Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síbérlet egészségpénztári számlára

ÜZENETEK (36)Időben csökkenő Időben csökkenő
yetiman
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.10. 10:36
Köszönöm szépen Szali!
Üdv
Előzmény: (Szali 78974)
Szali
219 élménybeszámolót írt
219
19 éve tag
2010.01.07. 22:15
Szia Yetiman!
A sielok.hu főoldalon is megtalálod a schladmingi bérlet, alias Ski Amade reklámját (a kis négyzetek) , melyet a budapesti Istenhegyi úton lehet beszerezni. 1 hétnél kb.190 EUR-nál kb. 10EUR-t tudsz spórolni, lásd ártáblázat.
DE! Pár évvel ezelött vouchert adtak itthon, amit kint csak a schladmingi főpénztárnál lehetett beváltani. Mivel ez útbaesik, ha Flachauba mész nem a felső autópályán, csak a pénztár nyitvatartási idejében kell arrafelé járni. Azt remélem tudod, hogy a Ski Amade egy gyönyörő szép nagy terület, tehát ha kocsival mész és csak reggel veszel jegyet, akkor kezdheted schladmingi 4 heggyel, aztán a többi napon a többi pályarendszert, de ezt már rád bízom.
Természetesen érdeklődjél, hogy voucheres-e még a bérlet!
Jó csúszkálást!
Előzmény: (yetiman 78415)
fejó
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2010.01.05. 22:58
Tudja-e valaki , hogy az AXA EP-nél elszámolhato-e síbérlet adómentesen ,és ha igen akkor Nassfeldi bérletet így itthon vagy kint érdemes megvenni számlára. Köszi
--
yetiman
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.01.04. 21:27
Sziasztok,
Flachauba szeretnék bérletet venni Magyarországon. Meg tudja valaki mondani, hogy melyik utazási iroda árul oda bérletet szállás nélkül? (próbáltam már párat, de belefáradtam)
Köszi
yetiman
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.10.01. 09:18
Soma!
Ide másoltam Csiki májusi hozzászólását, szerintem vedd fel vele a kapcsolatot!

"Ez most reklám lenne, de M betűvel kezdődik az EP neve, ahol elfogadnak külföldi, de -akár általad is- lefordított számlát. A honlapjukon van angol és német nyelvű mintaszöveg, amit kinyomtatva oda lehet adni a pénztárosnak. A helyi számla ellenében egyébként utólag is kiállítanak egy EP számlát. Én már Schladmingban és Lackenhofban is kértem és kaptam számlát, a sielés végén, a kaució visszakérésével együtt, mert az első nap nem akartam feltartani a sort a számlakérésemmel."
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2009.09.30. 09:11
Sziasztok!
Tud nekem valaki abban segíteni, hogy leírja olaszul, hogy kérek számlát EP számára. 18-án indulunk Olaszországba és szeretnék számlát kérni a bérletről, de félek, hogy a pénztáros nem érti meg, hogy mit szeretnék.
Előre is köszönöm
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2009.05.27. 19:12
Nem kell külön reklám, gyakorlatilag az összes EP elfogad külföldi síbérletről számlát.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2009.05.26. 20:00
Ez most reklám lenne, de M betűvel kezdődik az EP neve, ahol elfogadnak külföldi, de -akár általad is- lefordított számlát. A honlapjukon van angol és német nyelvű mintaszöveg, amit kinyomtatva oda lehet adni a pénztárosnak. A helyi számla ellenében egyébként utólag is kiállítanak egy EP számlát. Én már Schladmingban és Lackenhofban is kértem és kaptam számlát, a sielés végén, a kaució visszakérésével együtt, mert az első nap nem akartam feltartani a sort a számlakérésemmel.
ZsoMo
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2009.05.26. 15:39
Melyik Egészségpéztárnál lehet külföldi síbérletet elszámolni?
bpsielok
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.01.10. 18:16
Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata külföldi számlával kapcsolatban?
Leginkább az érdekelne, hogy külföldön mennyire tudnak számlát adni ott a jegypénztáraknál. Vajon ott is így megy mint nálunk?
Mert az EP-t megkérdeztem és azt mondták, hogy ők elfogadnak külföldi számlát is.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2008.12.07. 14:12
Nem gondoltam volna, de úgy látszik igazad van. Bocsi.
Ez egy idézet az egyik pénztárból:

"A sporttevékenységhez kapcsolódó kiadások támogatásának (sportbérlet) elszámolása adómentes!

A 2007. évi LXXI. törvény értelmében a sporttevékenységhez kapcsolódó kiadások támogatása (sportbérlet) a 2007. május 31-ét követően igénybe vett szolgáltatásokra adómentesen számolható el az egészségpénztárban.

Az Öpt. 2. § (6) bekezdésének cl) pontja alapján igénybevett szolgáltatások pénztártagonként, kedvezményezettenként és naptári évenként (tehát jelenleg 2008. január 1-től 2008. december 31-ig) legfeljebb a tárgyév január 1-jén érvényes minimálbér havi összegének mértékéig (jelenleg 69 000 Ft) vehetők igénybe.

Így adómentesen számolható el például a pálya-, uszoda-, sí-, terem bérlet, sportegyesületi tagsági díj, stb."
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2008.12.07. 11:27
TZoli!

Összekevered az adókötelesen (pl: sporteszköz) és az adómentesen elszámolható (pl: síbérlet) dolgokat.
A számlákat az EP-nak küldöd be, az EP csak azon termékek/szolgáltatások számláját fogadja be, melyek elszámolhatóak. Ha adóköteles, akkor ők vonják le az adót belőle. Az APEH nem téged ellenőriz tehát a számlákkal, hanem az EP-t.
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2008.12.07. 09:16
Biztos hogy a síbérletet nem számolhatod el. Levonni levonhatod, mert nem kell a számlát mellékelni, csak megőrizni, de ha az APEH ellenőriz, akkor büntetésként a többszörösét bukod. Sőt, már a sporteszköz vásárlását is szigorították, nem mindent lehet, csak bizonyos feltételekkel.
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2008.12.06. 22:00
Ha te tagja vagy valamelyik egészségpénztárnak, akkor többek között a sportbérletek (uszoda, konditerem, síbérlet stb.) után is visszaigényelheted a számla értékének 30%-át. Ezt úgy teheted, meg, hogy amennyien fizetsz SZJA-t, adókedvezményt vehetsz igénybe a következő év elején a SZJA-bevallással együtt. Ekkor az előző évben a pénztárba befizetett összeg 30%-ról rendelkezhetsz, úgy hogy visszautalod az egészségpénztárba, vagy az önkéntes nyugdíjpénztárba (tehát nem kapod készhez, de elköltheted a következő évben, ha az EP-ba utalod).
A kezelési költség levonása után is kb. összességében kb. 25%-al olcsóbban sielhetsz.
Van amelyik pénztár külföldön kiállított számlát is elfogad (pl: M??), van amelyik nem (PA????).
Szóval a lényeg, hogy ha fizetsz SZJA-t, érdemes belépni egy egészségpénztárba, így a gyógyszer, a szemüveg, a kontaktlencse stb. mellett a sibérleted is olcsóbb lesz.
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2008.12.06. 19:48
Csiki!
Hogy is van ez? ha valaki egyéni vállalkozó és síbérletet vásárol, - természetesen számlával igazolva - akkor jogosult valamiféle kedvezményre? Légyszíves kicsit bővebben fejtsd ki ezt.
Köszönettel
Csiki
42 élménybeszámolót írt
42
19 éve tag
2008.12.06. 07:55
Nektek milyen tapasztalaitok vannak? Ugye tudjátok, hogy sporttevékenységről lévén szó, 30%-os adókedvezményt lehet érvényesíteni a síbérletre is.
Nálam előfordult, hogy nem sikerült számlát kérnem Ausztriában, mert nem beszélek németül, és nem tudtam megértetni, hogy mit szeretnék. Máskor sikerült ugyanez, igaz kiderült, hogy magyar srác a pénztáros...
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.