Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fun Carving tanácsok

ÜZENETEK (71)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.14. 00:33
Erre gondoltál esetleg?
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ahol komolyabban nyomják, az bizony nem egy enyhe lejtésű kék pálya...
Előzmény: (Robin 97963)
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.12.13. 21:56
Nekem egy relatív kemény R11.5-ös léc van és pont tavaly Deux Alpes-ban élvezkődtem vele jókat a kék/pirosokon. Nyilván a kékeken nagyobb lendület kell és jobban rá kell terhelni, hogy úgy menjen ahogy az jó, de szerintem simán lehet velük így is tempót menni.
Persze ha az ember folyamatosan "söprögetni" akar akkor nem lesz olyan tempó mint ha közepes lendülettel haladna normálisan.
Előzmény: (Vid 97833)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.13. 21:28
Látom nem bírja megnyitni. Mindegy . A minden síelőket érdeklő és onnan továbblépve a síőrültek blogjában megnézheted.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.13. 21:25
Ezt épp ma tették fel én csak átmásolom ide neked. Itt nem valami meredek pályán mennek,sőt ! http://siorultek.blog.hu/2010/12/13/27_slow_ski_slow_zone_lassan_csussz_tovabb_e...
Előzmény: (Vid 97892)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.13. 16:25
Az easy valóban nem a brutális keménységet és dinamikát juttatja az eszünkbe... :-)

Egyébként lapos pályán persze, hogy nem lehet folyamatos extrém íveket húzni (legfeljebb lendületből egyet-kettőt), ahhoz meredek pálya kell. Akármennyire is élen fut a sí, nagy terhelésnél akkor is fékeződik, meg valahogy ki is kell jönni az ív végéből. Ha nincs lendület, fekve maradsz...

Bár ha az illető -egyik "kedvenc", "hvcs"-k körében népszerű technikával- beroggyantott térdekkel, hátul ülve, a lécek fölött maradva, többnyire sodródva kanyargásról beszélt, amikoris a menőcsávó belső kezével lenyúlkál a cipője mellé, és markolássza a havat, no azt meg lehet csinálni bárhol. Csak az egy más "stílus". Én majomcarvingnak hívom... ;-)
Előzmény: (Vid 97892)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.13. 14:41
Ez ha jól emlékszem a head big easy volt. Nem tudom ez mond e valamit, de az easy nem keménységre utalal így elsőre. Persze lehet hogy csak nem éreztem rá. Mindenesetre a 13-as sugarú Metronnál nem volt ilyen tapasztalatom. Az nem állt be egy kis döntéstől egyből az ívre.

Elméletben a kis ív (ha tényleg egész mély fordulóról beszélünk) mégiscsak nagyobb fékezőhatású kellene hogy legyen, szóval bár sokan mondták hogy lehetséges, én nehezen hiszem hogy egy kék pályán egy kis sugarú léccel folyamatos földérintős fordulókkal lehetne lejönni. De lehet hogy rosszul gondolom.
A saját lécemmel Lödözalp-ban épp hogy tudtam ilyesmit csinálni egy viszonlag lankás, széles pályán, de már ott is ha picit nem figyeltem, vagy tovább vittem az ívet, lelassultam.
Előzmény: (Lackó 97866)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2010.12.13. 12:07
A mostani szlalomlécek sugara 12-13 méter körül van (hivatalosan a férfi min. 12méter), de akadnak ennél kisebb sugarú lécek is dögivel. Főleg a rövid, csajos lécek között lemennek akár 9m környékére is. Ez a 11-13m már nem számít extrémnek.

Ha viszont valóban extrém carvingra akarod használni,oda kimondottan kemény és rugalmas sí kell, a puhábbak nem bírnak megtartani, kitörnek az ívből, ráadásul el is nyelik azt az enrgiát, amit egy kemény, rugalmas sí visszaad az ív végén.

Mivel mostanra megszűnt a "fun carver" kategória, ezért aki ilyesmire vágyik, az általában szlalomsít vesz magának. (meg gondolom egy Metron B5 is jó, az is kemény dög, bár én még nem próbáltam)

Amit próbáltál, gondolom nem lehetett túl kemény, esetleg ezért lassult be. (vagy furcsa volt a kis rádiusz, és nem engedted tisztán élén futni, hanem belesodródtál?) Bár én elég sokat megyek puha "tanítósível", és azért azzal is lehet élén tempót menni enyhébb pályákon is. Sőt inkább csak ott, mert a nagyobb terheléseket már nem szereti annyira.

Persze egészen másképp kell bánni egy puha, és egy kemény sível, meg a nagyobb és kisebb sugarúval. Meg hát egy-két óra próbálgatás nagyon kevés, egy új -főleg egy komoly- sível idő kell összeszokni... ;-)
Előzmény: (Vid 97833)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.13. 09:07
A 2-vel ezelőtti szezonban kipróbáltam pár órára egy igazi "fun carvert". A sugara ha jól emlékszem 11-12 m volt.
Sajnos a legkisebb mozdulatra beállt a kis körívre, úgyhogy szép íveket lankásabb terepen nem tudtam vele húzni, kék pályán csak egyenesen tudtam normáli tempóban haladni vele, nem úgy mint a saját lécemmel.
Szóval el tudom képzelni hogy egy meredekebb feketén jó lehet vele "lefeküdni" de kék-piros pályán egyszerűen elvette a sebességemet, két forduló után.
Ezek ilyenek, vagy csak nagyon ki lehetett puhulva?
Stani Metronjával (igaz hogy nem volt túl sok időm kísérletezni vele) ilyet nem tapasztaltam, viszont annak azért nem ilyen kicsi a sugara.
Van ilyen elmélet hogy fun carverből csak nagyon keményet érdemes venni?
hunc333
28 élménybeszámolót írt
28
14 éve tag
2010.02.26. 00:07
Ha sokat olvaslak benneteket, a végén még megtanulok síelni (legalább is fejben) :))
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.20. 08:32
Köszönöm a válszat!

Így már értem!
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2009.02.19. 22:40
A különbseg nem az ivek mereteben van, hanem a mozgasban.
Leglenyegesebb különbseg, hogy hosszu iveknel ("hosszúlendület")a felsötest (csipö, vallak vonala)követi a leceket, velük együtt fordul az ivbe.
A rövidlendületeknel viszont a felsötest nyugodt, vegig a völgy fele nez, alatta dolgozik a lab.

Egy szüken sielt hosszulendület ivei akar kisebbek is lehetnek, mint egy hosszan kivezetett rövidlendülete.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.17. 15:11
Kedves Hozzáértő Sporttársak?

Tudja valaki, hogy hol a határ (miben mérhető, van-e definiálva), a hosszú és a rövid ívek között?

Vagy ez elég relatív, és szituációnként, alkalmanként más és más?

Csak érdekesség képpen kérdem?

Előre is köszönöm!

Jó csúszást!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.16. 20:10
Azért az elsőben elég komoly kötésemelések vannak. Lehet hogy beteszek még egy explosiv platnit, biztos már csak ez hiányzik :)

A sofás srác hogyan csinálja azt az ugrálást? Egyszerűen hátraterhel, aztán hagyja visszaugrani?

Jóska63: az esések nagyságával nincs gond :)
Bár a múltkor amikor amikor a léceimmel a kezemben sikerült valahogy leülnöm, az is érdekes volt. A francia ipse aki előtt bemutattam fülig érő szájjal kezdett el magyarázni valamit :)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.02.16. 14:55
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ez nagyon cool:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2009.02.16. 13:54
na ez ha már esel akkor essél nagyot

régen a mogul versenyeken pontot is adtak érte
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.16. 12:26
Jó kis oktatóvideó, de fekvőkanyar az nincs benne.
Hogy érted hogy nem csajozós ha így esek? Gondolod különböző kategóriájú esésekkel más esélyket biztosítok magamnak a mutatványt szemlélő leány/asszonyközönségnél? :)
Egyébként én elég sokat esek, ha egy nap egy esés sem jön össze, akkor az annak a jele, hogy nagyon pihenősre vettem a figurát. De a fekvőkanyaros(próbálkozásos) esések aztán tényleg nem vészesek, általában csak leseggelek, még a léc sem szokott leoldani. (Csak a nadrágomat vagdosom össze.)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2009.02.15. 22:34
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


inkább ezt ajánlom, ezt kövesd az elfekvős ürge elég közel volt az eséshez, és ha kicsit meginog tutti fecózás ha így sielsz az még nem csajozós ha esel

amúgy ezt mindenkinek ajánlom!!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2009.02.15. 17:01
Kis példavideó:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Meg egy deszkás is:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


A deszkásoknak za a szerencséjük, hogy szinte teljesen nyújtva lehet a lábuk. Egyszer ezt még ki kell próbálnom :)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2009.02.12. 23:50
kigyorsítás - hagyod a sít kifutni magad alól magyarúl hátra kerülsz, de váltáskor ugye illik vissza kerülni előlre :-) kis hasizom kérdése némi combbal
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2009.02.12. 15:52
Halihó, sziasztok!

Csak az egységes értelmezés miatt:

- A Befordulást a lécre szoktuk érteni.
- Ha a test előbb forgat be, mint a léc, akkor azt rotációnak nevezzük. Ez egyfajta előfeszítése a felsőtestnek a léchez képest, elősegíti a léc befordulását, egyfajta megelőzés, "szaknyelven anticipáció".
- Amit pump technikának neveztek, annak a hagyományos elnevezése mély tehermentesítés. A kompresszió ilyen mértékű alkalmazása korábban nem volt ismeretes, a hosszában rugalmas és keresztben kemény snowboard és carving sí megjelenése tette lehetővé, illetve indokolttá alkalmazását. Ezzel lehet nagyon extrém módon lecsökkenteni a szerkezetbe épített rádiusz által meghúzott ív sugarát. Érzéssel alkalmazva, (élen marad a szerszám), gyorsító lehet, ha túlzásba viszed, és kikerül élből a léc (sodródás), lassulás lesz a következmény.

Üdv.:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.