldöntöttük hogy az elkövetkezendő pár napban az erdő "lakói" leszünk. Az első kör után beültünk a hüttébe egy kis felfrissülésre egy korsó sör mellett. A nap többi részét ugyan ott töltöttük.
A következő napon észrevettük a pálya aljából hogy van egy érintetlen szűz havas terület és úgy döntöttünk, hogy megkeressük. El is indultunk, de eltévedtünk. Egyszer csak egy iszonyat meredek hegyoldalban találtuk magunkat, így hát ledőltünk gondolkodni hogyan is tovább. Előre nem tudunk menni, hátra amerről jöttünk meg túl hosszú az út. Így hát lecsatoltuk a lécünket és lépésben elkezdtünk lefelé haladni. De csak úgy tudtunk, hogy lépések után beszúrtuk a lécet a hóba hogy meg tudjunk kapaszkodni. Mikor aztán leértünk egy lankásabb részre felcsatoltunk és láttuk hogy jóval alattunk halad a pálya. De már 4 óra volt azaz zártak a felvonók így hát golyóban haladtunk lefelé és pont elértük az utolsó menetet. Este már a vacsoránál nevetve meséltük el hogy is jártunk. A többi nap is hasonlóan telt.
Úgy gondolom, hogy ez a pálya rendszer amilyen kicsi olyan tökéletes. A pályák tökéletesen le voltak ratrakolva és csak a nap végére kezdett el jegesedni, ami másnapra el is tűnt.
Én biztosan visszatérek még ide és nagyon ajánlom mindenkinek.

VIDEO: https://sielok.hu/video/128701/
KÉPEK: https://sielok.hu/fotoalbum/niedera...lpl-powder/galeria/
Feladó:  KálmiFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.12.25. 13:03
(Üzenetazonosító: 165061)
Kálmi Hozzászólások: 66
Regisztrált: 2008.02.02.
22 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Csak egy kis kiegészítés a pálya adatairól.
Magasság: 1155-1400 (GPS alapú mérés). A 783 m a síterep alatti Mürzsteg tengerszint feletti magassága. Oda csak túrasível lehet lejutni, ha vaqy elég bátor.

Videók: https://sielok.hu/videok/user/12115...58894/ (szerk.)
Feladó:  zsuriFérfiHaladó síelőProfi snowboardos
Dátum: 2013.03.25. 11:28
(Üzenetazonosító: 158046)
zsuri Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2009.01.10.
19 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Niederalpl nagyon szép természeti környezetben fekszik, ez elvitathatatlan, az erdei pálya pedig kifejezetten hangulatos. Aki komoly carving-ban gondolkodik vagy hosszú széles pályákra vágyik az felejtse el ezt a helyet: amelyik pályának megfelelő meredeksége lenne az túl rövid, a hosszú pályák pedig nagyon lankásak. Freeride-ra (nagy hó esetén) szerintem egész jó, számtalan lehetőség nyílik rá az erdőben. Egy pár egyszerűbb ugrató is van, de mondjuk aki park-ra vágyik az se ide jöjjön.

Amire ez a hely alkalmas az szerintem a cross típusú síelés/boardozás, azaz amikor mindenből van egy kicsi: az ember elindul, ráfut az ugratóra és kicsit repül (trükközik ha tud), utána a meredekebb szélesebb részen csinál pár szép ívet, aztán bemegy a fák közé a mélyhóba, aztán vissza a pályára és szlalomozik kicsit, majd kerülgeti a buckákat, aztán fel a falra a pálya szélén, majd esetleg megint egy kis mélyhó. Egyikből sem ez a legjobb hely, de összességében nagyon élvezetes csúszásokat lehet produkálni. Nekem mint alpin boardosnak az első óra kicsit csalódás volt, de ahogy ráéreztem a hely ízére azt kell mondjam a szezon egyik legjobb napját töltöttem itt. A gyerekek is nagyon élvezik az erdei pályát. Tanulni is jó, mert van hosszú, lankás pálya. Nincsenek sokan és olcsóbb a bérlet, mint a környék nagynevű pályáin. A hosszú csákányos kevés hó esetén elég fárasztó boarddal, mert folyamatosan dől oldalra. Nagyobb hó esetén már jobban ki tudták egyenlíteni a dőlést.

Indulás előtt érdemes skihappyhour-on szétnézni, mert 20-40%-al olcsóbban lehet ide jegyet venni, mint helyben.

Ebben az évben kétszer voltunk itt: a decemberi elég felejtős volt, a kevés hó miatt nagyon kövezősre sikerült. Most egy hete viszont több mint egy méter hóban nagyon élveztük. Nem ez a hely lesz a fő célpontom, ha Ausztriába megyek, de változatosságnak egy napra érdemes kipróbálni. Szerintem a szokásos Stuhleck látogatások mellé egy szezonban egy napra felvesszük a naptárba Niederalpl-t, de csakis akkor, ha nagy a hó. Kevés hó esetén inkább csak a negatívumait érzi az ember.
Feladó:  nagygyulaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2013.02.24. 16:34
(Üzenetazonosító: 155937)
nagygyula Hozzászólások: 4
Regisztrált: 2008.02.07.
18 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Február 13.-tól négy napig voltunk ezen a síterepen egy tíz fős társasággal, a Holzbox nevű szálláson. A síterep és a szállás, ami tényleg pályaszállás nagyon szuper volt. A négy nap alatt, amit ott töltöttünk a téli időjárás minden arcát megmutatta. Szerdán szakadó hóesésben érkeztünk a hágóra, a szálláshoz, hólánccal (az utolsó 3 km-re fel kellett tenni). Csütörtök még hóeséssel kezdődött, a pályákon friss porhó, ami a csekély számú síző ellenére bizonyos helyeken összeállt kis buckákká. Ez egyáltalán nem volt zavaró, mivel könnyű volt, mint a toll, érdemes volt átcsapatni rajta. Később a felhők oszlani kezdtek ki-ki kandikált a nap. Lehetett róni a köröket változatos pályákon, a felvonóknál semmi sor. Az volt a meglepetés, ha várt valaki előttünk a felvonóra. Többen indultak a pályán kívüli területekre élvezni a hatalmas porhavat, amiben reggel még egyetlen nyom sem látszott, olyan volt mint egy hatalmas porcukordomb. Látványnak is gyönyörű volt.
Zárás után mindjárt elindultak a ratrakok és simává varázsolták a pályákat. Péntek reggelre ez kifagyott, kikeményedett (-8 fok) és csodálatos tempós pályasízést lehetett rajta végezni. 9-kor már a pályán voltunk, és olyan kevés síző volt, hogy még délután is találtunk a széles részeken nyommentes területeket. Egyik kedvencünk volt a nagy körút, ami úgy néz ki, hogy a négyülésessel fel a csúcsra, onnan le a fennsíkra a tárcsáshoz, azzal fel a másik hegytetőre, onnan jobbra el először egy jó kis meredek részen le, azután tovább a már sokkal enyhébb síúton, át az alagúton a műút alatt, egészen a hosszú csákányos végállomásáig. Onnan a csákányossal vissza a négyüléseshez. Ezt kb. 15-20 perc alatt lehet abszolválni.
Szombaton már reggel megjelentek diákcsoportok, kezdődött a síszünet, így nagyobb társaságokkal is meg kellett osztanunk a pályákat, de még így sem volt zavaró tömeg. Maximum a felvonóknál voltak előttünk is beszállók. Több snowboard-os csoport tartott edzést a kijelölt pályákon, mentek mint a szél, de mi nem arra mint ők, így nem zavartak bennünket. Az időjárás szuper volt sütött a nap, vagy elborult és szállingózott a hó, igazi téli idő.
Először voltunk ezen a terepen pályaszálláson, és úgy gondolom, hogy a tapasztalatok alapján nem is utoljára.
Mindenkinek jó sízést, szép téli élményeket.
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2013.02.07. 12:12
(Üzenetazonosító: 154105)
csabor Hozzászólások: 3465
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Mindkettő remek. Csak irigykedni lehet.
Előzmény: (AAron 154097)
Feladó:  AAronFérfiProfi síelő
Dátum: 2013.02.07. 11:45
(Üzenetazonosító: 154097)
AAron Hozzászólások: 2625
Regisztrált: 2007.10.29.
66 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ez az én verzióm:)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (Koty 153584)
Feladó:  KotyFérfiHaladó síelőKezdő snowboardos
Dátum: 2013.02.04. 14:20
(Üzenetazonosító: 153584)
Koty Hozzászólások: 862
Regisztrált: 2006.11.02.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

A múlt hétvégén szikrázó napsütésben, túrasível felmértem az északi oldali freeride lehetőségeket.
Most a havazás és a köd ellenére 3-an visszatértünk a tett helyszínére:
https://vimeo.com/58843844
Feladó:  simazsi
Dátum: 2013.01.30. 22:57
(Üzenetazonosító: 153029)
simazsi Hozzászólások: 53
Regisztrált: 2006.02.09.
10 síterepet értékelt

Meseszép:-) köszi
Előzmény: (Koty 152558)

következőutolsó laponként: összesen 68, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 33 vendég és 2 regisztrált felhasználó látogatja.