Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Pontatlanság

ÜZENETEK (98)Időben csökkenő Időben csökkenő
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2014.01.14. 18:15
A magyar síterepek esetén mi vagyunk a közvetlen partner (azaz a mi honlapunkon egy külön admin felületen írják be síterepek üzemeltetői az adatokat), de a külföldi síterepek esetében más a helyzet.

A külföldi síterepek hóadatait egy nemzetközi szolgáltatótól vásároljuk, aki megszervezi az adatok begyűjtését és frissítését. Évek óta velük dolgozunk, jó szolgáltatók, de nem tökéletesek.

Ha jelzitek, hogy valahol pontatlan hóadat van, azonnal nekik írunk nekik és szoktak is intézkedni, gyorsan felveszik az adott sítereppel a kapcsolatot és kiderítik, mi okozza a pontatlanságot.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:56
Ó,értem. Persze gondoltam,hogy nem teljesen a moderátorok a hibásak,sőt,semennyire.
Az pedig érthető,vagy legalábbis szerintem "normális" ha egy síterep -ahol épp aznap esett hó- nem rögtön egy másik ország portáljának adja le az infót. Pláne nem a kis Magyarország síweblapjának... Nem mintha béna lenne,vagy Magyarországot kritizáltnám,csak.....igen...
Azért köszönöm.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2014.01.14. 17:34
Köszönjük az észrevételt, sajnos előfordul ilyesmi, megpróbálom elmagyarázni miért.

Több száz síterep hójelentése megtalálható nálunk, ezek nem úgy frissülnek, hogy reggel egy kolléga átnézi az összeset és javítgatja, hanem automatikusan.

A hóadatokat külföldről kapjuk, tehát nem mi írjuk be.

Maguk a síterepek töltik ki ezeket az adatokat, mi csak átvesszük ezeket egy külföldi partneren keresztül.

Tehát, ha egy síterep nem frissít, vagy elírja, például véletlenül beleír még egy nullát (már volt rá példa), akkor csak annyit tudunk tenni, hogy jelezzük a síterep felé a hibát.

Tudom, hogy ettől még nem lesznek friss adatok, de sajnos a síterepekre nincs közvetlen ráhatásunk.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:14
Nem tudom, talán ez az a fórum,ahol jelezhetem: nem tudom,milyen gyakorta frissíti(te)k a hójelentést. Nagyon meg vagyok elégedve a lappal,csak ez a része nem mindig pontos... Pl. ahová pénteken megyünk,ott eme oldal szerint 45-60 cm műhó van,de a hivatalos weblapjuk /a csúcson/ 90 cm (friss) havat ír. Persze értem én,nem lehet mindent mindig naprakészen frissíteni,ráadásul sok pálya van (a világon),csak sokan innen tájékozódnak,és szerintem nem mindegy hogy 90 cm vagy 50 cm. És lehet hogy nem csak ez a "pálya" nincs frissítve,hanem más(ikak) is...
Pici dolog,értem,nem is életbevágó,de...:)
Amúgy pedig a lap nagyon profi,sok infóval,stb. Tetszik!
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2014.01.07. 08:44
Értem, de Svájcban sincs, és ki se lehet választani éppen ezért. Tehát a filternek nem kéne felhoznia eleve, rosszul gondolom?
Előzmény: (admin3 166042)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2014.01.06. 18:13
Szerbiában sajnos nincsen olyan sítábor, ahol oktatás is lenne.

Oktatás nélküli sítáborok:
https://sielok.hu/sitaborok/orszag/szerbia/
Előzmény: (Harlequin 166039)
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2014.01.06. 17:42
Megint én:
Kiválasztom, hogy sítáborok oktatással, majd azt, hogy Szerbia, és aztán nincs találat.

Köszi
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.12.19. 15:17
köszönöm
Előzmény: (admin3 164724)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2013.12.19. 13:58
A filter működik, csak az utakat feltöltő irodák pár helyen sajnos nem a megfelelő időszakot választották ki. Igyekszünk helyrehozni, 1-2 nap türelmet kérnénk és köszönjük az észrevételt!
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.12.19. 13:39
Nem itt, de itt is van:
Szlovénia, Hotel Raj, Január 9-12.
Gerlitzen január 6- február 12.

Mintha szilveszteri filter nem működne.
Előzmény: (admin3 164718)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2013.12.19. 13:22
Itt találtad? https://sielok.hu/siutak-es-sitaborok/
Egy konkrét példát tudnál említeni?

Köszi!
Harlequin
125 élménybeszámolót írt
125
12 éve tag
2013.12.19. 12:35
Üdv!

Éppen utakat keresek szilveszterre és van pl olyan ami január 25-től szól.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2013.11.26. 13:58
Köszönjük az észrevételt, javítottuk!
Előzmény: (apricot 162985)
apricot
415 élménybeszámolót írt
415
17 éve tag
2013.11.26. 13:49
Hibás a https://sielok.hu/siterep/lachtal/ oldal, mert a WEBCAM link rossz címre mutat.
A kamerakép itt találkató: http://www.lachtal.at/der-berg/live-webcam.html

Üdv
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.01.17. 21:41
Én még vitatkoznék kicsit..:-)

Alpin kötéshez síbakit javasolni akárcsak kipróbáláshoz pont egy szaküzletnek nem lenne szabad. Szerintem ég és föld a kétfajta baki. Ennyi erővel a puha kötésbe egy túrabakit is beköthetek hisz bele tudom (sajnos láttam is már ilyet).

A cap-strap-hez. Megnézegettem több gyártó idei modelljét de a burton sp pároson kívül nem nagyon használják tehát nem látom a több gyártó erre való törekvését ellenben látom, hogy a flow féle rendszer felé nyitnak. (nem burton kereskedő a cikkíró?) az első pánt pedig, hogy vágná a bakancs orrát az azért erős...

A step-in sarkat beszerezni újonnan nem ördöngösség ma sem. Ez az ág inkább csak kis hazánkban van mostohán kezelve a kereskedők részéről pedig úgy látom kezd ismét népszerűvé válni a boardozás emez ága.
Előzmény: (WAndrea 130983)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2012.01.17. 11:18
A cikk szerzőjétől - aki évek óta foglalkozik snowboardfelszerelések eladásával, kölcsönzésével - a következő válaszokat kaptuk - persze lehet vitatkozni vele.

"Jó tanács: az alpin kötés kipróbálható sícipővel is, hiszen azt is bele lehet csatolni..."
Ott van benne a kipróbálható szó, amit azért írtam bele, mert valóban alkalmas arra, hogy kipróbálják, de tény, hogy nem érdemes állandóan sícipővel használni.

"Jó tanács: érdemes olyan kötést választani, aminek első pántja, úgynevezett „cap-strap”-es és nem felülről vágja a cipőt, hanem annak orrára tökéletesen rásimul és megszorítva a pántot, hátrafelé a sarok irányába húzza be és rögzíti a cipőt. "
Ebben semmi kivetnivalót nem találok, abszolút ebbe az irányba mennek a kötésgyártók is...

Ez is csak félig igaz: "Úgy tűnik, hogy a step-in rendszerek – talán épp az alkalmazott mechanika és annak meghibásodásai miatt – az elmúlt néhány évben háttérbe szorultak. " Az alpinban teljes létjogosultsága van ma is csak a puhacipős rendszerek tűntek el.
Ennek az észrevételnek van valóságalapja, valóban a puha step-in-ek tűntek el inkább, bár szerintem egy alpin step-in sarkat sem olyan egyszerű beszerezni manapság.

A cikket pár mondattal kiegészítettük.
Köszi az észrevételt.
Előzmény: (minerel 130734)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2012.01.14. 23:08
Ebből a cikkből https://sielok.hu/rovat/snowboardfelszereles/cikk/snowboardkotes-kivalasztasa/ szerintem töröljétek a következőket mert butaságok:

"Jó tanács: az alpin kötés kipróbálható sícipővel is, hiszen azt is bele lehet csatolni..."

"Jó tanács: érdemes olyan kötést választani, aminek első pántja, úgynevezett „cap-strap”-es és nem felülről vágja a cipőt, hanem annak orrára tökéletesen rásimul és megszorítva a pántot, hátrafelé a sarok irányába húzza be és rögzíti a cipőt. "

Ez is csak félig igaz: "Úgy tűnik, hogy a step-in rendszerek – talán épp az alkalmazott mechanika és annak meghibásodásai miatt – az elmúlt néhány évben háttérbe szorultak. " Az alpinban teljes létjogosultsága van ma is csak a puhacipős rendszerek tűntek el.
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2012.01.13. 13:53
Ők a völgyből felvezető kabinost két külön liftnek számolják: http://www.kreischberg.at/default2.asp?active_page_id=302&parent_page_id=149&pparent_page_id=1 , amiben azért van ráció. Persze van ellenpélda is, amikor a hasonló lifteket egynek számolják.
Előzmény: (maci-laci 130544)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.01.13. 13:36
Igaz tavaly voltam utoljára Kreischbergen, de akkor még csak egy kabinos felvonó volt. Azóta építettek még egyet vagy rosszul van jelezve a síterep ismertetőjénél? https://sielok.hu/siterep/kreischberg/
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2012.01.05. 12:33
Javíttattuk, javítottuk! :)
Előzmény: (Brockey 129594)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.