Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hütte - kedvenc, ételem, italom, hüttém

ÜZENETEK (111)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2008.01.21. 08:45
Nekem 2 kedvenc hüttém van. A hangulat és a kiszolgálás tekintetében Arnoldstein/Dreilandereck felső hütte (lásd webkamerás kép), ide szinte hazavárnak minden évben és a kaja is remek.
A másik kedvenc Monte Lussari (másik kép). Egyszerűen lenyűgöző a Dolomitok első hegyeinek látványa. Mellesleg a nap egész nap a teraszra süt és a házak védenek a széltől. Ahogy az előttem szóló is említette: egy jó olasz espresso, vagy macchiato egy ilyen környezetben.....Az ételre itt sem lehet panasz!
Ja! persze azért a grappácska, jagerecske meg pár pohár söröcske is jól tud esni a teraszon.
Dreilandereck.jpg
Tarvisio-Monte-Lussari-k.JPG
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.01.21. 07:49
Úgy látom kezd alakulni a fórum. Egészségetekre :) :) :)

cool
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.20. 21:59
Szégyen gyalázat, de nem nagyon találtam a képeim között Hüttéset! Csatolok és egy zauchensee-i Hüttéből való képet, mint jópofa ötletet. Hozzáértők diagnisztizálhatják is!
sibalesetes-nyul.jpg
csokibácsi
115 élménybeszámolót írt
115
16 éve tag
2008.01.20. 21:48
Azt hiszem, az, hogy hol a leghangulatosabb a hütte, azt nehéz lenne eldönteni. Nem hiányzik más, csak zene, napfény, jó társaság.
Ami az osztrák hüttékben nekem a sláger: meleg túrós rétes hideg almdudlerrel.
Franciaországban jó kis panini valami folyadékkal(esetleg egy sör, vagy üdítő). Olaszban.. bárcsak már ott lennénk:):)
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2008.01.20. 20:27
Részemről reggel hogy felmelegedjek és kihajtsam a csipát a szememből, egy Jägertee kezdésnek. Napközben már tea nélkül :)
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2008.01.20. 19:13
Mondjuk a pályán való alkoholizálást én sem preferálom. Egyszer volt csak, hogy a bombardinot a hegy tetején ittuk meg, és hát elég fura volt utána síelni. Úgyhogy én inkább hanyagolom a pálya melletti alkoholfogyasztást. De a síelés végén néha jól esik :D
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.01.20. 18:27
Úgy látszik hasonló az ízlésem Specialkkal, nekem 90 %-ban gőzgombóc, vanila öntettel és mákkal hozzá Almdudler. A pia inkább síelés utánra marad a szálláson. Elgondolkodtam a leghangulatosabb Hütte kérdésén is, rengeteg hangulatosabbnál hangulatosabba voltam, de nem tudom helyhez kötni őket. Ami viszont nagyon megmaradt az Hinterglemmben a Zwölferkogelen valahol 11-es pálya mellett egy Hütte, ahol a wc-ben a falon "vízesés" volt, élő tulipán a vázában, szólt a zene és ragyogó tisztaságvolt mindenhol! Egyébként kétféle Hütte tud lenyűgözni, az egyik az ötletes, hangulatos, a másik pedig a nagy "embergyárak", mint pl. Söldenben a Giggijoch, vagy Kaprunon a Big Apple, a szervezettségük, a tömeg ellenére a tisztaságuk miatt.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2008.01.20. 11:54
Sziasztok!
Mivel a hosszú síeléseimet Olaszban töltöm, ezért a hüttehangulat nálam egy dolgot jelent. Napfényben úszva egy olasz espresso elfogyasztása egy szál cigaretta (nem túl sportemberi) mellett. Eddig 30 napból kb 28 durván napfényes volt, ezért is ragaszkodunk a jó öreg Dolomitokhoz. Nálunk ez adja a hangulatot. Ha rossz idő lenne, akkor elképzelhető, hogy meg sem látogattam volna ezt a fórumot, hála az égnek ez nincs így. Persze egy kis pizza meg a bombardino sem kutya.
Ami a Bombardinot illeti, a hüttékben található verzió valószínűleg a tojáslikőr-rum-tejszínhab kombinációt rejti magában.
Ciao
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.01.20. 11:04
Hát igen a gőzgombóc az világbajnok!!!

Elő szokott fordulni a hüttékben egy fatuskó szegekkel és egy csőből készült kalapáccsal. A lényege, hogy rá kell ütni a szegre ami elég nehéz egy csővel :) Aki melléüt fizet egy kört. Kemény!!

Ha már kedvenc hüttékről van szó ez is jó ötlet. Leírhatjátok kinek melyik tetszik. Nekem spec. Scladmingban a Hochwurzen aljában lévő nagyon bejött. Főleg a nap végén hatalmas buli tud kialakulni.

cool
specialk
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2008.01.20. 10:22
Sziasztok!

Hát akkor leszek az első nyilatkozó utánad :D!

Szóval nekem a kedvenc ételem a Gőzgombóc vaníliamártással és mákkal illetve a Kaesespetzl pirított hagymával :D. Ital terén az Almdudler és a Bombardino (ez nem tudom pontosan miből készül, de fehéres vaníliás édes és meleg alkoholos itóka).
Kedvenc hüttém eddig nincs. De azért majd gondolkodom a kérdésen :)

Üdv
Specialk
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2008.01.20. 09:16
Úgy gondoltam, hogy a síelés szerves része a Hütte hangulat. Kis iszogatás, melegedés, jó zenék, ételek. Itt mindenki leírhatja a kedvenc ételét italát estelge zenéjét, vagy bármit amit úgy gondol ide való. Nekem a kedvenc italoma Flying Hirsch. Ez redbull és jéger. Na nem olyan egyszerű módon, hanem a pohár redbullba beledobnak egy kis 2 cl-es jégeres üveget és úgy kell meginni.

Na de hangulat fokozónak itt van egy kis Hütte zene:)

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Gyertek be egy pohárkára és egy pár sor erejéig :)

cool
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.