Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

feca83 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (76)Időben csökkenő Időben csökkenő
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
Topik: Bánkút
2010.01.05. 17:27
Azt írják a honlapon, hogy holnap reggel nyitnak. Az jó mert engem az esti sízés érdekelne. Tud valaki valamit az esti is meg lesz tartva? Hol lehet még a környéken esti síelést csinálni. M.Sz.István csak péntek-szombat. Más?
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2010.01.04. 20:22
Szeva!

Melyik útvonalon mentetek? Bár kátyuk úgyis mindenhol vannak.

Mennénk mi is a hétévégén síelgetni.

Valaki szállt már meg a Vartopi menedékházban?
-a sípálya lábánál lévő nagy melegedő felett.

Van valami hasznos amit a fényképek nem árúlnak el?

Előre is köszi a válaszadóknak.
Előzmény: (sonaj8 78286)
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2010.01.04. 20:15
Üdv! Elterveztük, hogy Szerdán megyünk éjszakai sielésre? De most olvastam a honlapon, hogy csak Péntek - Szombat este lehetséges.Mindig csak hétévégén van esti sízés vagy csak most a szezon elején és ez változhat a jövőben.

Köszönettel. Feca
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2010.01.03. 19:15
Sok az igazság a hosszú hozzászólásban.
Viszont: ha gyakarolni akarok sielni akkor reggel korán kelek délelőtt pár a pályán csúszkálok, ha úgy itélem meg, hogy nem megyek haza este akkor kiveszek egy szobát és holnap délelőtt is sielgetek. Innen Gyuláról ez a legjobb sípálya 1-2 napra, sőt még lehet 3-ra is. Ha szánok a sielésre több napot akkor Szlov és Ausztria. Közel van még M.Sz.Ist is (ki próbálom majd ezt is idén.) A haverokkal megyek gyakorolni akik nagyon kezdők és nekik tökéletes gyakorolni és a földön fekve eltölteni az időd. Annyit fizetnek amennyit csúsznak.

Az is igaz, hogy "A SÍ PÁLYA" kategória nem ez a hely. De nekünk és sok más embernek megfelelő.

Más: A webkamera nektek sem megy?
http://www.jurnalul.ro/webcam/arieseni-62.html

Üdv Feri
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.12.13. 11:27
Szegasztok!

Gyuláról voltunk már kétszer és eddig a méhkeréki határnál mentünk át Szalonta felé. Midenki ezt javasolta. Már akkor is néztem a térképen, hogy Gyula-kis jenő - ineu - majd északnak menni a 79es-re. és a megszokott úton tovább a hegyre. Azt mondta egy román ismerősöm, hogy megcsinálták az utat ineu környékén és jól lehet menni rajta. Ő ismeri mindkét verziót, és azt mondta, hogy érdemes ezt is megpróbálni. Valakinek van valami infója még erről.

KÖszi üdv Feca.
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.25. 22:18
Távolság Békés Megyéből Gyuláról-a Mátra : 230km tiszafüred fele, Debrecen fele és onnan autópálya kb250km)

Aranyos pedig 140km.

Időben ugyanannyi kb 3óra. Viszont az utakat össze sem lehet hasonlítani. A síterepet nem tudom milyen a Mátrába mert még nem voltam, de azt mondják jók a körülmények (napi jegy fix 5500 + az esti sízés.) ez nem olcsó így. Gyakorolni(megtanulni) sűrűn pihenni a melegedőbe és bátorítót magunkhoz venni, Aranyos nagyon jó volt, de két alkalom után most már mi is jobbra várunk, de még tuti vissza jövünk. Nagyon szép a táj!!!!
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.22. 19:16
Hi! Tuti jó lesz egy percet se agódjatok. A miramonte főnőke mondta, hogy hétköznap még olcsobb a szállás(tud magyarul, de nem mondta, hogy mennyi.) Mi úgy mentünk, hogy Szalonta - Tinka itt letértük jobbra a főútról (körös völgy) Itt nem sok jó tábla van kirakva és Belényest kell meg célozni. Legyen papír térkép a bizt kedvéért, mert a navi nem ismerte nekem az új körös utat.

Hólánc csak azért kellhet, mert a határ őrök "esetleg" kérhetik, de tőlem egyszerse kérték.

Beius - "Belényes" után jön Lunca vagy mi, na itt kell lefordulni balra (ha a térképet nézzük) meg tán amúgy is. Innen még kb 20-25km. lent semmi hó az út végig tiszta (+3Fok) volt. Fél uton 0 fok kis hó, majd a pályánál sok hó és -3 fok. (este -7)

Az út végig jó tiszta és járható, de azért legyen téli gumi (út széli parkolás miatt) miramonte-nál is lent hó van a szállás mellett.

Ja miramonta út szélén balra nagy "fehér" ház, vele szembe a pálya.

Üdv Feri.
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.22. 11:21
Gyerekek Ku... jó a pálya sőt, hogy mondjam jobb mint egy hónapja amikor kint voltunk. Nagyobb a hó vastagsága legalább 10-15cm-rel.

Honnan tudom?

Kis pályánál a jegy kiadó ablak a bokámmal van egy magaságban és nem ő süllyed el, hanem magasabb a hó réteg ahol állok.

De amúgy a pályán is látszik. Szombaton egész nap sieltünk kevesebben is voltak és du 2-3kor is pár perc sorban állás. /tülekedés nélkül. Nagy pálya 30 mp várakozás egész nap.

Este 6után szinte sehol senki. Friss hó jó pálya kevesebb ember. napközbe -2 -3 fok és szikrázó napsütés. le is égett az arcunk :)

Miramonte-ba laktunk 150Lei/szoba/éj (2ágyas)

Ugyan ennyi a Four Season-be is, de itt adnak reggelit. Viszont et messzebb van a pályától, de nem vészes. (ha működött volna a pezsgő fürdő akkor ide jöttünk volna) Jövő héttől jó lesz már ez is.

Az utak szerintem nagyon sokat romlottak 1hónap alatt /én oda fele azt hittem, hogy rossz fele megyek annyi kátyú volt. Vissza fele és a körös fele jöttem, hátjha valahol rossz fele fordultam és majd vissza fele rá találok a helyes utra, de nem. Jó fele mentem és vissza fele is rossz volt az út, de nagyon....

Na majd még este irok, ha van kérdés.
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.20. 15:36
Estér havat mond ez a link és -10et bár nem tudom mennyire lehet neki hinni, ugyanis már a esőtt mondott, de a webcamerán ez nem látszik most....

http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=accuweather&traveler=0&locCode=EUR|RO|RO001|ARIESENI&metric=1
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.20. 15:32
Érdekes ezen a linken megy a WEB camera.

http://www.jurnalul.ro/camere_video/62/arieseni

Ja és van hó :))
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.03.20. 15:29
Ha hó! skacok, holnap reggel indulnánk, de nem tudunk semmit.

Van egyáltalán hó a pályán?
Légyszi irjatok valamit!

Üdv Feri
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.02.23. 20:53
Lehet, nem mértem le, ha viszont tényleg, így van akkor időben lehet azért volt jobb a körös mentén, mert erre sokkal jobb volt az út és jobban bírtam haladni, helyenkén 110-120-al is bírtam jönni, de átlag 90-100. Még a másik útvonalon sok havas rész volt foltokban keskenyebb út meg ilyenek. itt volt amikor csak 50-60-al lehetett menni. Szerintem, ha a közlekedési szabályok keretein belül akarunk maradni akkor is jóval jobbb időt lehetett futni Pénteken oda fele és vasárnap vissza fele (ekkor a körösnél).

Nem vitatkozok csak a hirtelen vissza gondolásból eredő véleményem ezt sugalta, amit leírtam.

Üdv:Feri.
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.02.23. 14:51
Na szegasztok!

Megjártuk és sikeresen haza értünk tegnap este /egy kis balesettel, de ezt majd később/

1:nap /péntek/ reggel indultunk Gyuláról. irány Szalonta pénzt váltani (1 LEI / 70FT) + petrom kútnál vettünk matricát /útdíjat valami 10 LEI környékén/ Indulás tovább Tenke irányába és sajnos a navigációval mentünk és az nem a körös völgyébe írányított: MIndegy megnéztük erre is legalább, hogy milyen. NE MENJETEK ERRE. Sok helyen havas jeges az út sok kanyar és sok falú. /haza fele a másik úton kb 20 percel gyorsabb és szebb/ + biztonságosabb is. Az út oda fele biztonságos vezetéssel kb 3óra volt minden féle pénz váltással és 2x -i pihenővel/reggelivel+pisivel/ A hegyen jó volt az út le volt takarítva.
Szállást ott kerestünk. kb 20 perc alatt találtunk is. A jobbak levoltak foglalva /most volt a " hó ünnepe" és sokan voltak egész hétévégére. A Miramante /jó, közel van a sí, tud magyarul a főnök, csak nem volt hely/ A másik nagyon jó szállás amit megnéztünk a Four Season / jakuzzi, 3x-i étkezés meg amit akarsz./ csak, hogy a költségvetésünkbe nem terveztük be előre az ilyen kategóriájú szállás díjat. 175RON/fő/éjszaka. de ebbe már minden benne van amit csak akarsz. Ja és itt is tud magyarul a főnök.
/itt persze volt hely :)
Itt van egy kis utca felfele a hegynek és kb 3 vagy 4. ház ahol találtunk szabad helyet. 2 emeletes, kb6 vagy 8 szobával /2ágyasok/ az öreg nem tud magyarul" csak románul", de nagyon rendes. fűt mint az állat /radiátor szabályozható/ A szállás ára. 110RON/szoba / éjszaka. ellátás nincs, de konyha és nagy étkező van. / TELO: 0040745492520 /

A sí pálya kb 8perc gyalog. /

Du. sielés: béreltünk mindent. kb egyformák az árak: 20RON/nap (bakkancs - bot - léc)
Kb este /román/ hatig vanak nyitva, eddig lehet leadni, de ha nem adod le akkor sielhetsz késő estig és viszed haza a hátodon a lécet meg mindent. Mi ezt csináltuk. Előre kifizettük /bár nem kellet volna, mert volt utolsó napra sérülés meg egy ittas emberünk aki már vasárnap nem bírt sieléni :)" Fontos személyiit vagy útlevelet kérnek cserébe minden bérlésnél. / vissza sétáltunk egyért mert nem tudtuk előre /

Péneteken a sízés nagyon jó volt, a szombathoz és a vasárnaphoz képest szinte üres volt a pálya.

Felvonó árak
Kis pálya: Felnőt 2Ron / gyerek talán 1RON)
Nagy pálya: felnőtt 5Ron gyerek : ?

A kis pálya egész hétvégén jó volt a nagynak a teteje elég hamar buckásodott és alatta meg nagyon jeges volt.

2.NAP:
Délelőtt elmentünk motoros szánt bérelni. 5-en voltunk 2db kétszemélyest és 1db egy személyest.
Darabja: 120RON/óra
Van kitaposott útvonal fel a hegynek. JA: Miramante- nél lehet bérelni. a hegytetőn pedig egy puszta ahol meg lehet kínálni a gépet. / óvatosan , mert veszélyes. /de erre úgyis rájön aki rá ül/ az 1 óra olyan volt mintha egész délelőtt rajta ültünk volna. /HATALMAS ÉLMÉNY volt/ a 2szem. gép 4ü és660 cm3. kb 70LE. az 1szem. gép. 2ütemű 500cm3 és keményebben megy /és könnyebb jóval vezetni is./ Ja azért a lányok is élvezték, de mi fiúk jobban.

Délután sielés, de nem sokszor csúsztunk mert nagyon sokan voltak. párszor megpróbáltuk amugy 5-10 perc alatt sorra kerülsz. :(((

Mentünk inni a melegedőbe. a pályával rögtön szembe: nekünk itt volt a legjobb a kaja. volt minden kaja - pia -és cigi füst, de nem volt olyan vészes. Az árakat ki lehet bírni. de nem olcsóóóó.

A hegyi mentők is jól dolgoznak, nálunk az egyik lány térde kifordult és jöttek egyből. Ilyen szánkó féleséggel tök gyorsan le vitték a hegyről alig bírtam követni őket /ja persze kameráztam is menete közben/ este pihent másnap du. haza és vasárnap este kapott egy gipszet itt Gyulán.

Szombat este egyébként tüzijáték és minden féle banzáj volt.

Vasárnap szintén sokan voltak 3-4 csúsztunk, majd feladtuk és eldöntöttük, haza indulunk.

Összegzés ként annyit, hogy NAGYON JÓ volt, gyönyörű a táj, de soha többet nem jövün ide hétvégén. max Csütörtök-Péntek-Szombat /de szombaton motoros szán és délután haza/

A haza felé vezetű utat már a körös felé vettük a navigáció föld útnak vette, de sokkal jobb mint a másik. Szép a táj és rengeteg vasuti átjáró van :)
Időben kb 2óra 30 perc alatt itt voltunk.

Ha valamit ki felejtettem, szóljatok és válaszolok.

Üdv. Feca.
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.02.19. 17:14
Köszi a gyors választ.

Én is ezzel az útvonallal szemezgettem, akkor ez lesz a nyerő.

Mennyi esélyünk van holnap délelőtt jó szállást találni? /nem árt ha a pálya közel van...../
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2009.02.19. 16:04
Szegasztok!

Holnap reggel indulunk Aranyosra 3napra és az útvonalon gondolkozok.

Gyuláról indulunk mit javasoltok és miért?

A navigáció azt írja, hogy itt varsand felé menjek egy haver pedig a szalontai variációt hallotta.

Segítsetek már légyszi!
feca83
76 élménybeszámolót írt
76
15 éve tag
2008.12.17. 17:16
Sziasztok!

Kezdő sileőként a barátokkal ide mennénk gyakorolni, de még felszerelést sem vettünk. Állítólag lehet bérelni mindent. 2-3 napra mennénk és lehet szezononként majd akár kétszer is. Bérlésről árakat tudtok meg hogy miket érdemes inkább megvenni pl.(sícipő)
Amúgy gyulaiak vagyunk....
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.