Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Jani1 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (29)Időben csökkenő Időben csökkenő
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2005.02.25. 16:36
Hello!

Kb. hány prcet kell várni a buszoknál ill. a felvonónál, hogy az ember sorra kerüljön?
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2005.02.14. 17:40
Millernek igazán csak idén megy jól, a gyors számokban, viszont GS-ben és SL-ben, ritkán tud végigmenni a pályán az utóbbi idöben.
Eberharter visszavonult, de inkább csak Maier sérülése után volt vele nagy versenyben, azelött Herminátor eléggé egyeduralkodó volt.
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2005.02.12. 10:44
Hello!

Megvan valakinek felvételen a férfi GS, vagy meg lehet nézni valahol?
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2004.12.23. 21:11
Niederalplon hó esett, azt írták, hogy igen jó állapotban vannak a pályák.
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2004.12.15. 21:01
Miért van az, hogy Magyarországon ha kérek egy élezést+waxolást, akkor: elöször megélezik a lécet, majd jól bewaxolját a talpát és ügye ennek következtében az élét is, és úgy gondolják, végeztek. Ennek az a következtében, ha ezt az ember nem veszi észre, akkor fél napig botladozik a pályán, amíg lekopik a wax az élröl...Austriában egy erre alkalmas kis akármivel 10 mp alat lehúzzák az élröl a waxot, míg én, magyar itthon kapargathatom le a viaszt.

Nektek nincs efféle tapasztalatotok?
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.04.01. 16:24
Mi lett azzal az 1Milliárddal, mert a Szalajka-völgyben lift nincs, az biztos?!!

[quote]
igen 2002/2003 A pályárol nincs infom
[/quote]
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.03.15. 17:27
Azt kérdezném, hogy van-e ott olyan sípálya, melynek a tetejére az ülőlifttel lehet feljutni és arról lecsúszva újra a libegővel felmenni vissza a tetejére. Tehát lehet-e úgy síelni, hogy nem veszed igénybe a Tatrapoma és a "bánya"felvonó nyújtotta élvezeteket?

JAni
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.02.07. 20:08
Siasztok!

Lehet hohy meg lehet csinálni, de ahhoz kéne pár hóágyú, mert min. 10 cm műhó kell ahhoz, hogy kultúráltan sielni. Ezt Ausztriában gondtalanul ki tudják vitelezni, de hát a Mátra még messze van semmeringtől, ahol idén jelentősen kevesebb hó esett mint a Kékesen. Hiehetelen adottságai vannak annak a környéknek. Mo-n rendre ott esik a legtöbb hó és még megasan is van. Megnéztem a hójelentést, azt hittem hanyat vágódom.
Hétfőn: 28 cm
Csütörtök: 90 cm
Most voltam flachauban még ott is kevesebb van (2000m).
Mint tudjuk a Kékes évi középhőmérséklete jóval kisebb az országosnál. Tehát hóágyúzással könnyen kibírja azesetleges melegebb időszakokat. Akár 3 hónapon át lehetne üzemeltetni, amit pedig nyugaton is irigyelnek.
Ez vontakozik minden északelet Mo.-i 8-900 m feletti helyre.
Ebből ha valaki nem tud nyeresésgesen kijönni az....

Jani
Jani1
29 élménybeszámolót írt
29
21 éve tag
2003.01.17. 18:36
Hello!

Én is gondolkoztam ezen dokat, miközben síléccel a hátamon másztam a Normafát és arra gondoltam, hogy az ez igen jó megoldásnak bizonyulna, ha valami extra forgalmas helyen építenének egy hosszú műanyag pályát, és azt egész évben működtetni lehetne, ha van elég jelentkező. Igaz, nem olyan jó rajta sielni, de ha akár egy-két miliméter hó van rajta(hóágyú), akkor már igen jól csúszik. egy iyet akár októbertől májusig. Ehhez viszont bőven elég egy jelentősen olcsóbb húzólift is, csak bírja a tömeget...

Ez egy idő után nyereséges lenne

Jani1
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.