Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Normafa topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2010.10.14. 15:39
Az én olvasatomban a lepkéknek ez itt a végállomás.
A több ezer ember pedig úgy viselkedne, mint az unoka a nagymama gőzölgő almáspite táljánál: 1 szelet nem lenne elég.
Ezért kellene apró lépésenként, konszenzust keresve haladni.
Előzmény: (klaci 90806)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.14. 14:52
Szerintem a zöldek kifogás tárháza ez esetben végtelen, én semmi sem csodálkozom, mióta a sílécek talpáról lekopó wax "környezetromboló" hatásait hallottam:)
Előzmény: (klaci 90806)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.14. 14:43
"Tudomásul kell venni, hogy a terület egy kipusztulás szélén lévő faj utolsó magyarországi helye."

És ha megbolygatják, akkor rögtön kipusztul? Nem lehet, hogy keresne magának másik életteret? És hol voltak ezek a gyapjas lepkék, amikor még volt itt síélet? Ha itt, hogyhogy nem pusztultak ki? Ha meg máshonnan menekültek ide, akkor elvileg innen is van tovább...

Szóval szerintem több ponton is sántít ez az ügy...
Emberek ezreinek adódna itt egészséges mozgási lehetőség télen-nyáron. Ez nem elég érv?
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2010.10.14. 14:07
Birtokomban van egy tanulmány, amely ugyan nem a legfrissebb, de éppen arról értekezik, hogy a tavaszi-nyári kaszálás HELYETT ősszel kell kaszáltatni; továbbá MEG KELL akadályozni a rétek bozótosodását, erdősülését. Ami jó még a tanulmányban, hogy "állami" megrendelésre készült, így kizárható az üzleti szféra befolyásoló hatása. Sajnos az írás egy-két helyen önmagával is ellentmondásba kerül ...
Én is túlzónak találom a 4-6 üléses felvonót, hóágyút, ratrakot, hüttéket. Tudomásul kell venni, hogy a terület egy kipusztulás szélén lévő faj utolsó magyarországi helye. Ennek megfelelően apró lépésekkel kezdenék hozzá. A sípályák már ki vannak "jelölve", csak alkalmassá kellene tenni a vékonyabb hórétegen való sízésre is.
Előzmény: (macska 90801)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.14. 13:51
Kérdé, hogy mit csinál a lepke a síszezonban?
Előzmény: (macska 90801)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.14. 13:20
A lepke volt az akadály.
Minden ki van számolva, hány hóágyú kell, 4-6 üléses felvonó, ratrak, összeköttetés lenne a kis és nagy norma, az egyetemi, és a harangvölgy aljáig menne.
Megprópálok képet, de nem nálam vannak, hanem a cégnél.
sielők.normafa
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2010.10.14. 12:48
Miért volt az elutasítás? A felvonók építése vagy a lepkék élőhelyének sízésre alkalmassá tétele (kaszálás) miatt? Feltennél 1-2 képet az akkori látványtervből?
Előzmény: (macska 90792)
macska
55 élménybeszámolót írt
55
16 éve tag
2010.10.14. 12:18
Mi is futottunk már egy pár kört a sípálya ügyében, sőt itt voltak a Doppelmayer cégtől és felmérték a terepet, megvannak a látványtervek is, de egyenlőre a bolyhos lepke tanyázik a területen.
Beszéltem egy a kerületben dolgozó tisztviselővel és ők is végigjárták már a köröket és mindig a bolyhos lepkéhez jutottak.
Volt olyan infó is, hogy esetleg a kerület kivonja a tájvédelmi körzetből Normafát és akkor elhárulnak az akadályok.
Az osztrákok lekérték a meteorológiai szolgálattól az elmúlt 10 év időjárási adatait, és megdöbbentő, de kb 60-70 napot lehetne síelni!!
Sőt, mivel a város szívében van,ezért akár éjfélig is nyitva lehetne.
Csak hát ugye a lepke...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.