Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Superdevoluy
síterep infó oldal
ÜZENETEK (187)Időben csökkenő Időben csökkenő
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.16. 19:41
Heló Tomek

Gyakorlatilag mindegyikpálya bordozható, csak azért néhány felvonó küzdelmesebb az átlagnál
pl meredekség hossz és van egy kimondottan kanyargós /u alakban visszaforduló/ tányéros.
A pályák nagyrésze kimondottan széles.
A merdekebb pályáknál néhány szűk szakasz.
Az egyik kék pálya eléghosszú szakasza egy kanyargós félcső. Rengeteget mehetsz páyák közötti átvágásokban az erdőben szüzhavon vagy az előtted járók nyomán.
A snow park mindenjóval és dilivel vár, ugratók
és egyébb nyalánkságok zenét meg nyomatják alá.
A snowparkban is kék piros fekete pályákat jelöltek ki , olyan mintha egy bob pályán mennél végig. Síléccel is király.
Akár kezdő vagy akár profi találsz magadnak bordos elfoglaltságot
YETI
tomekpapa
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2006.11.16. 17:38
Halihó!
Van valakinek boardos tapasztalata a helyről? Pályák, snowpark, ilyesmi? Ellőre is köszi!
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.12. 21:15
Én másodikán indulok Orcieresba, harmadikán valahol Milánó és Torinó között megyünk majd
egymással szemben a sztrádán

YETI
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.11.12. 11:00
Helló Yeti!

Köszi a válaszokat!

Úgy tudod lenyomni a képeid méretét 100 Kb alá, ha mondjuk egy alap képnézegető program (pl. Irfanview) segítségéval átméretezed, mondjuk 800*600-as képfelbontásra és 70%-os minőségben mented el. Így szinte mindig leesik a mérete 100 Kb alá. De ha nem, hát itt az e-mail címem, ide is küldheted: tobakl@freemail.hu

Kösz a tanácsokat, igyekszem megfogadni. Léccel megyek, bár tudok valamennyire bordozni is, a de ha franciába megyek, akkor csak a síléc jön nálam szóba. Megpróbáljuk a Snowparkot.

Január 26-án indulunk, így a sínapok január 28-február 2-re jönnek ki, ha jól számolom. Február 4-én hajnalban érünk haza. Majd tolok egy beszámolót róla, ha magamhoz tértem az út fáradalmaiból. :)
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.11. 20:12
A több kép felrakása nem sikerült majd ide is rakok aztán csak rájövök hogyan lehet több képet is felrakni.
Devoluy elött lesz egy szűk kanyar és egy kőhíd.
Itt jobbra és balra lenézve a szurdokba láthattok majd egy drótkötelet ez egy viaferrata
nevezetesen a Vertigo azaz a Tériszony útja.

Devoluyban próbáltam meg először bordozni egyszer leküzdöttem magam egy zöld pályán azután úgy döntöttem merev vagyok már hozzá
Viszont síléccen bemenni a snowpakba ok.
Mikor mentek ?
YETI
SuperD-012.jpg
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.11.11. 19:28
Heló Tobi

Devoluy árban , főleg a hegyi vendéglőkben olcsóbb mint Valfrejus, Loup felé lemenet a Loup Traken jó kajálni napközben 2.80 egy dugigrakott bagett hússal, salátával.
A hosszú házak aljában nem annyira olcsó de az élelmiszerbolt mellett van egy büfé szerű képződmény.
A képeim elég nagyméretűek és ide 100kbt lehet feltenni
Küldök néhány képet
YETI
SuperD-052.jpg
SuperD-007.jpg
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.11.10. 22:05
Na, megint itt.

Szóval döntöttünk, ide megyünk. Arra kérném az itt jártakat (Yeti vagy Vid), vagy bárki, aki volt a síterepen, hogy toljon már be pár képet. Pályák, apartmanok, vendéglők.

Mivel diákcsoportban megyünk, várhatóan lesz pár bulisabb egyén is. Ilyen téren mik a lehetőségek? Árak, milyenek?

Előre is köszönöm a válaszokat!
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.10.27. 21:08
"A hátsó JEUX pályán éjszaka felmenni a Lavoir-hoz közben bemenni lámpával a Maginot vonal katonai alagutjaiba amik ilyenkor csodálatos jégbarlangok
Vagy Aussois felé a Viktor Emanuel erődben is
lehet túrázni."

Basszus, mit hagytam ki... Erről nem is tudtam, pedig imádom a haditechnikát, konkrétan a II. világháborút! Ez a része különösen érdekel. Milyen állapotban vannak? Le is mentem ezen a pályán, bár én levágtam a nagy jobbkanyart és pont a Lavoirnál jutottam ki. Onnan merrefelé találhatók az erődök? Leírnád? Mert ha esetleg mégis odamegyek, akkor nagyonis érdekelne. Ha marad Superdevoluy, akkor természetesen írok róla beszámolót. Ha Valfréjusba, akkor is.

Amúgy tavalyról is van egy beszámolóm, esetleg beírjam Valfihoz?
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.10.25. 19:02
Szia

Valf-ban nagyon szeretem a túrázást. A hátsó JEUX
pályán éjszaka felmenni a Lavoir-hoz közben bemenni lámpával a Maginot vonal katonai alagutjaiba amik ilyenkor csodálatos jégbarlangok
Vagy Aussois felé a Viktor Emanuel erődben is
lehet túrázni. Síelni viszont Devoluyba mennék
inkább
Azért majd írd meg a tapasztalataidat YETI
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.10.25. 12:03
Yeti és Vid, köszi a válaszokat.

Mondjuk érdekes, mert azt írod, hogy jobb, mint Valfréjus, Vid meg azt, hogy nem igazán jó. Igazából én is e mellett döntenék, de ha V-be megyek, ott van átsízési lehetőség La Normára (sok jó pálya és sok erdei), meg Val Thorensbe is, amit ugye nem kell minősítenem, míg Superdevoly esetében nincs ilyen lehetőség.

Emiatt lehet, hogy Valfit választom. Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.10.23. 12:56
Tobi: A témaindítóban leírtam a véleményemet, sajnos elég sok a vízsintes szakasz. Két pluszpontja lehet, ha már jól síelsz:
Van egy függőleges-szerű fekete pálya, amit azonban ritkán nyitnak meg, és nehézkes visszaliftezni a tetejére.
Azonkívül egy jó kis erdei szakasz is fellelhető.
Hogy mi melyik szálláson voltunk, arra már nem emlékszem, de kellemesek voltak.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.10.20. 20:57
Én jártam Valfrejusban januárban és márciusban is több évben. Teljessen jó volt 2003-ban és 2004-ben óriási hó csodálatos idő.
Devoluy más kategória síelésbőől sokkal jobb
több pálya és nagyon változatos. Ha végig ki tudod próbálni a 100 km.t akkor is egész más ugyanazon a pályán reggel elsőként lemenni és este a legutolsó felvonó bezárása után a liftkezelőkkel együtt lecsúszni a szállásig
Márciusban voltam két évben is Devoluyban az idő
nagyon jó volt azaz feketére égtünk míg a pályák még nem rogytak meg. Januárban lehet hogy necces az időjárás, számíts arra hogy gyakorlatilag csak ülőszékes vagy tányéros felvonóval kell közlekedni, tehát a hideg csontig hatol.
A fenti éttermek olcsóbbak mint Valf-ban !
Szállás a szűkebb kategória !
Sokan panaszkodnak a Francia modorra de tudni kell . hogy a takaritók a vendéglősök sőt a recepciósok nagy része főleg akikkel mi találkozunk mind vendégmunkás és saját kisebbségi érzését hárítja tovább.
Olcsó Devoluy mert egyszerű mint a faék.
Ha ezerrel síelni akarsz válaszd !
Egyébként mi februárban Orcieres-be megyünk
és tok vonó utazás szállás síbérlet kaja 80000
Imádom az Olaszokat de oda nem tudok elmenni ennyiből egy 20 km-es terepre sem
YETI53
Tobi
80 élménybeszámolót írt
80
17 éve tag
2006.10.18. 17:31
Érdekes az itt folyó vita. Szóval ha valaki csak azért nem megy el Franciaországig, merthogy messze van, hát akkor ne is menjen. Nem utazik annyit, de nem is síelhet Ojrópa legjobb síterepein. Véleményem szerint igenis megéri. Össze sem hasonlítható egy szlovák, vagy osztrák sítereppel. Arról nem is beszélve, ha Ausztriában jó terepre szeretnél menni (nem ilyen Annaberg, Mariazell, Nideralp), akkor igenis rendesen be kell menni Tirolba, de legalábbis Salzburgba. Az már elég messze van, nekem békéscsabaiként már 1000 km körül csak odafelé... És nem az érintett terepeket akarom fikázni, de ha az ember elmegy egy igazán jó helyre, akkor a jóról nehéz leszoktatni.

Lehet, megszállott vagyok, de nekem megéri 1600 km-t utazni egy igazán jó kis élményért.



Vid: Lenne olyan kérdésem erről a helyről, hogy szerinted aki már igen jó síelő, annak megéri oda menni? Mert én speciel pontosan a hosszú pirosakat keresem, szertem, ha technikás egy pálya, és az erdei szakaszokat se vetem meg. Amire allegriás vagyok, ha egy pálya végig buckás, vagy sok vízszintes szakasza van. Tehát milyen jellegű pályái vannak? Tavaly jártam Valfréjusben, az nem nyűgözött le, amikor átmentünk La Norma-ra, meg Val Thorensbe (jó, az más kategória) azok nagyon tetszettek. Igaz, rengeteg hó esett, tavaly március 3-tól 10-éig egyfolytában, mindennap, összesen 120 cm, ezért egy csomó pálya síelhetetlen volt.


És két lehetőség közül választhatok idén, az egyik ez, a másik mg Valfréjus. Árban nagyjából hasonlóak, de míg Valfi március közepén 60 000Ft/fő, addig Supi január végén, és ez az ami feltűnt. Hogy valami miatt olcsónak kell lennie, de miért az?

Várom válaszod, előre is kösz!
Loreena
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2006.10.18. 16:46
Sziasztok!

Ha minden jól megy január végén megynk síelni Franciaországba, Superdevoluy / La Joue du Loup -ba....

Tapasztalatokra lennék kiváncsi.. milyen a franciák hozzáállása?
Ha vannak, akkor képeknek is örülnék.

A Résidences et Chalets la Crête du Berger elnevezési apartman komlexumba megyünk. Az is érdekelni, h itt milyen az apartmanok elosztása.

Légyszi, aki volt arra ossza meg velem a jó és a rossz tapasztalatokat.

Köszönöm

Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.27. 21:50
Elfogadom a logikát: Nem fogok oda menni, mert túl messze van... :-)
Ezzel viszont vitáznom kell:
"Nem költségigényes, ámbár ha valaki komolyan síel akkor a személyes felszerelésének ruhának aláöltözetnek és lécének évi költsége nagyobb tétel mint maga a síút !"
Ez kétféleképpen lehet: vagy minden év végén kidobja az ember a felszerelését a kukába, vagy nagyon olcsó/ingyen síutat szerez (pl. sípálya mellett lakik). A második nekünk sajnos nem sikerül. A síléc, bot, bakancs, kabát, nadrág, kesztyű, szemüveg közül mindegyik sokkal tovább bírja, mint egy év. Én két pár lécet hurcolok magammal, a fiatalabbik 3. szezonos, a kabátom 3 éves, a kesztyű és szemüveg 2, a bot 7, a bakancsot le sem merem írni. Ezek szerint én komolytalanul síelek, bár szerintem nem ezen múlik. Annak ellenére, hogy mindenféle költségcsökkentést alkalmazunk (éves szezonbérlet, hüttézés minimalizálása, "olcsó" magánszállások, többen egy kocsival stb.), a síút nálunk sajnos a többszörösébe kerül a cuccnak.
Azért én örülök, hogy másnak bejön Franciao.
Vid:
Nagyon pozitív a hozzáállásod a felvonókhoz, ilyet még senkitől sem hallottam. (Az én véleményem is pont az ellenkezője.)
Jó síelést mindenkinek!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2006.03.27. 19:38
Amúgy az én írásom szerintem kifejezetten felkelthette a figyelmét azoknak akik nem szeretik a meredekebb lejtőket(én azért elég sok ilyen embert látok), szóval nem egy szimpla fikázás volt. Szerintem is csak érvekkel érdemes vitatkozni.

Én egyébként jobban kedvelem a tárcsás felvonót mint az ülőset, mert fölfele is lehet akár szlalomozni, de legalábbis síelni, csak zavar hogy lassúak, meg kicsi a kapacitásuk. Ki kéne találni egy gyorsulós tányérost, és akkor megoldódna a probléma.
YETI53
119 élménybeszámolót írt
119
18 éve tag
2006.03.26. 07:00
Hát ez érdekes! "Nem tetszik mert messze van...."
Szerintem logikusabb " Nem megyek mert messze van..." Egyébként a március 15-íhéten voltam kint és nekem tetszett meg még 50 barátomnak akikkel együtt mentem már másodszor Devoluyba.
Érveim: kezdőtől a versenyszintig megfelelő pályák,hosszúak az időjárás függvényében jól karbantartottak , jók a FUN Parkok és kemények a feketék is( bár van síterület természetesen ahol hosszabbak is vannak )A lezárt pályákat csak versenyre és edzésre használják,és Devoluy-nem lavinás terület, a szüzhavazás nem megdolgozott pályán nem tilos mint a pálya melletti sízés sem.

Nem költségigényes, ámbár ha valaki komolyan síel akkor a személyes felszerelésének ruhának aláöltözetnek és lécének évi költsége nagyobb tétel mint maga a síút !
De maradjunk Devoluy-nál Kényelmesebb lenne gyors
ülőszékesekkel és kabinos felvonókkal elérni a legfelső régiót, lehetnének tágasabbak a lakások, lehetne a dupla ágyakon két takaró.
Januárban nagy hidegben biztosan kifagy az ember amíg felér.
Szerintem arra való a fórum, hogy ezeket a tapasztalatokat kicseréljük és mindenki felkészültebben induljon útnak bármelyik síterepre
Jó sízést mindenkinek a fennmaradó néhány hétre és a gleccser sízőknek a nyárra !
YETI 53
Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.25. 21:43
Nekem nem tetszik egyik Franciaországi síterület sem, pedig még semelyiken nem voltam soha. Pusztán azért, mert több mint egy napi járófölre van mindegyik. De lehet, hogy van aki szeret messzire utazni, világot látni, és élvezi a buszozást. Számomra az ilyesmi büntetés lenne.

Remélem nem sértek meg senkit a véleményemmel, és vérnyomásproblémát sem okozok senkinek.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2006.03.25. 13:11
Ha valakinek van véleménye és főleg személyes tapasztalata,az igenis írja meg.Ennek a fórumnak ez lenne a lényege és nem az hogy mások véleményének a kritizálásával írkáljuk tele.Akkor azt kell leírni, hogy te is voltál ott,és te ezt meg ezt tapasztaltad és neked ezért meg azért nagyon tetszett.És ha sok pro és kontra vélemény van,akkor abból mások esetleg tudnak okulni.
Adr3n4l1n
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.03.25. 12:27
Egyetértek hajnick-al!
Tipikusan a "van egy fórum ahol lehet fikázni, meg vagizni; hogy nekem ez sem jó, meg az sem, de azért minden évben oda megyek" kategória.
Hát, van aki nagyon ráér és szeret beszélni/gépelni:)
ja, és igen, tényleg vérlázító.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.