Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Bystrina - Nyári wellness csomag
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.12. 11:19
Sziasztok...

Na szóval...tapasztalatok...mi hétvégén voltunk jasnán.
Szombaton a beülős tojásos felvonónál 12 fok volt...
Tegnapra szinte minden alsó szakasz vizes volt és iszonyú tömeg van.
Tehát aki a héten megy az kösse fel a nacit mert nem túl jók a körülmények mostanság.
Nekünk még szerencsék volt de olyan szinten olvad hogy hétvégére nemsok jót jósolok.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.11. 21:18
ja igen... ma már nagyon tapadt a hó, nem is csúszott rendesen, erősen olvadt. lenn a 6os ülősnél azt írták, hogy ott épp 9 (9!!!) fok van, és ez volt köbö délben. még utána melegedett. ha nem jön egy kis hideg és további hó, Jasna is bajban lesz...:S
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.11. 21:14
teljesen végig sem olvastam amit írtatok, mert nekem totál pozitív tapasztalataim voltak. annak ellenére, h alig egy hónapja a híres neves összehasonlítási alap hochkaron voltam. ez tetszett! egyszerűen imádtam a 6os ülőstől induló piros 11-est, mert alig ment valaki rajta, rengeteg hó, és nagyon hamar elszállós hókupacok lettek rajta, lehetett rajta technikzni 1000-el. az erdei gyönyörű volt, bár lehet én vok a béna de lecsatolás nélkül egyszer sem sikerült végigcsúsznom rajta. a 6os alatti sáv fantasztikus! a kabinos télleg poénos, de amúgy is egy libalegelő, szval hanyagoltam. a 4ülésesekről: örülök, h nem csak én vagyok annyira ügyetlen, hogy egy ollieval jöttem ki belőle, lecsatolva, természetesen nagy bukással:D csak úgy röhögtek a síelők:D de úgy láttam nekik is gondot okozott. boardost pedig szinte nem is láttam rendesen kiszállni belőle. na mind1, halálfélelem megvolt. a fekete volt a legjobb (6-os) egyetlen lélek nem volt rajta. bár 1-2 kő talán volt, de kikerülető. a 12-es nagyon durva volt. röviden szóval xar. sok kő, szemét, és halványbarna SÁRral kevert hó. és ráadásul tiszta víz. de ez egy. a többi sztem jó volt. bár nekem volt egy köves bukásom, nyakra. (nemtom hogy oldottam meg) de a kanyart terveztem oda nagy sebességnél, ahol látom, h előttem egy kitúrt szikla, kb 3x akkora mint az öklöm. nah mondom nem poén, és úgy döntöttem, visszaállok a kanyarból, de mögöttem épp bucka volt, leakadt az él, bummmm köbö 2 métert repültem és további 20at csúsztam hanyatt. bevertem a vállam, a fejem (persze bukóban) és a nyakam. zsibbadtam rendesen. de sztem kicsit túl sok a rossz, amit mondtok. én imádtam a helyet, tuti vissza is fogok még menni egyszer!
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.11. 21:09
Powee
A tegnap vasárnap nem lehettél ott, mert vasárnap ma van.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.11. 20:06
Igen az kiraly volt. Onnan tudom, hogy enis voltam mult het vegen is szombaton. 4ora alatt 20cm ho. Akkor tenyleg jok voltak a palyak, bar egy kis ratrakolas rajuk fert volna. Szerintem a rossz palyak foleg a palyakezeles hianya miatt van.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 20:05
Köszi! Mert ugye bármelyik weblapot is néztem, mindenhol tökéletes pályákat és havat írnak, az összes felvonó megy, én meg itt ábrándozom, hogy, ha ilyen tökéletes minden, mégis menni kéne. Minek higyjen az ember... Mi egyébként egy hete jöttünk haza, és az a hétvége tényleg szuper volt. Még a kisebb hóvihart is szerettük.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.11. 20:03
Én tegnap (szombat) voltam, es sajnos nekem is szemelyes tapasztalat.

:) sajnos nem tudom milyen nap volt tegnap csak h tegnap voltam, sry :) javitva
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.02.11. 16:51
Személyes a tapasztalat (sajnos) csütörtökön voltunk kint. Ha megnézed a korábbi hozzászólásokat akkor elég sok infót kaphatsz.
üdv,
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 15:16
Hahó kedves sporttársak, csak türelmesen! A kérdés az, hogy melyik webkamerán láttátok, vagy most jöttetek haza és személyes tapasztalat? Nem kételkedtem abban, hogy láttátok, pusztán én is meg akartam nézni!
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.02.11. 14:42
Barna foltok? Például az elágazásnál ahol balra Luková egyenesen pedig Zahradsky felé lehet menni. A bal oldali letörés felő a szél egyszerűen eltünteti a havat. De a fehér részeken is sok a kavics, meg a fűcsomók is.
Arról nem is beszélve, hogy a csonttá fagyott kis fűcsomó ugyanakkora kárt tesz a lécedben, kantniban mint a kő.
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.11. 13:32
Majdnem minden palyan van, hol kisebb hol nagyobb, hol tobb hol kevesebb. Szerencsefuggo. De mindenhol megtalalhato valamekkora meretben.
KK
33 élménybeszámolót írt
33
18 éve tag
2007.02.11. 10:04
Hol lehet látni ezeket a barna foltokat?
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.10. 22:00
Hát nem tudom, de sztem ne nagyon mennyetek jasnara. Mult heten voltam szombaton, kiraly volt, hoeses, jo palyak, de most..... A zahradky 6os felvonotol lathato osszes palya barna, de nem kicsit, a ho allaga inkabb latyak, de még az se. Szörnyű. Mindenhol fél négyzetméteres részek látszanak ki a földből, plusz tele van kiallo sziklakkal, es hatalmas darab kövekkel. Mindenkinek ellenjavallom. Ha lenne meg plusz 0,5-1 méter hó talán jó lenne.

Ja és tényleg, a sorbanállás a másik katasztrófa. Minimum 10perc sorbanállás (verekedés a helyed megtartásáért) egész nap.
_Zoli
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2007.02.09. 21:15
Képnézegetéshez, egyszerű képmanipulációs műveletekehez -mint például átméretezés, áttömörítés- tudom ajánlani az IrfanView nevű ingyenes kis programot. Van hozzá magyar nyelvű kiegészítés is. Innen tölthető le: http://www.irfanview.com/

Aki hétvégére Jasna-ra megy síelni legyen olyan kedves és írjon néhny sort az időjárásról ha hazaért! A jasna.sk oldalon most azt írják, hogy holnap és holnapután +4, +2 fok lesz. (Egyébként mi a két szám? Fent és lent?) A jasna.sk-ról elérhető időjárás oldalon ( http://slovak.wunderground.com/global/stations/11916.html ) valamivel bíztatóbb információk vannak.
Mindenesetre én elkezdtem parázni. (feb. 15-től 20-ig leszek ott)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.02.09. 21:15
Hát igen! Így már érthető. A szervetlenség, fejetlenség az nagyon látszik. (akár a síbusz szolgáltatáson is)
Sajnálattal vettem észre, hogy a 20 évvel ezelőtti állapotok alig változtak és ezt legfőképpen a hozzáálláson látszik. Ennek az országnak a turizmusra iszonyat energiát kéne fordítania és hatalmasat profitálhatna belőle, mert tele van szebbnél szebb helyekkel és nagy lehetőségekkel. Amíg a fejkben nincs rend addig ez lesz. Ez leginkább elszomorító, pedig ahogy Minerel is írta, Chopokból (is) iszonyat jó helyet lehetne csinálni. Az adottságok megvannak.

Mil!
Azt írtad, hogy:
"Mondjuk hozzáteszem, hogy síelni a buckás pályán is tudni kéne.."
Erről egy kicsit más a véleményem, mások védelmében. Először is: senki nem születik rutinos síelőnek, ahhoz idő kell..nem is kevés.
Én gyerekkoromban (4 éves koromtl)itt tanultam síelni (mármint Szlovákiában többek közt Chopokon is) Abban az időben ratrakot csak fényképen lehetett látni, a pályák úgy alakultak ahogy lesíelték az emberek. Akkor annak is örültünk ha volt hó. Viszont aki ilyen pályákon tanult az hozzászokik, vagyis a buckákon is megtanul síelni de ez nem mindenkinek adatott meg. Pláne, hogy manapság már csak carvingot oktatnak mivel az a hivatalos metodika.
Tegnap elfogott némi nosztalgia a buckasí közben, és előjöttek a régi mozdulatok a hagyományos technikával megtanultakból és még élveztem is, de egész nap nagyon fárasztó tud lenni és azokról nem is beszélek akiknek ez kínszenvedéssé teszi a napját. Normális helyeken van külön mogul pálya és lehet élvezkedni, de ha "karcolni" akar az ember akkor azt is lehet a normál pályán.
Amikor először mentem (már bőven felnőtt fejjel) nyugatra is akkor megdöbbentem, hogy "ilyen is van"?
Mellesleg igen, napközben is mennek a ratrakok jó helyeken, mert a vendég megelégedettsége a fontos.És folyamatosan ellenőrzik a pálya állapotát, lapátolnak a felvonónál...stb.
A plusz poén, hogy cirka 1000Ft-tal kerül többe egy napijegy egy átlagos osztrák pályán Akkor már inkább megyek olyan helyre akkor, ahol nagyobb gondot fordítanak a vendégek megtartására (nem is beszélve a felszerelések épségéről)
Majd visszanézek jó pár év múlva Jasnára hátha lesz valami változás, mert én szeretem ezt a helyet...de nem így!
Én nagyon drukkolok, hogy változzon valami, mert kár lenne ezért az ammúgy jó vonalvezetésű pályákkal teli sícentrumért.

Üdv,

Endre
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2007.02.09. 20:09
Pár infó Jasnáról...
Egy nagy brit befektetési alap vette meg az egész környéket és elkezdtek fejleszteni. Természetesen a szállásokat fejlesztik elsőre, hogy legyen elegendő vendég (akár Donovalyn).
De nemcsak ez az oka. A másik nagyon fontos ok, hogy Szlovákiában a mai napon nincs turisztikai törvény, senki nem tudja mihez tartsa magát, nincs egy koncepció. Nemzeti parkokban nem lehet építkezni, felújítani stb. EZ a legtöbb problémáj, ezért nem tudnak fejleszteni. Lásd TLD, lerobbant síközpont semmi fejlesztés, még a 100 éves felvonót sem tudják lecserélni.
Na ezt a törvényt várja már mindenki.
akkor lesz tiszta víz a pohárban és akkor lesz igazán jó a síközpontoknak (mondjuk nem mindenkinek).

Donovalyn is nagyon nagy tervek vannak, több mint 25 km új pálya, stb. De nem tudnak lépni, mert mindenki ellenük van.
Itt még minisztériuma sincs a turizmusnak, csak egy korrupt, polikától sem mentes iroda, SACR, amely semmire sem képes.
maffia
59 élménybeszámolót írt
59
18 éve tag
2007.02.09. 19:09
És én meg irigykeve olvastam, hogy mentek csütörtökön, de látom egyhangú vélemény alapján, nem maradtam le életem legnagyobb csúszásáról.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.09. 16:11
minerel-t és szendre-t olvasva az jön le, hogy Jasnán tovább növekedett a tömeg, és a terep már nem tudja elviselni a nagy terhelést. És persze a vezetés és a személyzet mentalitásán is érződik, ha nem kell kaparni az üzletért.
Ez van, Szlovákiától északkeletre legközelebb az Urálban lehet síelni, úgyhogy mindenki ide jön. Temérdek lengyel, baltiak, fehéroroszok, stb. + magyarok + szlovákok, mint Donovalyn.

Igen, Jasnán nagyon korán kialakulnak a buckák, biztos lehetne jobban is kezelni, de a tömeg az oka. Mondjuk hozzáteszem, hogy síelni a buckás pályán is tudni kéne.. sőt, sokan külön élvezik. pl. én is. Még soha nem láttam olyat, hogy napközben ratrakolnak, és nem is szeretném látni! A kő szar ügy, egyedi eset. Nem emlékszem, hogy ez valamikor is problémát okozott volna. Pechetek volt. A buszozás sem változott, ahogy olvaslak benenteket. Ha már a két négyes liftnél is nagy a sor, akkor tényleg túlterhelt a terep.
Jasnát fejleszeten kellene. Balra és jobbra is lehetne bővíteni a terepet újabb liftekkel és pályákkal, hogy jobban eloszoljon a tömeg.

Most nagy gondban vagyok. Nagyon akarok menni az erdei pályára, de a hossabb út, a buszozás, meg a nagy sorok miatt lehet, hogy inkább Chopok délre megyek.

Hochkar rulez. Szezonkezdetnek, amikor máshol még nincs, meg szezonzárásnak, amikor máshol már nincs hó. De könyörgöm, ha egész nap síelek, de mégsem ég be a combom mire a pálya aljára érek, akkor én elégedetlen vagyok.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.02.09. 15:51
Üdv Minerel kollega!

Én is köszönöm a jó társaságot, mert legalább az jó volt hála Nektek!
A képeket átküldenéd e-mailben is?
szendre kukac eg-solver.hu
Üdv,

Endre
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.09. 08:18
Igen, Zahrádkynál húsz perc, fél óra a sor, hétköznap is. Otupnénél a kabinos tényleg röhej. Ezt a két buktát egyszer mindenki benyeli :) , a lámák meg nyelik folyamatosan.

Van azonban két négyüléses lift, ahol általában nincs számottevő sorbanállás, van amikor szinte semmi. Ezek is 500 feletti szintkülönbséget visznek, ami több mint másfélszer annyi, mint Hochkaron és több Donovaly telemixénél is. Mindkét lift jó freerideolni és erdőzni is! Aki pedig nagyon pörgetni akarja, annak van egy 290 métert emelkedő húzólift a Jasnáról induló négyüléses alatt. Többször láttam, hogy versenyzők csak ezt használták edzeni. Itt sosincs sor, és gyorsabb is, mint a négyüléses. A két pálya amit ezzel be lehet síelni, Hochkar szintű!
(Ha a Konsky Grun is megy, az csak hab a tortán, még rátesz 170 métert, és oldalra igen brutál freeride terepek vannak.)

Jasná a legjobb, nincs mese. Szóljatok, ha valaki tud jobbat. Talán Chopok dél, de ott nem olyan jó az erdő. Persze síelésre jobbat, tudjuk, hogy Ausztria jobban hangzik a barátok, rokonok előtt, a munkahelyen.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.