Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Ausztria - hütték és dohányzás

ÜZENETEK (57)Időben csökkenő Időben csökkenő
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.01.17. 20:38
"Viszont az egy nagy téveszme hogy csak a nemdohányzóknak vannak jogaik.Egyébként meg ha én friss levegöre vágyom akkor nem kocsmába megyek, vagy kiülök a teraszra."
CC azonos véleményen vagyunk (nem dohányzom) de ha én hüttébe megyek akkor nem kocsmába megyek!! Ez azért nagy különbség !!
Azt magam is vallom, (ismétlem nem dohányzom) ha valaki K-nak áll akkor ne csodálkozzon ha megtalálják , tehát ha kocsmába (hangsúlyozom kocsmába megy) akkor nem kell csodálkozni a füstön.
Előzmény: (zsoci 151328)
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2013.01.17. 19:45
Az éremnek mindig két oldala van. Szerintem (dohányzom)ez a kérdés az osztrákoknál sokkal normálisabban van kezelve mint nálunk, mint általában minden. Jellemzöen kajálós helyeken nem lehet (pl. ahol dolgozom-hütte-nem lehet,van egy külön Stube ott igen. Egyéb helyeken vagy lehet, vagy nem,vagy is-is,mindenki tud izlésének megfelelöt találni. Gyerekek, étkezök között bunkóság rágyújtani,ebben egyet értünk.Viszont az egy nagy téveszme hogy csak a nemdohányzóknak vannak jogaik.Egyébként meg ha én friss levegöre vágyom akkor nem kocsmába megyek, vagy kiülök a teraszra.
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.16. 14:18
Természetesen ezzel a mondatommal én sem értek egyet, talán lemaradt a végéről a ..))?
A probléma éles kisarkítására akartam ezzel utalni, no meg arra, hogy talán nem minden dohányos embert kellene egy kalap alá venni.
Napfényes, hóban gazdag síelést kívánok!
Előzmény: (Eszteván 151104)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.16. 13:44
"Ahol meg nem tiltják ott a nem dohányos is eldöntheti, hogy be akar-e menni, én is eldönthetem, hogy be akarok-e menni olyan helyre ahol nem gyújthatok rá." Ezzel a mondatoddal erőssen nem értek egyet, diszkriminálónak érzem. Azáltal, hogy én nem dohányzok, nem károsítom a környezetem egészségét, nem lesz tőlem büdös senki, nem termelek fölösleges szemetet, stb (kb úgy jön ki, hogy fogadd el, hogy zavarlak, ha nem tetszik húzz el)...de mindez elmondható a dohányosokra. Csakis a dohányosoknak kellene alkalmazkodni a nem dohányzokhoz és nem pedig fordítva...
Előzmény: (Sizsuzsa 150996)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.16. 05:28
Hidd el, nem csak a barátod cselekszik így.
Pár éve a "nekünk" a legtöbb országban még fordított arány volt, ezért ennek a megfordítása egy lassabb folyamat. Örülök neki,hogy a fiatalok nagy többsége (leszámítva a tiniket) már alapból az egészséges életmódra törekszik.
Persze nem a csapból folyó, "élj egészségesen" mizériára gondolok, ahol ugyanaz a cél, mint a dohányforgalmazók esetében.
Hóban gazdag, szép síidőt kívánok a szezon hátra lévő idejére!

Si(mon) Zsuzsa
Előzmény: (minerel 151024)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.15. 21:17
mint írtam ő alkalmazkodik hozzánk és nem fordítva. Nehogy már nekünk kelljen alkalmazkodni a szenvedélybeteghez.
Előzmény: (Sizsuzsa 151019)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2013.01.15. 21:02
Van akinek sport, van akinek munka és van akinek szórakozás.
Személy szerint azért járom a hegyeket, hogy jó levegőn legyek. Télen-nyáron egyaránt. A síelés télen egy jó ürügy erre. Ha a hüttében vágni lehet a füstöt, akkor nem megyek be, ezt választhatom (írtam is lejebb). De utálom, mikor a sorban álláskor kapom a füstöt. Álljak ki? Miért nem Ő megy félre?
Előzmény: (Stani 151015)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.15. 20:21
Melyik? A hegymászó? Vagy az más, mert Ő barát?
Előzmény: (minerel 151014)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.01.15. 20:13
Sport?

Mozgólépcsők visznek a párnás kabinoshoz... :)

Amúgy a síelés, ha nagyon szárazon vesszük tényleg sport, de azért hozzátartózik, a hütte, az aprés sí ez meg az.

Ennyi erővel az alkoholfogyasztást is ki lehetne tiltani, persze szerintem az első aki felvetné tuti megköveznék a sötét fenyő erdő mélyén :)
Előzmény: (wahnsinn2 150880)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.15. 20:07
Azért nehogy már a nyúl vigye a puskát...
Előzmény: (Sizsuzsa 150996)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.15. 18:36
Nem ismerem az ottani helyzetet. Nem is úgy akarom védeni a dohányosokat, hogy az a normális, ha mások p-ba fújják a füstöt, de továbbra is úgy gondolom a ló másik oldalára átbillenni sem helyes. Nagyon sok dohányos embert érint még ma a dolog.
A sok öszvér megoldás sem jó, azokon a helyeken ahol egy légtérben van a dohányzó- és nem dohányzóhely én biztosan nem gyújtok rá. Ahol meg nem tiltják ott a nem dohányos is eldöntheti, hogy be akar-e menni, én is eldönthetem, hogy be akarok-e menni olyan helyre ahol nem gyújthatok rá.
Előzmény: (Eszteván 150985)
Eszteván
100 élménybeszámolót írt
100
13 éve tag
2013.01.15. 17:07
Szerintem Francia-, Olaszo-, Nemetországban csak a tiltás jó megoldáshoz vezetett...
Előzmény: (Sizsuzsa 150953)
soosr
109 élménybeszámolót írt
109
15 éve tag
2013.01.15. 15:28
Nem bírom a dohány füstöt megfájdúl tőle a fejem. No meg ha beveszi a dohányszagot a síruha attól frászt kapok, mert nem egyszerű tisztítani. Ha füst van nem megyek be, nem fogyasztok. Jó megoldás lenne minden pályán egy dohánymentes hütte. Szerintem tele lenne.
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.15. 15:27
Nagyjából jogos a pont, de soha nem gondoltam, hogy meg tudom váltani a világot.
A házigazdák pedig nem hiszem, hogy jó néven vennék "egy szomszéd" okoskodását.
Előzmény: (minerel 150956)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.15. 14:28
"Persze, ha azt látom, hogy bent vágni lehet a füstöt, esetleg a gyerekek melletti szülőktől akkor én sem kint fagyoskodom"
Jaa, ha ő is füstől akkor én miért ne...Szólhattál is volna, hogy ne tegyék de inkább te is tovább növelted a füstölők számát.
Ezért lehet csak végletekben gondolkozni mert a bagósok nagy része képtelen rá, hogy másokra odafigyelve űzze káros szenvedélyét.
Előzmény: (Sizsuzsa 150811)
Sizsuzsa
121 élménybeszámolót írt
121
14 éve tag
2013.01.15. 14:09
"Mindennek, így a dohányzásnak is megvan a maga kulturált módja." - ezt kellene elérni a szabályozásokkal.
A másik véglet sem a legjobb megoldás, az már sokszor, sok területen bebizonyosodott, hogy a csak tiltás nem vezet megfelelő eredményre.
Előzmény: (wahnsinn2 150880)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.01.15. 13:39
Van egy hegymászó barátom aki bármelyik csúcson képes rágyújtani mégha a feljutás során már a fülén is vette a levegőt a fáradságtól. Viszont a terület méretéhez alkalmazkodva mindig a legtávolabbi részén teszi azt és soha nem hiányzik a felszereléséből a mobil hamutartója. A hamut és a csikket is leviszi a hegyről. :-)
Előzmény: (wahnsinn2 150880)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.01.15. 12:54
A síelés sokunknak valóban elsősorban egy sport, de mostanra bizniszt csináltak belőle, és sajnos a biznisznek ez is része, mármint a hütte.
És mióta elsősorban biznisz, azóta terjed a nem mindig "sportosszerű" viselkedés. Akik most csöppennek bele, sokan nem is értik, miről beszélünk.

Egyébként ha betiltanák a vendéglátós helyeken a dohányzást, semmivel nem lenne kevesebb vendég, ez minden országban beigazolódott, ahol ezt megtették.

Az osztrák amúgy is nagyon bagós fajta, még nálunk is bagósabb: (ettől persze be lehetne tiltani, csak egy tollvonás lenne az egész, de hát a dohánylobbi...)
http://m.cdn.blog.hu/qa/qaly/image/doh%C3%A1nyz%C3%A1s.jpg
Előzmény: (wahnsinn2 150880)
wahnsinn2
8 élménybeszámolót írt
8
12 éve tag
2013.01.15. 09:18
A síelés sport, ebben gondolom egyetértünk.
Mondjatok egy olyan sportágat, ahol akár csak a környékén is dohányoznának?! Szerintem nincs ilyen...

Képzeljétek el, pl. egy kosármeccs közben 2 negyed között valaki rágyújtana a cserepadon..

Az éttermek teraszán, pályákon is tiltanám a dohányzást. Egyáltalán nem kellemes, h az ember elmegy a városból friss alpesi levegőt szívni, és ehelyett bagófüstben kell elfogyasztania a kasespatzle-t vagy a kaisersmarn-t...
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.01.14. 23:51
Mindennek, így a dohányzásnak is megvan a maga kulturált módja. Sajnos a labancok ilyen téren tényleg el vannak maradva a világtól.
Sok év alatt egyetlen egyszer sem éltem meg olyat, hogy egy asztalnál valaki megkérdezte volna, hogy zavar-e bárkit, ha ő rágyújt. Ha az adott hüttében szabad, akkor sajnos rá fog gyújtani, akárki mellett.

A gyerekek mellett rágyújtás pedig sokkal több, mint bunkóság...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.