Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Trafipax info

ÜZENETEK (23)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.12.06. 11:59
Már legalább 2 hete elkészültek a sebességmérők. NJL-es matrica látható rajtuk.Budapest irányába M1- Biatorbágyi felhajtó után,100-km/h korlátozás,útjelző tábla tövében. M1-M7 közös szakasza Budaörsi benzinkút kihajtója elött, 100km/h korlátozás. M1 Tatabánya kihajtó környékén, itt többször csak sötétben láttam.
Be kellene tartani a Kressz szabályok nagy részét és sokkal kevesebb gond lenne!!!!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2006.12.06. 11:25
A 17-es km kőnél nem trafipax, hanem matrica kontroll kamera van. Tapasztalatból tudom. :( 20-as könél jöttem le pár napig a pályáról, minden napra kaptam 13. e Ft=6*13.800 Ft büntetést. 6*3 km jogosúlatlan úthasználatért. A vicc az egészben hogy ez 2*éves matrica ára.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2006.12.06. 11:06
Gyõr, Tatabánya, Bicske és Budaörs közelében szerelnek fel úgynevezett dobozos traffipaxokat, jelenleg az alapozás folyik - tájékoztatta a Független Hírügynökséget Pausz Ferenc, az Országos Rendõr-fõkapitányság közlekedésrendészeti osztályának vezetõje. Az alezredes elmondta, hogy a négy helybõl mindig csak kettõben lesz mérõmûszer, de sosem lehet majd tudni, mikor melyik mûködik. A dobozok környékén azonban tábla fogja figyelmeztetni az autóst, hogy sebességellenõrzéssel kell számolnia.

Elõnye a rendszernek, hogy éjjel-nappal, folyamatosan mûködhet emberi felügyelet nélkül. Hátránya, hogy mivel nem állítják meg az autóst a helyszínen, nehéz bizonyítani, hogy õ vezette a sebességhatárt túllépõ jármûvet, a jelenlegi törvények alapján ugyanis a kocsi tulajdonosa mondhatja, hogy rokona volt a sofõr, de nem akarja megnevezni. E kiskapu megszüntetésére egyébként már két törvényjavaslat is született, de az egyiket alkotmányossági problémákra hivatkozva elvetették tavaly, a másikon még dolgoznak.

M1-M7 10km+700m

M1 17km+000m

M1 63km+800m

M1 104km+000m

A mûszerek az elválasztósávban lesznek. Mivel 2 mûszer van, azok idõnként áthelyezésre kerülnek. Az egyik mûszer mindig az elsõ két helyszín valamelyikén, a másik értelemszerûen a másik két hely egyikén lesz.

A mûszerekrõl azt kell tudni, hogy 4 irányba képesek mérni, azaz mindkét forgalmi irányból szembõl és hátulról is képes sebességet mérni, de egyszerre csak egy irányt lehet beállítani.

Üzembe helyezés 2006. november

Tovabbi info:
http://index.hu/tech/hoax/2006/11/30/tenyek_es_kamuk_a_traffipax_lanclevel/
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.