Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Miért szeretem / nem szeretem Szlovákiát?

ÜZENETEK (453)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2009.10.22. 21:19
Talán a "történelmi Magyarország" kifejezés a legjobb. Az más kérdés, hogy a történelmi jelzőt a radikális jobb nem használja, mert a jelenben illetve a közeli jövőben akarja látni Nagy-Magyarországot. Pedig Nagy-Magyarország tulajdonképpen nincs, ahogy Csonka-Magyarország sincs. Csak Magyarország van, ahogy korábban írtátok.

Bibó István írta, hogy a nemzetek mélységben és magasságban sokkal nagyobbra növekedhetnek, mint területben.

Lehet, hogy nem attól lesz nagy egy nemzet, hogy még egy darab hozzá tartozik, hanem attól, hogy jó azon a darabon élni, amit alakíthat.
larpi
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2009.10.22. 16:01
Szerintem a rántott húsnak nincs állandó alakja, ezzel az erővel bármely ország alakja lehet rántott hús formájú. De mi köze ennek a rovat címéhez? Azért az nem feltétlenül igaz, hogy mindenhol és mindenki utál minket, csak ha hivatalos formában történik az érintkezés, akkor igaz a negatív megkülönböztetés. Az ismerősök azért nem változtak úgy meg, mint mondjuk az itthoniak a 2002-es választások óta.(Hivatalos formán értem pl. a jegypénztárakat a sípályák mellett.)
Bár hozzáteszem ért már kellemes meglepetés, amikor egy Besztercebányán található amerikai gyorsétterem kiszolgálója kérte, hogy inkább magyarul mondjam, mert szlovákul sokkal lassabban megy.
Csak sajnos nem ez az általános!
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2009.10.21. 11:43
Szia, szerintem ezt megoldottuk:) Miközben ezt most írom látom alatta az üzeneted amire válaszolok. Próbáld ki!
Előzmény: (pattyski 71844)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2009.10.20. 22:08
Köszönöm

Ez tényleg gyors volt :))) Köszönjük...
Még csak azt kellene megoldani valahogy, hogy lássuk azt a hozzászólást amire válaszolunk, válasz közben. Remélem nem kérek túl sokat :)))
Előzmény: (WAndrea 71745)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.20. 21:09
Hamár off akkor legyen bazi nagy off :D
Rántott szelet azaz bécsi szelet!!Ami eredetileg a Taljánoktók került Bécsbe így a bécsi szelet nem is bécsi szelet:D Viszont büszkék rá!!! :D
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.10.20. 21:06
Agent!!! Hát Te is. Nahát ilyet!!!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2009.10.20. 15:42
A Trianon előtti és utáni Magyarországnak egyaránt rántott hús alakja van. Bár a nagyobb rántott hús tekintetében is jobban tetszik, na ez off lett:)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.20. 14:21
...olyan rántott hús forma...
vbulcsi
13 élménybeszámolót írt
13
15 éve tag
2009.10.19. 20:42
Kedves Mil! Egy ideje már nyomon követem vitáidat ebben a témában. Vannak meglátásaid, amelyekkel egyet tudok érteni, másokkal nem, sőt van néhány ténybeli tévedésed is. De mi a fenéért neheztelnének a szlovákok joggal a magyarokra? Ez megint valami kollektív felelősség a "múlt bűneiért"? Egy olyan országról beszélünk, ahol a Benes dekrétumok a jogrendszer részét képezik és ahol új "európai" nyelvtörvényt szavaztak meg éppen! Ejnye...
snow17
19 élménybeszámolót írt
19
16 éve tag
2009.10.19. 15:23
Köszönjük szépen, ez egy hasznos módosítás volt! :o)
Előzmény: (WAndrea 71745)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2009.10.19. 15:19
Megoldottuk amit Rockenstein és Pattyski kért, ezt az üzenetet már a "Válasz erre" funkcióval írom. Nézegessétek, teszteljétek, várjuk a visszajelzést.
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.10.17. 22:31
Szerintem kapitális baromság, hogy utálnának minket mindenhol. Egypár helyen jártam már, de ennek éppen az ellenkezőjét észleltem (kivéve néha Romániában és Szlovákiában, de ott sem volt általános). Nem beszélve a rengeteg itt élő külföldiről, akikkel rendszeresen találkozok mindenhol, a fővárosban és vidéken egyaránt. Nem turistákról van szó, hanem itt letelepedett külföldi állampolgárokról. Ha annyira rossz lenne a hírünk, miért jönne ide bárki? Szóval szerintem ez hülyeség!
larpi
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2009.10.17. 11:07
Kedves Pattyski!

Nem vitázni óhajtok veled, de a pénzügyekben titeket valaki tájékoztatott, úgy ahogy, de ez nem biztos, hogy törvényes volt, legfeljebb a Szlovák állam szempontjából praktikus. Egyébként én még a bérletár csökkentés előtt voltam Donovalyban, csak utólag hallottam hírekben, hogy a visszaesett forgalom miatt csökkentették a bérletek árát. Azt azért nehéz elhinni, hogy nyitás után fél órával már nincsen euró a pénztárban, illetve, hogy csak azért kapartak össze némi aprót a kassza aljáról, hogy én happy legyek. Csak gondolj arra, hogy négy bérlet megvásárlása akkor közel 120 euró volt, nekem pedig két darab 100 eurós a kezemben, így valószínűleg inkább hisztiztem volna akkor, ha érmékkel adnak vissza. Egy kérdés: Tényleg lemaradtam valamiről, vagy te tévedtél, amikor 6 személyes felvonóról írtál a Zahradiste oldalon? Tudomásom szerint viszonylag ritkán cserélik a felvonókat szezon közben, januárban pedig még mindig a négyszemélyes volt.
Egyébként amiket írtam, mint láthatod nem csak Donovalynak van címezve, mivel a rovat címe az egész országról szól.
Végül egy megjegyzés még: nekünk is hidd el kényelmesebb és jóval közelebb lenne néhány szlovák síközpont, mint Ausztria. De sajnos nem olcsóbb. Mivel szerveztem már egy pár sítábort is, illetve magam is vettem részt jó páron, tudom, hogy az olcsó az borzalmas körlüményt jelent, az elfogadható, vagy a jó pedig egy másik árszínvonal. A vadkapitalizmus miatt mindenki gyorsan akar meggazdagodni, a befektetését gyorsan vissza akarja kapni, vagy csak egyszerűen átadja Ny-eu-i cégeknek, akik a saját érszínvonalukhoz állapítják meg az árakat.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2009.10.16. 23:30
Például itt a Tárgy... senki nem használja, mindig ugyanaz van benne, a topik címe. Akkor meg minek?
Ki kellene venni azt és helyette betenni azt amit használunk/használnánk.

Ezt a kétablakos dolgot én is csinálom, sajnos másképp nem lehet megoldani, de ez azért eléggé khmm.. gyenge megoldás.
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.10.16. 22:15
Kedveseim, ne legyünk telhetetlenek!

Lehet két példányban megnyitni a topikot, az egyikben olvasod, hogy mit írt a másik, a másikban pedig nevükön szólítva az illetőket, sorban meg lehet válaszolni mindenkinek, amit mondani szeretnél.

Síelős barátsággal:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.10.16. 21:45
Szerintem azt is meg kellene oldani valahogy, hogy egy új üzenet írása közben lássam az addigi hozzászólásokat, magyarul ne új lapon jöjjön fel az üzenetírás, hanem a topic felett. Könnyebb úgy válaszolni valamire, ha látom a szöveget, amire reagálok.

Bocs, ha rossz topicba írom a fejlesztési ötletet, de az előttem szólóról jutott eszembe.
zoli64
77 élménybeszámolót írt
77
15 éve tag
2009.10.16. 21:34
Pattyski!
Nehány hozzászólás és reagálás esetében, szinte mindegy.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2009.10.16. 21:21
Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem kimondottan zavar, hogy nem lehet konkrét hozzászólásra válaszolni, állandóan találgatnom kell, hogy ki kinek válaszolt. Szerintem ez nagy hibája ennek a fórumnak.
Vagy az index.hu típusú fórum, vagy a blog.hu komment rendszere jó, mert ott tisztán lehet látni ki kinek válaszolt. Ez utóbbinál még plusz, hogy egy válaszon belül több hozzászólásra is lehet válaszolni.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.10.16. 19:22
Kicsit off de örömteli sportesemény : U 20-as labdarúgó világbajnokság : MEGVAN A BRONZÉREM !!!!!!!!! :)))) Szép volt fiúk !
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.10.16. 19:04
A "Leszarja Baranyát?" a legjobb!:)))

Mil: a te felsorolásod is csak relativizálás, hisz minden relatív. Félig tele, félig üres pohár esete!:)

Pattyski: ennek örülök, így már minimum 3-an vagyunk!

Huligannak igaza van, most már semmi jelentősége nem lenne az egésznek, ha mindenki túl tudna lépni a sérelmein. Csak sajnos sokakból az intelligencia, sokakból pedig a szándék hiányzik ehhez. Sokan pedig csak unalmukban, vagy divatból, vagy a csoporthoz tartozás élménye miatt vallanak szélsőséges nézeteket.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.