Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (327)Időben csökkenő Időben csökkenő
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.10. 20:25
Egyértelmű, ennyi pénzért egyáltalán nem rossz választás, közvetlenül a gerinc túloldalán vannak Val Thorens szvsz legjobb pályái. Szóval jó síelést és sok havat!
Előzmény: (szaszuka 93043)
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.10. 20:19
Köszi az infókat! Mi már elvetettük a kockát, belevágunk. Nyilvánvaló, hogy ezért a 200 EUR-os (szállás+bérlet) árért nem kaphatunk közelebbi szállást, ennyi kényelmetlenséget pedig bevállalunk.
Előzmény: (blint63 93039)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.10. 19:59
Hali!

Nyugi, ha jobb síelők vagytok, akkor szerintem már nem olyan nagy hátrány Orelle. Lentebb írták, hogy a kabinos kb 30 perc alatt ér fel a Rosale aljához, az visz fel a hegygerincre (kb. 10-15 perc), ahonnan át lehet csúszni a 3. völgybe.
Ez az időhátrány annyira nem vészes, legrövidebb útvonalat keresve közepes sítudással is simán el lehet jutni akár Courchevelig is max 1,5-2 óra alatt a Rosale tetejétől- szóval besíelhető a terep (többé-kevésbé).

Záró időpontról most nem tudok pontosat mondani térkép nélkül, de kicsit korábban zár a 2 kabinos ahonnan vissza lehet csúszni az Orelle Expresshez, viszont a két rövidebb ülősön talán még lehet forogni nap végén egyet-kettőt (bár az ottani pályák mind2x elég rosszak voltak, mikor a terepen voltunk).

A lécen Orelle-be témáról annyit, hogy ránézésre (felfele caplatás nélkül) lehetséges ha csoda folytán van hó, de meredeknek tűnt az a hegyoldal az autópályáról, komoly off-piste kategória, túravezető mindenképpen kell.
Előzmény: (szaszuka 92991)
Fangorn
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2010.11.10. 15:02
Szia Szaszuka!

Az utóbbi napokban sokat érdeklődtem Orelle-ről. Az a kis zöld, amit látsz, az annyira kicsi, hogy a Val Thorens sítérképen (mármint a papír, hajtogatható, normál térképen) nincs is rajta. Úgy tudom, hogy az egy pici, köteles felvonó.

A sítérképemen (tegnap szereztem be egyet, egy irodától) nincs levezető pálya Orelle-be. Nem is nagyon lenne értelme, mert Orelle 890 méteren van, és jobbára odalent nem marad meg a hó, mert a déli oldalon található.

Ha tehetitek, akkor ne Orelle-be menjetek!

Köszönöm a segítségeteket, ha bárkinek még valami eszébe jut, bármi hasznos lehet.
szaszuka
66 élménybeszámolót írt
66
16 éve tag
2010.11.10. 14:07
Szia Blint63!

Jól beijeszted a társaságomat :)
Ha jól nézem az interaktív térképen, közvetlenül Orelle-ben van egy zöld pálya (Tourbierre nevű ~ Sörtúra)?
http://www.valthorens.com/winter-en/val-thorens/ski.8.html
Erről tudsz valami infót?
A közvetlenül Orelle-ből induló kabinos felvonó kb. hány perc alatt ér fel? Visszafelé csak ezzel lehet lejönni, vagy le lehet vergődni valahogy lécen is Orelle-be?
Köszi!
Előzmény: (blint63 92829)
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.11.09. 00:55
Sziasztok!
Orelle-t nem tudom ajánlani, különösen nem kezdőknek. A "4. völgy" az egyik legrosszabbul karbantartott rész, és mivel a többivel ellentétben délre néz és szeles is tud lenni, a pályák jegesek (kövek is rémlenek), a felvonókon a szél miatt nincs kabin. Van egy közepes sebességű négyüléses (erről lehet átcsúszni a másik völgybe), a másik -egy két részből álló 4-es- iszonyat lassú, mondanom sem kell, hogy ez pl. tomboló szélben fagyoskodva elég kellemetlen. Hogy egy kezdő innen megfelelő pályát találjon (ezt most fejből mondom, de majd csekkolom hétvégén a térképet), hááát, órányi fel- és levonózásba telik vagy pedig be kell vállalni piros netán feketepályákat az odaúton, a visszacsúszásnál pedig a már leírt rossz állapotú -adott esetben lezárt- kéken kell lecsúszni ne adj' isten holtfáradtan és ha jól emlékszem, az ottani 4-ülésesre nem lehet hivatalosan völgymenetre felszállni.
Szóval pl. iskolai csoportnak... huh kemény.

De amúgy általában kezdőknek szvsz nem éri meg a 3 völgy, mert hiába van egy területre érvényes bérlet, a szállásokban bizony be van árazva a "világ legnagyobb síterepe felár". Szóval csak akkor éri meg, ha be tudja síelni az ember, akkor viszont best choice.
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.11.08. 15:08
Sziasztok!
A január 22-i MEEX-es Orelle túrára keresek olyan Pécsről induló társaságot, akiknél még van egy hely az apartmanban!
Sprod
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2010.11.03. 17:25
Az Orelle-i síbusz nem járt rendszertelenül, viszont volt egy szünete ami kb 1 órás volt, vmikor kora délután.

Az uszodára nem emlékszem...

Térképem szerint van az Orelle-i oldalon zöld pálya, de kb 50 méteresnek tűnik, és őszintén szólva nem emlékszek rá.

Orelle -ből csak piros pályán vagy feketén lehet Val Thorens- be lecsúszni! Viszont ott sok a kezdő zöld, kék pálya, az alkalmas gyakorlásra, de addig el kell jutni.

Tumultussal egyedül a CIME CARON síliftnél találkoztam, ez visz fel a csúcsra, 3200 méterre. Ez 2 hatalmas lift 150 fős befogadó képességgel, külön liftkezelővel. Itt előfordult kb 10 perces várakozási idő.

Üdv Imi
Előzmény: (Fangorn 92289)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.11.03. 15:06
Sziasztok!
Január végén tervezünk Orelle-ben lakni, egy alkalommal bevállaljuk, hogy semmi nincs ott, majd csinálunk programot.
Ami viszont fontos volna: egyikünk még sosem síelt, lesz aki oktatni fogja, de vajon van-e Orelle-ben zöld pálya, ami a kabinossal közvetlenül elérhető?
Legalább ilyen fontos: nincsenek-e tumultuózus jelenetek reggel és délután visszafelé a kabinosnál, vagy a síbusznál ami odavisz?
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.11.03. 14:17
Fangorn,

En ugy emlekszem, hogy ahogy feler a kabinos lift Orelle-bol ott meg nincsenek igazan kezdo palyak. Tehat Val Thorensig mindenkeppen el kellene jutni egy kezdo palyahoz, ami azert meg arrebb van. Kezdo sielok nem biztos, hogy elvezik a nagy palyarendszer elonyeit. Orellet, ahogy neztem, az a gazdasagos kategoria. Foleg azok szamara, akik vallalni tudnak nemi kenyelmetlenseget.
Előzmény: (Fangorn 92289)
Fangorn
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2010.11.03. 12:19
Sprod, Szabolcs, köszönöm

Még azt szeretném megkérdezni, hogy az az Orelle-i síbusz az tényleg olyan rendszertelenül jár, amennyire a külföldi fórumozók itt-ott a neten írják? Ők azt írták, hogy kiszámíthatatlan volt.

Az appartman uszodáját 16 éven aluliak tényleg nem használhatják?

Vannak egyáltalán pályák olyanoknak arra, akik kezdők vagy gyenge síelők még?

Továbbra is köyzönve

Fangorn
Sprod
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2010.11.03. 11:07
Hello Fangorn!

Én 2009 márciusában jártam Orelle -ben, én jól éreztem magam, de gimis csoportnak nem ajánlanám, mert nincs ott semmi csak a sífelvonó az apartman és még pár öreg ház jah + egy sportbolt. Az apartmannal nem volt gond, egész tágas, tiszta új, medencéje is van.
Az apartman aljában van egy kis bolt, éppen h volt benne árukészlet, kb a polcok 20% ig voltak pakolva. A baguettet másnapra rendelni kellett! Ha nem rendeltél akkor nem volt! És a Val Thorensből kb 1 óra kellett mire visszaértünk a szállásra, ez nem olyan h napközben ki be járkál az ember.
Val Thorens-t javasolnám, ha árban még belefér, mert ott volt élet bőven, kajáló piálóhelyek, napozóteraszok, hüttebulik, tömeg fiatalok...

Remélem tudtam segíteni.

Üdv Imi
Előzmény: (Fangorn 92245)
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.11.03. 06:32
Szia Fangorn! Bár Orelle-ben még nem voltam, de bennünk is felmerült ez a szállás lehetőség. Autóval egyrészt jóval közelebb van (rögtön a Frejus alagút után), és nagyon kedvező az ára is. VISZONT: ez egy kis falu, szórakozásra és vásárolgatásra is vágyóknak nem hiszem, hogy ez a jó megoldás, másrészt ha jól tudom az apartmanok még kb. 800 m-re vannak attól a kabinos felvonótól, mely több mint 30 perc alatt éri el a Rosael nevű felvonót. A Rosael nevű felvonóra felülve még kb. 15 perc míg ténylegesen becsatlakozol a pályarendszerbe. Véleményem szerint a 3 Völgy adta 600 km-es pályarendszert pályaszállásról lehet igazán kiélvezni. Orelle-ből indulva nagyon kapkodni kell, hogy elérjetek pl. Courchevel-be, s onnan vissza, hiszen el kell érni az utolsó kabint is, hiszen nem lehet a szálláshelyig lesíelni :( Összegezve a dolgokat: kilépsz az apartmanból, síbuszra szállsz Orelle-ben, kabinos felvonó, Rosael ülős felvonó(legjobb esetben is minimum egy óra), s még mindig a pályarendszer szélén vagy :S A visszaútról is ejtenék pár szót: a ROSAEL felvonó alatt visszavezető gentianes(kék) és mauriennaise(piros) pályák közül a kék általában le van zárva, a piros pedig nagyon küzdős, délutánra nagyon elhasználódik, tehát csak jól síelő vágjon neki :S

Üdv: Szabolcs

ui: bármi kérdésetek van szívesen segítek
Fangorn
8 élménybeszámolót írt
8
16 éve tag
2010.11.02. 20:09
Sziasztok!

Sürgős segítségre lenne szükségem!

Január 15-22-ig akarok a volt gimnáziumommal (évek óta járok velük) síelni menni és a Tanárnőnek az az elképzelése támadt, hogy Orelle-be menjünk a Le hameau des Eaux d'ORELLE appartmankomplexumba, de én azt olvastam a neten, hogy egy gimis csoportnak az egyáltalán nem ideális hely.

Tud valaki információkat adni nekem Orelle-ről?

Nagyon örülnék neki

Köszi
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.10.06. 08:53
Buboka többször voltam novemberben és márciusban Fr-ben. Soha nem volt gondom a hóval. Olyan volt, hogy hóvihar miatt 2 napig nem tudtunk kimozdulni a házból (a felvonók sem mentek)Olyan is volt, hogy az alsóbb régiókban zuhogott az eső (ahogy csúsztunk le úgy ment át a havazás esőbe)de mindig volt élvezhető havunk. Bocsi! Egyszer volt, hogy 2 napig hóágyúzott havon csúsztunk, és harmadik nap érkezett a friss hó.
Előzmény: (buboka 90293)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2010.10.05. 21:09
Akkor én udok majd Neked adni friss infókat, de most már nagyon offok vagyunk a 3 völg topicban...
Előzmény: (Agent 90331)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.05. 14:45
Március 12-19
Előzmény: (supershape 90324)
supershape
78 élménybeszámolót írt
78
16 éve tag
2010.10.05. 12:53
Agent!

Mikor mentek L2A-ba? Mi február 5-én.
Előzmény: (Agent 90318)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.05. 10:45
Amikor kocsival voltunk (AlpedHuez) a fele kaját visszahoztuk, mivel ott a boltban is meg lehetett kapni bármit, nem annyival drágábban, hogy megérje otthonról cipekedni, idén busszal megyünk (Les2Alpes), nem viszünk kaját/piát, megvesszük ott az élelmiszerboltban, persze rá kell számolni, hogy 20-30%-al drágábban mint itthon, de ez belefér.
Előzmény: (as 90316)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.