Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kobak81
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.22. 14:59
Én a hétvégén (szombat+vasárnap) voltam.
Az elején egy közel kilométeres sétával kellett kezdeni, mert csak lent volt parkoló.
Szombaton nagyon jó idő volt, de nagyon sokat kellett várni. A 30 percet egy kicsit túlzásnak tartom.
Másnap már sajnos az idő nem volt kegyes. A hegytetőn nem lehetett látni semmit. Viszont a sorok teljesen megszűntek. Folyamatosan lehetett pörögni. Vasárnap még a Zadne Derese is működött.
A hó minőségével nem voltam elégedett. Lehetett látni, hogy nem olyan rég eső eshetett. A hó teteje fagyott volt. Ez sível talán nem okozhatott problémát, de a deszkánál elég zavart.
Ha valaki snowboard-dal akar nyomulni, akkor előtte gyúrjon vádlira és combra, ha fel akar jutni a székes utáni tárcsással. A vége felé úgy fújtattam, mint egy kazán és kellett utána néhány perc, hogy a combom újra használható legyen.
590 SK volt a napi jegy.
megyesz
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2007.02.21. 21:18
Vasárnap voltunk Juh-n. Az összes lift ment, kivéve természetesen a Zadna Deres liftet, amelyet én még soha nem láttam működni. Ez azt jelenti, hogy ment a gerincre felvivő legújabb lift is. Sajnos elég ködös idő volt, így a kilátásban nem lehetett gyönyörködni. Csak délutánra tisztult ki az idő valamennyire.
A tömeg egész "elfogadható" volt: csak 11 fele kellett 10-15 percet várni az ülős tetejétől felfelé induló korongosnál, egyébként 5 percnél többet egyik felvonónál sem álltunk.
Sajnos a pályák állapota folyamatosan romlik: a webkamerán látható fekete pályán lévő "barna" foltok önmagukért beszélnek. Ami még nagyobb baj, hogy már az erdőben vivő piros pálya lentebbi szakaszain is egyre több a kilátszó gyökér, cserje, stb...:(
Igazán eshetne még egy kis hó...
Persze az erdőhatár felett lévő pályákon lévő 195 cm hó önmagáért beszél, ott tényleg fantasztikus síelni...:)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.21. 20:21
ez is van még:

Chopok South - Kosodrevina
[195cm] conditions very good
8:30 am - 4:00 pm
Lifts Kosodrevina-Lúčka, Predné Dereše and Kosodrevina are open. Lift Zadné Dereše is closed.

Tehát a négyüléses tetejétől induló tárcsás, és az annak a tetejéről a gerincig menő tárcsás is megy. (Északon viszont nem mennek a gerincre menő liftek.)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.21. 12:20
Chopok South - Srdiečko
[95cm] conditions very good
8:30 am - 4:00 pm
Lift Krupová - Srdiečko and 4-seat cableway Srdiečko - Kosodrevina are open.

Ezek szerint összvissz 2db lift működik? :(
Hétvégén nagy volt a tömeg a pályákon? mennyit kellett átlagosan sorbanállni a felvonóknál?
Zsanreno
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.20. 20:40
Csá! Mi is 2007.02.16-án jártunk Chopok Juh-on, a felvonó szivola volt, mint már többen említették. Az ülősről átgyalogolni a "Predné Derese" nevezetű felvonóhoz igen izzasztó volt, szidtuk a szlovákokat, mint a bokrot. Egyébként szuper idő volt, senki sem értette miért nem mentek a felvonók (még a kék pályán "Lúcka" sem, pedig sokan voltak gyerekkel is). Egyébként a haverokkal már évek óta csak ide járunk, a többi pálya már egyszerűen "kevés"-nek tűnik, minden nagyképűség nélkül (itt láthatunk igazi vérprofi síelőket is). Egyébként úgy néz ki, hogy a felvonók működéséről a legpontosabb infót a https://www.jasna.sk oldalon, a Snow conditions címszó alatt lehet leszűrni, bár lehet, hogy ez sem a következő napra vonatkozik.
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.20. 08:50
Sznóbordos elküldöm mailen a fotókat. Mentünk fel szombat reggel a 6üléseshez és nem akartunk annyit lépcsőzni. Elindultunk a tömeg után, akik egy emelkedőn át próbálták megközelíteni az objektumot :) Egy pasi elesett előttem, szétszórt mindent, ami nála volt. Alig bírt felállni, én meg próbáltam kikerülni. Ráléptem egy jégre, elcsúsztam, kicsavarodott a lábam és ráestem a térdemre. Tehát csak ajánlani tudom mindenkinek: inkább lépcsőzzetek :)))
sznóbordos
83 élménybeszámolót írt
83
18 éve tag
2007.02.19. 17:05
szia Judy

igen,már kezdtem aggódni,hogy talán ki is költöztél?:) mi történt? szívesen megnézném a képeket, akár itt, akár az e-mailemen. ha a nevemre kattintasz, látod a mailemet. szia
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.19. 13:50
északon az az alapvető probléma, hogy a B jelzésű ülős nem megy, tehát még a csúcsra vivő húzóliftig se jutsz el 1840 méterre. Csak 1760 méterig jutsz fel, a 2024 helyett. Innen nem hinném, hogy jó 5let nekiállni felsétálni...
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.02.19. 12:21
szia Judy
Jól sikerült...2 nap esés kelés után egész jól belejöttünk...kicsit ciki de a páromnak jobban megy :D
Amúgy minden ok volt...és naon élveztük...sikerült minket is megfertőzni a síelés örömével :D:D:D
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.02.19. 12:09
Sznóbordos: gondolom észrevettem, hogy eltűntem. Nos sikerült összetörnöm magam, igaz nem síelés közben, hanem a pályára vezető úton. Eredmény: egy hét táppénz :))) Egyébként szuper volt minden, szép idő volt, a szállás is nagyon szuper. Készítettem fotókat, ha érdekel, elküldöm vagy felteszem ide, bár nemtom hogy kell.

Silent: nektek hogyan sikerült a síelés? Sajnos nem láttalak, pedig néztelek folyamatosan :))))
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.18. 22:08
A déli oldalon ma járt a gerincre menő húzólift. nem tudom, járt e az északi oldalon is, nem mentem fel megnézni.
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2007.02.18. 21:44
Mi van az összekötő lifttel? Működik már? Állítólag nem megy. Ha felmegyek az ülőssel ameddig lehet, akkor onnan mennyit kell gyalogolni csúcsig? Túrasível vagy hótalppal gondoltam megtenni a távolságot.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.18. 14:15
Amúgy Zahradky hatosnál sztem sem érdemes xarakodni, a négyülőseknél a legdurvább amit vártam (egy vasárnapi napon!) az 5-6 perc volt. És ráadásul szerintem sokkal jobb pályák amiket így be lehet csúszni, aki pedig kezdő, és kéken akar menni, az viszont jobb ha nem megy Jasnára. Vagy kénytelen várni a fantasztikus Otupné kabinosnál vagy a Zahradky hatosnál.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.02.18. 14:10
Ez egy kivételes tél, mikor a környező sípályák meghaltak, itthon is, Szlovákiában is, a tömeg persze a környékről ott koncentrálódik. És mivel ez egy kivételes tél, sajnos hó sincs elég, így természetesen kialakulnak jégfoltok, fűfoltok, sár, és olvadoznak a pályák. Ez sajnos így van. Azért véglegesen szerintem nem kell leírni Jasnát, sztem különösen jó hely, nekem fele olyan messze sincsen, mint a legközelebbi osztrák pályák, és én vissza fogok járni :) Ezzel nem akarok senkit megbántani, de ha ennyien elhatározzátok, hogy jövőre nem jöttök, legalább nem lesz tömeg:P
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.15. 17:52
Igen, a tavalyi szezonnyitón ott jártunk, klassz hely, csendes, gyönyörű környék, pár perc autózással elérhető a Zahradky hatos.
A hotelban tuti a konyha, bőséges, nagyon sokféle reggeli fogással, az uszoda, szauna, infrakabin, egy régi bányászüdülő ez, hatalmas, mint egy erőd, néhol labirintusszerű folyosókkal.
https://sielok.hu/jasna2005.htm
https://sielok.hu/Jasna-fotok.htm
1.jpg
2.jpg
3.jpg
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.02.14. 12:00
1000% maci nyom volt. Úgy nézett ki mint ahogy a könyvekben is ilusztrálva szokták. Völgyből jött, keresztezte a túristautat és ment fel a hegyoldalra. Telefonnal lefotózhattam volna, de eszmbe nem jutott. Inkább húztuk onnan a belünket gyorsan.

Az elvétés abból adódott, hogy mi nagyon szélen szoktunk csúszni, ahol még nincs nyom. A Deres gerincére kioldalazva, túl a használaton kívüli felvonón. Ott pedig a köd miatt átestünk a gerinc túloldalára és nem gondoltuk volna, hogy másik völgyben is kiköthetünk. Most már tudjuk, azóta vigyázunk, mert másnap végig arra küldtük. Megtaláltuk a semmibe vezető nyomainkat is.

Jarabatában Chicko-nál szálsz meg? Az egy jó kis hely és a konyhájuk is korrekt. Csak nem beszélnek a szlovákon kívül semmilyen nyelvet.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.02.13. 11:48
Mi is voltunk hétvégén, biztos találkoztunk is, ha máshol nem, az erdőben. Mondjuk első nap iszonyat szivacs másodmagammal, mert a köd miatt elvétettük a Deres oldalát és nagyon máshol értünk völgyet. 4 óra gyaloglás mélyhóban, stoppolás, de vacsira a Trangocskában voltunk. Viszont találtunk friss medvenyomokat.
Második nap fullos volt, csak kicsit sokan lettek az erdőben. Minden csúszásunkkor találkoztunk valakikkel.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.12. 22:38
Mennyit érveltem a "Miért nem szeretem Szlovákiát" topikban Chopok Dél mellett...

Végre egy vérprofi, aki tudja, hogy mi a dörgés! Keblemre, cimbora!

Lindi
17 élménybeszámolót írt
17
17 éve tag
2007.02.12. 16:49
Sziasztok!
Járt már valaki a Repiska hotelben?
köszi!
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2007.02.12. 14:40
Üdv

Mi is a hétvégén voltunk nagyon állat volt a hó ugyan lent vizes volt de fent jól lehetett menni rajta.
Én vasárnap a kabinosnál 15 fokot láttam a hőmérőn de szeintem csak rásütött a nap.
A tömegről pedig annyit hogy aki teheti ne hétvégén menjen hanem hétközben,mert kb fele annyian vannak.PL Lukovara 1,5 óra alatt értünk fel ez nem semmi.
De amugy nagyon istenit boardoztunk.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.