Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.08. 14:49
Judy! majd csinálj képeket!! jó utat,és síelést! üdv
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.08. 14:36
Judy:
Nektek is jó utat....Ja és megpróbálok nem elütni senkit :D:D
Ha esetleg összefutnánk akkor egy becherbe remélem benne lesztek? :D
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.08. 13:45
Silent: csak kellemes utat szeretnék kívánni! Remélem összefutunk, persze csak jelképesen :))) Nehogy átgázolj rajtam :))
kicsit félő kezdő
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.08. 12:28
Sziasztok!
Mi holnap megyünk a Jasnára, és vagyunk 3-an, akik oktatót keresnek. Egy teljesen kezdő, ketten pedig tavaly kezdtük, de gyakorlatilag újrakezdenénk. Ha esetleg ismertek ott lehetőleg magyar oktatót, és elérhetőséget is tudnátok adni, azt nagyon megköszönném.
Renáta
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.07. 23:57
első nap,mikor utaztunk, mi is felbuszoztunk, a többi napra értettem,hogy korán menjetek,gondolom nem egy napra mentek. amúgy a busszal sincs semmi gond,kétszer egy nap kilehet bírni,csak némely sofőr nagyon állatul vezet, néha kicsit már féltem:))
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.07. 20:32
Én akkor érnék ki Jasnára nyolc órára, ha Bp-ről elindulnék hajnali fél négykor.
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.07. 18:53
korán kell menni!!még nyolc előtt, így az alsó parkolónál nincs egy lélek se,így senki sem fogja azt mondani,hogy nem mehetsz fel....amíg a zahradkynál lévő parkoló nem telik meg,addig bárki felmehet, a hólánc is magánügy,nem nézi senki.
Kruppa
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.02.07. 17:19
Mi a hétvégén voltunk a jasnán de csak azt engedték fel kocsival akinek fent volt szállása


Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.07. 11:41
minerel,
Jasnán van az általam ismert legjobb pálya. Ha megtalálod, sosem felejted el, és örökké hálás leszel nekem :) Ez a pálya jelöletlen. Ahogy felér a lift a Lukovára, jobbra kell menni a Spravodliva Moguls felé. De nem a Spravodliva Moguls az, amiről beszélek, hanem azon túl van, le kell freerideolni a völgybe. Ott követni a lécnyomokat meg a terep sülyledését és bemenni az erdőbe. Huplis-kanyargós, végtelenül változatos, hosszú, fárasztó, lassabb-gyorsabb. Az utolsó szakasz egy igazi, szűk félcső az erdőben, a szélein fákkal, amikhez felugratva lehet fákat kerülgetni és visszaugratni a félcsőbe. Az Otupnéra vezető kék pályára csatlakozik be. Én nem ismerek ehhez hasonlót! Hihetetlen jó pálya, Jasnán szinte csak ezen síelek.
Ha valaki ismer ehhez hasonlót, írja meg!

Az amatőrök meg állhatnak húszperceket sorba Zahrádkynál..
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.07. 11:09
Minth azt olvastam volna hogy csak behajtási engedélyel engednek fel...illetve csak azokat akiknek a természetvédelmi területen belül van a szállása.
Nekünk szerencsénk van mert belül vagyunk...az öcsém multhét pénteken jött haza és annyit mondott hogy akinek ott van szállása azzal felrakatják a hóláncot és beengedik.De ez a veboldalon is fent van angolul.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.07. 11:08

Az észak-dél összekötés szerintem felejtős!
Ha valaha el is indítják a csúcsra menő felvonót, aki átsíel a túloldalra, mindenképp számoljon azzal, hogy nagy valószínűséggel gyalogosan kell visszamásznia a hóviharban a gerincre és hasonló körülmények között kell megpróbálnia lesíelni az autóhoz, szálláshoz.

Aki délen akar síelni az menjen délre, aki északon az menjen északra, kocsival.

Chopok észak és dél az Alacsony-Tátra gerincének két oldalán fekszik. Igaz, hogy csak kétezren van a gerinc, de sokkal szelesebb, mint mondjuk a Pic Blanc csúcs háromezer háromszázon Alpe-d'Huezben, mert akörül szintén háromezres, vagy afeletti csúcsok vannak.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.07. 11:00

Emberek, a Rovna Hola-Kronsky Grun nagyon ritkán szokott menni! Jasnán a hegytető igen gyakran szeles, ködös, hóviharos. A Kronsky Grun-ra menő kétülésest sokszor napközben is többször elindítják-megállítják! Ez van.

Úgy látom csak az van lezárva, ami szinte mindig lezárva szokott lenni, a Spravodlivá és Majstrová. Ezek freeride részek, hó meg van rajtuk, sílécnyomok is tuti, nem kell aggódni :) A Slalomovy jelentéktelen.
Aggodalomra semmi ok, a fontos liftek mind járnak a Rovna Holára és a Lukovára. A 70-75 cm hó bőven elég.

Én csak j. hét megyek, ha valaki volt a napokban, írjon. Engem főleg az érdekelne, hogy tényleg nem engednek fel autóval?
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.07. 10:27
Mi többször is felmentünk hátsókerék meghajtású kisbusszal hólánc nélkül, ha fel volt szórva az út, és nem frissen esett. Tehát a javaslatom: Ha látjátok, hogy szépen folyamatosan jönnek lefelé, akkor valószínű fent sem kell lánc. Kicsit feljebb is lehet menni a nagy parkolónál, ott is fel lehet tenni, ha mégis meggondoltátok, persze egyszerűbb lent. Figyeljétek a síbuszt, ha van rajta lánc, akkor nektek sem árt. A lánc nem folyamatos óvatos haladásnál felszórt útnál fontosabb, hanem mondjuk a parkolóban, ahol már alig van hely, és esetleg találtok egy kicsit havasabb részt, hát jó lenne onnan ki is jönni. Frissen esett hóban ne menjetek lánc nélkül. A nagy parkolóig nem kell lánc.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.07. 10:08
Judy:mi is pénteken megyünk és sajnos vasárnap jövünk.
Én igazábol a Zahrdky (remélem jól írtam) hosszú kéket szemeltem ki ahova a 6 személyes megy fel...
Állítólag ez jó tanulni.
5-en megyünk.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.07. 10:08
Kicsit eldugták a honlapon, magyar verzió nincs, de azért tájékoztatnak.
jasna.sk, kicsit lejjeb kell görgetni az oldalt, majd az oldal jobb oldalán a
Chopok Sever - Záhradky
Chopok Sever - Jasná
Chopok Sever - Otupné
fekete apróbetűs feliratokra kattintani.

Egyébként ez is érdekes lehet:
"NEWS

ATTENTION !
from 26.1.2007 - entry to Demänovská Dolina by car is not possible
goes SHUTTLE daily from 8:00 - free of charge
from parking place Pavčina Lehota to Bielu Púť
"

Eszerint 2007 január 26.-tól csak busszal lehet felmenni, autóval nem!

Kár. Eddig ha időben érkeztél, felengedtek.
Gondolom, most is mint eddig, ha fent foglaltál szállást, akkor autóval is felengednek, csak kell vinni vmi papírt, kinyomtatott levelet stb. a fogalaásról, és megmutatni a parkolónál a szervezőknek.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.07. 09:23
Hát, a jasna.sk nem a tájékoztatásról szól úgy látom...azon nem találni ilyesmit, de íme:
felvonók:
http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/resorts/?id=294&vlift=1

pályák:
http://www.holidayinfo.sk/sk-sk/resorts/?id=294&vtrail=1
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.07. 08:43
Silent: mikor is mentek pontosan? Mi pénteken és vasárnap jövünk haza. Melyik pályán leszel fellelhető? Mi sztem az összesen fogunk csúszni, bár nekem kedvencem az erdei kék és az, amelyik most le van zárva. Ahová a kétüléses visz fel. Egyébként a mi csapatunkban is lesz egy snowboardos. Ti hányan mentek? Mi 8-an.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.07. 08:21
Judy:Ok...ha észreveszlek akkor majd jól odamegyek :D
Engem is könnyű lessz felismerni..én leszek aki többez esik mint halad :D:D:D:D
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.07. 08:04
Silent: akkor én valami hülye helyen foglaltam :) De nem ez a sapim lesz rajtam. Ruhatárat cseréltem :))) Világoskék Fundango ruha, világoskék sapi, aminek fehér műhaj van a tetején. Világoskék Blizzard léc és sajátos síelési tecnika :))))) Ez leszek én :) A párom narancssára dzsekiben és fekete naciban lesz. Ha megismersz minket, azonnal gyere oda hozzánk :)))) Egyébként semmi bajom a snowboardosokkal :))) Csak ne 1 cm-el mellettem húzzanak el :)
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.07. 01:58
nem,egy f2-es lapot vettem,de úgytűnik bevált.üdv
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.