Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Sybelles
síterep infó oldal
ÜZENETEK (93)Időben csökkenő Időben csökkenő
Showman
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2013.02.07. 11:57
Csak megerősíteni tudom az előttem szólókat. A hely nagyon jó a pályákon ugyan ritka a ratrak,de aki szereti a szűz havat az biztos nem fog csalódni.Az éjszakai randalírozásból nekünk is ki jutott bőven sajnos a jágermeistert hiába kerestük az erkély korlátján.Az oda jutásról csak annyit a Frejus alagutat nem igen lehet elkerülni az összes hágó zárva van a környéken.De a retúr jegy ami 50.2 euró az érvényes volt szombattól szombat estig.Érdemes elindulás előtt érdeklődni mert előfordul,hogy egy egy éjszakára teljesen lezárják.
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2013.02.04. 13:47
Na, akkor egy helyen szálltunk meg :)
Mi az "A" épületben voltunk szerencsére. Tök jó kilátás volt az utcára és a szemközti hegyekre.
Előzmény: (zyzz 153576)
zyzz
4 élménybeszámolót írt
4
11 éve tag
2013.02.04. 12:43
Rövid összefoglaló az utókornak a síelésünkről.

Falu: St Sorlin d'Arves, kis hosszúkás (télen)zsákfalu, néhány érdekes ház + templom a falu közepén, turistabusszal csak a falu közepéig, onnan síbusszal lehet feljebb menni

Szállás: les Fermes (Madame Vacances), apartmanházak a falu felső végében, saját wellness részleggel, boltok/éttermek helyben. Átlagos francia méretű apartmanok, szokásos felszereltség (volt minden, reszelőt kivéve)
Gyakran szerveznek ide holland/belga bulisítábort,mi is kifogtunk egyet --> szerencsésebbek másik házban kaptak szállást, a pechesek reggelig tartó hangzavart élvezhettek, szeméttel és hányással a folyosókon. Sajnos a recepció nem volt képes kézben tartani az eseményeket, rendőrt is kellett hívni a végén. Aki ide jön síelni, ajánlott első este beköltözés előtt lecsekkolni a szomszédokat, recepción a készlet erejéig lehet kérni szobacserét. Kocsival ne parkolj az erkélyek alá, a kidobált üvegek nem tesznek jót, több kocsit is lezúztak így.

Egyébként a szállás jó helyen van, reggel 2 perc séta után lehet felcsatolni, hazafelé házig lehet csúszni.
Internet sajnos csak a recepció épületében van 9-12 és 16-20h között, és tetü lassú. Wellness jó hogy van, de korlátok közé szorítják: csak 9-12 és 16-19h, szerdán zárva, a jacuzzi néha hideg, medence úszásra is használható méretű, a 2 szaunában sokan elférnek.

Pályák: változatos, rengeteg pályán kívüli lehetőség, legjobb St.Sorlin felsőbb részei és Tuissuire Tete de Bellard és Grand Truc közötti pályái , de a többit is érdemes kipróbálni (pl. Colomban fenyőerdők közötti "tarchan" nevű hosszú pályája).
Legszebb kilátás a St Sorlini völgyre a Corbier csúcsról van, mindenkinek ajánlott jó időben felkeresni.
Colomban alja - St.Sorlin távra érdemes 1 órát szánni (16:30-ig működik a 16os felvonó az átkötésnél).

Bulik: minden nap hajnal 2-ig a Yetiben (nincs belépő). Többnyire monoton tüc-tüc, de ez ízlés kérdése. A Yeti az "L" épület aljában van, szállás szempontjából érdemes lehet elkerülni.
A "D" épület csatornájával vmi gond lehetett, mert heveny szarszag terjengett egész héten a lépcsőház környékén. Többi épület okésnak tűnt.

Időjárás/hóhelyzet: hóesés/szélvihar/szikrázó napsütés/eső felváltva. Melegebb időben a 2000 alatti pályákon kásásodott a hó. Pont elutazásunkkor esett le egy újabb nagy adag hó, tehát nem lehet panaszkodni hóhiányra.
zyzz
4 élménybeszámolót írt
4
11 éve tag
2013.01.24. 09:56
Les Fermes de Saint Sorlin-ban laktok?
Medencét, jacuzzit, szaunát én tuti fogom tesztelni - a hűs vizet a medencére értetted?
Bulihelyet (Yeti) próbáltátok?
Holnapután váltunk titeket... :)
Előzmény: (Nando 151981)
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2013.01.22. 17:20
Haho!

St.Sorlin D'Arves-ban vagyunk Madame Vacances/ChaletA.
Apartman a szokásos, de minden van. Eltörtem a kávégőző üvegkannáját és adtak egy komplett újat :)

Szóval szállás ok.

Wellnesst még személy szerint nem próbáltam, de a társak igen. Kicsit zsúfolt meg a víz se olyan forró mint otthon, de lehet hssználni végülis. Van free wifi is, amit a recepcion lehet kérni.
Idáig felváltva egyik nap hó másik nap szikrázó napsütés. Hó minősége kiváló. Olyan 150-190cm között. Minden pálya síelhető, de ami nagy kincs, hogy kb. ugyanannyi (ha nem több) lehetőség van arra, hogy szűzhavazzál. Szóval isteni minden idáig.
Majd ha tudok küldök képeket is, mert tényleg nagyon szép hely és alig vannnak, felvonóknál sincs nagy tumultus.
Előzmény: (zyzz 151938)
P1020878.JPG
zyzz
4 élménybeszámolót írt
4
11 éve tag
2013.01.22. 09:34
Sikerült kiérni? :) Mi újság a pályákon? Milyen a szállás és a falu? Wellness?
Előzmény: (Nando 151430)
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2013.01.18. 09:10
Sziasztok!

Ma indulunk. Mi a helyzet odakinn? Szerintetek gond lehet a kijutással ebben az időjárásban?
zyzz
4 élménybeszámolót írt
4
11 éve tag
2013.01.07. 13:06
Mi egy héttel később indulunk. Ha síelés közben jutna időtök helyzetjelentésre (hóhelyzet, szállás, egyéb tapasztalatok), annak örülnénk! :) Legalább tudjuk, mire számítsunk... Köszi!
Előzmény: (Nando 146458)
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2013.01.03. 09:23
Nektek sem frissül itt a hójelentésben Les Sybelles?

Mindenesetre találtam egy linket, ahol lehet nézni:

http://www.onthesnow.co.uk/northern-alps/st-sorlin-darves/skireport.html
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2012.12.16. 17:59
Mi is akkor megyünk 13-an! Sk--lines-al :)
Előzmény: (Showman 144391)
Showman
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2012.11.27. 08:51
Január 19-től 4 fővel megyünk erre a sí terepre.Még nem jártunk itt...
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2012.11.09. 22:59
Találtam egy vidajót!
Nem rossz hely ez.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Nando
95 élménybeszámolót írt
95
17 éve tag
2012.11.06. 20:37
Sziasztok!

Járt mostanában errefelé valaki? Január végén tervezzük, hogy ide megyünk síelni.
Elég rég nem volt már hozzászólás itt.
csikoskutya
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.15. 21:13
Sziasztok!

Február elején megjártuk mi is les sybelles-t. Gondoltam pár sorban leírom tapasztalataimat. Azért senki se vegye készpénznek, az út előtt én is elolvastam a beszámolókat és sok félrevezető információ van köztük ezert az elején megjegyzem, hogy ezek is saját élmények.

Valamelyik beszámolóban nehezeknek " meggypirosaknak" jellemzik a pályákat! na ez nem igaz rengeteg könnyű, közepes pálya van nehéz talán egy sincs kivéve a kezeletlenek, de ez mindenhol nehéz, ahogy néztem sok pályát visszaminősítettek kékre teljesen jogosan. Volt egy két kezdő is a csoportban olyan is akinek ez a második síelése volt ok se panaszkodtak a pályákra.

Mi Saint Sorlin -ban voltunk elszállásolva innen síeltünk át naponta a többi pályára sajnos az utolsó napra hagytuk a "hazai" pályákat de akkor intenzíven havazott így azokról nem tudok sokat írni annyit megemlítenék, hogy két felvonó (20, 21) van ami korszerűnek számít a többi lassú négyüléses...
Legnagyobb élmény nekem az átsíelésék voltak főleg St.Colomban-ba.
Szerintem a legjobb pályák La Toussuire-ben vannak de hangsúlyozom ez személyes vélemény ott is a 9, 11 es gyorsfelvonóhoz tartozó pályák.
Összességében ami nekem nem tetszett az a felvonók minősége talán ha 10 korszerű felvonó van a 27 ülős felvonó között rengeteg nagyon jó karbantartott pálya van de sajnos csak döcögős régi felvonók tartoznak hozzájuk.
A pályák nagyszerűen jelöltek, az átsíelésék is pontosan ki vannak táblázva ritkán kellett a térkép. Az átkötő síliftek bőven 4 óra után is járnak még, így könnyen haza lehet jutni bármelyik sípályáról. La Toussuire-ben 16:45 ig járnak a síliftek pl.
pl egyszer saját hibából mi 15:35 kor indultunk St colomban-ból és simán hazasíeltünk St. sorlin-ba.
sattya_1
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2009.12.13. 00:22
Még mindig keresek lehetőséget 1 vagy 2 fő részére 01.02-től Les Sybelles-be, Tud valaki segíteni?
csomix
28 élménybeszámolót írt
28
17 éve tag
2009.12.12. 22:58
7 naos retúr jegy teljesen jó, mi is azt szoktuk venni. Mivel mondjuk szombat délután szoktunk az alagúthoz érni ezért megvesszük a returt, és vissza pedig szombat reggel-délelőtt indulunk, így belefér a 7 napba.
Előzmény: (sattya_1 76209)
Tökszi
30 élménybeszámolót írt
30
15 éve tag
2009.12.12. 21:17
Zinalon nem voltam,viszont Crans Montanara többször elmentem azon a környéken.
Előzmény: (sattya_1 76203)
sattya_1
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2009.12.12. 20:24
Szia, nekem lenne egy kérdésem: az alagútnál tudtál oda vissza jegyet venni? Most azt olvasom a netten, hogy csak 7 napra lehet venni az pedig kevés a szombattól szombatig turnushoz.
Előzmény: (Márió11 62854)
sattya_1
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2009.12.12. 19:54
Szia!
Zinal-ra gondoltunk. Voltál már itt? Ha igen akkor megkérnélek, hogy mondj róla véleményt.
Előzmény: (Tökszi 76196)
Tökszi
30 élménybeszámolót írt
30
15 éve tag
2009.12.12. 17:32
Szia sattya_1!

Milyen helyet találtatok Svájcban?
Én sokat sieltem ott...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.