Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
3 völgy: Val Thorens, Les Menuires, Meribel, Courchevel
síterep infó oldal
ÜZENETEK (327)Időben csökkenő Időben csökkenő
as
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2010.10.05. 10:26
Sziasztok!
Eddig mindig autóval mentünk Franciaországba síelni. Mivel ellátás nélkül voltunk, nagy előny volt, hogy annyi kaját és piát vihettünk, amennyit az autó elbírt. Idén egy buszos síelés lehetősége is felmerült, de mivel a vihető csomagok száma gondolom korlátozott, nem tudom, hogyan oldható meg az ottani eszem-iszom lehetőleg költséghatékonyan úgy, hogy nemm pizzát eszünk reggel, délben, este 1 héten keresztül alkalmanként 10,0 Euroért.
Ha valakinek ezzel kapcsolatban van tapasztalata, kérem ossza meg velem, talán mások is hasznos információkra tesznek szert.
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.10.04. 21:49
Szia Buboka :)

Többször voltam már január végén Franciaországban síelni, sem a hóval, sem az idővel nem volt problémánk :) A 3 Völgyet pedig különösen ajánlom :)Hidd el megéri elutazni olyan messzire :) Hatalmas pályarendszerek, nincs tömeg, magasabban fekvő síterepek pedig garantálják a jó havat :)

Üdv Szabi
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.04. 17:34
Ezen a helyen március közepén semmi gond nem lehet a hóval. Persze garancia nincsen az időjárásra, hómennyiségre, csak a múltbeli adatokból lehet kiindulni, itt pl. megnézheted a havi átlagos hóvastagságot a terepen az elmúlt 10 évben, mindig a március-április a legerősebb.
http://www.skiinfo.com/Snow-History/LesMenuires-EFRMENUIRES-5831-en.jhtml?product.skiinfo.CHANGE_USER_TLD=FR&tp=1y&season=2009&report_type=mh#data
Előzmény: (buboka 90293)
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.10.04. 16:50
Sziasztok,

köszönöm az észrevételeket.Az ember(legalábbis én) annyira csak arra fókuszál,amit tervez,hogy észre sem vettem,hogy február 12-től március 12-ig nincs is szállás.Akkor nyilván az az oka,amit írtatok.Én január utolsó hetében gondolkodtam,de most még jobban elbizonytalanodtam.Ha elautózunk odáig,és nem jók a hóviszonyok,megütne a guta.Március közepe meg olyan messze van még,és ki tudja,hogy akkor meg nem ibolyát szedhetnénk-e? A latyakos,olvadós,buckás pályák iránti vágyam nem túl erős...
Lehet,hogy mégis az eddig bevált osztrák terepek mellett maradunk?!
Úgy láttam,megosztott a mezőny az osztrák-francia pályák kedvelői között,de a franciákat vagy nagyon szeretitek,vagy egyáltalán nem,mindenkiből mást váltott ki a tapasztalat.Az osztrákoknál egységesebb a megítélés.

buboka
Gabor11
61 élménybeszámolót írt
61
20 éve tag
2010.10.01. 14:29
Buboka,

"A nagy pályák,mint a 3 völgy,nagyon vonzóak,de sajna nem olcsóbbak az osztrákoknál. Ha voltatok erre,köszönettel veszek bármilyen véleményt."

A 3 volgy nehezen osszehasonlito barmelyik osztrak sitereppel, sot talan a vilag barmelyik siterepevel is. Igazabol folosleges is, mert nem egy kategoria. Ha viszont ti Puy-ben gondolkodtok, akkor nektek nem a 3 volgy korul kell elsosorban. Puyrol is van egyebkent egy hasznalhato elmenybezamolo :-).
Előzmény: (buboka 90181)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.09.30. 17:16
Az a véleményem, hogy jelenleg kb. 8 pályarendszer van amiért nagyon megéri elmenni Franciaországig (ár érték arány egyszerűen verhetetlen), illetve további kb. 8 terep amiért csak simán megéri elmenni odáig. Puy-t simán veri szerintem akár Schladming és környéke is, azért kár olyan messzire menni. Amit érdemes szem előtt tartani, hogy a január rizikós, egyrészt mivel akadhatnak problémák a hó mennyiségével (kivéve a gleccsereket) másrészt éppen a gleccsereken bele lehet szaladni olyan durva időbe, hogy nem lehet megmaradni benne, inkább a február vége (ilyenkor viszont nincsenek turnusok), illetve a március elejét-közepét érdemes "belőni", valamelyik nagy terepen.
Előzmény: (buboka 90181)
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2010.09.30. 16:28
én az új franciásoknál ajánlom risoult, hibátlan terep,sztem, árban is jó szokott lenni...
Előzmény: (buboka 90181)
salsero
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2010.09.30. 14:39
Ha Obertauerni vagy hasonló pályaszállással hasonlítod össze a 3 Völgyet, akkor összességében még mindig olcsóbb Franciaországba menni. Síelésben sokkal többet kapsz, szállás minőségben kevesebbet. El kell dönteni, síelni mész elsősorban, vagy jól élni a szálláson!
Előzmény: (buboka 90181)
buboka
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.09.30. 12:40
Sziasztok,
mi eddig mindig Ausztriában síeltünk,és nagyon pozitív tapasztalataink vannak.Obertauern,Turrach,és még sok más pálya,ami mind-mind nagy síélményt kínál. Idén nagyon kacérkodunk a francia pályák gondolatával,elsősorban anyagi okokból,mert sokan,nagy csapattal megyünk,és jelentős különbségeket látunk az árakban.Az Intersi katalógusában több francia ajánlat is van. Először Valfrejus és Chamrousse pályáit néztük,de a fórumon nagyon sok rossz véleményt láttam róluk,ezért most Puy St.Vincent-en gondolkodunk,erről kevésbé rosszakat írta(to)k.A nagy pályák,mint a 3 völgy,nagyon vonzóak,de sajna nem olcsóbbak az osztrákoknál. Ha voltatok erre,köszönettel veszek bármilyen véleményt.
salsero
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2010.09.29. 22:06
Én ismét a 3Völgybe megyek, mivel 30 éves síelős pályafutásom során ez ragadott meg legjobban. Repülős utat szerveztem, így megspórolunk két napi buszozást. Hihetetlen, de a repülő és a buszos transzfer Genfből alig 14eFt-tal drágítja meg az utat. Ha még többen csatlakoznak, akkor a transzfer díját lejjebb is lehet vinni. Időpont január 15-22, szállás Meribelben.
nn
129 élménybeszámolót írt
129
20 éve tag
2010.04.09. 20:37
Én is inkább a francia pályákat részesítem előnybe! Sokkal olcsóbban kijön utazással együtt is mint Ausztria! A pályákról meg nem is beszélve, hogy mennyivel változatosabbak! Nem unom meg a síelést! Nincs ember tömeg a pályán! (Miért van annyi baleset és kötelező bukósisak viselés az osztrákoknál?)
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.04.08. 22:10
Zárszóként egy történetet engedjetek meg, hisz ennek a forumnak nem az az asztala, hogy eldöntse, hogy Ausztria-e vagy Franciaország-e a jobb. Mindkét helyen megfordultam, mindkét helyen kissebb és nagyobb helyeken is, nekem Franciország jobban bejött, több szempontból ( Személyes vélemény ) Ausztria persze csodálatos pl. tiroli hangulatával utolérhetetlen, ezt is aláírom. Minden alkalommal nagyobb csapattal indulunk útnak, idén sikerült elcsalnom Ausztria legkomolyabb helyein megforduló barátomat, valamint egy középkorú síoktató-testnevelő tanár ismerősömet. Megálltunk a Val Thorens-i(3 Völgy) kabinos lift aljánál, s azt mondták: ilyen csodálatos helyen még Ők sem voltak.

ui: ez már tényleg zárszó részemről :)))))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.04.08. 20:04
Off :)
Érdemes a nagyobb, komolyabb osztrák terepeket besízni, Salzburgban és Tirolban van "néhány". Én azt vettem észre, hogy sok francia fan úgy minősíti Ausztriát, hogy síelt vmelyik határ közeli síterepen. Emlékszem még 6-7 éve Coronán egy magyar társaság a nap végén a következő konklúziót vonta le: azért Franciaország jobb volt. Csak, hogy az igazi osztrák síterepek, azok nem Coronával kezdődnek, ami még a határ közelben is másodhegedűsnek számít, nem ,hogy országosan szinten.
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.04.05. 22:48
Valóban ez itt nem a vita asztala :) nem kell meggyőzni valóban, de azért az nem kérdés, hogy ár érték arányban messze a francia terepek viszik a prímet :) Pár éve járom én is a fracia terepeket, előtte javarészt Ausztriába, Olaszországba jártunk. De elmentem egy Les2Alpes-re, vagy egy 3 Völgybe, és hidd el, egyátalán nem vágyom vissza Ausztriába. Ez persze a személyes véleményem.....Mely francia terepeken jártál már?
kárpáthycsabi
27 élménybeszámolót írt
27
17 éve tag
2010.04.05. 22:16
Off:
Azért én nem ejteném Ausztriát, bár meggyőzni nem foglak.
Egy átlag salzburgi síterep 150 km pályával, legyen mondjuk Zell am See - Kaprun 4-5 napra számomra ideális. Napi bruttó 60-70 km-t csúszok és ennek ellenére nekem nem unalmas. Aztán itt van Saalbach, Hochkönig, Schladming és sorolhatnám, mind igen közel.
Árak: igaz dupla annyit fizetek a bérletért mint te, de ezért az 500 euróért novembertől májusig annyit csúszok amennyit akarok. Az út 5 óra, tehát ha az időm engedi elég sűrűn mehetek.
Liftek: 90%-ban modern, gyors liftek, sorállás itt is igen ritka, talán csak a két ünnep között és néha februárban fordult elő, de inkább állok 3 percet a lift előtt mint sok-sok órát az autópályán.
Szállás: 20-25 euróért normál nagyságú szobát kapok bőséges reggelivel, nem nyomorgok az átlag francia lyukakban.
Egy szóval ár-érték arányban Ausztria sokkal jobb mondom ezt annak ellenére, hogy a Dolomitok szerelmese vagyok.
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.04.05. 21:22
Szia Bingó!

Utazási irodák ajánlatában valóban elvétve találkozol a hellyel, ebből kifolyólag bérletárkedvezményt sem találtunk sehol. A kisebb síterepekre (beleértve 2Alpest pl. ami mondjuk Puynél pl. még mindig lényegesen színvonalasabb) az utazási irodák, gondolom vendégcsalogatásként, hatalmas bérletkedvezményeket kínálnak. A 3 Völgyben enélkül is rengeteg síelő fordul meg, telítve vannak így is a szállások, úgymond nincsenek rászorulva a magyar vendégekre. Hozzáteszem nem is hallottunk egyetlen magyar szót sem a kintlétünk során. Összegezve a hatnapos bérletárakat: Les Menuires: 177 euró, Les Menuires+Val Thorens 210 euró, 3 Völgy: 230 euró. Nagyon soknak hangzik első blikkre pl. egy 30 ezer forintos Les2Alpes-i bérlethez képest, de az élmény is egész más. Januárban voltunk Les2Alpes-on egy hetet fantasztikus helyként ismertem meg, le voltam attól is nyűgözve, de a 3 Völgy még ezt az élményemet is képes volt tetézni. Ezek után Franciországon kivül nem hinném hogy máshova elmennék síelni, hisz ezért az árért jó esetben kapsz ausztriában egy 5 napos síbérletet, 50 km pályával, hatalmas sorban állásokkal, zsúfolt pályákkal.....Rengeteg terep vár még ránk Franciországban....(Tignes, Le Plagne, Avoriaz.... jobbnál jobb helyek)Orcieres Franciországban egy kis síterepnek számít, nagyon kedvező árakkal, és elmondhatom, hogy már Orcierest is nagyobb élményként éltem meg mint sok ausztriai, vagy olasz síhetemet. A szállást a ski-france.com-on foglaltuk, bankkártyás fizetéssel, 100 euró/hét/fő áron. A 3 Völgyet két útvonalon közelítheted meg. Eddigi franciaországi útjaink során mindig a szlovénia-olaszország-franciaország útvonalat választottuk. Franciországban attól függően, hogy mely síterepre mentünk vagy a Montgenevre hágó-Briancon útvonal, vagy a Frejus alagút volt a célirány. Sajnos most az ausztria-németország-svájc-fro. útvonalat választottuk. Kalkulálgattam a dolgokat: erre picit hosszabb volt az előzetes számolgatások alapján (150 kilóméterrel), de úgy gondoltam hogy nem kell az olasz útdíjakat, valamint a Frejus algút díját fizetni így kb. 120 euró/autó díjat is megsporolunk. VISZONT: Ausztria rendben volt, 10 napos matrica kb. 10 euró. Németország rövid szakasz de München előtt hatalmas forgalom, többször bedugult az autópálya, Münchenen keresztül kell menni, több km-en keresztül 60 km/h órás korlátozás, piros lámpa. Német-svájc határ legalább egy óra várakozás (mindenki svájci matricát igyekszik venni 30 euróért)Svájc végig 120 km/h a megengedett, több kilóméteren keresztül javítási munkálatok, a nagy városok (Zürich, Bern) előtt hatalmas dugó, szintén többszöri megállásra kényszerítettek. Összegezve a dolgokat inkább legyen 100 euróval több a dolog/kocsi, de kényelmesen a háromsávos olasz autópályán, idegeskedés nélkül.

Üdv: Szabi
Bingo982
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2010.04.05. 17:58
Szia Szabi

Mi idén már máshol voltunk,de úgy döntöttünk hogy jövőre ha lesz rá lehetőség akkor oda mennénk síelni,csak ez olyan terep amelyik nem minden iroda ajánlatában szerepel.
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem,te egyéni szervezésben mentél,vagy irodával?
És mennyiből jött ki ott egy hét?
(Utazás,szállás,bérlet,a kötelezők)
Előre is Köszi
Üdv:G.
Békássy Szabolcs
120 élménybeszámolót írt
120
19 éve tag
2010.04.05. 12:51
Sziasztok!

Fájó szívvel szombaton hazatértünk a Három Völgyből. Sok síterepen volt szerencsém megfordulni, de ez lenyűgözött. Ide feltétlenül el kell látogatnia annak, aki még nem volt ott. "The world largest ski area" hírdeti magát a terep, s a pályák és a felvonók rengetege valóban lélegzetelállító. 600 km-es teljesen összefüggő pályarendszere önmagáért beszél. A szállásunk Les Menuires-ben volt a Beleville Caron nevű appartmanházban. A szállás "franciásan" szűkös, de minden igényt kielégítő volt. (A sítárolóból kilépve egyből a pályán találod magad) Les Menuires-en belül ingyenes síbuszokkal, illetve kis kabinos felvonókkal a település bármely részére könnyedén el lehet jutni. A sportcentrum kb. 50 m-re volt az apartmantól, s a 12 eurós belépő az uszoda és szauna használatot is magába foglalta (igényes környezetben) Les Menuires felvonóparkja modern, a legtöbb gyors hatüléses, illetve kabinos, elvétve találkozni egy-egy lassabb négyülésessel. A Belleville völgyet gyakorlatilag három település alkotja. 1400 m-en fekszik St. Martin, egy varázslatos kis falu. 1800 m-en terül el Les Menuires. A Les Menuires-i bérlet erre a két településre korlátozódik, de ez is 150 km pályarendszert jelent. Ugyanebben a völgyben helyezkedik el 2300 m-en Val Thorens modern liftrendszerével, valamint varázslatos pályáival. A pályák mellett számtalan szórakozóhely várja a síelés után síbakancsban mulatni vágyókat ( 360 Bar-t említeném példaként) A középső völgyben helyezkedik el Meribel, melyet a sípályákat övező fenyőerdők tesznek feledhetetlenné. Courchevel a harmadik völgy, mely maga a pompa és a fényűzés. Courchevel 1850 m-en éttermek, mozi, galéria, ponifogatok, elegáns kávézók, üzletek, cirádás-faragott homlokzatú épületek várják az ide látogatókat. Bárkinek kérdése van a tereppel kapcsolatban szivesen válaszolok rá. Idén nekem ez volt az utolsó csúszás, aki még erre a szezonra tervez, annak jó havat, a többieknek pedig a következő téltől síelésben gazdag új szezont.

Üdv: Szabolcs
blint63
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2010.01.20. 12:27
Van valakinek valami friss infója? A hivatalos honlap szerint egyre fogynak a nyitott pályák, de nem tudom, mennyire lehet benne megbízni, mert pl. éjszaka teljesen más pályanyitvatartást mutat.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.