Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sífelvonó házilag

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 21:08
Ez nagy megerősítés, amit írsz, köszönöm. Ráadásul ez a 200 méteres hossz még jóval több is, mint amiben a legelején elkezdtem gondolkozni. (A legelső gondolat egy kb 40-50 méteres nagyon enyhe tanulólejtőre való volt gyerkőcöknek.)

Így már tényleg elkezdem komolyabban körbejárni a témát. (Főleg, hogy Csabor személyében esetleg még megvalósító (sors)társat is találtam. :-) )
Előzmény: (kokobsk 162285)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 21:03
Örülök, ha épp én adtam egy lökést a megvalósításhoz. :-) Meg ha még az anyagok is megvannak, akkor pláne megérné.
A kötél biztosan nem olcsó mulatság, de vigyázva rá biztosan sokáig tart. És persze bele kell kalkulálni a költségekbe, amikor jönnek a haverok a házi pályádra csúszkálni. Ha 10-15 ember használ egy ilyen felvonót, és szezononként pár hetet sikerül használni, akkor a költségek már jelképesek.
Előzmény: (illeskese 162284)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2013.11.10. 19:52
Lackó!

Ha fent van a motor sokkal kisebb teljesítmény kell a működéshez. Egy ilyen tervezésében szívesen részt vennék. (bár én "komolyabb" megoldásban-fixen utánfutóra szerelt- kütyüben gondolkodom)
kokobsk
136 élménybeszámolót írt
136
15 éve tag
2013.11.10. 19:18
Házi sí mellé természetesen kell egy házi felvonó is.(van)
A felvonót nem én csináltam mert még igencsak gyerek voltam amikor már ilyennel edzettünk bánkúton a "2" számú pályán kb 25-30 éve.
Azt a liftet még Vikibá (Tavassy Viktor) készítette.
Jelenleg Kékesi Tominak van, azzal szoktunk menni ha kell.
A 2011-ben mályiban rendezett gyepsí versenyen is működött.
http://bankut.hu/gyepsi2011_galeria.html a galéria 10. képén a háttérben álló 2 alak között látható.(sajnos jobb képet nem találtam)
Egy rotációs kapa adja a hajtást és kb 200m hosszú pályát tudunk vele csinálni. "Magától" felmegy a pályán (kapára szerelt kerék), majd ott kb 15 perc a felállítása. egy vékony drótkötél van hozzá és kampóval lehet használni, a meredekségtől és persze a súlytól függően egyszerre 2-4 embert tud felvinni.
illeskese
148 élménybeszámolót írt
148
13 éve tag
2013.11.10. 19:17
A fejemben már rég megszületett az ötlet, jó volna egy ilyen itthonra, van pár domb errefelé. Ez a kapálógépes megoldás egyszerűen zseniális, és pofonegyszerű, erősen fontolgatom hogy építek egyet ezek után, mert van hozzá minden. :) Egyedül a kötelet kéne megvenni, ami viszont elég drága, ha jó minőségű.
Előzmény: (Lackó 162281)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 19:02
:-) Értem, de én ezt komolyan gondolom.

Lehet, hogy csak nekem tetszene egy elérhető árú, fillérekből üzemeltethető, bárhol gyorsan telepíthető felvonó, ami elférne egy kocsi csomagtartójában, amivel jópár gyerek, felnőtt tudna síelgetni. Nem kellene hozzá semmi, csak hó egy kellemes lejtőn (lehet legelő, nagy kert, bármi), és már lehetne síelni, boardozni.

Még ez sem teljesen hülyeség, végülis működik:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Olasz Gergő
573 élménybeszámolót írt
573
17 éve tag
2013.11.10. 18:52
Tudom ajánlani a lovat, csak zab kell neki. :)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 18:29
Ez is egy igen szépen megoldott darab. (bár a méretek miatt ez már nem pakolható naponta le-föl)

A teljesítménye is szép: "EGINE EINHELL 4,4 KW,ROPE LENGHT 225M,SLOPE LENGHT 310-330M, ALTITUDE DIFERENCE 49M,SLOPE STEEP 17%,GAS EFFITENCY 1LIT/H"

225 méter kötél, tehát bő 100 méteres hosszon húz. Egy ilyen már nagyon jó lenne, de persze még egy jóval rövidebb is.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ami nem értek, hogy miért teszik sokszor fentre a motort és hajtott csigát. Van annak jelentősége, hogy fent van, vagy lent? Praktikusabbnak tűnik nekem nem a nagy súlyt felcipelni, hanem csak a kisebb szerkezetet. Meg ha bármit bütykölni, állítani kell, azt csak jobb lent csinálni.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 18:16
Itt pedig egy tényleg egyszerű kis darab, láthatóan rendesen működik ez is:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Egy ilyen hosszúságút már érdemes lenne megcsinálni.
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.11.10. 18:11
Évek óta izgat egy házilagosan készített, és mobil, könnyen telepíthető "köteles" felvonó gondolata.

Nem valami nagyra, hosszúra gondoltam, bár a neten meglepően komoly hosszúságúakat is találtam, amik látszólag szépen üzemelnek. (Meg persze ijesztően összegányolt darabokat is. :-) )

A felvonóval a célom elsősorban gyerekek, kezdők síeltetése lenne, persze a "mobilsága" miatt bármilyen lejtő megtámadható lenne, amin van elég hó.

Szívesen vennék ötleteket anyagokra, kivitelezésre, tervekre, mindenre. Hátha más is töri a fejét ilyesmin.

A szándékaim komolyak, szélhámosok kerüljenek! :-)


Ízelítőül az általam fellelt legkomolyabb házilagos felvonó: (hú, és milyen jó a pálya mellette!)

1. Száraz próbaüzem:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


2. Télen, működés közben:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.