Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Campiglio Dolimiti Di Brenta - Madonna, Pinzolo, Folgarida, Marilleva
síterep infó oldal
ÜZENETEK (259)Időben csökkenő Időben csökkenő
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2004.11.07. 18:59
Köszi mindenkinek. Februárban kipróbálom!
zozo777
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2004.11.07. 16:31
Madonna nagyon jó. De arany árban van.Pinzolo pici nem nagy szám.+Csatlakozom az előttem felszolalóhoz
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.10.28. 22:55
Már több alkalommal is jártam itt.
Amit mindenképpen tudnod kell, Pinzoló különálló kis síterület.
Madonna nagyon változatos, nagy kiterjedésű.
Eléggé felkapott, ami a szállásárakban is jelentkezik.
Nem tudom, mennyire vagy anyagiakban eleresztve, de ha kevésbé, akkor szállásban ajánlanám Folgaridát (vigyázz, nem összekeverni Folgarillával!!!), ahonnan átsíelési lehetőség van Madonnára bérletfüggően egy, vagy több alaklommal is.
Marilleva 1400-et, vagy pláne 900-at nem ajánlanám, mert iszonyú sokan vannak, ami a reggeli feljutás idejét jelentősen megnöveli.
Ezek a két szállásmagasságot jelentik. Fontos: 900-ra nem lehet lesíelni, csak kabin van!)
Én ezek alapján mindenképpen ajánlom MAdonnát kipróbálásra. Ha érdekel konkrétan valami, írj az e-mail címemre, mert kéretlenül nem szeertnék reklámot csinálni egyik utazási iodának sem.

Üdv.
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2004.10.28. 19:49
Sziasztok!
Járt már ezen a környéken valaki? Milyen tapasztalataitok vannak? Minden hasznos infót szívesen veszek!
Üdv,
bvonh
norikai
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2004.10.03. 19:38
Sziasztok!
Kérlek segítsetek. januárban sítúrát szeretnék szervezni barátoknak. Tud valaki ajánlani olyan szállást Olaszo.-ban, ahol tuti a hó, sok pálya, és diákoknak is megfizethetó (diákszállás, apartman)
Aki tud segíteni kérem irjon a nora.kiraly@parlament.hu címre. Köszönöm!
niko
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.03.03. 18:02
Hi Kulacs!
Ismered a mondást: a pokolba vezető út....
Igy van, ha valaki segíteni szeretne az nem biztos,hogy maradéktalanul bejön.
Azért reméljük jól éreztétek magatokat.

PS. Ennyi embert csak a RIO-i karneválon láttam.
Úgy látszik nem csak az EU-ba megyünk közösen...

üdv. Niko
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.03.03. 09:25
Szevasztok!
Haza jöttünk Marillevából, írom a tapasztalataimat. A beutazást Insbruck felé bonyolítottuk Szombaton. A Brenner autópályán hatalmas dugó volt valóban egészen Kufsteinig, a német sielők miatt. A mint elhagytuk Salzburgot a túloldalon min 20 km-es dugó mellett hajtottunk el, meg is fogadtuk, hogy nem erre jövünk haza. Az olasz autópályára rátérve nem vettük túl komolyan, hogy az elektromos táblán jelezték az egyik kihajtóná "Stau" van, így felhajtottunk álltunk is vagy másfélórát.
A sípályákról: Az egész héten esett a hó, az elején még olvadt is. Ehhez képest a pályákat valahogy mindig rendbehozták reggelre, lehetett sielni. A Marillevai rész pályái engem nem nyűgöztek le, mindig átsieltünk Masonnára. Ott a pályák nagyon jók voltak, különösen az 1-es kék pálya tetszett, nem volt zsúfolt és a mellette lévő fehér buborékos felvonó nagyon gyors. Én mindenkinek azt javaslom, hogy vegye meg a Suprer Skirama jegyet mellyel minden nap át lehet sielni Madonnára. Marilleván az olcsóbb jegy miatt, vagy mittudomén miért, de óriási tömeg volt. Ez mindennap megnehezítette az átjuást, mert a főbb felvonóknál 20 perces tömeg alakult ki. Rengetegen vettek (kaptak) olyan jegyet mellyel csak egynapra lehet átsielni Madonnára. Emiatt kedden és szerdán este a visszajutás igen zsúfolt volt (lásd a melléklet képet). Remek érzés volt a töménytelen cseszlovákkal és lengyellel vívni, hogy feljussunk a felvonóra. Akkor a lift bőven a zárás utánnig működött. Az a felvonó, mely visszavisz Marillevára a környég leglassabb liftje (Mi csotrinak hívtuk).
A hegyi éttermek itt még drágábbak mint Ausztriában. Egy átlagos ebéd 40-50 €-ba került. Javaslom az utolsó pihenés alkalmával próbáljátok ki a "Bombardini" című italt. Remek, egy kissé erős melegital.
Összegeze: A Marillevai és a Folgardia relative olcsóbb szállások nagyon sok kelet-európai sielőt vonzanak. Tudjátok zöldeslilás overál, párhuzamos ezeréves síléccel. Az olcsóbb bérlet miatt megszállják az itteni pályákat és egésznap nyomják, így aztán nagyon zsúfoltak a pályák. Néhány jobb felvonó mellett igen elterjedt a mi libegőnghöz hasonló szerkezet, mely igen lassú és általában kétüléses. Emiatt át kell menni Madonnára, ahol nincs igazán tömeg (Csak, ha átjönnek a Cseszlovákok) és a pályák még egy klasszissal jobbak is.
A haza vezető úton a Brenner fizetőkaputól Insbruckig dugó volt mivel ott egy alagútat még építgetneg, és csak egysávra szűkül a forgalom.
gsi.tamás
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2004.02.17. 15:17
Hali

Csak az a kérdésem, hogy ha a családból 1 ember
Snowboardozik a többiek pedig síelnek akkor reggel puszi puszi azt mehetek egyedül egész nap?
Ez egy kicsit hülyén hangzik nem?
Most jöttem haza Cortináról és az autók 80%-a 1board min 2pár síléccel volt felpakolva!
Már pedig senki nem fog megtanulni ezt vagy azt az olaszok kedvéért!Szépen elmennek a Franciákhoz meg a Sógorokhoz szorakozni!
niko
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.15. 15:44
Csatlakozom Libellához(F.G.)az utazással kapcsolatban,1-1.5 órával biztosan rövidebb Innsbruck felé és végig (Mezzo-ig)autópálya.
Próbáltam a másikat is,lassú és sokat kell előzgetni, ha nem 50-70Km/ ó-val akarod követni a teherautókat és a buszokat.
Szvsz.kényelmesebb és biztonságosabb NEM Villach felé menni.
Jó síelést!
Üdv. Niko
admin
61 élménybeszámolót írt
61
22 éve tag
2004.02.13. 08:02
Bukó ügyben nehéz hiteles információhoz jutni. A legfrissebb hírek szerint van ahol már kötelező, de rendeletileg majd 2005. január 1-től vezetik be Olaszországban a bukó kötelező használatát 14 éves kor alatt, akkortól már büntethetnek is. Ugyanígy szabályozzák majd a sí- és snowboard pályák különválasztását, és azt, hogy gyerekek felnőtt felügyelete nélkül nem sízhetnek önállóan. A rendelet pontos szövegét majd igyekszünk megszerezni.
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.02.12. 21:14
Ne keltsünk feleslegesen pánikot!
Kifelé egyáltalán nincs gond az A1-en, mert jobban eloszlik a kifelé igyekvők áradata.
Az A1-en Linznél van egy elterelés, de ez végig autópálya. (Kb. +15 km a terelés.)
Onnan tudom ilyen bizztosan, hogy kétszer is jöttem erre az elmúlt hónapban.
A torlódás a visszaútnál van Salzburgig, mert jobbára egyszerre indul a turnusváltás visszafelé. Azért csak Salzburgig, mert a döntő többség Németország felé megy. Utána bármennyivel repeszthetsz hazáig.
RáadásulOlaszországból ahzajövet még ez sem lesz olyan gond, mert mire ehhez a szakaszhoz értek, addigra a tömeg java már elment.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.02.11. 14:46
Kulacs!

Kint van cikk, hogy tényleg kötelező 14 éves kor alatt! olvasd el!
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.02.10. 14:24
Graz-Kagenfurt-Villach-Spittal felé nem rossz. Mi arra szoktunk menni, de így a magyar rész nem végig pálya. Szerintem így sem olyan szörnyű.
dove
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2004.02.09. 22:11
a felujitas bo egyhetes emlekeim szerint meg tart, szombatonkent atomdugo kufsteinig
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.02.09. 20:33
Köszi az infókat!

Én már csak attól félek, hogy szombaton a turnusváltáskor ott Salzburg közelében komoly dugó lesz. Mikor Zell am Zee-ben voltunk legalábbis volt dugó.
Apropó nem tudjátok, hogy hogyan áll az A1-es felújítása. Mennyire zavarhatja a forgalmat.

Kulacs
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2004.02.09. 19:12
Többször voltam már Folgaridán.
Ajánlott útvonal: Bp.-M1(Bécs felé)-A1(Linz, Salzburg, Innsbruck irány)- Bolzano - Mezzocoronánál ki jobbra az autópályáról, innen már nagyon közel van táblák hegye jelzi.
Ha A Nevesole-ban van a szállásotok, akkor a kis települést el kell hagyni kb. 1-2 km-el, és jobbra kell majd az apartmanházrendzserhez fordulni. (Figyeljétel a Nevesole feliratot, mert az ember hajlamos továbbautózni!)
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2004.02.09. 15:53
HI!

Én úgy tudom, hogy egyelőre csak törvénytervezet a bukó, de merem ajánlani, hogy legyen, mert én is vittem már el gyereket Marilleva-ban, aki iszonyat rossz helyen állt. Ő persze ne mtudta ezt én meg ereszkedtem boarddal! De a hely isteni! Csalódni nem fogtok az fix!
Utvonalat írd be: https://www.viamichelin.com.
Budapest-Marilleva esetleg Mezzana, ha nem találja!
Üdv:p
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.02.04. 20:57
Kedves barátaim!

Mi majd feb 21-én indulunk Marilleva 1400-re. A szállást a neten foglaltam, a tapasztalataimról majd később beszámolok...
Elsősorban két dologra lennék kíváncsi:
Merre érdemes menni autóval és, hogy a gyerekeknek tényleg kell-e a bukósisak.

Előre is köszi

Kulacs
gsi.tamás
8 élménybeszámolót írt
8
20 éve tag
2004.01.22. 19:36
Hi!

Mi az utóbbi 2 évben ott jártunk csak ajánlani tudom Jó minőségű pályák minden éjszaka kezelik 90%-ban ülős és kabinos liftek hosszú pályák minden erősségben!
Mi mindig Marilleva 1400-on száltunk meg és a szállás a pályától 100m-re volt.
Tavaly februárban tavaly elött pedig március elején voltunk mindig volt hó minden pálya használható volt. Nézd meg a helyi honlapjukat https://www.ski.it
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.