Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Donovaly
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Sport Hotel Donovaly - felújított szálloda nagy wellness részleggel Donovalyban
ÜZENETEK (2949)Időben csökkenő Időben csökkenő
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2005.11.26. 15:33
Sziasztok
Elnezest hogy eddig nem irtam de nem talaltam a jelszavamat...

A mai nappal beindult az idei siszezon, igy mindenki johet sielni.
Igaz a mi sisulink meg nincs nyitva, de jovo szombaton, azaz dec 3 an nyitunk .
Akkor lesz oktatas, kolcsonzes es a FUNPARK is mukodni fog, reszben

Jelenleg tobb mint 50cm ho van itt es folyamatosan havazik.
Utakat takaritjak de nehezen jarhatoak a folyamatos havazas miatt.
HOLANC legyen
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2005.11.21. 23:21
A Patty-sky-nél tudsz bérelni komplett felszerelést,és náluk van magyar nyelvű oktatás is.Így nagy beruházás nélkül ki tudod probálni,hogy van-e kedved síelni!
tóparti
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.21. 16:03
Az első sielésem előtt nem szeretnék nagy bevásárlásba kezdeni... mi az amit feltétlenül meg kell vennem, és mi az amit tudok / lehet / érdemes bérelni?
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2005.11.21. 15:41
Szia! Szerintem Donovaly kezdokent tokeletes. Magyar nyelvu oktatas van a Patty Ski-ben : http://www.ho.hu . Szerintem ott csinalj vegig egy kezdo tanfolyamot (fel napost, napost). Az alapokat lerakjak, kevesebbet fogsz esni, mintha magadtol tanulnal, aztan masnap mar a probalkozhatsz egyedul is (De ne a Nova Holan eloszor!).
tóparti
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.21. 15:09
Sziasztok!
Ezen a télen életemben először sielni szeretnék, vagy legalább megpróbálkozni vele :-)Eddig még siterep közelében sem jártam, ezért lenne néhány kérdésem:
Donavalyt ajánljátok ilyen célra?
ha csak hétvégére megyünk, akkor részt tudok ott venni valamilyen oktatáson? kb. mennyibe kerül?
Vagy esetleg tudtok könnyen elérhető nem túl drága tanulásra alkalmasabb helyet javasolni?
Köszi
sylycat
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2005.11.21. 08:49
HI danju!

Akkor ezek szerint jó véleménynel vagy Sachtickyról.Mennyire igazak ezek a meredek tárcsás felvonók?
Még egy dolog.Ha mha nagy hó van mennyire lehet jól v nemjól megközelíteni?
danju
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.18. 00:28
Bocs, én nem a T.C. vagyok, de voltam ott többször, hátha tudok segíteni.
Tureckát kalandvágyó, jó sielőknek tudom ajánlani.. Valójában csak egy pálya, a tetejéig 4 szakaszon megy a felvonó. Mindegyik tárcsás. Tavaly mondjuk előfordult, hogy a 3. szakaszon nem ment, így térdig érő hóban, gyalog kellett felkaptatni a 4. szakasz felvonójához...Ez nem esett jól, főleg azok után, hogy a parkolóból is elég sokat kell felfelé gyalogolni a felvonóhoz. Nagy pozitívuma viszont, hogy egyébként szép helyen van és kevesen vannak. Nyomát még egyszer sem láttam annak, hogy kezelnék a pályákat, bár gépek álltak fent. Piros pálya, helyenként fekete beütéssel. Ha nem vonzanak annyira az ilyen "kalandos" helyek, inkább Sachticky-t tudom ajánlani, ha Donovaly mellett máshova is akartok menni.
sylycat
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2005.11.15. 08:57
T.C.

Tudom hogy nem szép dolog a konkurenciát emlegetni - bár a látottal alapján nem hiszem hogy az lenne - de van e valamilyen tapasztala a közelben lévő Turecka sípályákról?
üdv
freia
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.14. 23:15
Ja és még egy kérdés: A másfél éves srácomra már csatolhatok lécet? Egyáltalán van ekkora???
freia
2 élménybeszámolót írt
2
18 éve tag
2005.11.14. 23:12
Sziasztok!
Mi idén mennénk először Szlovákiába síelni és Donovalyt választottuk úticélul. Eddigi években Olaszországba (Bormio-ba) jártunk és a internetes oldalak alapján ez tűnt a legszínesebb helynek. (Ebben megerősítettek a fent írt hozzászólások is.)
Mivel 3 család vagyunk sok gyerekkel, ezért csak appartman jöhet szóba és erre a Patty új app.házat néztem ki. Átadták már?
Még nem tudjuk pontosan mikor megyünk.
Elég, ha az indulásunk elött 1-2 héttel foglaljuk le a szállást?
Ha HÓBIZTOS+napos időt szeretnénk (nagyobb eséllyel)kifogni, akkor mikor lenne jó menni?
Bocs, de fogalmam sincs az itteni helyzetről.
Köszi előre is a segítséget!!!
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2005.11.08. 15:59
Ahogyan Donovaly honlapján látom, egész jól haladnak az új csodafelvonó munkálataival.Pofásan néz ki a kabin. Rossi
Íme néhány kép:
ujkabin-1.jpeg
ujkabin-2.jpeg
Mica
5 élménybeszámolót írt
5
21 éve tag
2005.11.08. 12:56
Indul még busz Budapestről hétvégenként Donovalyba? A honlapon, a buszos megközelítésnél hibát jelez, nem lehet megnyitni.
Steven
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2005.10.27. 20:02
Sziasztok!

Lehet találni 2 vagy 3 napra szállást dec 27 és 31. között?

Köszi:

Steven.
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2005.06.06. 19:56

DONOVALY ÚJ PÁLYÁK. 2OO5/O6 os szezonra teljesen úk pályák lesznek kialakítva a Zvolen/Nova Hola oldalon. A meglévő pályákat is kiszélesítik, illetve kényelmesebb lesz a síelés a feljavított pályákon.
Ugyancsak újdonság hogy az esti kivilágított pálya átköltözik a Zahradiste oldalon levő új felvonóra, pontosabban pályára.

további infó ill képek itt

https://www.ho.hu/donovaly/news.htm
argoh
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.03.25. 08:47
Sziasztok!
Tud valaki valamit a pályák minőségéről? Holnap mennénk, és a felvonók működéséről is többfélét írnak, hogy mennek, vagy nem.
Előre is köszi!
argoh
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.03.22. 17:32
Köszönöm a válaszokat!

Egyenlőre még marad a hétvégi Donovaly uticél, bár egyre csökken a hó vastagsága, és a minősége is romlik. Budapestről még mindig ez a legésszerűbb hely. A felvonók milyen kapacitással üzemelnek, mennyi fog még hétvégén üzemelni? Csütörtökön, vagy pénteken lehet, hogy érdeklődöm még, akkor már biztosat tudtok ti is a szombatról.

Köszönöm, Argoh
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2005.03.18. 09:46
Szia Argoh

A jelek szerint lesz még alkalmas hó Donovalyn, ugyanis jelenleg több mint 1 m van
Igaz gyorsan olvad, de a hétvégére lehűlés várható
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2005.03.18. 09:38
Amint emailben is emlitettem ezena hétvégén rekord menniségű vendég volt itt, és sajnos nem maradt semmi felszerelés bent. Amúgy ez volt az első alkalom hogy valakinek nem tudtunk felszerelést biztosítani valakinek. Az összes új lécünket illetve bakancsunkat betettük a kölcsönzőbe, de így sem volt elég.
Amúgy a lefoglalt felszereléseket csak 1O.3Oig foglaljuk, mert nincs garancia arra hogy a lefoglalt felszerelést ki is kölcsönzik. Ami gyakran megtörténik, sajnos.
Ugyanez van az oktatással is. Ha valaki nincs itt 15 perccel kezdés előtt, töröljük a foglalást.
argoh
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.03.18. 09:31
Sziasztok!
Jövő szombaton (26-án) mennénk Donovalyra egy napra síelni. Kérdésem, hogy előreláthatólag akkor még jók lesznek-e a pályák? Cuccot ott biztosan lehet-e bérelni? Esetleg, ha úgy alakul, egy éjszakára lehet-e pályaszállást találni (kb.6fő)?
A segítséget előre is köszönöm.
lafonc
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.03.15. 18:07
Volt egy rossz tapasztalatunk március 14-én a Pattyski-vel. Az interneten lefoglalt és visszaigazolt lécek illetve cipő a helyszínre érkezve - időben pontosan - nem voltak meg. Indoklás: túl sokan vannak így kiadták, különben is lécet cipő nélkül nem adnak, mert rajtuk marad a cipő (??!). Szerencsére volt másik kölcsönző is, ahol gond nélkül kiszolgáltak, igaz nem tudtak magyarul, de legalább síelhettünk, ha már megtettük a 250 km-es utat. Kérdés: miért van a net-es foglalási lehetőség a hangzatos jelszó rendszerrel mert még az is volt, ha mit sem ér??
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.