Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (2352)Időben csökkenő Időben csökkenő
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.11.05. 17:19
Kedves Misa!
Remélem nektek több szerencsétek lesz a hóval! Amúgy Kaprun és környéke nagyon szép, sőt az "Optimum" nevezetű fürdővel is meg voltam elégedve. Főleg a gyerek élvezte, nekünk felnőtteknek a szauna élvezete maradt, ami személyenként 5,60 Euro volt. Sőt, ha minden nap el akarsz menni az usziba, akkor érdemes a síbérlethez egy kombinált jegyet venni, mert így olcsóbb (Badeaufschlagnak hívják).Ebben igaz nincs benne a szauna használat, azt külön kell megvenni. Ezt persze csak azok kedvéért írom, akik még nem jártak Kaprunban, és érdekli a dolog.Tehát sok sikert Kaprunhoz!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2004.11.04. 15:20
A hosszu hetvegen okt. 30 - nov. 2 kiprobaltunk 3 gleccsert is, a tapasztalatok:

Kaprun: Keves palya volt sielheto, eleg hosszu sorok alltak. (Es ez meg a kesobbi felmelegedes elott okt. 30-an szombaton volt.) Viszont az idovel szerencsenk volt, lehetett latni.
Tux: Ide mar hosszabb idore is erdemes elmenni, sok ho volt es sok palya. Az idojaras viszont eleg rossz tud lenni. Az eros szel, viharok miatt neha lezarjak az egeszet. Azert 4 napbol 3-on nyitva volt. Kezdok inkabb ne menjenek ide.
Stubai: Ide azert jottunk egy delutanra, mert a Tux nem nyitott ki. Itt kevesebb volt a ho mint Tux-on es az idonk is szar volt (eso+szel), de legalabb lehetett sielni.

Szoval, ha rangsorolni kene: 1. Tux, 2. Stubai, 3. Kaprun (Ha a Tuxon rossz az ido 1.5 ora alatt meg mindig at lehet menni a Stubai gleccserre.)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.11.04. 00:42
Én már sieltem tökéletes körülmények között is Kaprunban, de vigasztalásul elmondom, hogy 2 éve szilveszterkor jártunk úgy, hogy 5-10 fok volt Zell am See-ben ami azt jelentette, hogy ezer méter alatt szép zöldek voltak a pályák. Ennek következtében a millió ember mind a kapruni gleccserre nyomult fel. Esett lent az eső, tele voltak a parkolók, jó messze lehetett megállni. Eszméletlen sorok, fent szakadó hó, 3 méter látótávolság, millió ember... Szóval nekem eddig vegyesek a tapasztalataim, de ennek ellenére december elején mi is megyünk a kollégáimmal egy hosszúhétvégére.
schuht
130 élménybeszámolót írt
130
19 éve tag
2004.11.03. 22:48
Egy kissebb fajta "élménybeszámoló" következik. Én most voltam először Kaprunban. Lehet, hogy máskor jók itt a hóviszonyok, de most sajnos (Myrtill1 megnyugodhat) iszonyú volt. Vasárnap igaz szakadt a hó, de olyan látási viszonyok voltak, hogy az orrunk végéig se láttunk. Hétfőn egész nap szakadt az eső! Képzelhetitek milyen "csodálatos" volt esőben síelni?! Én még nem éltem át ilyet, de többet nem is szeretnék.Egyedül kedden tudtunk egy kicsit síelni fenn a gleccser tetején, de a nagy szél miatt leállították a korongos felvonót, így csak lenn a "trutyiban" a tocsákban lehetett síelni. S persze az elovadt pálya alól kijöttek a kövek is. Csak a fennti szakaszon lehetett egy picit csúszkálni. Egyszóval megszívtuk!!Nem beszélve a cipekedésről, amikor az Alpincenternél végre elvonszoltuk magunkat a Gipfelbahnig(ami a csúcsra visz fel), akkor derült ki, hogy lezárták, s visszakellett baktatnunk a Gratbahnhoz(ülős felvonó). Ez kb.oda-vissza 100 méter (lehet, hogy nincs annyi, de annyinak tünt). Gyerekkel és a balerinacipőkben nem a legnagyobb élvezet. Pedig a léceket 2 napig fennthagytuk (napi 3 Euroért) az Alpincenternél a Skidepotban, mégis tele volt a hócipőm Kaprunnal. Úgy látszik nem volt szerencsénk!!!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.10.29. 22:34
nem csak kaprunra, hanem többi gleccseren is szegényesek a hóviszonyok, tavaly ilyenkor már a semmeringen is lehetett sízni, igaz ez egyedi eset volt... bezzeg bbc forecastje szerint a californiai sierrákban 120-130 cm hó szakadt le, s már megkezdődött a síszezon (jó nekik). párszor megfigyeltem, ha amiban kemény, hosszú, havas tél van, akkor Europában pont az ellentettje.. (ne legyen igazam)
Rita6
16 élménybeszámolót írt
16
20 éve tag
2004.10.25. 14:12
Sziasztok! Csak megnyugtatásul annyit mondanék, hogy szeptember 6-10-ig voltunk nyaralni Kaprunban. És a gleccseren nagyon jó minőségű hó volt. Azóta azért már olyan jó idők nem voltak. Nagyon pozítivan csalódtam. Ragyogó napsütés. A szállásunk is nagyon jó volt. Mindössze 5 napot voltunk. A Grossglocknernél is voltunk, távcsővel kukkoltuk a hegymászokat. És a több méter vastagságú jégen sétáltunk. Nagyon szép környék. Hazafelé a Mölltallt is útba vettük. Hát ott nemsok minden hó volt. Egyébként is csak júniusig hóbiztos. Még annyit, ha tehetem, télen is szeretnék ismét Kaprunba eljutni. Bár kétszer ugyanarra a helyre nem szoktunk menni. De egyszer mindenkinek ajánlom. A helyiek is nagyon barátságosak.
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.10.24. 08:17
A webkamerákkal lehet páztázni is a strimingre kattintva.Igy nem csak azt kell nézned amit mutatnak a kemerák. Ezt azért jó ha tudjátok.
Egyébként a gleccseren van hó és tényleg lehet sielni.
PePro
77 élménybeszámolót írt
77
20 éve tag
2004.10.23. 18:43
A webkamerák néha csalókák
Az alpincentrnél és a langwiedbodennél semmi hó, de a gleccseren van
Schmiedinger Grat és a Gipfel kamerák néha nem arra néznek és akkor aztán semmi hó nem látszik.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2004.10.23. 14:57
akit esetleg érdekel, itt vannak október 9.-i képek (2004), vagyis pont kéthetesek

http://community.webshots.com/album/198223940ujNGuO
werisch
40 élménybeszámolót írt
40
19 éve tag
2004.10.23. 13:39
Aki elindul nem árt ha infót gyüjt. Néhány webcam található itt: https://www.kitzsteinhorn.at
Most nagyon siralmas a helyzet. Reméljük a következő hetekben esni fog a hó.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.10.11. 10:24
Hát én voltam miután kiégett a Bahn. Nem eccerü feljutni:mikor mi voltunk Okt vége, akkor szinte csak húzólift-et tudtunk használni és boarddal nem a legkényelmesebb, ugyebár.
Ajánlom inkább Mölltalt, vagy Hintertuxot. Utóbbi nem a legolcsóbb, de megéri. Utoljára Juniusban voltam ott és igen király volt/3m/.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.10.11. 09:54
Én már többször sieltem a kapruni gleccseren. A kék pályák elég lankásak, a pirosak már élvezhetőbbek. Ami kicsit macerás: a gleccserjet első és második szakasza között ki kell szállni és átgyalogolni a második kabinoshoz. Azt nem tudom, hogy novemberben van-e elég hó ahhoz, hogy Langwied-ig lesieljetek, de pont ez a szakasz (11-es piros) az egyik legélvezhetőbb pálya. Ez már tulajdonképpen nem is a gleccseren van. Egyébként mi december 2-5 között megyünk ide sielni.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.