Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelés Ausztriában lakókocsival topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Zoltan Koleszar
61 élménybeszámolót írt
61
6 éve tag
2018.11.26. 08:19
Nagyon más véleményen vagyunk :-). 6 szezon óta van kint lakókocsim Ausztriában (2Schladming, 2 Murau, 2 Zell am see). Imádjuk, de ez egy érzés, így inkább a tényekre regálnék.
Hőmérséklet - ha kell most így a gép előtt ülve 2 gombnyomásra 650km távolságból elérem, hogy 22 fok legyen kb fél órán belül a lakókocsiban. (Webasto állófűtés telefonról vezérelhető - ez ma kb 320.000 Ft mindenestül.)
Sícipő szárítás - HÁÁT minden oszták kempingben van sícipő szárító szoba, szerintem pont ugyanolyan, mint a 4 csillagos hotelben. Az aláöltözőket meg szépen kiakasztom a szekrényben. Tágas-nem tágas... kinek a pap kinek a papné, nem mondom h 4 felnőtt full komfotban elfér, de mondom a másik oldalt:
A teljes szezon kemping költsége kb 1000 Eur(okt1 és húsvét között), párszáz euroval több júniusig, de pl Murauban 800Euro a teljes évre a hely és akkor megyek amikor akarok - ugye a lakókocsi ott lakik, nem cibálom mindig, sőt nyárra is ott hagyom a külső tárolóban, régen járt Magyarországon. Volt időszak az életemben, mikor 62 sínapot sikerült összehozni...
most szep1-jún30 kemping szezonunk van, mindez annyiért, amennyit más család egy hetes síelésre + egy hétvégi kiruccanásra költ. Kint van minden - sík, túrasík, sífutó cucc, MTBk, 3 személyes kajak a zelli tóra, stb... - ha én ezt 1-1 őszi kiruccanásra mind elkezdeném felpakolni a kocsira megtörne a hátsó rugó. Nagy előny, hogy akkor érünk oda, amikor jól esik, ha ez 11óra akkor 11, ha hajnal 2 akkor hajnal 2 - senkihez nem kell igazodani - határról indítom a fűtést, meleg lakó fogad.
S egy utolsó tény - az összes költségét (amortizációval együtt) tavaly számoltam a lakónak - a szezon végére 9.5 EURo/fő/ "vendégéjszakát" tudtunk összehozni... S azt bele se számoltam, hogy a lakókocsinaknak (de a kempingnek külön is) ugye van egy konyhája, ahová tuti "dobozos" előrendelős kajákat is szoktunk vinni, ami ugye nem 8-14 Eur, mint a hüttében. Röviden - ha ugyanennyit szeretnék apartmanba járni (Zell am see Tópartról beszélünk! - nem eldugott falu Kaprun után 2vel hegyen lévő utcája, ahová lánccal se tudsz felmenni) kb 3-4 millióba lenne alaphangon a szállás a szezonban. Én ennyit nem tudok, de nem is szeretnék rááldozni a sportra. Csak h mást ne mondjak a téli szünet úgy fog kinézni, h dec 24-27 kint, dec28-jan2 kint gyerekekkel, jan 3-7kint egyedül. - normálisék ebből 1-et bevállalnak és oda a költségvetés, nekem meg ezek (igaz céges autóval...) "0 forintos" kirándulások (lakó ki van fizetve, szezonbérlet adott - megjegyzem most nyárra is érvényes volt a bérlet és milliónyi túránk és MTB-zés volt május júniusban). Szerintem csak erre az időszakra kifizetném Zell am see-ben azt a pénzt, amit a kempingben kifizettem a komplett Szep1-jun30 szezonra. Nekem nagyon megéri, s örülök h nem kell foglalni, hívni senkit, hogy mikor érkezem stb, még ha nincs is kanapé.
Előzmény: (Sörapu. 202004)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2018.11.26. 07:53
Sőt el is mentem megnézni egy campinget Altenmarktban. Gyorsan sikerült lebeszélni magam róla.
Előzmény: (TKata 202001)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2018.11.25. 22:07
Pedig majd 10 éve még gondolkodtál rajta...
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=8563
Előzmény: (Sörapu. 201999)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2018.11.25. 21:53
Hát én biztosan nem mennék lakóval. Gondolj csak bele, megérkezel egy jó szeles, mínuszos nap után, tuti nem arra vágysz, hogy bekuporogj arra a 3 m2-re. Még ha jó is a fűtés, azért ez akkor sem komfortos. Arról nem is beszélve, hogy a sícipőt, meg az öltözéket is illik alaposan kiszárítani. Nekem elég menő és jó nagy lakókocsim van, de nem vágnék bele az biztos.
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.