Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Val di Fiemme

ÜZENETEK (129)Időben csökkenő Időben csökkenő
balumaci
30 élménybeszámolót írt
30
13 éve tag
2012.02.09. 04:21
Na végre kiderült hogy a tettes visszatérhet a tett színhelyére :))
Reszkess Bellamonte, mert márciusban támadunk:))) Juhééééééj
Liv77
54 élménybeszámolót írt
54
13 éve tag
2011.02.06. 23:40
Sziasztok!

A héten Val di Fiemmében voltunk, Teseróban volt a szállásunk, és 6 nap alatt besíeltünk ami belefért a környéken! Első nap Bellamontén voltunk, jól kezelt, széles, napos pályák, nagyon tetszett. Második nap Pampeagoban síeltünk, Ski Center Latemarban, nekem ez lett a kedvencem, sok, változatos pálya, izgalmas rodeo pályák, 50 centért időmérő síversenyt lehet rendezni két kijelölt pályán, a 42-es felvonó melletti pályán lévő hüttében pedig zárás után mindig volt buli. Előtte érdemes még világosban a 25-ös piros pályát tesztelni, mert buli után sötétben már viccesebb síelés:) Harmadik nap elmentünk egy kicsit távolabb, és megcsináltuk a zöld körös Sella Rondát, ami inkább túra volt, mint síelés. Negyedik nap Cavalesébe mentünk az Alpe Cermisre, itt is nagyon tetszettek a pályák, szép hosszú kék, és piros, na itt a feketét nem mertem végig csúszni, mert elég hosszú és combos:) Ötödik nap visszatapsoltuk Latemart, utolsó nap pedig ismét túráztunk egyet Cortinára, ahol szintén régen esett friss hó, de a pályák jól kezeltek és csak a fekete felső szakasza volt foltokban jeges. Itt elég combosak a piros pályák is, és többnyire árnyékosak. Tartalmas egy hetet töltöttünk síeléssel, szívesen visszamennék majd ebbe a régióba!
Val-di-Fiemme-2011-062.JPG
Val-di-Fiemme-2011-069.JPG
Val-di-Fiemme-2011-086.JPG
Val-di-Fiemme-2011-092.JPG
flaszlo01
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2011.01.07. 09:37
Jók a képek!

László
Előzmény: (G67 102555)
flaszlo01
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2011.01.07. 09:36
Előre is köszönöm!

Közben érdeklődtem másfelől is, nagyon jó idő és pályaviszonyok voltak mostanában.

László
Előzmény: (csabor 102544)
G67
34 élménybeszámolót írt
34
16 éve tag
2011.01.06. 17:43
Mi szombaton jöttünk haza Bellamonte-ról. Egész héten sütött a nap, a pályák kifogástalanok. Pár kép kedvcsinálónak:
Előzmény: (flaszlo01 102464)
PC290001.JPG
PC290005.JPG
PC290013.JPG
PC300010.JPG
PC310011.JPG
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2011.01.06. 16:41
Engem is érdekel minden infó. 9.-én megyek.

László, ha lesz a helyszínen net, nagyon szívesen küldök majd tájékoztatást a körülményekről.

Csabor
Előzmény: (flaszlo01 102464)
flaszlo01
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2011.01.06. 10:33
Sziasztok!

Volt valaki itt mostanában? Mi 15-én megyünk, ezért érdekelnének a körülmények...

Üdv.László
lyrics
30 élménybeszámolót írt
30
20 éve tag
2010.11.27. 16:21
A webkamerákon látszik, hétvégére kinyitottak.
Csak így tovább :)

Két hét múlva megyünk, jön még valaki errefelé.
admin2
482 élménybeszámolót írt
482
Moderátor
2010.11.23. 10:09
Felhozom ezt a topikot, mert sok friss anyagot kaptunk Val di Fiemméből:

Versenyek és programok a 2010/11 téli szezonban:
https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/val-di-fiemme-esemenynaptar/

Különleges téli csomagajánlatok:
https://sielok.hu/rovat/akciok/cikk/val-di-fiemme-csomagajanlatok/

Várjuk a beszámolókat!
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2009.11.01. 21:36
Szia, nekunk Livignoban volt problemank egy helyi olasz utazasi irodaval. A foglalasnal problemaztak, hogy 1-gyel tobben voltunk egy apartmanra. (Volt 2db 2 eves es egy 3 eves gyerek a tarsasagban.) Azt magyaraztak, hogy az apartman X szemelyes es a gyerek is egy szemely -> nem korrekt ha X+1-en foglaljuk ... Rafizetessel se engedtek. Vegul belementek, es nem is kellett rafizetni. Ez egeszen a foglalasig tartott, a helyszinen SENKI nem ellenorizte, hogy hanyan vagyunk, senki nem problemazott, az apartman akkora volt, hogy nagyon boven elfertunk ... Szoval szerintem nyugodtan vigyetek a 8 eves gyerekt meg egy matracot halozsakkal, nem kell majd senkinek a "kocsiban" aludnia ... Az a gond, ha jol ertettem, hogy az olaszoknal valami torveny veszi ezt nagyon szigoruan, hogy a gyereket is felnottnek kell vennie a szallasadonak. Az osztrakok ilyen teren mar a foglalasnal sokkal rugalmasabbak ...
Előzmény: (maxi22 72512)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.10.31. 20:19
Igen. A pampeagoi hütte tényleg a legnagyobb ahol valaha jártam.
http://www.ganischgeralm.com/
Cavalese azonban semmi különös. Decemberben azonban tényleg aranyos betlehemet csinálnak és a karácsonyi hangulat valóban nagyon jó.
Cermisben az olimpiai pálya nagyszerű, de egy nap elég belőle. Én inkább Latemar-Pampeago-Obereggen összekötött pályáit szeretem. Bellamonte pedig a kezdőknek a legideálisabb. (A két alsó hosszú kék pálya.)
De ne felejtsük el Passo Rollet se, bár utazni kell egy keveset....
Kár hogy ebben a szezonban kimarad!
maxi22
6 élménybeszámolót írt
6
16 éve tag
2009.10.31. 18:14
Sziasztok

Lenne egy kerdesem,lefoglaltunk egy 8 szemelyes apartmant Tesseroban a Lagoraiban ,tavaly is ugyanott voltunk es nagyon tetszet a problemam hogy idokozben 8 helyet 9 en lettunk,en megkerdeztem az utazasi irodaban hogy mit lehetne teni ,ott azt mondtak hogy nem lehet megoldani a dolgot vagy lefoglalunk ket 5 szemelyes apartmant vagy keveseben megyunk ,vagy elmegyunk sajat felelosegre ,ok nem tudjak garantalni hogy megengedik e ott hogy tobben szaljunk meg az partmanban termeszetesen kifizetnenk a plusz szemlyt aki amugy egy8 eves gyerek.Azt szeretnem megtudni hogy volt e valaki hasonlo helyzetbe arrafele es az olaszok hogy reagalnak erre ,merjunk e elindulni?
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2009.10.01. 13:08
Hello,
én tavaly karácsonykor voltam Fiemmében, Cavaleseben volt a szállásunk, emlékeim szerint jár síbusz a Fiemme völgyben biztosan, amivel a Latemart el tudod érni (a Predazzoból induló kabinossal). Pampeagoba, és Bellamontéba is biztosan megy busz, de azokat nem ismerem (főleg kocsival közlekedtünk). Cavalese gyönyörű hely, és nekem személy szerint az Alpe Cermis tetszett legjobban a környék pályái közül, a baromi jó fekete pályái miatt, és a tömeg is elkerüli. Persze kezdőknek is van elég kék pálya, de nekik inkább Bellamonte vagy Latemar az igazi (Bellamontéba csak frissen vaxolt lécekkel érdemes menni, olyan lapos és hosszú pályái vannak). A legnagyobb királyság viszont a Pampeago tetején lévő disco, ahol este 8-ig zajlik az élet (a legnagyobb party, amit sípályán láttam), a végén pedig ratrakkal lehozzák az ittas tömeget a hegyről (a bátrabbak és kevésbé ittasak bányászlámpával a fejükön lesíelnek a sötét pályán). Amikor először voltam ott 2001-ben, még nem voltak ratrak-járatok a buli végén, hanem a hegyimentők vadásztak le mindenkit egyesével a pályákról, aki nem tudott a saját lábán (vagy lécén, deszkáján) lemenni.
Ciao Italia:)
sky bin
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.09.16. 22:17
Hello!
Ha a szállásom Cavalese-ben lesz, síbusszal el tudok-e jutni a környező pályákra, úgymint Latemar, Bellamonte, stb., vagy kocsikáznom kell, amit nem szeretek? És ha igen, mennyire jó a síbuszösszeköttetés, milyen gyakran mennek és milyen gyorsan érnek oda?
Köszönöm, ha tud valaki segíteni.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2009.07.29. 09:30
Összesen 23 km pálya tartozik hozzá, bővebb infó itt: http://www.skiinfo.it/Informazioni-Localita/AlpeCermis-EITALPECERM-103-it.jhtml

Nem egy hatalmas pályarendszer, de 2 napra biztosan ideális célpont. A Cavaléséből induló kiskabinossal örök emlék marad az utazás, tériszonyosok inkább hunyják be a szemüket.

A síbuszos összeköttetésre nem emlékszem, mert mi a saját buszunkkal utaztunk a pályarendszerek között.
baldwin
37 élménybeszámolót írt
37
16 éve tag
2009.07.28. 21:59
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, mennyi pálya tartozik Cavalese faluhoz? ill. a többi pályarész milyen messze esik? autóval mennyit kell menni? van síbusz?

kösz
baldwin
eszamely
1 élménybeszámolót írt
1
15 éve tag
2009.03.17. 16:26
Március 21-én idnulok Budapestről Val -di -Fiemebe és az autómban van még kényelmesen három szabad hely, ehhez keresek utastársakat. Visszaút március 28.
Dietrich
11 élménybeszámolót írt
11
17 éve tag
2009.02.17. 10:10
Különféle síbérletek léteznek, mindre rá van írva, hogy hová érvényes. Létezik kombinált és egyedi is. Pl a Dolomiti Superski jó ide is.
Vöri
23 élménybeszámolót írt
23
17 éve tag
2009.02.01. 19:51
Köszönöm, misto !
Kérek tőlük ajánlatot.
misto
21 élménybeszámolót írt
21
17 éve tag
2009.01.23. 10:42
maxi22 !

Szerintem is jó a síbérlet mind a 4 síterepre. Az én kedvencem az Alpe Lusia-Bellamonte ,az összes síterep közül,ahol eddig voltam, ez jött be leginkább,a hegyikocsmák hangulata és a pályák minősége egyaránt szuper !
/Igaz mindig nagyon jó hóviszonyok uralkodtak,amikor ott voltam/

Vöri !

Mi Predazzoban a Residence Majestic-ban szoktunk megszállni,jól felszerelt apartmanok,finn és infraszauna,római és török gőzfürdő,uszoda és szolárium használat jár az apartmanokhoz,a társalgóban ingyen wi-fi,mindez kedvező árakon.

http://www.intersi.hu/index.php?page=szallas&szid=111
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.