Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowbike

ÜZENETEK (283)Időben csökkenő Időben csökkenő
bazsa (snwbrd, frrde, bckcntry)
223 élménybeszámolót írt
223
16 éve tag
2010.01.20. 22:09
helló Snowbiker,

idővel szerintem érdemes majd kicsit fejleszteni ahead-osra az első teleszkópot, mivel az azért jobban bírja a strapát (masszívabb)!
sok sikert!
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.20. 21:36
Akkor már elsőre többet tudsz a felvonózás örömeiről mind én aki három éve csinálom. Ahogy már írtam állva a sícajgával a kezemben!!! húzatom magamat végig. Így ott is van izomlázam ahol normális síelőnek nincs. A telókhoz annyit, a lelkemre kötötték, hogy koppanásig nem üthet be. Azaz ha nálad ezt csinálja, vagy növeld a számát, vagy az erősségét, vagy rugóztasd mint a gyári. Mert egyszer nagyon messze a síhét első napján adja majd meg magát amikor már bátor vagy, és hát bizony ugye az a méreg nem a ciánkáli.
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.20. 18:12
Az egyik kis szlovák pályán, úgy kezdtem, hogy a felvonókezelőnek megpróbáltam elmagyarázni, hogy síbiciklizni szeretnék a pályán. Először nem értette aztán megkérdezte, hogy van e motor rajta, aztán szerintem le akart rázni és azt közölte, hogy itt csak síelni, vagy snowbordozni lehet.
Nem akartam feszegetni a hurt, ezért átmentünk a 20 km-rel arrább lévő, mellesleg ugyanazon tulajdoni körhöz tartozó pályára. Itt nem kérdeztem semmit, csak megvettem a napijegyet és beálltam a felvonóhoz. Ekkor a kezelő megkérdezte, hogy akarok feljutni a csákányossal? Erre én beakasztottam a derekamhoz és elindultam. KB.a felénél kiestem. Sebaj! A következő fél órában minden pozícióját kipróbáltam a felvonózás kámaszutrájának. A legjobb az volt, hogy állva metem, a cajga a lábam között úgy, hogy a kormány a combomhoz ért, igy a kezeimmel sem kellett tartani.
Tennék fel videót, de mnég nem jöttem rá, hogy kell.
DSCI4451.JPG
DSCI4431.JPG
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.19. 20:40
Tegyél fel egy teljes értékű képet a síbiciklidről! Lécci, lécci, lécci.
Nagyon örülök az örömödnek, elszántságodnak, hogy megcsináltad. Gratula. Ott nem piszkáltak érte a dolgozók?
Tudod mint a franciák!
A haver meg szót fogadhatna, a farokcsonttörés annyira nem vicc, el sem hiszed. Még három év után is kétszer annyira fájna ha seggbe rúgnál. Szégyenemre vettem egy "protektor bugyit" - és ez nem vicc -. Na most viszont zakatolhatok is rajta.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.17. 19:19
Meg kell kérni a szerkesztőket, hogy csináljanak snowbike piktogramot is:-)
Előzmény: (snowbiker 80512)
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.17. 18:22
Voltam tegnap Kassa mellett lévő Jahodna nevezetű sipályán, ahol nagyon jó hóviszonyokkal szembesültem. Az örömömet nagyban tetézte, hogy kipróbálhattam az új (salyátgyártmányú) hóbringámat. Várakozáson felül teljesített. Így összrugózással, teljesen más az élmény, nem úgy a haveromnak, aki a régi merevvázas kreálmányommal próbálkozott. Estére a farcsontja teljesen bedurrant, amiről Abatman jutott eszembe, mivel neki is volt hasonló élménye.
Nagyon sok tapasztalatot szereztem, a felvonózás terén. Eleinte több bajom volt ezzel, mint a lesiklással. Nem is gondoltam, hogy ilyen gyorsaságra képes a szerkezet. Ha beleültem a hegybe, megelőztem a legjobb sízőket is, viszont a megállás miatt önfegyelemre intettem magamat.
Egyszóval nagy élményekkel gazdagodtam és az is biztos, hogy a síelés már csak a második helyre szorult, a téli sportok rangsorában számomra.
DSCI4467.JPG
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.10. 22:40
A BMX vázak újragondolása:-) Valószínű sose gondolta a váz tervezője, hogy teleszkop fog belekerülni...Pofás darab lett gratula.
Előzmény: (snowbiker 79346)
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.10. 21:58
Szakadt az eső. Illetve nem is igaz, durva felhőszakadás volt fatyán. Kb 2 órát bírta a hiper-szuper olasz síruhám, aztán 10 perc alatt minden pólusán kezdte beengedni a vizet. Feladtam,hazajöttem.
Nagggyon jó a cajga, szerintem erőltesd a telót az ülés alá. Abban a két órában figyelgettem rendesen dolgozik, azaz kanyaronként teszi a dolgát, így sztem nélkülözhetetlen. Kicsit rövidíted a nyereg alatti váz csonkját, kap egy átmenő furatot, és mehet is bele a teló. A kész nyereg a végén vízszintes legyen, ha szárazon talpára állítod.
A gyerekléc gyenge. Bár nem tudom miért de amikor az új lécpárt szereltettem a régi rögzítő talpakra a "mester" vmilyen kiselőadást tartott a vékony de erős lécemről, az anyagáról, hogy miért pont olyan, de sajna egyik fülemen be másikon ki, már nem tudom visszamondani.
Előzmény: (snowbiker 79346)
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.10. 20:09
Sziasztok.
Abatman milyen volt a síbicajozás, vagy síelés? Én szombaton mentem volna a szlovákokhoz, de az időjárás miatt ,inkább elhalesztottam a jövő hétre.
Úgy saccolom, hogy addigra a hóbringám is elkészül. Most így néz ki, talpak és hátsó lengéscsillapító nélkül.
Ma le akartam ütni a vaterán egy 90 cm-es snowblad-et, de megelőztek. Szerinted az jó lenne talpnak? Vagy gondolkoztam sima gyerek leceken, de nem vagyok biztos benne, hogy elég erős lenne-e? Mi a véleményed?
DSCI4420.JPG
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.09. 12:49
Annyira azért nem néztem meg tüzetesen de azok a piros alkatrészek mintha nem lettek volna rajtuk.Nem szándékozom kipróbálni maradok a síelésnél,csak ha tehetem lefényképezem őket érdekesség gyanánt.
Előzmény: (abatman 79138)
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.09. 08:23
Nos ha a 60043-as üzenetben jelzett sárga Nassfeldi valamiről beszélünk, azt javaslom nézd meg a képet, hogy megjegyezd melyik snowbikeot NE próbáld ki. Ezt csak azért írom le mert nekem van a ugye saját aminek az egyik rugóproblémájakor, ha már addig elmentem, béreltem egyet. Akkora a különbség, inkább jöttem volna haza. Azok a gumilabdacsok amivel megoldották, vagy meg akarták oldani a rugózást, valami ellenőrizhetetlen, irányíthatatlan, és ezért számomra élvezhetetlen, koordinálhatatlan tengést-lengést vagy mit csináltak alattam.
Egy vicc a gázrugós teleszkópok, és megvezetett tengelyek után.
A beülésről annyit, hogy mindig arra a szélére kellene szerintem helyezkedni amelyik kifordul alólad és tőled távolodik a kiszálláskor. Azaz, ha a végállomáson az ülős balra kanyarodva indul vissza, akkor Te a jobb szélén ülve, jobbra le tudsz fordulni az ülősről, a snowbike pedig a jobb kezedben van az ülőpad jobb oldaláról lógatva, kiszálláskor a lábadon levő bigfoot szerű rövid lécekkel csúszol ki jobbra, míg a pad balra elfordul. Sztem így egyszerű. Nekem ez jön be.
Előzmény: (maci-laci 79131)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.09. 07:31
Igen Obertauern.Mellékesen szép sárga bringák voltak és a beülős bal szélére helyezkedtek külön-külön a srácok és úgy mentek fel.
Előzmény: (abatman 79111)
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.08. 23:17
Na látod, ezt mondogatom itt pár éve. Ahol normális, barátságos, emberek laknak, ott fel sem merülhet probléma gyanánt az eszköz tiltása. Na de nekem, na de meg akkor a franciáknál? Micsoda botrány lenne, ha mondjuk itthon a parkőr nem engedne egy mozgássérült kocsit a ligetbe, mert 'mittudom én tönkreteszi a gyepet? Nálunk felkoncolják, pellengérre állítják, kiközösítik, még az RTL klub is rajta lovagolna. Engem ott, akkor három sírégió elzavart a franciáknál. Amúgy mi az az Ot? Obertauern?
Előzmény: (maci-laci 79105)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.08. 22:23
Ot-ben láttam kettő hóbringást de nem volt időm lefényképezni őket.Simán engedték használni a szerkezetet.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.08. 20:20
Egy korábbi kérdésre a válasz:
FOX teleszkóp, 300 X 235 van a rugóra nyomtatva amiről őszintén megmondom fogalmam sincs mit jelent. Majd egy profi cajgás megmondja. Viszont ennél csak jobbat tegyél be, a rosszabbal szenvedni fogsz, lásd a történeteimet.
abatman
70 élménybeszámolót írt
70
18 éve tag
2010.01.08. 19:19
Szia. Azonosak elől, hátul. A lécek 1 méteresek pontosan, a carving kialakítás miatt 116 X 100 X 116 a szélességük,9.94 radius, a múlt évi lécpár modelljük.
A rögzítő pánt középpontja elölről 58 cm-en azaz nem középen van!
Holnap kiugrom vele Mönichkirchenbe oda autópálya nélkül eljuthatok, igaz kb 1 órányira van a határtól.
Az ülés 58 cm hosszú, ha sikerül feltölteni láthatod, a lábtartó 15 cm-re van a talajtól szárazon. Én pedig Vas megyei vagyok, ezért kicsit könnyebb Ausztriában síelnem. Ennek csak az szab gátat, hogy ellentétben vezetőinkkel én látom illetve érzem a recessziót, idén úgy kaparom össze a családi síelésre valót. Majd spórolok máshol.
Amúgy bár én szívesen adom a saját adataimat a snowbikeról, de sztem minden típus, és minden fajta más és más, így az adatok is mások. Szerintem az elvet és a technikát próbáld másolni, amúgy meg kényelmes legyen.
Előzmény: (snowbiker 78967)
CIMG2698.jpg
CIMG2699.JPG
CIMG2697.JPG
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.07. 21:51
Szia Ferenc
Ha megtalálod a rajzokat és felrakod a fórumba, nagyon megköszönöm.
Abatmantól, még azt kérdezném, hogy milyen méretűek a bicaj talpai?
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.01.07. 08:55
Előzmény: (snowbiker 78770)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.01.06. 23:29
Szia Snowbiker!

A műszaki könyvkiadónak volt egy barkácskönyve, a címe talán: "Sport, kemping, hobbi" Az eredeti kiadás kb 1975-ben jelent meg Csehszlovákiában.

Ebben volt egy cikk a hóbicaj készítésről. Tervrajzok, méretek, ahogy kell.

Nem hinném, hogy ez a legmodernebb shape lenne, dehát...
Arra emlékszem belőle, hogy a rugóstag egy Verhovina teló volt. Tudom, nem könnyű.

A neten, vagy a könyvtárban rá lehet találni.
A könyv a szüleimnél van, ha meglátogatjuk öket, elhozom és beszkennelem neked!

Üdv:

F
Előzmény: (snowbiker 78770)
snowbiker
113 élménybeszámolót írt
113
14 éve tag
2010.01.06. 22:14
Szia Abatman.
Ha van még türelmed hozzám, akkor kérdeznék pár dolgot.
Az ülés hossza érdekelne, az alakja alsó nézetből, azonkívül a nyereg forma hosszára lennék kíváncsi. Most az ülésnél tartok. Vettem egy alu BMX vázat, az lesz az alap. Gyári talpakat max jövőre veszek, idén már nem futja rá.
Ja, még kérdezek: a lábtartó milyen magasan van a talajtó?
Előre is köszi.
Te még az idén nem is használtad? Az ország melyik részén laksz?
Minden jót!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.