Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Telgárt
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Lake Forest Dedinky Resort - saját jakuzzis, szaunás apartmanok, tiny house
ÜZENETEK (80)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.12.17. 08:55
Minden évben 8x-10x síelünk Telgártban. Szeretjük, de az előttem szólóhoz néhány megjegyzés:

Az előző két szezonban a piros pályarész nem volt használható talán egy napig sem.

A kék pálya nagyon rövid kb. 300 m.

A fekete tök egyenes, nincs benne semmi változatos. Ráadásul a tetejéről, ami lankás, a szél lehordja a havat, ezért általában ott kavicsos, az alsó meredek (sötét fekete!) pedig rendszeresen jeges. Ha nincs elég hó nem lehet átsíelni a kékről a fekete felvonójához, sokat kell gyalogolni.

Mivel összesen ez a két pálya szokott működni talán túlzás "rendszer"-nek titulálni.

Egyébként valóban gyönyörű, olcsó és nekünk nagyon közel van (117 km háztól-házig) és a büfében - ami szintén olcsó - is nagyon kedvesek.
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2009.12.16. 22:23
Sziasztok!

Az elmúlt években sokszor jártam Telgártban, kezdve a fabódés büfé/pénztár időszakától egészen tavalyig.
Úgy gondolom, hogy egy gyöngyszemre akadtam.
Kiemelkedik a 12 egy tucat szlovák pályák közül,
MINDENKINEK AJÁNLOM, kezdőtől a profiig!!!
Nagyon a szívemhez nőtt, pedig jártam már több "híres" európai síterepen.
Gyönyörű a környezet,hangulatos, viszonylag hóbiztos, sorállás ritka, sztem ilyen kis területen ilyen változatosságú pályarendszer nem nagyon van még egy.
Van széles, kiválóan karbantartott kék pálya, kezelt fekete, buckás piros. Megfelelő hó esetén a jobb oldali kezeletlen piros pálya egészen freeride élményt is tud nyújtani, sőt az ügyesebbek még szikláról is ugorhatnak.
Mindezt nem sok pénzért.
Van még jó kis hangulatos büfé, kandallóval, + egy fakocsma a felső pálya alján,hamisítatlan szlovák hegyi feeling.
Egyetlen probléma, hogy nincs ülőliftes felvonó, (a nagy tányéros elég hosszú, fárasztó )ezért hamarabb elfárad az ember fia.
Jó időben gyönyörű a kilátás, ráadásul a tetőről csodaszép kirándulásokat lehet tenni.

Egyszóval aki teheti NE HAGYJA KI!
msanyi
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.03.01. 13:13
Tegnap jöttem: A kék pályánál megy a két nagy tányéros és a gyerek felvonó. A nagypálya is jár, de csak az egyik, az 1500m-es felvonóval. A pálya teteje kellemes, a közepén a meredék rész nagyon jeges, szinte az egész egy összefüggő nagy jég folt, az alja elviselhető. Átcsúszni a nagypályára nem érdemes, mert szétszedi a léc alját az út, inkább gyalogoljatok! (Saját tapasztalat) Sorok nincsenek!
p.atis
18 élménybeszámolót írt
18
16 éve tag
2009.02.24. 14:41
Sziasztok,
Nekem is az lenne a kérdésem hogy van-e valakinek friss infója. Pénteken mennénk.

Köszi
kissfish
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.02.16. 15:52
Sziasztok!
Valakinek volna friss infója hóügyben?
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2009.01.23. 22:47
***áthozott üzenet***

Feladó: P.Csaba
Dátum: 2009.01.23. 16:02
Tárgy: Telgárt

Van valakinek információja, Telgárton mi a hó helyzet
Bárdos István
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.18. 07:50
... tegnap , szombat délután csúsztunk egy-kettőt ...

A jó hír igaz , január 8-tól csökkentették a bérletárakat , az egésznapost 16-ról 13 , a félnapost 11-ről 9 Euróra , ami régi pénzben 390 ill. 270 Korona !
A felvonóknál enyhe sorállás volt ...

A bérletár-élményérték arány még mindíg a legjobbak közé tartozik , ha itt sielsz !

Kifelé menet lehangolóan kevés hó volt egészen Dobsináig ! Visszafelé tünt fel , hogy itt a Bükk környéki falvakban több a hó !

DE FENN IGAZI TÉL VAN ! A HÁGÓN A SZÉL ÉPÍTGETTE A HÓBUCKÁKAT !

Elképesztő hideg volt , a pályamunkások szerint -11 fok , még a síkesztyűben is fáztak az ujjaim !
A pályák keményebbek is voltak mint január elején , pedig azóta érezhető mennyiségű hó esett a környéken .
Jobban oda kell figyelni , mert csökkent a tapadás , én is kis híján kidöntöttem egy hóágyút ...
... rég estem ekkorát , mert a kéthete rögzült iramot engedtem , s emlékből nem szabadna sielni !
Záráskor indult is a ratrak pályát gyalulni , s még a pizzázás után is fenn láttuk a fényeit a felső pályán !



Ja és öröm volt látni , hogy Egerből egy teljes buszt megtöltő sielő érkezett !

Ajánlásom Telgartra változatlanul pozitív !

... s a faluban a pizza nagyon FINOM volt ...
/Becse fiam kért meg rá , hogy ezt feltétlen írjam ide /
promexx
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2009.01.15. 01:09
Igen, én egri vagyok. :)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2009.01.14. 17:57
Mi pénteken voltunk és a pályák hibátlanok voltak, bár elég hideg volt és a tetőn nagyon fújt a szél. Ilyenkor hajlamos a havat is lehordani a tetőről. Most ott sincs hideg a holidayinfo.sk szerint. A jó hír, hogy a félnapos jegy árát levették 9 euróra, de lehet, hogy ez nem igaz a hétvégére. Hétvégén biztosan többen lesznek, de szerintem jól fogtok szórakozni.
Bárdos István
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.14. 16:36
... most kell menni , amikor igazi a TÉL , s a száguldás közben kifagy a hajadra a leheleted ...

... nagyon rajta vagyunk Mi is a szombati nekiinduláson ...

... egyébként egriek vagytok Ti is ? ...
promexx
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2009.01.14. 16:08
Köszi a teljes mértékben kielégítő infót! Azt hiszem szombaton telgártban csúszunk!:)
Bárdos István
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.14. 15:30
Telgart a CSISZOLATLAN GYÉMÁNT!

Az Alacsony-Tátra keleti végénél , a majdnem 2000 méter magas Király-hegy aljában fekszik a falu , közel 850 méter magasan , így hidegben nincs hiány , a hóágyúzáshoz pedig ez kell ...
Évek óta probléma itt is , hogy kevés a természetes hó , de viszonylag megbízhatóan hóágyúzott és karbantartott a pálya .
Itt ered a Garam , a Hernád , a Fekete-Vág !
A falu után kezdődik a Vernári hágó , amin keresztűl a Szepességbe lehet átjutni, Poprád úgy 50 kilóméter ...

A TÁJ MESESZÉP !

Van több pálya , de igazából csak kettő az ami rendszeresen használható a hóágyúknak köszönhetően ...

A lenti pálya ,ami rögtön a pénztárnál és az azzal összeépített melegedő kocsmánál indul , kezdőknek kiváló , mert viszonylag hosszú , de lankás és széles is , két tányéros felvonóval , ahol lehet felvonózást is tanulgatni ...
Itt nyugodtan ott lehet hagyni a Család apraját , a felvonó melletti domb kínálja magát a csúszkálásra ,hóval való játékra , ott a szánkó és bob is használható ...
A fiam is itt szokott leragadni ...

Ami az értéke Telgartnak , az a felső pálya , ahol aztán lehet száguldozni ...
... a teteje lankás , de széles ,így elképesztő jó íveket lehet rajta menni , s épp jó sebességgel érkezel meg a meredek részhez , amibe aztán bele kell térdelni , mert igazán
" munkás " egészen az aljáig ...
Egyhúzásra végigállni a pályát éppen elég egy csusszanásra ...
Itt is tányéros felvonó van ...

A hó függvényében vannak egyéb pályalehetőségek , sőt a hódeszkásoknak is van egy ugrálgatós terep , bár tavaly a lányom ott kissé amortizálta a hódeszkáját ...

Január 4-én voltunk Telgartban évkezdő sielésen , s mindkét pálya jól sielhető volt , de a környezetében csak vékony hó volt , akkor kezdett ott is esni ...
A parkolóban egész sok kocsi volt , záráskor kiderült éppen Füzesabonyiak mellett
álltunk meg , akik legközelebb meg lettek hívva Demanovkázni...

A pénztár 50 méterre van , egész napra 16 Eurós , félnapra 11 Eurós bérletárral ...

Sorbanállás vagy semmi vagy csak 1-2 perc ...

Szállás : több panzió is van a faluban , nekünk a ZUBROVICA a szívünk csücske ,
Zuzana-val a háziasszonnyal egyetemben ...
Csak aztán nehogy lefoglaljátok előlünk , mert 1 hétre mennénk oda február elején ...
Telgart-meg-az-apartmanok-nelkul.jpg
Telgarti-rapillantas-az-EGBOL-a-FOLDRE.jpg
promexx
14 élménybeszámolót írt
14
15 éve tag
2009.01.14. 13:48
Valaki esetlegesen volt itt mostanában, hogy milyen a pálya, a hóhelyzet? Szombatra szerveznek ide utat és nemtudom, hogy elindulajk-e.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2007.02.21. 16:54
amúgy milyen hely Telgárt?
milyenek a pályák?
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.02.21. 12:23
Mókás, hogy tejesdoboz oldalán hirdetik a síterepet :). Tavaly a kezembe került egy ilyen doboz és magyar nyelven volt a síterepről rajta minden infó.
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.02.21. 10:13
Mi 3 hete voltunk utoljára és hibátlan volt. Tegnapi info szerint 50 cm és "vel'mi dobré"! Ráadásul mától vasárnapig havazás várható.
super7bob
32 élménybeszámolót írt
32
18 éve tag
2007.02.20. 13:38
ismerősök a múlt előtti hétvégén voltak és akkor állítólag nagyon jeges volt a pálya
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2007.02.20. 09:22
Mi is megyünk a környékre 4-5 napra, most hideg van arra és remélhetőleg rendben lesznek a hóviszonyok. Telgárt nem Kokava, van két kék pálya, ami tanulni is jó, de a piros és fekete pályájuk egész húzós. Nagyon szeretjük! Barcikáról 104 km, Tornalján az 50-esen balra, majd 532 jobbra, 531 jobbra és 66-os jobbra. Itt is van infó, érdemes naponta ellenőrizni, hogy frissítik-e.

https://www.snowski.sk

moti
3 élménybeszámolót írt
3
17 éve tag
2007.02.19. 23:03
Hali!

Pénteken síelni mennénk Szlovákiába és lehetőleg Kazincbarcikához minél közelebbi helyre.Kokavára szoktunk menni, de most félünk hogy ott nincs elég hó meg ha van is nagyon jegesek,kopottak lehetnek a pályák.Kinéztük a környező helyektől magasabban fekvő, tőlünk hasonló távol lévő terepet:TELGÁRTOT.Ha valakinek van aktuális infója az ottani hóhelyzetről, a pályák állapotáról írja már meg legyen szíves!Előre is köszönöm!Tomi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.