Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Heiligenblut
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Landhotel Post **** - 50 szobás szálloda magyar személyzettel Heiligenblut központjában a felvonóval szemben
ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2009.02.25. 13:25
Vahur!
Akkor most szűz vagy kezdő?
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2009.02.25. 13:19
Sziasztok,

Egyetértek, heiligenblut nem kezdőkenek valő. Esetleg a wallackhaus-nál. Most már kabinosokkal oda lehet menni. Az nem rossz.
vahur1961
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2009.02.25. 09:47
TibiF+ fórum olvasók!
Kaptunk az egyik utazási irodától egy nagyon kedvező ajánlatot,előtte Paganellára jártunk 10 évig, drága lett, ezért váltottunk.Iskolai táborba bárki jelentkezhet a diákok közül, tudásszinttől fuggetlenül, akik válalják és betartják az írott-íratlan szabályokat,nem szeretnénk kizárni senkit. Olvastam a topikot,helyismeretem nincs, ezért aggódom, s remélem tudtok segíteni.
Üdv:Vahur
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.02.25. 08:52
vahur1961,

Heiligenblut nem arról híres, hogy sok kezdőpálya van. Ez az a hely amely kimondottan haladó síelőknek ajánlott. Ha megnézed a pályarendszert akkor láthatod, hogy 9km kék, 40 km piros illetve 6km fekete pálya van. Én eddig 2x síeltem a környéken de igazi kezdő kék pályát nem nagyon találtam. 1300-es szintkülönbség, nem hiszem, hogy a kezdőknek ez a legmegfelelőbb. Olvass vissza a topikban de ez a pályarendszer szerintem nem kezdőknek ajánlott. Miért nem mentek határ közeli pályákra? (alsó ausztriában most 1,5-2m hó hullott) ott biztosan lehet találni kezdőknek megfelelő pályát.
vahur1961
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2009.02.24. 20:20
Sziasztok!A tanácsotokat kérem.Vasárnap megyünk HB-ba.A csoportban 5 kezdő középiskolás diák van.Hol van a tanulópálya?Hol kezdjük az oktatásukat?
A HÓ LEGYEN VELETEK:Vahur
supersport dude
243 élménybeszámolót írt
243
18 éve tag
2009.01.22. 13:56
Tud ide valaki pályaszállást 50 EUR-ig?

Úgy értem, ahol már voltatok.

Áprilisban tervezek ide 1 túrát, még soha nem voltam és muszály lesz megnézni, de nem szeretnék kocsizni.

Thnx
yoodler
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.20. 23:33
Régi-régi vágyam teljesült az idén jan.-ban, hogy itt síelhettem 5 napot. A hely gyönyörü, a pályák hosszuak, és jól gondozottak, de van 1-2 számomra nem tetszö dolog, amit megosztanék másokkal is.
1) van ingyenes síbusz, viszont ritkán jár, és pl. amikor ronda idő volt, és hamarabb be akartuk fejezni a sízést, kb. másfél órát kellett volna várni a síbuszra, mert csak 4-kor ment. Leülni sem lehetett sehol, csak a kocsmákban.
2) a faluban a parkoló elég messze van a dobozos lifttől (legalábbis sícipőben végigcsattogni ezt a távot elég sok), a Tauernalm panziónál lévő csákányosig, ill. a Mittelstation-ig fel lehet menni autóval - ha az időjárás is úgy akarja.
3) kezdőknek való pályák szinte egyáltalán nincsenek, még a dobozos felső állomásától induló kék jelzésü pálya is egy kétfelé lejtő "szakadékkal" kezdődik, utána aztán jó, de odáig le kell küzködnie magát annak, aki nem igazán profi. A középállomástól a faluba vezető pályáról jobb nem is beszélni, délután megfáradva a sok hosszu "sötétpiros" lejtőtől, nem egy élmény itt lejönni, pláne, hogy nem is sejtheti a szerencsétlen kezdő, mi vár rá.
4) építettek a Hochtor alatti oldalra egy nyolcas dobozost, máig sem értem miért. Ott van az egyetlen tényleg kék pálya, csákányossal, és onnan hoz vissza a dobozos. Mindig szeles, és nem különösebben jó, felesleges pénzkidobásnak tartom, inkább a Tauernalm csákányosa helyett építették volna, vagy a Fleissalm felső csákányosa helyett, mert ezek baromi jó pályák, viszont pont a csákány miatt nincsenek kihasználva.
5) magaslati pályákról lévén szó, egyszerüen nem értem, hogy egy csomó helyen miért nincs kitéve védőháló, vagy ilyesmi a pályák szélén, a meredek letörések, szakadékok miatt. Egyszer havas, ködös, szeles időben mentünk fel, alig lehetett látni, bizony jó lett volna a kicsit nagyobb biztonságérzet, néhány védőhálóval, vagy komolyabb pályajelzésekkel !
Mindezekkel együtt nagy élmény volt, jót síeltünk, ha lesz rá módom visszamegyek még ide, de kezdő síellőknek semmiképpen nem javaslom.
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.12.14. 20:36
Most értem haza, ennyi havat régen nem láttam, három lift ment csak a nagy hó miatt.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 21:07
Egy utcával lejjebb van a sífelvonóhoz képest, de kb. 300-400 m így is. Ezért mondhatták, hogy gyalog sincs messze. A posta és a lovagló-akármi között van.

Jó síelést kívnok!
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.12. 16:39
Fogalmam sincs, hogy mihez van közel a hotel, mert síbuszt emlegettek, hogy azzal kell menni a felvonóig de gyalog sem nagy távolság.Mondjuk jobb szerettem volna ha a portáról már lehet csúszni de nem vagyok telhetetlen...nagyon.
Az árakról akkor tudok beszélni ha visszaértem(ha visszaérek?!:)!)De szauna uszoda és minden nyalánkság a rendelkezésünkre áll.Érdekes, hogy az Osztrák oldalakon nem reklámozzák ezt a hotelt!Lehet, hogy a 4 mancs mancsa van ebben is???
Hó lesz bőségesen és ez a lényeg!!
Üdv
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 14:34
Batus, megvan a 220 cm hó. Lehet, hogy a cikket véletlenül 1 héttel korábban közölték le?:-)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.12. 09:57
:-)
A Hunguest Hotel nincs messze az alsó kabinostól, ugye? Majd otthon megnézem térképen.
Hát igen, mi 6 főre 308,50 Eurót fizettünk egy heti szállásért a csákányos lift mellett, jó, mondjuk nov. 22-29 közöttre (ez kb. 7 E/fő/éj). Gondolom a hotelben kicsit több lesz még az akciós árral is. Na meg 3 héttel később van.
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.11. 08:31
Tavaly Alpe de Huezben is esett egy napig, pedig 1800m-en volt a szállásunk.Ami bosszantott, hogy hazainduláskor esett vagy 50 cm hó egy éjszaka.Az utánink jövőket frankó terep várta de azért mi sem panaszkodhattunk.
Heiligenblutban a Hunguest Hotelben fogunk lakni, mert az egyik rokonom ott dolgozik és nagy kedvezményt kap, egyébként a büdös életbe nem látnék 4 csillagos hotelt belülről:)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.10. 17:44
A http://www.snow-forecast.com/maps/static/alps/next3days/snow szerint a következő 3 napban 25-50 cm hó fog itt esni. Az eső szerintem a fentebbi régiókban kizárva, ott most is -7--8 fok van, nem hiszem, hogy ez 0 fölé menne. Max. Heiligenblutban tudom elképzelni az esőt, de ott sem nagyon. Inkább azt tudom elképzelni, hogy a nagy havazás meg beborulás fog gondot okozni.
Egyébként hol fogtok lakni?
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.10. 15:40
Köszi Brockey, ez is valami:)
Holnapra esőt és + 4 fokot jeleznek:(
Utána viszont folyamatosan havazást:)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.09. 15:27
A síbuszokról nem tudok nyilatkozni, mert mi fent laktunk a hegyen, kb. 1700 m magasságban, a Tauernberg csákányostól kb. 50 m-re, a Tauernalm hütte mellett. Annyira előszezon volt, hogy a hütték sem voltak nyitva, csak utolsó nap, amikor megnyitott a 3 kabinos lift, akkor meg szinte egész nap síeltünk. A feleségem balesete után másnap vettem a szomszédos Tauernalmban 1 liter forralt bort, ami 14 Euroba került és átvihettem kancsóstól poharastól a szomszédba.
A pályákról sem tudok sokat mondani, mert utolsó napon is csak 3 pálya vált elérhetővé. Az általam már említett 10. számú, ami a völgybe, Heiligenblutba vitt le, ez tetszett a legjobban, a Schareckről a középső állomásig vivő, ez is tökjó, csak egy kicsit hosszú volt a gyerekeknek és a Schareckről a Panoramabahn irányába levivő, ezt nem is találtam ott hirtelen meg, később meg beborult és örültem, hogy lejutottam a Schareckről a középső állomásig (Rossbach).
Ami a legkirályabb volt, az az, hogy rajtunk kívül szerintem max. 10-15-en mentek a pályákon, amelyek nagyon jól meg voltak csinálva, az a ratrak utáni csík volt látható az összes pályán és én ezt nagyon szeretem. Néhol, ahonnan lefújta a szél, egy kicsit jeges volt, de ahogy esett a hó, ezeket is beterítette és egyre jobbak lettek a pályák.
Na ennyit egyenlőre, majd még írok.
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.08. 14:11
Brockey!
Jobbulást a nejednek!Én most utazom ide először.Tudnál némi infóval szolgálni síbusz járatsűrűségéről és a hütték árairól?Valamint melyik pályákat ajánlod?
Köszi

Időjárás előrejelzés :http://www.wetter.at/wetter/sport-freizeit/ski-wetter/oesterreich/kaernten/ski-heiligenblut
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.12.08. 12:38
A hóadatokról általában csak annyit: egyrészt kétkedve szoktam őket fogadni (szerintem mindig kicsit rátesznek), de ami biztos, hogy a frissen esett nagy mennyiségű hó pár nap alatt rengeteget tud tömörödni saját súlya alatt is!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 12:19
Még annyi, hogy a https://www.skiline.cc oldalon többek között a heiligenbluti sípályán síelt km-eket diagram formában (idő-magassági szint) ki lehet utólag nyomtatni a síbérlet számának megadása után. Szerintem egész frankó dolog!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 12:16
OK, vond kérdőre:-)

A lényeg, hogy mindegy, hogy 150 vagy 220 cm, tényleg április 19-ig kitartson és bárki, aki ide megy, kiváló hóviszonyokkal találkozzon.

Nov. 28-án pénteken már látszott, hogy jól fog alakulni, délután szakadó hóesésben a gyerekeimmel kiválót síeltünk a 10. számú, Talabfahrt-on, ami a kedvenc pályánk lett.
Délelőtt a hosszabb, Schareck-ről lejövő pályán is lehetett síelni, de aztán beborult és nem lehetett semmit látni.
Egyébként egész héten (Nov. 23-27) csak a Tauernberg csákányos volt nyitva, ahol nagy bosszúságunkra egyik oldalon a szlovén, másik oldalon meg a horvát sícsapat edzett a kapuikat kitűzve. Azt a buckahalmot, amit produkáltak, meg fekete pályává lehetett volna minősíteni. És sajnos, meg is lett az eredménye, mert szerdán délután a feleségem lécének az egyik bucka befogta az elejét és megtekerte a térdét. Térdszalagszakadás. Ő emiatt már idén sajnos nem síel velünk.:-(
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.