Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Ischgl
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Montanara - alpesi szobák és apartmanok Ischglben, nagy wellness részleggel
ÜZENETEK (130)Időben csökkenő Időben csökkenő
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2012.10.15. 12:02
Ez vip kedvezmény valóban megvan az Ischgl és mathon-i szállásokra bérletvásárlásnál,de a kedvezmény mértéke kb elveszik egy éjszaka szállásárának külnönbségén a környezö falvak esetében.(Kappl,Galtür)Mi már nagyon sok helyen laktunk a környéken,és mindig az adott igényeknek megfelelöen találtunk appartmannt,panziót vagy hotelt.Mindig szuper volt....De ritkán lakunk Ischgl-ben...talán eddig egyszer sikerült,és többet bandukóltunk a felvonoig nap mint nap mint egy nederle-i szállásnál ahol a ház elött állt meg az ingyenes sibusz,és a felvonó elött rakott le.Amugy ha ajánlhatok akkor Galtürt érdemes megnézni,mert a panorámája valami csodás,az árai meg az adott körülményekhez képest elég barátságosak....
breez
zerge
86 élménybeszámolót írt
86
14 éve tag
2012.10.12. 18:40
Érdemes azzal is számolni, ha Ischglben laksz, akkor a VIP sibérletkategória váltható, ami kedvezményes.
A szálláson kapott vendégkártyára adják ki a bérlet pénztárnál, annyi főre amennyi a szállás kártyáján szerepel.
Előzmény: (feriii 140939)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.10.12. 18:16
Szia,
Mi tavaly Galtürben (8 km) az Apart Renate -ban voltunk, nagyon szuper volt, de nincs ellátás, azaz önellátók voltunk, de remekül felszerelt saját konyha van.
http://www.apart-renate.at/
Előzmény: (feriii 140939)
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2012.10.12. 17:22
itt csak jó szállások vannak,és ebben a távolságban áraik is teljesen átlagosak....
Itt nézdd meg öket:
https://www.ischgl.com
https://www.kappl.com
https://www.galtuer.com
Az ischgl.com-on vannak a drágábbak mivel az közvetlenül helyben van...a másik 2 falu 6-8 kilométerre található(Kappl,Galtür)ott van még See falu is a völgy kapujában,de az szerintem már tul messze van Ischgl-töl.
Jó keresgélést,mi is mindig ezekröl az oldalakról választunk ha ide megyünk.
ha ischgl-be mentek sielni a télen,készüljetek a legjobbakra..:))
breez
feriii
21 élménybeszámolót írt
21
15 éve tag
2012.10.08. 18:59
Sziasztok !
Egy kis segítséget szeretnék kérni ! Idei szezonba Ischglbe szeretnénk egy jót síelni,tudna valaki jó szállást ajánlani?
Amit szeretnénk :, ha lehet félpanzió,max 15 km,ne legyen túl drága,2 főre .
Köszi Feri

feriii@freemail.hu
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.03.24. 08:43
Sikerült néhány képet feltölteni.
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.03.22. 20:23
Most voltam először Ischgl-ben, és bátran kijelentem ez a síterep sem hibátlan. Többek között 860 km-re van Bp-től. Azt hiszem a negatívumok felsorolása ezzel véget is ért. Aki még nem volt itt, az nyugodtan hiheti, hogy sokszor túlzóak a dicsérő beszámolók, de higgyétek el nem azok. Ez igaz a pályákra, a környékre, a szállásokra, mindenre.
Kezdjük a szállással. Galtürben, Ischgl-től 9 km-re, egy panzióban foglaltunk egy kétszemélyes apartmant. Az apartman 42 m2 ! (Franciaországban a 6 fős nem volt ekkora), tökéletesen felszerelt, erkély, infraszauna, játékszoba (ping-pong, cso-cso, billiárd), természetesen fűtött sícipőszárító. A háztól 100 m-re volt az ingyenes síbusz megállója, ami egész nap 10 percenként ment a sípályák irányába.
Megérkezésünk után elkezdett esni a hó, és ez tartott egész éjjel és még a következő napon is. Ettől felfrissültek a pályák és Galtürben nagyon jót síeltünk (volna, ha láttunk volna), de sajna a látási viszonyok elrontották az élvezetet. Másnapra kiderült az idő és egész nap gyönyörű napsütésben róttuk a kőröket. Ischgl-ből az A3-as kabinnal mentünk fel, kb. 1 perc várakozás után. Megérkezünk az Idalp-i részre és egyszerűen nem tudsz választani merre menj, mert mindenhol pálya, felvonó, pálya, felvonó. Úgy gondoltam, hogy addig amíg friss a lábunk, lenyomjuk a 70%-os lejtésű 14-es pályát, ami valóban nagyon meredek, de mivel tökéletesen van kezelve, nem jeges, nem buckás simán teljesíthető. Az egész rendszerről elmondható, hogy minden pálya szuper, a színjelölések reálisak (ellentétben a Galtürivel), a felvonók modernek ( a legtöbb fűthető bőr). A városba az Eleven (13-as fekete, 13-as piros, 1-es piros) pályán érdemes lemenni, mint a neve is mutatja 11 km hosszú pálya. A hatalmas rendszer elnyeli a tömeget, volt olyan, hogy teljesen egyedül síeltem a pályán (piros 3-as).
Maga Ischgl egy ékszerdoboz (jó drága), és este kezdődik az igazi élet. Éjfélkor még annyian vannak az utcán mint nálunk vasárnap délben a Váci utcán. Egyébként még egy díjra biztosan ráhajthatnának, ez pedig az egy négyzetméterre jutó részegek száma. 10 óra után, a három rendőrön kívül józan ember nem volt az utcán, függetlenül korra, nemre, nemzetiségre való tekintettel.
Azt hittem, hogy Schladming a csúcs, de hát ez nem egy kategória. Amint lehet megyek vissza, lehet, hogy április 15-én lesz egy pár nap.
Városkép
DSCN3679.JPG
DSCN3680.JPG
DSCN3680.JPG
Éjfélkor hömpölyög a részeg tömeg az utcákon
A mosdók előtere
Ideális időben március végén
Irány a 14/a pálya
A 11 km hosszú pálya teteje
Óriási terek és pályák
DSCN3844.JPG
Átmenjek Svájcba?
Magányosan a 3-as pályán
Hatalmas freeride terepek
DSCN3840.JPG
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.03.13. 19:26
Semmi gond sem lesz a hóval... Korán kell kimenni! Ha mentek naptejet használjatok!!!
Előzmény: (capolihu 137325)
capolihu
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.03.13. 17:15
Köszi.. mit gondolsz mi tántorított meg minket, ha nem pont ez az időjárás előrejelzés:)
Előzmény: (huligan 137309)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.03.13. 17:11
Valahogy most nem, nem tudom miért.
Előzmény: (huligan 137311)
metron
51 élménybeszámolót írt
51
13 éve tag
2012.03.13. 16:56
Tavaj lent a völgyben 7-8 fok volt plusszban de fent a pályákon ebből csak annyit lehetett észrevenni,hogy gyönyörű napsütésben síelhettünk egész nap. A pályák állapota kifogástalan volt. Nincs ezen mit gondolkodni menni kell és kész!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.03.13. 14:55
Ti nem töprengtek Soma?

:)))
Előzmény: (Soma 137310)
Soma
675 élménybeszámolót írt
675
18 éve tag
2012.03.13. 14:50
Ha esetleg befolyásol a döntésedben, mi megyünk és már alig várjuk. A fenti 2500 m feletti régiókban nem tud olyan meleg lenni, hogy gond legyen a pályákkal.
Előzmény: (capolihu 137308)
capolihu
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.03.13. 14:21
Köszönöm, ismerem, de ez sajnos nem válasz a kérdésemre.
Előzmény: (huligan 137307)
capolihu
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2012.03.13. 09:25
Sziasztok,

Van valakinek tippje, hogy ezen a hosszú hétvégén érdemes-e még kimenni Ischgl-be? Van szállásunk, de hezitálunk a meleg miatt. Még sose voltam, ezért érdekelne egy tapasztalt, vagy nemrég kint síelő tanácsa.

Köszi
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2012.02.12. 20:52
Köszi a választ már nézelődtem az oldalon. Meg fogjuk látogatni ezt a terepet is.
Előzmény: (breez 134149)
breez
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2012.02.12. 19:57
Sok helyen laktunk már ebben a volgyben Ischgl-ben Kappl-ban Mathon-ban Galtürben mindenfele,és mind jo volt a maga nemében.A legegyszerübb szerintem, legalábbis mi mindig igy csináljuk,hogy a weboldalon az unterkunfte fül alatt keressük ki az éppen elképzelésnek megfelelöt,mert hotelböl,appatmannból,és privátzimmerböl is van akármennyi mindenféle kategoriában.
Az oldalak a következök ahol keressük öket:
https://www.ischgl.com
és ennek az oldalnak felsö részén ott van a többi oldal is(Kappl,Galtür)
Az Ischglben levö szállások azért elég huzósak a többi falu szállásai sokkal kedvezöbb áruak az adott kategoriában,es kocsival vagy sibusszal Ischgl percek alatt elérhetö.
bizom benn hogy tudtam segiteni,ha régota készülsz Ischgl-be egyszer szánd rá magad és nem fogod megbánni.
breez
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2012.02.11. 17:42
Szia! Még nem jártam itt de már rég tervezem. Tudnál szállást ajánlani? Köszi
Előzmény: (breez 134046)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.