Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síkabát szellőzés (kis gond van)

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.01. 08:52
Értem és köszönöm a gondolatokat. Valóban soknak tűnik egy polár is. De: Ha sűrű polár nem lélegzik, akkor nem annak kellene vízesnek lennie? Mert, a kabát vízes, méghozzá a belső és a külső réteg között. Azaz olyan, mintha a külső réteg nem engedné ki a nedvességet.
topi
94 élménybeszámolót írt
94
18 éve tag
2007.02.01. 08:16
Vigyázat!!
Az "átlagos" polár nem lélegzik!!! Minnél finomabb tapintású anyagnak érzed, annál sűrűbb szövésű!!! Akkor lehet vele gond. A profi kabátokban levő polár durvább szövésű és jobb az áteresztőképessége. A Millet-ben találtam olyat amiben nem izzadsz, de ezt azonnal mondta is az eladó. Van is valami spéci neve ennek a "polárnak", csak nem jut eszembe, De Agentnak igaza lehet, aláöltöző + egy profi sígarbó. Ennyinek elégnek kell lennie.
T.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2007.01.31. 22:03
Ha a kabát hőszigetelő réteget is tartalmaz akkor próbáld meg polár nélkül, csak az aláöltözővel. (lehet hogy túlöltözöl)
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.01.30. 15:48
Izzadok, de nem extrém a dolog. Egyébként egy Scott aláöltözöm van és egy sima polar. Számomra rejtély a dolog.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.30. 15:33
Hmm, akkor előfordulhat, hogy te izzadsz túl sokat? Esetleg az aláöltözeten lehetne változtatni kísérleti jelleggel.
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.01.30. 15:19
Annyit akartam még mondani, hogy a mindkettőt rendes helyen vettem, eredetiek. A Blizzard elméletileg 10000-es. Szóval nem lehetne gond.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.30. 15:06
Nem szabadna benedvesednie (azaz lecsapódnia a párának a belső felén), normális síkabátnak lélegző anyagból kell készülnie, ami ezt meggátolja, függetlenül attól, hogy nyitva van-e a szellőző, vagy sem. Van egy hamis NorthFace túrakabátom, amiben futni járok, na abból a végére folyik a víz lefelé a belső felén, dehát gagyi az gagyi, nem is vártam mást:)
Bakiba
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.01.30. 14:14
Sziasztok,
Egy kis segítség kellen, illetve érdekelne a tapasztalatotok. Eddig két kabáttal jártam meg a következőképpen: estére mindig nedves maradt a belseje, de csak úgy látszott, ha a tenyeremmel megnyomtam a bélést. Egyébként semmi. Érezni sem éreztem. Nem fáztam, semmi gond nem volt. Volt rajtam egy aláöltöző, egy polar és a kabát. Elviekben minden ok. A tavayli évben használt Scott kabátomat visszavették, mert kiderült, hogy hibás volt az anyag. Kb 100 darabot adtak el belőle Európában. Ez tök rendes volt, mert visszadták a pénzt. Az idénre vettem egy Blizzard kabátot. Ez nem csúcsmodell, de nem is rossz. Ugyanez történt. Visszavittem, és azt mondták, hogy ez nem egy szuper kabát, + miért nem húztam le a cipzárt a hónalján, stb. Azért megígérték, hogy elküldik a nagykernek. Egyszerűen nem értem. Peches vagyok, vagy rosz az izadságom? Vagy mi van? Nagyon érdekel mindenki véleménye. Köszönöm.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.