Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

beanco által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (38)Időben csökkenő Időben csökkenő
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.05. 14:46
bostoni vagyok. a madlen mills tolunk egy kopesre volt.

egesz gyerekkoramban igazi polarc tec cuccokban jarkaltam. tenyleg jok ezek, es persze vannak utanzatok amik szinten nagyon jok.

de az icebreaker gyapju cuccnal nincsen jobb szerintem. Ha lenne penzem egy meg egy 200as, vennek, azaz egy trikot, arra ra vennek egy pulcsi es a pulcsira egy dzsakit! mind icebreaker, mind 100% gyapju, de ez nagyon draga lenne. de ez lenne a legkenyelmesebb kombinacio a vilagon!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.05. 14:41
koszi az infot!

#Es van meg kozelebb pesthez levo helyek is?

egy napra sokkal konyebb nekem ki szalad mint valahol ejszakazni...

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.04. 21:04
Orulok hogy feljentest tettel, hiszen ez az egyetlen egy megoldas az ilyen dolgokra.

A idejzetet, ne haragudj nem ismertem fel.. nem nagyon vagyok meg jaratso a magyar irodalomban, ez az en sarom.

Igazad van hogy szlovakiaban vannak gondok, es abban is hogy nem lehet minden szlovakot utalni nehany hulye miat.

En nem sokarra megyek at turasizni, remelem nem lesz semmi bajom se nekem, sem az automnak.

Remelem hogy a te *ugyed* megoldodik.

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.04. 21:00
muszallas a legroszab MERINO WOOL-nal nincsen jobb!

en egy pesti turabotlban vettem egy uj zealnadi 100% gyapu (Merino gyapu) polot egy marciusi turasizeshez.

egy hetig voltam a hegyekben, abbol 4 na[pot turaztam, es nappal rohadt meleg volt, ejjel nagyon hideg.

a polot nem mostam ki, nem csereltem, minden nap ez volt rajtam.

nem volt budos, nem faztam, nem volt melegem.

Vettem meg egyet nyarni es bicikliztem pragaba, oda fele, vegig az uj polo volt rajtam, haza fele vegig a regi, ott pragaban 3 nap a regi, har nap az ujat... egyiket sem mostam ki.

egyik sem volt udos!!!!!

MERINO GYAPUnal nincsen jobb anyag... kar hogy magyarorszagon kevesn tudjak es keves hely lehet kapni es nagyon draga...

soha tobbe nem veszek muszallas ruhat!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.03. 13:12
itt van az osszes szlovak terkep

http://csmszki.fx3.hu/

123ason van a kiraly hegy!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.02. 17:51
egy napot lehet sielni a felsorolt helyeken HA a hoviszonyok engedi.

PSV-ban az irodaban megmondjak neked hogy hol lehet hasznalni.

Eljutni nehezebb ha busszal vagy... meg kell beszelni a buszsorforrel vagy a turavezetoddel hogy mikor hova mentek.

Ha kocsival vagy, es a turista info irodaban azt mondjak hogy egy adott napon Brianconban lehet sielni, akor at mesz kocsival.

Pevloux ami latszik PSV palyarol alitlog, a francia barataim szerint nagyon kellemes, kicsi de jo kis hely.

Briancon, hat, vilag hiru, nagy, stb stb stb, egy billio palya van... Ha free rides vagy hatul lehet lesielni abba a volgybe ahol a PSV-re vezeto ut kezdodik... de ehez terkep, iranytu, lavina cucc, is kell... es a helyiektol kell kerdezned mi az aktualis lavina helyzet.

PSV nem nagy de a gyerekkel voltam 3szor, penz hiany miat nem voltam mar par eve... de szivesen mennenk ujra oda!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.02. 17:32
nos, en hasonlokat tapasztaltam sokszor magyarorszagon mikor a rendor nem akart a kulfoldin segitenni, ..

en surun jarok szlovakiaba, nem vagyok ugyan magyar de ezt ok nem tudjak mert magyarrendszamu autoval megyek, magyarul beszelek a magyar barataimmal. es nem volt gond sehol...

Kar hogy nektek ilyen szarul indult az ujev... kar hogy a renderok nem akartak segitenni.

Igazad van hogy feljelentest akarsz tenni! TEGYEL is!!!!

De szerintem nem kell neked is a nacionalizmus csapdaba esni...

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2008.01.02. 17:20
koszi a linket!

Ha lesz idom megnezem

Otthon.... hat USAban szulettem, ott is eltem egesz eletemben.

de ide vallosi a felesegem, ugyhogy mi itten elunk.

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.29. 12:10
minden szakerto a telemarktips.com-on szerint 35% lejto mar lavina veszelzes ha van rajta ho. Azert szoktak az emberek figyelni... ezzel csak azt mondom hogy nem a magassag szamit hanem a hegy doles szoge...

de a terkep ezve tenyleg nem tunik a Kiraly hegy veszelyes.

Viszont ott hol szoktal lejonni? ugyan ott ahol fel mesz?

Lehet sielni is vagy inkabb a fele csuszas a turista uton?

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.29. 09:41
Kosz az infot.

oda haza van turasizoknek is lavinaismeret tanfolyam, nem csak maszoknak... mivel maszni nem tudnek (ertsd rohadt kover vagyok) nem szeretnem ezzel foglalkozni.

a konyvet, ha meg lesz nagyon jol jonne.

majd a https://www.telemarktips.com avalanche reszet is fogom olvasni...

A masik tpoic amit emlitetel is megnezem eddig csak a kepek neztem ott...

OEAV mar van az egesz csaladra... amint nyintnak a bankok a 2008as tagsagot is elintezem.

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 16:58
sziasztok!

Hol lehet a lavinakrol tanulni pesten? oda haza allandoan tartanak elmeleti es gyakorlati estek a varosokban is.

mondjuk beacon (ez jeloadonak hivjak magyarul vagy minek?) gyakorlatot ugy hogy egy par sort elretik a ho alatt, vagy annak hiany mashogyan es kereseni kell mintha az lenne a legobb baratod akit eppen egy lavina vitt el... aki megtalalja, nem marad szomjan :)

hol lehet ilyen egy napos workshopokot talalni a hegyekben? Szolvakiaban? Ausztriaban? Angolul is van ilyen?

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 16:51
Ki hova szokot jarni turasizni?

Hova es miert oda?

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 13:14
En itt vagyok magyaroszagon, eppen Pecsett,

Csak nem vagyok magyar, hanem amerikai.

Gyerekkoromban sokat turaztam utahban es New Hampshireban, nem situra, de a hegyekben voltamsokat. es mindig feltem a lavinaktol.

Ott nem irtak ki anno sehol a lavinahelyzetet. lehet hogy mar mas...

jo tudni hogy Kiraly hegy nem tul veszelyes ilyen szempontbol.

Magas Tatran merre szoktatok siturazni?

Telemark cuccum van de nem megy meg nekem, sokat esek, de jo buli... a nagyobbi fiamnak jobban megy.

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 11:32
Minerel!

Szia!

Nem tudtam hogy kiirjak a turistaut elejen is!! mi nalunk ez nem volt szokas....

Tudom hogy semmi sem er a felszereles ha nem tudom hasznalni!!! Reszben azert nem megyek nagyon necces helyekre!

Az alacsony tatra illetoen, en csak annyit tudok amit a terkepen latom....

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.12.28. 11:29
en nem tudom hogy menyivel hoszabb igy az ut mert en csak igy mentem fel.

holanc legyen!!!!

Eddig 4szer voltam ott es minden 4 alkolommal lanc kellet!

az ut fel fele 10 km. reggel fel lehet menni, delutan le!!! ezt be is tartatjak!

vagy 11 elott erjel a sorompohoz vagy csak 18re... a ketto kozott nem lehet fel jutni!!!!!


Janurar 18 - 20 leszek... penteken megyunk fel, vasarnap jovunk haza, akor van a telemark party... ha akor tusz menni, akor menj, ez mindig jo buli szokott lenni es kiprobalhatod esetleg a telemarkot!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.03.10. 13:15
es a magyar telemark csapat is kint lwsz! versenyeznek, telecross...

nagyon jo buli lesz!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
2007.03.09. 17:05
azert szeretem mert ahanyszor megyek oda, telen, nyaron egyarant, jol erzem amagam, jobbnal jobb fej emberekkel szoktam talalkozni/ismerkedni.

iylen egyszeru a dolog!

robi
beanco
38 élménybeszámolót írt
38
17 éve tag
Topik: Lachtal
2007.03.09. 16:54
mi ott leszunk lachtalban vasarnaptol.

van egyaltalan falu ott vagy az olyan mint mondjuk hebalm hol csak nehanz hutte/etterem es sikolcsonzo van a parkolonal?

Penz automata pl. van, vagy bolt?

en siturazni szeretnek, a palyakon kivul van egyaltalan ho?

koszi

rob
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.