Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

kobezda által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (87)Időben csökkenő Időben csökkenő
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.05. 20:20
Egy tipp: Sachticky... hétvégén nincs tömeg, hóbiztos, közel van...igaz kezdőknek nem túlzottan ajánlott...a felvonók makrancosak...de sztem jó kis hely :-) edzésre meg legfőképpen.
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.05. 14:18
Lackó!

Már nem emlékszel mit mondtál, juuujjjj............
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.05. 11:16
Sziasztok!

Talán érdemes lenne megvárni, hátha Visegrádon rendeződik, a helyzet, ha meg nem akkor sztem be lehetne pótolni egy hétvégi egész napos külföldi síeléssel. Ha már kimegyünk, akkor sztem kifizetődőbb egy napra menni. Meg talán a Péntek-szo vagy vasárnap talán több embernek megfelelő egész naposra.
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.04. 21:00
SZiasztok!

Végre gép elé kerültem. Szóval megvolt az első edzés :-)

Nagyon szimpi volt az edzés, és nem utolsó sorban a csapat. Nagyon hasznosnak éreztem az egészet!!! És szerencsére a 10 km-es hóekézés is elmaradt, amit a többiek beígértek :-)))....
de ha mégis az lett volna, azt is majdnem megálltam volna szó nélkül :-))
Vmit sikerült megértenem, amit eddig nem, de ezt majd személyesen :-) és bizonyos szitukban pályában is használható...

Szóval tök jó volt, találkozunk jövőhéten.

Ui: jó a fotó, köszi!!! :-)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.03. 07:09
Szia!

Nem jött üzi!!
Előzmény: (Lackó 148914)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.02. 13:24
SZia!

Előreláthatólag ott leszek :-)
Előzmény: (Lackó 148717)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2013.01.02. 08:30
Hali!

Húú erről lemaradtam. Klaci csörizhettél volna!! Szívesen mentem volna, csak úgy tűnik nem figyeltem eléggé a fórumot!

B.U.É.K.!
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.31. 13:15
Kedves sporttársak!

Mindenkinek egészségben, hóban, síelésben gazdag Boldog Új Évet Kívánok! :-)))))
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.17. 20:59
Nos a Magyar valóság a rendőrség berkein belül (erről tudok mesélni), de gondolom kívül sem jobb a helyzet! :-)
Más országokban a sportoló rendőr nem dolgozik, a munkája az edzésre járás és a versenyzés, profi csapattal a háta mögött.
Nálunk bezzeg meló, igaz a versenyekre és a felkészítő táborokra jár a szolgálatmentesség (nem kell szabit kivenned) Edzés a legjobb rész: old meg magad....kapsz edzéstervet az erőnléthez, melyet magányosan megoldhatsz egy konditeremben, alapozáskor napi 2 edzés...(ha szerencséd van valakinek megesik a szíve rajtad, és segít a gyakorlatok helyes kivitelezésében) Havas pálya edzések: keress magadnak egy sportegyesületet, járj velük edzőtáborba! oké ha ez megvan, keress egy síoktatót, vegyél tőle órákat. Aztán teljesíts!!
Aztán ha itthon a válogató versenyen az első háromba vagy, jöhetnek a nemzetközi versenyek...felvonulnak a csapatok a hegyre szervizükkel együtt, na meg mi is...szerviz nélkül :-)
megmosolyognak minket és felszerelésünket, majd közlik, hogy a paci nem felel meg a FIS szabályoknak..németek megkönyörültek rajtunk adnak egy kivénhedt lovat (mert ugye a yardnak nincs rá pénze azzal megyünk ami van), de már ez sem érdekel, síelni jöttünk..majd 50 közül becsúszunk a 12. helyre :-))) 3 év múlva meg az olaszok arcáról lefagyasztjuk a mosolyt elvesszük tőlük az aranyat :-)))na ez volt a döbbenet!! AZ olasz lány a start ház előtti várakozásnál húzza az agyamat, hogy Ő 2 éves kora óta ezen a pályán síel ...na és gondoltam nagy kaland...engem meg hajt a tűz...nézzük melyik az erősebb...
Na ez a MAgyar valóság!! Editnek sem lehet könnyű, de van benne tűz, nagyon szorítok neki.
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.13. 22:18
Szia!

Rég láttalak! na gondolkozz csak :-)

A lényegre térve, sztem hasonló körülmények között, nincs különbség a tanulandó technikák között, én oktatóval kezdtem tanulni a síelés fortélyait, és ugyanazok a dolgok köszöntek vissza versenyedzéseken is. A különbség pályában jelentkezik, ott használatosak olyan dolgok is amik civilben "tiltott" technikának minősülnek, és edzésen is kerülendők.
Például fejünkbe nyüstölik a völgyláb kizárólagos használatát, büntető hóeke köröket írunk le, ha nem így közlekedünk...és itt jön a de....ha verseny közben "nincs" rá idő, akkor nincs rá idő......... :-) Sokszor tudatosan használjuk a hegyláb terhelését, mivel egyes esetekben csak azzal tudunk a helyes ívre fordulni...

késő van! Jó éjszakát!
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.13. 22:00
Szia!

Azt hiszem félre értettél, vagy én voltam félreérthető az izomból forgatással. Konkrétan az előre nem tervezett, hirtelen megoldásként jelentkező forgatásra gondoltam, amikor még a füleddel is igyekszel forgatni, és nem elegánsnak mondható csípő és vállrángatással is tetézed (na ezt aztán ne vigyük civilbe).... igazad van az idővel való harcot megsínyli a technika....de talán pont ezért van az, hogy rengeteg hóekés gyakorlatot végzünk az edzéseken, hátha megmarad belőle valami...:-)

Egyébként nem tartom magam jó síelőnek,...egyszerűen csak őrült vagyok szeretem a sebességet és a kihívásokat, talán egy-két dolgot tudok a síelésről amit síoktatásokon, Tf-en meg egyéb helyeken tanultam....nyugodtan pirítsatok rám, ha sületlenségeket beszélek.. :-)))
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.13. 18:24
Soma!!!???????
Előzmény: (Soma 146107)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.13. 18:23
A műkedvelőknek egy jó kép, a belső terhelésre, illetve az úgynevezett V lépés, ugyanis csak így tud jelen pillanatban a következő kapura fordulni.
Egyébként marha jól meg lehet vele "akasztani" a lécet, és látványosat lehet belőle repülni, jó pár ilyen esést láthatunk mostanság a világkupán.

http://au.eurosport.com/alpine-skiing/svindal-paces-opening-training-run-in-val-gardena_sto3528026/story.shtml

Egyébként tényleg nincs sok lényegi különbség,max annyi hogy a versenyző "kényszerített" pályában mozog, ugyanakkor egy síversenyző síelése szabadon nem olyan látványosan könnyed és légies, mint mondjuk egy vérprofi oktatónak vagy síelőnek.

De mindkettő tanulható, csak hozzáállás kérdése, és az hogy szánsz-e időt mindkettőre. Mindig van mit tanulni...........
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.13. 14:10
Annak idején a Carving oktatásba ugye volt 50-50% majd 30-70% terhelés és így tovább.. versenysíbe nagy hangsúlyt fektetnek a völgy léc 100%-os terhelésének (még akkor is ha nem látszik), mivel ugye ennek nagyon kell rögzülnie, erre kell törekedni, de versenypályába azért 60%-ban jelentkezik a 100% hegyléc terhelés is...hiszen sok szituáció csak így oldható meg....illetve drasztikus izomból történő megoldások (rángatózások) mert ugye nem biztos, hogy van idő az esésvonalat kivárni ..
szabadedzésen, nem kapuk között azért a gyakorlatok nagy része teljesen megegyezik a civil carving síoktatással, sőt a hóekének is nagy szerepe van, főleg a völgyléc terhelésének gyakorlásában, illetve az esésvonaltól a test-csípő fel-előre emelkedésének nyüstölésében...

Amit nem kell átvinni civil síelésbe, az az izomból történő forgatás, mert ugye ha versenypályában mész, akkor ez egy "vészmegoldásként" jelentkező technika (volt legalább is eddig, de úgy néz ki, hála Radius emelésének újból beépül a technikai repertoátba) , melynek kivitelezése távol áll az esztétikustól és technikailag is erősen megkérdőjelezhető, de hát az idő az Úr :-)
szívesen fejtegetném még, de mennem kell.....majd később folytatjuk..
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.11. 18:33
Kár :-( jó lett volna..
Előzmény: (Soma 145851)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.11. 18:30
Kedves Klaci!

Ha nem jön be a léc, max. eladod nekem .....hi hi hi :-))))))
Előzmény: (klaci 145788)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.11. 17:42
Szia Soma!

Úgy néz ki, hogy nyártól újra csatasorba állok nálatok...nem szabadultok meg tőlem :-))
Most télen még marad a száraz alapozó edzés, visegrád, Ausztria meg Franciák (rendőr edzőtábor) márciusba Svájcba az EB, aztán nyáron szabad vagyok.

Tényleg jan 25-én Wenigzellben verseny (ott húzós a mezőny, de legalább osztrákokkal lehet versenyezni, jó viszonyítási alap) , nem akarsz jönni? ha igen keress telcsin...

Ui: rég láttalak, remélem Visegrádon találkozunk.
Előzmény: (Soma 145808)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.10. 09:28
Szia!

Vészmegoldásként egy szinte új ST-re. De nem adom fel..D2-t vagy SL-t szeretnék majd, de egyenlőre ezt dobta a gép :-)
Muszáj volt valamit, mert csak GS (Atomic)verseny lécem volt kéznél, ahhoz meg pálya kell... és én most egy kis hobbi lécet akartam.
Párom szerint hamar kukába fogom vágni, mert túl puha lesz...de sztem még mindig jobb mint egy HEAD. Ránézésre is kiráz tőle a hideg, majdnem infarktust kaptam mikor megtudtam, hogy a szponzor Head-ben utazik, és egy évre rákényszerített a lécére, de ennek most vége!
Majd a külföldi klubból beszerzem az SL lécet, ott nem kötnek bele a választásba, ott több szponzorra is futja, ami nálunk sajna nem :-(
Bocsánat a HEAD rajongóktól!

Megérkezett már az új paripád????
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.08. 15:18
Szia!

Köszönöm :-))

Mindenképpen kipróbálom, ártani nem fog abban biztos vagyok, szeretnék szépen is síelni, nem csak gyorsan :-)

Amúgy az Einstein név egy edzés alkalmával ragadt rám, rém egyszerű feladat volt, 4 rövidebb ív és 3 hosszú ív párban követéssel. én mentem elől, nos nálam ez a számolás nem egészen jött össze, így a mögöttem jövőnek igen feladtam a leckét, csak a káromkodást hallottam a hátam mögül. majd mikor megálltuk közölte, hogy matekzseni vagyok, és a csapat közös egyetértésben elnevezett :-)

Akkor várom az edzés időpontokat! Nekem igazából mind1, mert még Gyed-en vagyok :-)
Előzmény: (Lackó 145510)
kobezda
87 élménybeszámolót írt
87
18 éve tag
2012.12.08. 07:27
Szia!

Igen amatőr versenyeken indulok, rendőr vagyok és a rendészeti válogatottba vagyok. ezeken a berkeken belül is ugyan úgy vannak versenyek, mint a síszövetségben, csak ez egy másik szövetség. 2010-ben Sestrier-ben megnyertem a világkupát GS-ben. Igaz az edzőm szerint Hermann Mayer hozzám képest szépen síel.:-) Gyors voltam, de a stílus......... az I. futamban 3. helyre értem be, majd a 2. futamban 2 másodpercet vertem a mezőnyre, pedig még az utolsó kapunál is tudtam hibázni (alig fértem be) mire leértem a sílécem is hosszába elrepedt...szép emlék.:-) http://www.kemma.hu/komarom-esztergom/sport/kobezda-andrea-bajnokkent-tert-haza-olaszorszagbol-296107

Egyébként a Holtpont SE-vel szoktam készülgetni Fábián Attila vezetésével.
http://holtpontse.hu/si/versenyzk/amatr-versenycsapat/27
De most kimaradt egy teljes szezon, mert jöttek a gyerekek :-))
Szívesen csatlakoznék hozzátok, mert ugye nem lehet eleget tanulni, én még mindig nem érzem úgy, hogy tudok síelni..sztem ezt egy életen át lehet tanulni :-)))
És Visegrád jó lehetőség a csiszolgatáshoz!

Köszönöm válaszod!
Előzmény: (Lackó 145475)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.