Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Covid19 tapasztalatok Franciao-ba utazáshoz

ÜZENETEK (108)Időben csökkenő Időben csökkenő
patirobi
19 élménybeszámolót írt
19
11 éve tag
2022.01.16. 09:02
Sziasztok sporttársak (sorstársak)!

Nekem van néhány félinformációm amit szeretnék megosztani veletek (ezeket persze senki ne vegye készpénznek).
Mi Briancon-ba megyünk jövő héten, az infók is onnan származnak.

Az út során sehol nem ellenőrizték őket, határokon a szokásos átsuhanás.
A szálláson semmilyen oltási igazolást nem kértek.(Néméa L'Adret).
A völgyállomásokon ellenőriznek szúrópróba szerűen 9-11 óra között, a kinyomtatott uniós oltási igazolást kérik felmutatni. Villantod a papírt, ránéznek és mehetsz. Hogy mennyire komolyan nézik meg, és mit néznek azt nem tudom. Ha nem találják rendben, vagy "nincs nálad" akkor mehetsz PCR tesztre. Tehát ha reggel az első lifttel felmégy, akkor már nem buzerálnak.
A hegyen a hüttékben nem kérnek semmit.

Úgy tudom, hogy az említett briancon-i csoportból elég sok embernek nem felel meg az oltása a francia előírásoknak, de mindenki síel.

Valóban az lenne a legjobb, ha valaki olyan osztaná meg a tapasztalatait, aki már kint van. Megigérem, hogy majd bejelentkezem jövő vasárnap és első kézből megosztom a tapasztalataimat. Persze ezt se vegyétek készpénznek, mert én is olyan vagyok, hogyha meglàtom a hegyeket, onnantól kezdve már nem érdekel semmi más! 😉
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2022.01.14. 18:16
Az autóval/busszal utazók közül senkinek nincs még tapasztalata az olasz tranzittal és a francia határon (Montgenevre/Frejus alagút) való belépéssel kapcsolatban?
Hátha a holnap hazaérkezők közül valaki ír ide.
Nircee
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.01.14. 15:24
Sziasztok!
Huhh, ez nagyon izgalmas, mi csak március 5-én megyünk, és sajnálatos módon ugyanaz a bajom, mint annyi embernek. 2 Sputnyik + 1 Janssen. A család öbbi tagja mind 3 Pfizer.
Most azon agyalok, hogy próbálkozzam még illegálisan a 4. oltással, vagy várjam meg az új szabályokat? Október 6-án kaptam a Janssent, február közepére ez 3,5 hónap lesz, és azt hallottam, hogy csak 4 hónapra az utolsótól lehet majd kérni.
Nagyon idegtépő, és simán lemondanám az utat, hogy forduljanak fel a dölyfösségükkel, ha nem lennének olyan jó pályáik. :)
nkata77
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.13. 12:43
Sziasztok,

először is köszönöm mindenkinek a tippet a 4. oltásról, én múlt héten voltam Bp-n, a dél-pesti kórházban, 20. kerület. Minden simán ment, a recepciónál csak a TAJ kártyát kérték és a szokásos papírt kellett kitölteni (beírni az 1. és a 2. oltás dátumát), ezután már senki másnál nem volt számítógép, csak ráírták a papíromra h ok 3.nak akkor Pfizer és már mehettem is tovább beadatni. A végén sem vitték fel ott a rendszerbe a helyszínen, de azt mondták, legkésőbb másnapra meglesz online és nem is volt probléma.
Ma telt le az 1 hét nekem is és már validot mutat a TAC Verif app.

(nekem korábban volt 2 Sinofarm + novemberben 1 Janssen ami január 24-én jár le, ezért kellett a Pfizer mert csak január 28-án utazunk).
Mindenkinek sok sikert kívánok, hajrá síelők!!! :)
120
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2022.01.13. 00:05
Sziasztok,
Küldte az anticovid app hogy már érvényes a health passom, Ellenőriztem a tac verif appal, és validnak írja a 4.pfizerem
120
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2022.01.11. 19:38
Szia,
Hatvanban adtak be nekem oltási akció napon. Kérdezik hanyadikra jössz mondod harmadikra, megmondod mit kaptál első kettőnek, már szúrják is a pfizert.
Előzmény: (anfazek 214272)
anfazek
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.11. 17:48
Sziasztok! Franciaországba mennék síelni de sajnos pont le fog járni a Janssen oltásom. (mellette van még kettő sputnyikom). Az lenne a kérdésem, hogy aki fel tudta venni a negyedik oltást az pontosan melyik oltóponton? (Budapest és környéke) Illetve szívesen fogadok bármilyen tippet ezzel kapcsolatban. Köszönöm!
sosko
3 élménybeszámolót írt
3
10 éve tag
2022.01.11. 12:18
A TousAntiCovid app tutira jo Franciaországban. Ott beolvasod a magyar EESZT alkalmazasbol kifotozott ulolso és elfogadott vakcina QR kodjat és érvényesnek mutatja. Nálam két Sputnik+Janssen esetében, 3/3 Janssent mutat . 1 órája csináltam meg
Előzmény: (Zpéter 214232)
Zpéter
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2022.01.10. 21:14
Szia,

írd meg lécci, melyik végülis a jó app?
Üdv
Zambelly Péter
ssxwork
2 élménybeszámolót írt
2
9 éve tag
2022.01.10. 18:45
Hi!

TousAntiCovid app a nyári szputnyikomra is azt mondja érvényes :D
A novemberi(60 napon túli) jansenn-emre is azt mondja érvényes :D

Viszont a TAC verif app a jansen-re már azt mondja nem érvényes. Kicsit nehéz így biztosra menni, de bízok benne 4 oltással már nem lesz probléma.

De nekem is kiírja, hogy mikor jár le az 1 hét a 4.oltásomra, bízok benne nem lesz fennakadás.
eszenyineft
7 élménybeszámolót írt
7
2 éve tag
2022.01.10. 17:49
Nem jó appot töltöttem le így már oké.
Előzmény: (120 214220)
eszenyineft
7 élménybeszámolót írt
7
2 éve tag
2022.01.10. 17:38
Ebbe nincs hová feltölteni csak qr kodolvaso van. Már végignéztem az egész menüt. Olyan mintha csak chekkolasra lenne jó és nem saját adattarolasra, regisztráció sem kell. Vagy nem jó appot töltöttem le? De ezt adta meg az utazási iroda is.
Előzmény: (120 214220)
120
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2022.01.10. 16:49
Szia,
Anticovid appba ha feltoltod, kiírja hogy almost there, your health pass Will be valid from january 13 th vagy valami hasonló.
eszenyineft
7 élménybeszámolót írt
7
2 éve tag
2022.01.10. 15:23
help, a Tacverif appban hogy a bánatban jelenik meg nektek hogy hány oltást kaptatok? Ha beszkennelem az EU-s QR-t, csak felül az jelenik meg hogy valid vagy non valid és alatta a nevem és szül. dátumom, semmi mást nem tudok elővarázsolni. Mivel 01.06-án kaptam a Janssenre a pfizert, még ugye mindig non valid, mert nem telt el a 7 nap. Vagy mi az a felület, ahol csekkolhatom, hogy tényleg valid leszek 7 nap múlva? Tiszta őrület.
Előzmény: (Brockey 214175)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2022.01.09. 18:33
@kabozsai:
Én nem kértem róla angol nyelvű igazolást, csak a 2 appom van (Tousanticovid és eeszt uniós része) és kinyomtatva papíron. Ezek mindegyikén úgy jelenik meg, hogy 4/4, 3/3, 2/2, 1/2 időrendben visszafelé haladva. A francia szerintem nem foglalkozik azzal, hogy 4 vagy 3 van. Érvényes vagy sem? Jelen állás szerint azt gondolom, hogy ennyi elég.
@leon973:
Szerintem nálad van valami anomália, teljesen mindegy, hogy hányadik a Janssen, csak 2 hónapig mutathatja érvényesnek bármilyen app. (Az is lehet, hogy csak 56 nap, de ezen most lépjünk túl)
Ahogyan a többiek is utánad írták.
Általában az első oltások 7 hónapig érvényesek (kivéve Janssen és Szputnyik), a harmadikra (és negyedikre) kapott Janssen 2 hónap, a Pfizer-Moderna 7 hónap, minden más érvénytelen. Legalábbis szerintem, azaz én így értelmezem.
A saját oltási dátumaihoz és ezekhez az érvényességi időtartamokhoz tudja mindenki hozzánézni a saját utazási dátumát a Tousanticovid appban vagy a lentebbi Bata Attila által megosztott linken.
Előzmény: (kabozsai 214171)
kabozsai
1 élménybeszámolót írt
1
5 éve tag
2022.01.09. 17:11
Sziasztok!
Aki felvette a 4. oltást annak ez hogy jelenik meg az app-ban? Vagy hogy kérhető róla angol nyelvű igazolás? (Ott nem derül ki, hogy eggyel több van mit kellene?)
Ha sem app, sem igazolás akkor meg mi értelme?
Akinek van erről infója szívesen veszem.
Köszi
KosBalint
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.08. 23:01
Hello nekem 2 Sinopharm mellé van egy Jansenem. Jansen az utolsó amit Nov.25. én kaptam itthon.

Most letöltöttem az Anticovid appot, beimportáltam mind a 3 EU-s igazolványt, és olyan mint ha a 2 Sino-ra is azt mondaná már, hogy megvan a védettség. Viszont a Janesn felett ott van hogy Jan.25. én le fog járni.
Előzmény: (leon973 214141)
120
14 élménybeszámolót írt
14
2 éve tag
2022.01.08. 22:04
Szia,
Én is harmadikként, két szputnyik után 1 Janssen kértem.
2 hónap után nekem már non validnak írta a TAC verif app, elv azzal ellenőrzik. Ezért beadtam egy 4.pfizert is
Előzmény: (leon973 214141)
leon973
28 élménybeszámolót írt
28
13 éve tag
2022.01.08. 21:51
Jansen oltás. Aki harmadikként Jansen oltást adatott be, úgy tűnik, hogy az idő korlát nélkül jó. Miért?

Mert valószínűleg azt boosterként értékeli a rendszer, 3/3-as eu-s oltás és a két hónap csak egyetlen Jansenre vonatkozik. Ellenőriztem az anticovid appban, de, ha valakinek mondjuk szintén 2 szputnyik, meg egy Jansenje van , kérem ellenőrizze, nehogy nálam csak valami anomália legyen.

De ez baromi jó hír szerintem sokaknak.
Előzmény: (Brockey 214104)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2022.01.07. 19:01
Idemásolom Bata Attila egy cikk alá írt hozzászólását utólagos engedelmével.
Ezen az oldalon meg lehet nézni, hogy meddig érvényes az oltásod. Meg kell adni:
a születés dátumát,
azt a tényt, hogy NEM (NON) voltál pozitív az utolsó oltás óta,
az utolsó oltás típusát és
az utolsó oltás dátumát.

"2021.12.10. 16:49:01 Bata Attila | sielok.hu
Ezen a weboldalon lehet ellenőrizni, hogy kinek meddig érvényes az igazolása. (Eredetileg arra szolgál, hogy megmutassa melyik francia mikor jogosult a harmadik vagy booster oltásra, de sok esetben a védettség határidejét is kiírja)

https://monrappelvaccincovid.ameli.fr/

Mivel nem kér igazolásokat vagy regisztrációt, így lehet vele játszadozni, pl. ha december 8-án kaptam meg a Janssent, az meddig érvényes. (2 hónap eszerint) Ugyanígy a többi oltás típusra.

Sajnos, olyat nem tud, hogy december 28-án kapnám meg, az meddig jó..."
Előzmény: (120 214096)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.