Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síruházat tisztítás avagy mivel mossam?

ÜZENETEK (134)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.11.18. 22:09
Na én vettem most mikwax kettőt is. A Tech-wash és a Wash-in fantázia-nevűt is. Csak azt nem tudom eldönteni hogy melyik az, amelyiket gépben kel használni, és melyik az amelyiket utólag, mert mindkettő hátoldalán gépi mosáshoz való leírás van. Ja és az utolagosnál az eladó azt mondta hogy vizes felületre kell bedörzsölni. Naa most legyen teljesen elázva a ruha, vagy elég ha víz van a felszínén. És a cuccot vízzel keverejem el, vagy csak itassam át vele a szivacsot és úgy kenjem be vele?kösz, ha valakinek van tapasztalat, ossza meg lécci.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2007.11.17. 19:38
A speciális mosószeres mosásnak szerintem a lélegző membrános anyagoknál van jelentősége.A nicwax szerintem gagyi,nekem a TOKO termékek jöttek be.Az aláöltöző mosásánál szerintem nem feltétlenül kellenek ezek a mosószerek,hiszen ott főként arról van szó hogy 100%-ig müszálas legyen ami azonnal elvezeti az izzadságot.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.11.15. 10:33
Szerintem más boltban mást fognak mondani erre, alapvetően a lélegző anyagok (pl. Gore-Tex, Sympatex stb.) mikron nagyságú nyílásokkal ellátott szigetelő bevonatot kapnak, amelynek a lényege, hogy a testről párolgó páramolekulákat átengedik, miközben az eső és páracseppek, amelyek nagyságrendekkel nagyobbak ezeknél nem tudnak áthatolni kívülről, tehát esőben is tud párologtatni anélkül, hogy beázna. Nos azt szokták mondani, hogy a mosópor részecskéi ezeket a pórusokat előbb utóbb végképp eltömik és akkor oda a lélegző tulajdonság, utána lehet impregnálni, de az impregnálás szerintem a beázást kiküszöböli (lepergeti a vizet) de az anyag lélegző tulajdonságát is elveszi, szóval szerintem ha mosod, akkor se mosórpot, hanem folyékony mosószert használj. De egy drágább cucc megér pár ezrest a tisztítónál (pl száraz gőztisztítás).
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.11.15. 10:22
Sziasztok...

Én ezt az infót kaptam a K2-től...a használatot illetően.
Nagyon segítőkészek voltak mélben.

"először rendesen ki kell mosni a ruhát (mosópor+öblítő), és ez után kell betenni az impregnálót, és elindítani az öblítés+centrifugálást.
Egy flakon kb. három szett ruhára elég."


apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.11.14. 09:12
Reménykedtem, hogy esetleg valami újdonságot hallok, azért mertem újra elindítani a topicot. A Tokoról már hallottam, csak kiváncsi lettem volna egyéb tapasztalatokra, esetleg a kabáton kívül egyéb öltözékekre is (pl. az említett sztreccs aláöltöző)
Valószínűleg a Toko-t kipróbálom, mert arra azért kiváncsi lennék, hogy a mosodában hogyan reklamálok majd, ha esetleg 2 hónap múlva visszaviszem a kabátot, és elpanaszolom, hogy azóta most síeltem először és hát nem olyan, mint előtte.
Egyébként az aláöltözővel meg az a problémám, hogy többszöri öblítő nélküli mosás után már nem tűrtem tovább és kimostam öblítővel, és tényleg mintha éreztem volna visszaesést a lélegzést és a vízledobást illetően. Persze lehet, hogy csak képzelgek. Sajna, ha nem ilyen cuccban síelek, akkor szinte kötelező a min. egyszeri átöltözés a hütte WC-ben:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.11.13. 14:09
Pont erre lettem volna kíváncsi, hiszen láthatóan valakinek bejönnek a túraboltos dolgok, valakinek pedig gondja van vele. Igazából nem is a koszosság a lényeg, mert az a fekete pályán egy kiadósabb hátoncsúszás után eltűnik,. Inkább az izzadság az ami pár szezon után azért már nyomokat hagy maga után.
De pl. a "lélegzős" alulöltöző (én csak 1 sztreccs hosszúujjút viselek a kabát alatt, mert ez vált be), amiből az ember nem vesz 1 hétre 6 darabot, egyenként 15-20ezerért, no az már komoly illattal telik meg, és a használati utasítás szerint nem illik öblítővel mosni. Akkor meg hogy jön ki belőle a remek illat 40°-on, öblítő nélkül??
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2007.11.13. 12:04
Tényleg lehet kapni, de nekem spec. nem vált be a kabátoknál. A legjobb, ha nem mosod csak törlöd. Ha viszont már nagyon koszos, én azt javaslom szánj 40,- Eur-t egy speciális tisztításra egy nagy síkközpont közelében, egy helyi tisztítóban. Pár évig tökéletes lesz. (persze csak az eleve lélegző, jó minőségü anyagoknál igaz.) 12 óra az egész.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.11.13. 11:56
Bármelyik sport vagy túraboltban adnak hozzá való speciális mosószert (pl. nikwax) és elmondják hogyan miként mosd.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2007.11.13. 11:35
Sziasztok!
Kiváncsi lennék, hogy milyen kulisszatitkaitok vannak a hiperszuper síkabátok, nadrágok, lélegzős alulöltözők tisztítására. Csak azért kérdezem, mert ezerszer megfordul az ember fejében, hogy otthon betegye a gépbe, vagy esetleg elvigye a tisztítóba, ahol esetleg nem a megfelelő módon csinálják. Mert ha hibázok én vagy a mosodás, akkor a drága síkabátból lesz egy síelésre használhatatlan (nem lélegzik, stb) egyszerű kabátod.
De az is lehet, hogy túldimenzionálom a dolgot??
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.12.22. 14:52
A törölt üzenet másik feléről meg annyit,hogy "ne mosd ki hanem vegyél másikat".
Micsoda frankó dolog az után a sorban állni aki több éve nem mossa ki a ruháját,volt már benne részem.A rókázás kerülgetett attól a massszív áporodott izzadság szagtól, pfújjj !
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.12.22. 09:41
Ez moderálva lett?
Egyébként az üzenethez annyit, hogy ezek a hamis sypderek annyit nem érnek, amennyiért árulják őket! A reális ár 5000,- lenne (kb)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.16. 22:39
Köszi csak azt hittem ez is egy olyan univerzális eszköz mit az ecetes olló :))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.16. 22:26
porszerű anyag, amit pár deci vízben old fel az ember, utánna meg a kívánt részt beáztatja ebbe a folyadékba
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.16. 22:05
Stani mi az a foltördög,és miképp használod?Vagy vicc volt és nem értem? -:))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.10.16. 21:49
én foltördöggel (magyarul ez a neve) szoktam. eddig a gépolaj kivitte,amit a mai napig nem értek,hogy került a kabátra:)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2006.10.16. 20:41
Mindíg tanul az ember. Nálunk nem csinálnak ilyen szolgáltatást?Szerintem biztos lenne rá kereslet,mondjuk kicsit borsos az ára de mint tudjuk találékony a Magyar.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.10.16. 19:04
Ha Ausztriában jársz sielni, vidd be a helyi mosodába és kérj impregnáló mosást. Profin tisztitják, nem olcsó kb. 40 Euro, de 3 évig jó. Persze függ attól is mit akarsz tisztitani....
bvonh
36 élménybeszámolót írt
36
19 éve tag
2006.10.16. 11:00
Én elvittem a tisztitóba a cuccot, de félve kérdeztem meg, hogy válallják-e. Erre magyarázkodás, és amikor az inpregnációra tereltem a kérdést a válasz: hát veszít. És mint kiderült több problémájuk volt már (tönkre tettek egy-két darabot) szóval nem is vállalják. Csak a saját felelőségedre. Mondanom se kell, hogy nem hagytam ott. Marad a mosás :-)
szaszu
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2006.04.01. 15:46
vazzz,én is megvettem ezt a nicwax-ot, pedig olvastam a forumot (de nem emlékezetem a nevére). tényleg szar.
Dave
209 élménybeszámolót írt
209
19 éve tag
2006.02.22. 13:36
Én sílécen kívül mindent náluk veszek ill. bérlek. Az áraik sífelszerelés terén igen borsosak (kb +10% a normálhoz képest). Viszont roppant korrektek és segítőkészek. Sí és boardcuccok szuperek, sídzseki és nadrág szintén. Síszervíztapasztalatom nincs velük, de egyetlen kollégájuk kivételével mindannyian roppant segítőkészek. Csak zárójelben jegyzem meg, hogy a morgós kolléga is megszűnt morogni kivételesen, mikor egy 80 ezres dzsekit vettem nála. Még egy mosolyszerű valami is megjelent az arcán. :-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.