Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Nyeremények értékesítése

ÜZENETEK (63)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2013.02.15. 11:26
Ezt én is így gondolom!
Előzmény: (csabor 154992)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.02.15. 10:34
Igen, ezt a nyereményt egy kicsit furcsáltam is.
Valaki aki 2010-ben regisztrált, azóta az égvilágon semmit sem aktívkodott, egyéb meghírdetett játékon sem láttam a nevet mint nyertes, mégis megjelent itt egy Aflenz nyeremény jeggyel. Milyen tombolán lehetett ezt nyerni?
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.15. 09:37
Ez az információ kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat. Örülök, hogy leírtad.
Előzmény: (ruboczb 154988)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.15. 09:30
Hiába szóltam róla. A hirdetés megjelenése után egy órával szóltam. Azonnal törölted a hirdetést, és nekem másfél nap múlva írtál, hogy sikerült eladnod -- amit legalább elhallgathattál volna, de ezzel még bosszantani is akartál, szerintem. Annyit elértél, hogy végre léptem (már rég akartam erről a témáról topikot nyitni).

Nem érzem etikátlannak "felnyomni" azt, aki itt pénzért hirdeti a sielok.hu-tól kapott nyereményét. Az Apróhirdetés című topikban például a nyilvánosság elé tárják a bóvlikat drágán eladni szándékozókat, és jól ki is nevetik őket. Itt meg nyilvánosan megszólhatnánk a nyereményeket pénzért kínálókat, legalább.

De remélhetőleg e topik is hozzájárul ahhoz, hogy kevesebb ilyen eset legyen.
Előzmény: (ruboczb 154988)
ruboczb
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2013.02.15. 09:19
Bár a törvény nem tudása nem mentesít a felelősség alól, nem tudtam, hogy nem hirdethetem itt a jegyet. Valóban Rera szólt róla. Elnézéseteket kérem, nem a rossz szándék vezérelt.
Egyébként nem játszottam a sielok.hu-n. A jegyet nyilvános rendezvényen nyertem tombolán, a tombolát pedig pénzért vettem. :) A nyereményt valóban a sielok.hu ajánlotta fel, köszönet érte!
Előzmény: (WAndrea 154902)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.15. 07:22
Gondolom az adminok tevékenykednek is ennek megfelelően, bár nem könnyű a dolguk. Találkoztam olyannal, hogy átadásra kínáltak fel jegyet, s priviben írták meg, mennyi az ára.
Előzmény: (WAndrea 154902)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.15. 00:05
Köszönjük a pontosítást! Csak hát én már többször jelentkeztem ITT olyan hirdetésre, amelyikben a delikvens pénzért kínálta a jegyet. Az ajánlatot persze mindig hamar (egy-két órán belül) törölték is, gondolom, addigra megvolt a vevő... Tehát a honlapot használták ügyintézésre.
Előzmény: (WAndrea 154902)
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2013.02.14. 14:50
Aki nyert valamit a sielok.hu-n, szabadon rendelkezik az utalványával. Ha nem tudja felhasználni, akkor saját döntése alapján elajándékozza vagy eladja a környezetében (ezt ellenőrizni úgysem tudjuk), de a sielok.hu felületeit nem használhatja fel tovább értékesítésre, hirdetésre, árverésre, ez a szabály.
Előzmény: (Rera 154530)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2013.02.12. 12:30
Van nyeremény adó is, de az szerintem más. Az Aflenz és a többi síjegyek szétosztását csak mi hívjuk nyereményeknek, a valóságban szerintem ezek nem nyeremények.
De ha valaki itt feldobja az inygyenes Aflenz jegyét, hogy ki ad érte többet, az már nagyon hasonlít egy szabálytalan on-line aukcióra, nem?
Klara
89 élménybeszámolót írt
89
18 éve tag
2013.02.12. 12:02
Na, jó irányba terelődik a topik!
Az aukció, az árverés. Gondolom a NAV az árverés során szerzett nyereség után szeretné kérni az adót. Ha valaki eladásra hirdeti a nyereményét (túl az etikai kérdésen), az árverés? Ha valaki megnyerte az ingyenes jegyét és felhasználja annak eszébe jut erről adózni? Kell-e egyáltalán? Mert ha igen, akkor már régen rossz, mert az ajándékba kapott jegy után is kellene.
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2013.02.11. 21:09
Szabadon eladhatod a nyereményed? A TE döntésed, mit teszel vele? Aligha hiszem.
Bár lehet, hogy nem ide tartozik, de azért megemlítem: A napokban olvastam az utca legnépszerűbb lapjában, hogy vizsgálja a NAV(adóhatóság) az online aukciókat. Merthogy a jövedelem után adózni kell. És ezek az üzletek csakis jogszerű körülmények közt köthetőek.
Kedves eladó! Te vajon bevallod majd a SZJA bevallásodban ennek az üzletnek a nyereségét? Mert ha nem, valszeg adócsalást követsz el.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2013.02.11. 21:07
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2013.02.11. 20:45
A történetnek semmi köze a valósághoz? Valami köze azért van, de tényleg nem sok... ;-) "Ingyé" nem kell Szaniszlónak az összes, csak kér -- s megköszöni, ha kap. De azzal sincs baja, ha más kap: AJÁNDÉKBA! Az üzemanyagba sem számoltatta be a nyereményt, amikor kapott: igazságosan elosztották egymás között a benzinpénzt, és a sporttársaknak örömest átadta a másik két jegyet -- ajándékba. (Somló Ágnes, az egyik sporttárs tudja "Szaniszlót" igazolni, a másik nicknév sajnos nem jut az eszébe, 11 hónap távlatából...)

Szaniszló helyett most már Rera: a nyilvánosság elé tárni tényleg nem a legszebb egy magánlevelet, viszont csak a nyilvánosság tud hatni (ha tud, esetleg) a nyereményeket értékesítőkre... A honlap üzemeltetői nem tudnak mit tenni, de sajnálják a történteket, leveleztem velük. A szerkesztőség egyébként külön felhívja a figyelmet arra, hogy nem szabad értékesíteni, tehát, Gabóca, elvileg sajnos nem dönthetsz erről szabadon.

Gondoltam, itt megbeszélhetjük a dolgot. Nem Szaniszló-Rera magánakcióját, hanem AZ ELVET. Tévedtem, a kedves fórumtársak más irányba kalandoztak, talán mert arrafelé többet lehet nevetgélni. Megértem. Vagy nem. ;-)

A topikot nem a múlt miatt indítottam. Hanem a tisztább jövőért. Ami, úgy látszik, egyelőre utópisztikus cél. ;-)
Előzmény: (AAron 154559)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.02.11. 19:23
Na igen, pénzért én sem adnám el, de szívemnek kedves - főleg, ha Talponsíelő pajti - fórumtársnak boldogan adnám oda, ja, és benyába sem számíttatnám be .
De hozzád hasonlóan én sem fogok ilyet nyerni :)
Előzmény: (csabor 154564)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.11. 19:15
AAron ez nagyon jól megfogalmazott mese. Tettszik.

Mondjuk én azt nem tudtam eldönteni a kicsit homályos megfogalmazásból, hogy a topic indítója saját vagy a szerkesztőség nevében beszélt.

Ennek ellenére a jegyek értékesítését nem tartom ildomosnak.
Előzmény: (AAron 154559)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2013.02.11. 18:46
A rallyauto.hu oldal fórumában egy frissen regisztrált vendég (hívjuk Bélának)hirtelen nyer egy ingyen jegyet a HungaroFing versenypályára, mivel nincs lehetősége elmenni gondolja, hogy pénzé teszi ezt a jegyet és új WunderBaum illatosítót vesz az ezerötös Ladájába.

Bélát megkeresi privátban egy szemfüles fórumozó (hívjuk Szaniszlónak), akinek komoly munkája van abban, hogy kicsipénzért minél többet autózhasson. Ezért MINDENT megtesz.

Tehát Szaniszló megkeresi Bélát, hogy ugyan már adja oda a HungaroFing jegyet, csak úgy, ingyé.
Sajnos Szaniszló süket fülekre talál, ezért Szaniszló felhívja Béla szíves figyelmét, hogy a HungaroFing jegyet nem szabad ám pénzé eladni, ezért aztán jobban jár – ha már nem tud elmenni - , ha mégis csak neki adja.

Béla karakán ember lévén, amúgy sem hatja a Tatár, nemet mond Szaniszlónak, ezért Szani barátunk nyit egy topikot (privát levelezés kiteregetés....stb.), hogy mindenki jól vésse az eszébe HungaroFing jegyet nem szabad pénzért adni, csak ingyé, ingyé viszont Szaniszlónak kell az összes.

Mint említettem Szaniszló rafkós csávó ám, Ő pénzért nem adja el a nyert vagy ingyen megkapott jegyet, nem ám, Ő nem olyan (micsoda erkölcstelenség, különben is a szabályok).
Csak beszámoltatja üzemanyagba, így nem hasas bankó lett a jegyből, hanem üzemanyag.

A történet kitalált, semmi köze a való élethez, valójában Béla nem is Béla, hanem Józsi. Szaniszló nevű ember sosem létezett Tibetben. A BKV a jegyet sosem adná WunderBaumért, ezért sosem jut ki Szaniszló a HungaroFingre.
gaboca
3376 élménybeszámolót írt
3376
15 éve tag
2013.02.11. 18:45
Ez már nekem is eszembe jutott mint példa engem nem zavar ha valaki eladja, megnyerte az ő tulajdona lett, szabadon rendelkezik vele. Én is nyertem és nem szándékozom eladni max felajánlom valakinek ha nem tudom felhasználni, de hagy legyen ez az én döntésem.
Előzmény: (Stani 154543)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.02.11. 18:16
Ebben viszont igazad van.
Előzmény: (ruboczb 154551)
ruboczb
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2013.02.11. 17:47
Úgy vélem, hogy nem túl etikus egy privát üzenetet nyilvánosságra hozni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2013.02.11. 16:12
Ha nyernél egy autót azt is elajándékoznád, vagy csak pár ezer forintig lennél etikus ? ;)
Előzmény: (klaci 154534)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.