Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Heiligenblut
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Landhotel Post **** - 50 szobás szálloda magyar személyzettel Heiligenblut központjában a felvonóval szemben
ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.12.08. 11:52
Hétvégén úgyis ide megyek síelni, legfeljebb megkérdezem tőle, hogy is van ez? :-)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 11:46
Köszi, Stani. Akkor most melyiknek higgyünk? Az ORF által megszólaltatott GmbH vezetőnek vagy a GmbH honlapjának?:-)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.12.08. 11:44
Köszi Stani. Szóval innen:

Dazu kommt ab sofort Heiligenblut, wo es eineinhalb Meter Neuschnee gegeben hat. Der Geschäftsführer der Großglockner Bergbahnen, Peter Zauchner, ist optimistisch: "So einen Saisonstart hat es seit 30 Jahren nicht mehr gegeben. Besser kann es eigentlich nicht funktionieren. Wir haben alleine am Schareck bis zu 220 Zentimeter Neuschnee bekommen. Aufgrund der Höhenlage ist die Saison bis 19. April zu 100 Prozent gesichert."
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.12.08. 11:29
Nem kötözködni akarok, de egy kicsit megkérdőjelezném a cikk számadatait. Az, hogy 150 cm hó esett az utóbbi napokban, meg hogy 220 cm van a Schareck tetején, nem állja meg a helyét, legalábbis a hivatalos honlap https://www.gross-glockner.at szerint. A tegnapi és mai hójelentésükben is 100-150 cm szerepelt. 150 cm hó kb. 1-1,5 hét alatt eshetett szerintem. Mi nov. 29-én jöttünk haza, akkor zendített rá, addig 0-30 cm-t írt a hivatalos honlap. A cikk dec 5-i, tehát 1 hét alatt esett elvileg 100-120 cm. Nem néztem minden nap, de 2 nap alatt nem hiszem, hogy olvadt volna 70 cm-t.
Január 24-től megyek újra, így én is örülök a jó híreknek, de azért túlzásokba nem kellene esni, nem tudom, hogy a cikk forrását honnan vette a sielok.hu (Batus).
Graham Hill
46 élménybeszámolót írt
46
16 éve tag
2008.12.06. 08:54
Egy kis infó az ide látogatóknak.Egy hét múlva én is indulok, ezek szerint lesz még hó:)

"Minden tökéletes Heiligenblut síterepén. Az utóbbi napokban 150 cm friss hó esett, a síterep üzemeltetője szerint harminc éve nem volt ilyen nagyszerű szezonkezdet a környéken. Ennél jobb már nem is lehetne, a Schareck tetején most 220 cm a hó vastagsága, és a szezon most már biztosan kitart április 19-ig."
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.11. 10:44
Na, mai nappal lezárták a Grossglockner Hochalpenstrasse-t, mert a honlap szerint holnap délelőttől havazás várható. Ez ugye azt jelenti, hogy már csak a kabinos lift középső állomásáig lehet kocsival felmenni (gondolom szükség esetén csak hólánccal)?
A sípálya honlapja szerint a várható nyitási időponjuk nov. 22-e. És frissítették a hójelentést:-) Ott találtam az új időpontot. Ami még nekünk pont jó lenne.
A mai időjárás szerint szerdán 4pelyhes, csütörtökön 6pelyhes havazás lesz a Scharecken (2600 m)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.11.10. 17:36
Szerdára "hatpelyhes" havazást mondanak. Remélem, most megjön a tél:-) És akkor már csak jövő szombatig kell várni.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.09.12. 10:01
Stani, köszi a tippet. Megnéztem a Hinterstoder honlapját, ott 11.29-re írják a tervezett nyitást, nekünk pedig csak 11-22-29. között jó. Aztán hátha itt is, ott is lesz hó, és így mindegy lesz, hová megyünk. Talán már most hétvégén elkezd esni, ha nálunk eső, ott hó lehet.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.08.07. 17:17
Ha ezt a Skisportos bérletet szeretnétek venni, akkor novemberben lehet jobb választás lenne Hinterstoder! Tavaly is nagyon korán kinyítottak és rendszerint elég sok hó esik.
Persze nem akarlak titeket HB-ról lebeszélni, hiszen mesés hely. Ha még kirándulni is szeretnétek, akkor egyenesen tőkéletesen.
Mi pár éve szeptemberben voltunk a Pasterze gleccsernél, csodás időt fogtunk ki, a kilátás olyankor pazar, persze télen se semmi!
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.07.20. 16:01
Köszi a hozzászólásokat. Igazából éves bérletet akarok venni magamnak meg a feleségemnek (okt 31-ig 279 Euro/ fő), amivel a gyerekeink (15 éves korig) ingyen síelhetnek a szezonban. És nemcsak itt, hanem másik 5-6 helyen is Ausztriában ( https://www.skisport.com ). Szeretnék többször is elmenni, de csak minden hónap 20-30 között tudok menni. Decemberban drága a pályaszállás, amit kinéztem, akkor Lackenhof fog bejátszani, január meg február meg még messze van, úgyhogy novemberre ezért néztem ki ezt a helyet. Meg kíváncsi is vagyok rá. Így, hogy éves bérletünk lenne és többször mennénk, nem olyan nagy gond, ha nem lenne hó (persze jó lenne), kirándulhatnánk is.
Tudom, tudom, lejjebb olvastam, hogy nem ajánlják családosoknak, de ha velem vannak, nem féltem a gyerekeimet, tavaly simán lejöttek a piros pályákon Lackenhofban, az erdőből még nekem kellett kiparancsolnom őket, csak a fekete pályákra nem jutottunk, mert esőt kaptunk az utolsó 2 napra. Viszont nem freeridolni mennénk, ezzel csak azt akartam mondani, hogy annak a hiánya sem gond. Szállás dec 6-ig 235 vagy 320 Euro négyünknek egy hétre az alsó (völgyállomáshoz vivő) piros pálya mellett. Csak ezt minél előbb le kellene foglalni, ezért kérdeztem.
Basslovers
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2008.07.16. 18:17
"Feladó: Bagi Zsolt
Dátum: 2008.07.14. 17:09
Tárgy: Re: Heiligenblut

nem feltétlen. mostani szezonban ez bejött, de a tavalyi eléggé rossz volt. Mikor én ott voltam 2007 jan végén, akkor esett le 120cm két nap alatt, azt leszámítva a hóágyúk mentették meg őket. Korai nyitásra van sansz, de foglalni semmit se foglaljatok.
Amugy király hely, nincs tömeg, nem kell lökni magad szinte sehol, árban is korrekt, freeride.
let it snow."

Tegyed már fel azt a videót youtube-ra, ami az akkori havazásról készült, meg amikor utána kipróbáltatok állni kocsival a 120cm-es hó alól. XD
Az nagyon fain hely lehet. Mendemondák alapján csak ajánlani tudom. XD
...legalizáld,legalizáld,borból a minőséget legalizáld...
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.07.14. 19:09
A szezon eleje, mint szinte mindenütt nagyon lutri; lehet méteres hó és gyepsí egyaránt. Kevés hó esetén azért számítsatok arra, hogy ilyentájt eléggé limitáltan lesznek nyitva a felvonók/pályák az off pistét meg úgy ahogy el lehet felejteni a javarészt sziklás, köves terep miatt.
Ennyire előre nov. végére nem foglalnék, még akkor sem, ha a first minute ára kecsegtető :)
Egyébként a magassága miatt azért hóbiztos helynek számít, de annyi hó korántsem esik errefelé, mint pl. a Dachstein körül.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2008.07.14. 17:09
nem feltétlen. mostani szezonban ez bejött, de a tavalyi eléggé rossz volt. Mikor én ott voltam 2007 jan végén, akkor esett le 120cm két nap alatt, azt leszámítva a hóágyúk mentették meg őket. Korai nyitásra van sansz, de foglalni semmit se foglaljatok.
Amugy király hely, nincs tömeg, nem kell lökni magad szinte sehol, árban is korrekt, freeride.
let it snow.
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2008.07.13. 20:16
"Heiligenblut nagyon hóbiztos, azonban ezt nem a hóágyúknak, hanem kiváló mikroklímájának köszönheti, így itt már november végétől megkezdődik a szezon"
Ez szerintetek tényleg így van? Nov 22-29 között mennénk, a honlap szerint nov. 15-én nyitnak. Kinek mi a véleménye?
bogi5
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2007.12.05. 13:52
Rebka ! Családosoknak akik nem akarnak/tudnak sokat kolteni kivalo a Joglland, igaz ülőszékes felvono csak St. Kathreinben van, viszont az áraik magukert beszelnek, ennyiert máshol nem lehet sielni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.12.05. 11:39
Menjetek Mönichkirchenbe, családoknak tőkéletes, ráadásul az összes pálya elérhető négyülésesekkel.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.12.04. 20:03
@rebka: Ez valami tréfa, Heiligenblut 4 gyermekkel??
Egész Európában alig van olyan pályarendszer, ahol ilyen nagy az egybesíelhető szintkülönbség (1600 m), és ilyen magas a nehéz pályák aránya (46 km fekete/piros, 9km kék, 0 km zöld). Tehát Heiligenblut azoknak való, akik a kifejezetten kihívást jelentő igen hosszú és meredek pályákat keresik.

Donovaly Zahradiste-t ajánlanám, pláne hogy a közelség is szempont..
WAndrea
1071 élménybeszámolót írt
1071
22 éve tag
2007.12.03. 22:52
---áthozott hozzászólások-------------

Feladó: Bagi Zsolt
Dátum: 2007.11.16.20:10
Tárgy: Re: heiligenblut

Hi,
csak jókat tudo ka helyrol mondani. Imádom. kezdőknek annyira nem való, de őket is el lehet vinni olyan részre, ami gizda. Nem egy nyüzsi falu, családdal nem rossz sztem. szval menjetek. Nem egy annaberg az fix. És kapott most HB is rendesen havat. Kevés pálya van, de az iszonyat hosszu. Kevés felvonozás, sok csuszás. összesen 55km pálya ha minden megy. kérdés van irj.
jo ride-ot

---------------------------
Feladó: rebka
Dátum: 2007.11.16.14:15
Tárgy: heiligenblut

Közben rákerestem a síterepre, de látom, hogy nagyon messze van. Mi Egerből megyünk és még a határ is az ország másik vége, tehát 4 gyerekkel nem szeretnénk túl messzire. Belenéztem az Annaberg fórumba. Hát... Nem írnak valami jókat. Na akkor most mit csináljak, hova menjünk? Nem kell nekünk száz valahány km-nyi sípálya(mert ennek megfelelően a bérlet is horror)de a gyerekek érezzék jól magukat. Önmagában a sízést(de inkább az ezzel járó hideget) megunják, de ha van egy jó kis fun pálya, akkor elfelejtik
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.03.21. 21:15
Hát most irigyellek Stani! Heligenblutot már régóta kinéztem magamnak, egyszer csak eljutok oda :)

elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.