Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - Őszi ajánlat - 5 éj
ÜZENETEK (2352)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.08.24. 20:44
Pénzkidobás, röviden ennyi
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2007.08.21. 17:11
Hát jó kérdés, pont nemrég írta Stani, hogy bezártak egy időre:
"Kitzsteinhorn ma jelentette be, hogy a következő nagyobb havazásig - ami az előző évek tapasztalatai alapján októberben esedékes - szünetelteti a nyári síelést"
2004 szepteber 18-án ilyen volt:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=6601
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=22591

Személyes véleményem szerint kora lesz. Október vége november elejére talán már az Alpincenterig is lehet majd síelni.
Zotya
4 élménybeszámolót írt
4
16 éve tag
2007.08.21. 15:47
Szeptember közepén mennyire éri meg kimenni ? Két három napról lenne szó
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2007.08.13. 21:45
Július 16-án mág nem volt vészes http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=22571 ,de most katasztrófa. Elvileg idén nyáron tisztítják meg a gleccsert. a visszahúzódás a Mauer lifteknél is jól látszik. De ha így halad tovább akkor a Kitz és a Keesliftek aljához se lehet majd lemenni. Pedig ha menne a Schmiedinger list nyáron (csak hát addig nem ér le a gleccser) és még mellette a széles részen is lenne egy lift egész komoly nyári telep lehetne.
Ami ugye tervezve is van:
http://www.alpinforum.com/forum/viewtopic.php?t=146&postdays=0&postorder=asc&start=350
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.08.13. 20:30
"érdemes" megnézni a kitzsteinhorni webkamerákat... katasztrófa, sajnos az elmúlt napokban folyamatosan esett az eső,ami végleg feltette a kenetet a gleccser nagy részére,ráadásul a Kitzliftről balra egyre jobban szakad befelé a gleccser
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2007.04.10. 18:38
Egy kapruni síeléssel búcsúztattuk az idei szezont, a fotókat feltöltöttem ide:
https://sielok.hu/fotoalbum/kaprun2007/galeria/

Szerencsére szuper minőségű hó volt az Alpincenter fölötti részeken (2452-2900 m), olyannyira, hogy húsvét vasárnap reggelre 5-10 cm friss hó is hullott, így nagy meglepetésre igazi porhóban tudtunk síelni. Délelőtt még a 11b pálya (a kedvencünk, 1976-2542 m között) is nagyon jó volt, de délutánra itt már eléggé kásásodott, teli lett buckával.

Hihetetlen nagy tömeg volt, de szerencsére korán keltünk így volt még hely a fölső parkolóban, viszont a lifteknél taktikázni kellett, hova csúszunk, hogy elkerüljük a hosszú sorbanállást. Főleg az ülőliftek aljánál voltak nagy torlódások.

Mindent összevetve 3 nap alatt nagyon intenzíven tudtunk síelni szuper hóban, igazi tavaszi napsütésben. Ezzel együtt is csak feleannyit sikerült csúszni mint tavaly (10 nap), de hát ez egy ilyen szezon volt.
Pistabácsi
248 élménybeszámolót írt
248
17 éve tag
2007.03.18. 19:46
Üdv minden hóimádónak!

Most érkeztem haza Kaprunból. A gleccseren a hó kiváló, a tömeg sem vészes, max 3-5 perc a sor.Ha valaki arra felé készül, jól jár! Az idő is csodálatos volt, ragyogó napfény, szél alig.
ketrin62
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2007.02.17. 21:25
Sziasztok!Február végén mennénk a férjemmel sielni.Két szálláshelyet néztünk ki Ausztriában.Kaprun,{FÜRTH Gasthof Schett}
Sportwelt Amade,{ST.Johann im Pongau Gasthof Bacher}Mindkét helyet a CAR-tour hirdeti,nagyon baráti áron.Ha valakinek van személyes tapasztalata irjon nekem!
arsenal
264 élménybeszámolót írt
264
17 éve tag
2007.02.16. 14:19
A kapruni síterep üzemeltetői bejelentették, hogy 2010-ig mintegy 40 millió eurót költenek a pályák, a felvonók, a mesterséges hógyártás fejlesztésére a Kitzsteinhorn gleccseren.
nyáron a gleccser egyik részét, más osztrák és svájci gleccserekhez hasonlóan lefedik...
A munka már májusban megkezdődik egy új ülőlift építésével. A legfontosabb feladat, hogy a már húsz éve üzemelő Krefelderhütten csákányos helyére még az idén elkészüljön egy modern ülőlift....Ezzel párhuzamosan megtisztítják a gleccser felszínét a rárakódott vastag sötét lepedéktől. Ettől azt remélik, hogy a lelassíthatják a gleccser felmelegedését és olvadását. Nyárra már a hóágyúk számát is szeretnék megduplázni. Jelenleg 25 hóágyú működik a gleccseren. A tervek már elkészültek a víz és elektromos hálózatok fejlesztésére, hiszen a jelenlegi rendszer nem alkalmas arra, hogy egyszerre 50 hóágyút kiszolgáljon.

A további három év terveiben szerepel a Kees csákányos lift kiváltása egy modern ülőlifttel, valamint további kiszolgáló épületeket is fognak építeni. Jelentős pénz jut majd a pályák javítására, és a lavina elleni védekezés javítására

https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/20070216kaprun/

PDF az új liftről:
http://www.kitzsteinhorn.at/media/pdf/datenblatt/Kristallbahn_Infoblatt_D.pdf

7.1 millió €
2265-2678m
2600fő/óra
6.35 perc menetidő
Plexis+fűthető ülések.
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.01.31. 13:19
martibaba,
Ha egy hétre mentek síelni (ami 6 vagy 7 nap konkrét síelést jelent) és több sícentrumot szeretnél kipróbálni akkor inkább a Salzburg super ski cardot (SSSC)ajánlom. 6 napra 190 euro, 7 napra 210 euro. Mivel az alpine ski cardnal csak 6 napos(199 euro) illetve egy szezonra van az időszak ezért mondom, hogy jobb a SSSC, ugyanis ott te választod meg a napok számát (3-tól 14-ig). Fénykép nem kell ha nyolc napnál kevesebbet síelsz. Ezenkívül az SSSC több helyre érvényes mint az alpine card. Néha a kisebb sícentrumok sokkal jobbak mint a nagy felkapott helyek mert a tömeg az ismert helyekre megy. Ezért ha Kaprunkba mész egy hétre és vásárolsz SSSc kártyát akkor minden nap más helyen síelhetsz, úgy hogy naponta nem utazol többet mint 30-40 km. Ezt csináltam én tavaly decemberben:Saalbach, Schmittehnhöhe, Kaprun, Rauris, Skiarena Wildkogel, Weissee. Mind jó hely ajánlom figyelmedbe.
martibaba
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2007.01.30. 21:06
Tibif, nagyon szépen köszönöm, böngészem az oldalakat. hétre megyünk, úgyhogy 199 euroval számolok.nagy segítség volt az info.
Köszi:)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.01.29. 16:14
martibaba,

Ha olyan jegyet akarsz vásárolni amely érvényes Kaprun, Schmittenhöhe, Saalbach-Hinterglemm, stb. sícentrumokra akkor errek két lehetőség van: Salzburg super ski card -http://www.salzburgsuperskicard.com - illetve Ski Alpin Card - http://skialpincard.com -. A Ski alpin card minimum 6 napra érvényes és 199 euróba kerül. Ha kevesebb időre mész akkor a Salzburg cardot ajánlom amely 3 napra 109 euróba kerül. Bővebb infót a megadott két linken találsz.
martibaba
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2007.01.29. 15:39
Kedves schucht!
nagyon köszönöm a részletes beszámolót, sokat segített.Már számolom a napokat, szombaton indulunk.Egyik kollégám most jött haza kaprunból szombaton.Azt mondta, hogy aki most megy azok isteni viszonyok között sielhet.egész héten esett a hó.Megemlítette, hogy olyan bérletet vett amivel Saalbach-Hinterglemmben is tudott sielni.nem találok erre infót a neten.Esetleg tudtok valamit erről a lehetőségről.
Köszi előre is
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2007.01.29. 13:35
derij,
A síszünetről itt találsz bővebb infót:
https://sielok.hu/Ausztria-siszunet.htm
derij
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.29. 13:25
Sziasztok, március vége április eleje táján mennénk Kaprunba síelni. Meg tudja valaki mondani mikor van a tavaszi szünet Ausztriában? Elkerülendő a tumultust. Köszi Judit
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2007.01.28. 18:19
Martibaba!

Drukkolok nektek, s természetesen minden síelőnek, hogy havatok legyen!
Remélem tudtam segíteni az irományommal?!
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2007.01.23. 14:20
Na idén is sikerült kijutnom Ausztriába! Igaz Kaprunban már egyszer jártam, de akkor november elején, s szörnyű élményekben volt részem. De azért újra nekifutottam ennek a hangulatos kis falucskának. Szerencsére a hóviszonyhoz képest, nagyon jól éreztük magunkat.A szállásunkat az Interneten keresztül intéztem. A Kellnerhof panzióban laktunk, amivel 100 %-osan meg voltam elégedve.Ha valakit érdekel írhatok róla. Egy a "Schnee- okay- arrangement" nevezetű kedvezményt vettük igénybe, ami összesen került 2 felnőtt és egy 10 éves gyerek részére 852 Euroba. Ez tartalmazott 7 éjszakát appartmannban, 6 napos síbérletet, 7 napos uszodabelépőt, 7 napos korcsonyapályabelépőt is. Szerintem korrekt ár, főleg a panzió Kaprun központjában helyezkedett el, így minden könnyen elérhető volt.(pl. Optimum uszoda, gyakorló sípálya, üzletek, Apres Skibárok stb.).Havat csak elvétve látttunk, s egy kicsit be is paráztam. De a házinéni megnyugtatott, hogy a pályákon van annyi, hogy csúszni lehet. A Maiskogel pályáit sajnos nem tudtam kipróbálni, mert ott viszont nagyon kevés hó volt, s az a kevés is, jeges változatban.Így a vasárnapunkat a mellettünk levő gyakorló pályán kezdtük, de kb. fél óra múlva meguntuk, s utunkat a Zell am See pályái felé vettük. Az Areitbahn kabinosával jutottunk fel a Schmittenhöhe tetejére.Egész nap ezeken a Pistéken csúszkáltunk, igaz az alja nagyon kásás lett délutánra, de azért jó volt havat érezni a lábam alatt 1 év elteltével. De azért érződött, hogy az a hó csak műhó, nem úgy csúszott, mint másnap a Gletscher.Mint említettem másnap a Kitzsteinhorn pályáit hódítottuk meg. Csodálatos verőfényes napsütésben, szépen lesimított pályákon hasítottuk a havat.Összefoglalva: a 6 napból 5 napot síeltünk, a legtöbbet fenn a Gleccseren. Utolsó nap sajnos már reggel esedt az eső, s a TV-ben láttuk, a 30-as csatornán, a Kitzsteinhorn csatornán, hogy a felvonók le vannak zárva. Így maradt az uszoda.A másik család ekkor ment Zell am See-be korizni.Mi inkább kihagytuk.Egyszóval, a rossz hóviszonyokhoz képest nagyon jót síeltünk. Mint a webkamerák mutatják majdnem mindenhol esik a hó, így ez csak jobb lesz. Ha valaki ebbe a hangulatos kis városkába utazik, sok szerencsét. Ha bármi kérdésetek van szívesen válaszolok. Mindenkinek további jó sielést!
Üdv Gabi
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2007.01.21. 13:04
Kérdeztétek még a kaja árakat. Az igazat megvallva mi mindig főzünk, de néha szoktunk egy-két dolgot kajcsizni a Hüttékbe. Most csak az Alpincenter árait tudom megmondani, mert általában délben ott ettünk pár dolgot. Főleg a gyerek evett. Általában 1 hamburger, vagy 1 sült Frankfurter(virsli)Pommessal(sült burgonya) kb. 4-5 Euro. Ugyanennyi 1 Germknödel vaníliaszósszal(ez egy édesség, de biztos ismeritek).Ezen kívül még vannak levesek, tészták, rántott húsok, saláták, grill csirkék. Ezek körettel kb. 8-10 Eurók.Hát nem olcsók, de azért érdemes kipróbálni. A többi étterem árait sajnos nem tudom, mert most nem mentünk máshova. Esténként mindig a fürdőben döglöttünk, vagy szaunáztunk.Ebben a kedvezményes árban ( Schnee-okay arrangment)2 fürdő is benne volt. A Zell am See-ben található Hallenbad és az Optimum is. A vízhőfok kb. 30 fokos. Nem egy nagy durranás egyik sem, de kellemes. Nekem az Optimum jobban bejött. A Zell am See-ben található Hallenbad érdekessége, hogy a fürdőből lehet látni, hogy hogyan jéghokiznak, mert közvetlen melette található az Eishalle is, ahova szintén be lehetett menni ingyen.De csak 10-15 óra között, vagy kedden és csütörtökön 20 és 22 óra között.
Egy jó hokimeccset is láttunk.
Na ennyit tömören az uszikról!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.