Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mit kell tudnom, ha meg akarok tanulni síelni?

ÜZENETEK (41)Időben csökkenő Időben csökkenő
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.09.27. 22:54
Csatlakozom az előttem szólókhoz!
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.09.27. 22:52
Én is a 2 előttem szóló vélemnyét osztom. Amellett, hogy elsőre teljesen megfelelőek a már említett olcsóbb ruhadarabok, még eltántorító is lehet, ha 2-3 ruhadarabért annyit "kell" kiadni mint egy 3napos síelésért.
Felszerelést elsőre meg mindenképpen bérelni!
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.09.27. 22:24
Teljesen egyetértek Minerellel.A Decatlonban a kék termékek közül baráti áron megoldhatja a kezdeti ruha problémát.Szerény megítélésem szerint ár érték arányuk jónak mondható.Aztán a ha ráérzett a dologra és a pénztárcája engedi beruházhat valami mívesebb darabokra is.
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2009.09.27. 21:23
Ancsa100!

A síruhát kifelejtetted.
Meg mindenki. :) Ezt azért nem bérelném. :)
Nem árt ha "technikai" ruházatot veszel.
Nem ázik át, nem fújja át a szél. Széles a választék, az ár megint a pénztárca kérdése.
Javaslom a vízállósága min, 5000mm -es legyen (5000gr ua. azt jelenti csak más jelölés)
Kabátot találhatsz kb 20-30e Ft-tól, nadrág kb 20e-től. Az overalt nem javaslom.
Itt a sielok.hu-n találhatsz a szaküzletek között nem egyet, ahol megfelelő ruhát tudsz venni.

Üdv a megfertőzöttek között!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.27. 18:47
Javaslatom, hogy külföldön tanulj meg, magyar oktatóval (ahogy Replaci is mondta)!

Példa:

Murau vagy Hochkar, 3 napos síbérlet kb 72 ójró
2 éjszaka szállás reggelivel kb 42 ójró
4 magánóra elosztva a két napra kb 130 ójró

Ha kezdő vagy nem érdemes csoportosan tanulni. Magánórákkal nagyon gyorsan lehet fejlődni.
Első nap 2 óra egyben és utána gyakorolni a feladatokat, második nap 1 óra délelőtt, 1 óra délután, közben és utána gyakorolni a tanultakat. 3. nap meg majd meglátod, hogy kell-e még segítség, egyébként meg élvezni kell amit tanultál...
Ancsa100
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.09.27. 11:39
Kedves Mindenki!

Örülök és köszönöm, hogy elláttatok jótanácsokkal.Nyilván én is végiggondolom, hogy mi fér bele jobban az időmbe és a pénztárcámnak melyik felel meg jobban! :)

A "fertőzésről" már hallottam várom már hogy engem is "elkapjon" :)

Sziasztok!!!
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.09.27. 11:10
Hát igen!
Ez egy betegség!
Ragályos!
Ha valaki elolvassa a véleményeket, talán el sem hiszi, hogy milyen fertőző-és milyen jó.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2009.09.27. 10:45
ANCSA100!
Az első lépést már sikeresen megtetted. A lehető legjobb helyen érdeklődsz.
A felszerelésre, hogy mit és hogyan, vegyél vagy béreljél, a topikokban választ találsz.
Én nem vagyok síoktató, de az biztos, hogy ha igazán élvezni akarod a síelést, akkor megkerülhetetlenek.
Ha megszereted a síelést és vásárolni is akarsz majd saját cuccokat, akkor is azt javasolom, hogy előbb itt érdeklődj, mert így, mind a beszerzési lehetőségek, mind a termék megfelelősége vonatkozásában jól kifognak tanítani. Nem mindegy, hogy 100-ért veszed meg azt, ami máshol 30.
Ha voltál már síelni, akkor légyszíves írd meg élményeidet. Tapasztalni fogd, hogy a síbolondokat mindig örömmel tölti el az, ha más is megfertőződik mániájukkal.

Endre
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2009.09.26. 22:05
Szia Ancsa!

Egyetértek Kócossal, műanyag pályán, még a tél beállta előtt kedvező áron lehet az első lépéseket elsajátítani (persze oktatóval). Amennyiben mindenképpen télen, hóban szeretnél tanulni, akkor is reális és kedvező árú itthon tanulni, például egy hóágyús pályán. Én csak utána utaznék el a megszerzett alaptudással, amit persze még lehet oktatóval akkor is tovább fejleszteni. Szerintem így garantált az igazi élvezet az Alpokban.

Ma már számtalan műanyag sípálya, síiskola van és Karácsony környékén nyitnak a hóágyús pályák is. Válassz egyet a közeledben.

Amennyiben Visegrád mellett döntenél, úgy várunk szeretettel októbertől az új műanyag sípályánkon, vagy várhatóan Karácsonytól a hóágyús pályákon a Visegrád Síiskolában. https://www.visegradsipalya.hu
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.09.26. 20:19
Halihó, Ancsa!

Ha komoly a szándék, kezdj el felkészülni már most, ....fejben.

A Kanyarsí Klub ingyenes online sítanfolyamának első leckéi aránylag tömören és érthetően tárgyalják a felszerelés kérdését. Feliratkozni a Kanyarsiklub honlapján lehet, az első lecke megy azonnal a feliratkozás után.

Beiratkozás az ingyenes online sítanfolyamra:
http://www.kanyarsiklub.hu/Magazin_megrendelo.html

Fontosnak gondolom, hogy a tanuláshoz képzett magyar oktatót válassz.

Képzett legyen, mert a képzett síszakember célirányosan, a tehetségedhez - képességeidhez igazított tematikával a leghatékonyabb megoldásokat (ár - idő) tudja biztosítani számodra.

Magyar legyen, hogy a nyelvi nehézségek ne hátráltassák a fejlődésed, és a magyar vonal általában jelentősen olcsóbb, mint az osztrák, a színvonal pedig eléri, sok esetben meghaladja a sógoréknál tapasztaltakat.

Véleményem szerint nagyon is fontos, hogy hol kezdjük a tanulást. Immár több, mint két évtizedes állandó keresésem alatt (kezdők számára) nem találtam a Murau - Kreischberg sípályánál megfelelőbbet.

Milyen is ez a Kreischbergi sípálya?
- A kezdőpályák (is) nem lent vannak, hanem fent a hegyen.
- A kezdő csákányos lift az első meneteknél (kérésre) nagyon lassú, (nem rángatós) indítású.
- Egymás mellett vannak az egyre hosszabb és egyre nagyobb lejtésű pályák, így egy lecsúszással sokkal többet s így hatékonyabban lehetséges gyakorolni, mint egy rövid terepen.

Ezek az előnyök (+ a jó sítanár) teszik lehetővé, hogy az első nap végén már csákányos liften van a tanuló, a harmadik napon pedig rendes kék pályán önállóan ívelget alaplendületekkel, (hóekés ívbe történő befordulás, ív végén párhuzamos lécek).
Kreischberg honlap: http://www.kreischberg.at/default.asp?language=hu


Természetesen szükséges a jó sítanár, de ha a pálya tudja segíteni a jó tematikát, mérföldes lépésekkel haladhatsz előre a tanulás útján, s ha tényleg jól választottál, olyan "alapokat" kapsz, melyre bátran lehet majd a jó vastag falakat, végül a tetőt is rátenni.


Ajánlom (elsősorban) magunkat, ezen a linken találhatók a már megkalkulált síutak:
http://www.kanyarsiklub.hu/siutak.html

Maradok síbaráti üdvözlettel:
Repárszky László (** IVSI oktató)
Kanyarsí Klub Magyarország
Mobil: 30 907 1872
Email: info@kanyarsiklub.hu
Web: https://www.kanyarsiklub.hu
Skype: reparszky_laszlo
Csoport2.jpg
csoport3.jpg
Csoport1.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.09.26. 18:29
Ancsa100-nak:
Ha elolvasod a bemutatkozásomat, akkor egyfajta módszeret ismerhetsz meg.
A műanyag pályán való próbálkozá azért is jó, mert cipőt, sílécet lehet bérelni.Igaz, hogy a sízés összetett iluzió rendszeréből csak a mozgás elemi formáit lehet megismerni?
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.09.26. 18:14
Ancsa100
A tanulásra szánj legalább 4-5 napot, hogy rákapj az ízére! Hogy hol kezded az nem annyira fontos,de kerülhet sokba és ki lehet hozni elviselhető összegből is. Oktatótól érdemes tanulni az elején, hogy a korrekt mozgást tanuld meg!
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2009.09.26. 18:07
A hütte az a pályákon található vendéglő!:)
Ancsa100
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.09.26. 17:46
Mi az a hütte???? :)
tt55
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2009.09.26. 16:03
Biztosítás. :(
G67
34 élménybeszámolót írt
34
16 éve tag
2009.09.26. 16:00
...hütte!! :D
Ancsa100
4 élménybeszámolót írt
4
14 éve tag
2009.09.26. 15:41
Nem tudom, hogy mennyi pénzt kell rászánni.
Nyilván utazás, szállás, kaja, sífelszerelés, síbérlet.Mit felejtettem ki???
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.09.26. 15:00
..vagy keress egy síőrült pasit. :)) Célszerű egy vakációval kezdeni egy igazán klassz környezetben, Pl: az Alpokban...abból amúgy is szerelem lesz..
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.09.26. 14:16
Fontos eldönteni, hogy:

Hány napot szánsz rá?
Mennyi pénzt szánsz rá?
Milyen szintig szeretnél eljutni?

Ha ezek megvannak, akkor egyszerűbb a kérdésedre válaszolni!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.